برآمدگی روی بینی های استخوانی بر روی اعضای صورت تاثیر می گذارد و از جذابیت فرد می کاهد. یکی از اقداماتی که در حین جراحی بینی استخوانی صورت می گیرد ، برداشتن برآمدگی و قوز روی بینی است. شاید شنیده باشید عمل های بینی استخوانی همواره نتایج فوق العاهده ای را به همراه دارد ؛ پس برای مطمئن شدن از این مسئله ، این نوشته جامع را تا آخر بخوانید. انجام جراحی بینی در زیبایی بینی تاثیر بسیار مثبتی گذاشته و فرم زیبایی را در بینی ایجاد می کند. بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی هستند از قوز روی بینی خود احساس ناراحتی می کنند و تصور می کنند که این قوز تاثیر بسیار منفی بر زیبایی چهره آن ها گذاشته است. اگر بینی شما هم استخوانی است و می خواهید اطلاعات مفیدی در این خصوص کسب کنید حتما این مقاله دکتر حیدری ، بهترین جراح بینی استخوانی تهران را مطالعه کنید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر حیدری

 

ویژگی بینی استخوانی

عوامل ژنتیکی و شکستگی در استخوانی بودن یا غضروفی بودن بینی تاثیر دارد. اگر در دوران کودکی به بینی فرد آسیبی وارد شود ممکن است در اثر گذشت زمان در فرم بینی فرد تغییری ایجاد شود. تشخیص بینی های استخوانی کار بسیار ساده ای است زیرا ظاهر برآمده بینی های استخوانی از ویژگی های بارز این نوع بینی ها می باشد که در یک نگاه می توان آن ها را تشخیص داد ؛ علاوه بر این بینی های استخوانی پوست نازک و انعطاف پذیری بالایی دارند. بهترین جراح بینی استخوانی تهران هنگام انجام جراحی بینی استخوانی باید تمامی این مشخصه ها را مد نظر قرار دهد.

 

جراحی بینی استخوانی - - دکتر حیدری

 

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت در عمل بینی استخوانی

یکی از عواملی که می تواند در دریافت یک نتیجه خوب بعد از عمل بینی استخوانی تاثیر گذار باشد، هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت است. قبل از جراحی بینی استخوانی ، دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک ، نمای نیم رخ، تمام رخ و سه رخ بینی را بررسی کرده و عکسبرداری های لازم را انجام می دهد. در این زوایا تناسب بین بینی با لب، چانه ، چشم و گونه مشخص می شود.

نحوه عمل بینی استخوانی

در عمل بینی های غضروفی  بیشترین اقدامات به روی تیغه استخوانی بینی صورت می گیرد و در صورت وجود برآمدگی، جراح پلاستیک با استفاده از تکنیک های مختلف این برآمدگی را از بین می برد تا فرم زیبایی در یبنی ایجاد شود. در جراحی بینی غضروفی معمولا از استخوان و غضروف بینی کاسته می شود تا فرم مورد نظر ایجاد شود و طول و عرض بینی متناسب با سایر اجزای دیگر صورت تغییر پیدا می کند. معمولا نتیجه جراحی این نوع بینی ها بهتر از بینی های گوشتی می شود زیرا این نوع بینی پوست نازک و غضروف محکمی دارد و بهترین جراح دماغ غضروفی می تواند به درخواست بیمار تغییرات لازم را ایجاد نماید. برای ایجاد تغییرات لازم بروی غضروف و استخوان بینی جراح موفق در جراحی بینی استخوانی برش هایی را بروی پوست بینی ایجاد می کند. ممکن است برای از بین بردن قوز روی بینی جراح زیبایی بینی غضروفی  از سمباده استفاده کند که در این حالت ظرافت کار بیشتر می شود و در نتیجه ظاهر زیباتری در بینی ایجاد می شود.

برگشت پذیری عمل بینی های استخوانی

احتمال برگشت پذیری اینگونه جراحی ها و بازگشت برآمدگی و قوز بینی بسیار نادر است. رعایت مراقبت های پس از جراحی رینوپلاستی مانند ضربه نخوردن به بینی در دوره بهبودی ، چسب زدن به بینی ، نخوابیدن بیمار به پهلو هنگام خواب و با رعایت توصیه های جراح بینی استخوانی می توان به کوتاه تر شدن دوره نقاهت و نتیجه جراحی کمک کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی خود را دارند باید توصیه های جراح بینی غضروفی را در رابطه با اقدامات قبل از رینوپلاستی استخوانی که در مشاوره قبل از عمل بینی استخوانی به فرد توصیه می شود را رعایت فرماید تا جراحی ایمن و مورد رضایتی را تجربه کند. این اقدامات عبارتند از :

 • مصرف دارو پیش از جراحی از قبیل دارو های مسکن و پروفن به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
 • فرد باید به مدت دو هفته از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کند.
 • اگر بیماری خاصی دارید و از داروی خاصی استفاده می کنید جراح بيني غضروفی تهران را مطلع نمائید.
 • شب پیش از جراحی استحمام نمایید.
 • برای اینکه معده حین جراحی رینوپلاستی خالی باشد، شب شام سبکی را میل نمائید و حدود 6 الی 8 ساعت پیش از جراحی ناشتا باشید.
 • انجام آزمایش خون پیش از جراحی بینی استخوانی که جراح بيني غضروفی تهران تجویز نموده الزامی است و فرد باید مدارک پزشکی مورد نیاز از قبیل جواب آزمایشات را روز عمل زیبایی بینی همراه خود داشته باشد.
 • روز جراحی زیبایی دماغ استخوانی یک ساعت پیش از زمان تعیین شده با یک یا دو همراه در کلینیک حاضر باشید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر حیدری

 

هزینه عمل بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی، پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و مشکلات دیگر تنفسی به صورت دقیق نمی توان بیان کرد که هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران ( پوست نازک ولی غضروفها محکم ) چقدر می باشد. قطعا جراحی یک بینی که فقط قوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

عوامل مختلفی بر قیمت جراحی دماغ استخوانی تاثیرگذار می باشد که به شرح زیر است:

 • تجربه جراح

با توجه به مهارت و تجربه جراح بيني غضروفی در تهران و سابقه کاری ایشان ، هزینه ها متفاوت می باشد زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی استخوانی انجام داده است با چالش های زمان جراحی آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه بیشتری را دریافت می کند.

 • نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در مشخص کردن قیمت جراحی بینی دارد. معمولا افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند هزینه بیشتری برای جراحی پرداخت می کنند. اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر می باشد. همچنین جراحی ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری (به غیر از جراح اول) انجام گیرد معمولا هزینه بیشتری در بر دارد.

 • منطقه جغرافیایی

مثل همه خدمات دیگر هزینه جراحی رینوپلاستی نیز با توجه به منطقه جغرافیایی متفاوت می باشد. به طور مثال هزینه عمل بینی استخوانی در تهران با شهرستان های کوچک کاملا تفاوت دارد. البته این نکته حائز اهمیت می باشد که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهر های بزرگ در این شهرها سکونت دارند.

مراقبت های پس از عمل بینی استخوانی

 1. پس از جراحی بینی استخوانی لازم است شخص به مدت 72 ساعت از آرام بخش و مسکن استفاده نماید. بیمار پس از یک هفته استراحت می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.
 2. اشخاصی که جراحی زیبایی بینی را انجام داده اند به مدت سه هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز نمایند.
 3. داشتن درد، تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی ، طبیعی است و به تدریج برطرف خواهند شد.
 4. برای کاهش درد تنها از دارو هایی که جراح بینی تهران تجویز نموده استفاده کنید و از مصرف خودسر دارو پرهیز نمایید.
 5. استفاده از کمپرس یخ در کاهش تورم و کبوی بینی موثر است.
 6. تا دو هفته بعد از جراحی بینی استخوانی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکل دار خودداری کنید.
 7. به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین امتناع نمایید.
 8. حداقل تا دو ماه بعد از جراحی استفاده از هرگونه عینک طبی و آفتابی ممنوع است. در صورت لزوم می توانید از لنز های تماسی استفاده کنید.
 9. تا مدتی از رفتن به استخر، شنا و شیرجه زدن خودداری کنید.

 

فیلم جراحی بینی استخوانی با قوز شدید

 
 

 

نکاتی در مورد جراحی بینی استخوانی

انتخاب جراح بيني غضروفی با تجربه از اقدامات اولیه برای انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی می باشد و برای اینکه عوارض جراحی بینی استخوانی به حداقل ممکن برسد و نتایج مطلوب و مورد رضایتی را کسب نمایید در انتخاب جراح بيني غضروفی خود دقت فرمایید. نتیجه عمل کردن بینی استخوانی غضروفی غالبا مطلوب و مورد رضایت است، به این دلیل که بینی های استخوانی به دلیل داشتن بافت مستحکم و پوست نازک جزو ایده آل ترین انواع بینی ها هستند. عمل بینی استخوانی طبیعی زمانی حاصل خواهد شد که توسط جراح بيني غضروفی با تجربه انجام شود. عمل زیبایی بینی استخوانی باید به نحوی انجام شود که با دیگر اجزای صورت همخوانی و تناسب داشته باشد و در عین حال عملکرد تنفسی بینی نیز حفظ شود. چنانچه جراحی توسط جراح بيني غضروفی کم تجربه صورت گیرد، باعث ایجاد مشکلاتی در ظاهر و عملکرد بینی خواهد شد که باید بالاجبار یکسال بعد برای جراحی بینی ترمیمی اقدام نمایید. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند کاندیدای مناسبی برای عمل بینی فانتزی می باشند، به دلیل اینکه بینی پوست نازکی دارد و تغییرات و ظرافت کار هایی که روی بینی اعمال می شود قابل مشاهده است.

چسب زدن به بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی، مدت زمان توصیه شده جهت چسب زدن به بینی 4 هفته می باشد. در این مدت می توانید یک بار یا حتی دو بار در هر هفته به مطب پزشک، مراجعه نمایید تا خود دکتر شخصا چسب بینی شما را بزند و نحوه صحیح چسب زدن را یاد بگیرید و ایرادات خودتان در چسب زدن را رفع کنید. برخی پزشکان توصیه می کنند جهت فرم گیری بهتر بینی، با فشار زیادی چسب بینی را بچسبانید یا این که چسبی که در پایین بینی قرار می گیرد بینی را کاملا به سمت بالا بکشد که قاعدتا این درست نیست و در صورتی که مداوما فشار زیادی به نوک بینی وارد شود و به سمت بالا کشیده شود در دراز مدت، احتمال افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بینی استخوانی به مراتب بیشتر خواهد شد.

بهترین سن برای عمل بینی استخوانی

سن یکی از معیار های بسیار مهم برای عمل بینی استخوانی و معیار تاثیر گذار در نتیجه عمل می باشد. از همین رو عمل جراحی دماغ به هر شخصی و با هر سنی توصیه نمی شود. مگر این که راه حل دیگری برای درمان فرد وجود نداشته باشد. حداکثر سن برای انجام عمل زیبایی بینی استخوانی ۶۰ سال تعیین شده است. البته این سن می تواند کمی متغیر باشد. یعنی این سن به میزان زیادی به سلامت عمومی فرد بستگی دارد. ولی به خاطر کهولت سن ممکن است عمل جراحی در سنین بالا نتایج خوبی را به همراه نداشته باشد. حداقل سن برای عمل نیز برای خانم ها ۱۶ و برای آقایان ۱۸ سال تعیین شده است. افراد کمتر از این سن نباید عمل جراحی بینی استخوانی یا گوشتی را انجام دهند.

عوارض عمل بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی هم مانند دیگر انواع عمل ها ممکن است دارای عوارضی باشد. این عوارض به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند و ممکن است برای برخی افراد اتفاق بیفتد. این عوارض شامل عوارض عملکردی، تنفسی و عوارض زیبایی باشد. عوارض عملکردی عوارضی هستند که ممکن است تنفس راحت بیمار را دچار اختلال کند. احساس تنگی دریچه داخلی یا خارجی بینی، بزرگ بودن شاخک بینی، انحراف بینی، چسبندگی داخل بینی از جمله عوارض عملکردی می باشند. اما عوارض زیبایی بینی شامل آسیب رسیدن به پوست بینی، کوچک شدن بیش از حد بینی، قوس زیاد نوک بینی و غیره می شود.

فیلم جراحی بینی استخوانی

 

 

نکات جراحی بینی استخوانی

حجم استخوان و غضروف در بینی استخوانی بسیار بیشتر از بینی گوشتی است و بهترین دکتر عمل دماغ غضروفی برای تغییر سایز بینی، استخوان بینی را می تراشد و به خوبی آن را فرم می دهد. همچنین پوست بینی استخوانی نازک و کم است به همین دلیل پس از جراحی بینی استخوانی یا رینوپلاستی به خوبی تغییرات ساختار بینی را نشان می دهد. افرادی که بینی استخوانی دارند کاندید مناسب تری برای انجام عمل بینی فانتزی هستند. زیرا در عمل دماغ غضروفی به فرم فانتزی ساختار بینی به طور کامل فرم داده می شود و برای اینکه فرم بینی به خوبی مشاهده شود بینی باید پوست نازکی داشته باشد.

رژیم غذایی بعد از عمل بینی استخوانی

بهتر است بیماران بعد از جراحی بینی استخوانی ، رژیم غذایی خود را با غذاهای نرم و آبکی شروع کنند و از مصرف غذاهای سفت که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند خودداری نمایند. چرا که توصیه می شود تا مدتی بعد از عمل زیبایی دماغ غضروفی صورت بیمار کمترین تحرک را داشته باشد. مصرف برخی از مواد همچون نمک ، ادویه و غیره سبب افزایش تورم خواهد شد. به همین علت جراح بيني غضروفی به افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند توصیه می کند تا مدتی نمک و ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کنند. قرار دادن مواردی همچون آب آناناس ، آب کرفس و غیره در رژیم غذایی بیماران بعد از عمل بینی استخوانی ، به تسریع در روند رفع تورم و کبودی ناشی از عمل دماغ کمک خواهد کرد.