امروزه انجام جراحی بینی میان اقشار مختلف مردم با هر سن و جنسیتی باب شده و طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است. به طور کلی بینی ها پس از عمل به سه فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی در می آیند. هر یک از این مدل ها دارای ویژگی هایی بوده و طرفداران خاص خود را دارند، در این مقاله دکتر حیدری بهترین جراح بینی تهران به موضوع جراحی بینی طبیعی پرداخته است پس با ما همراه باشید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

جراحی بینی طبیعی

در عمل بینی طبیعی ، کلیه ایرادات بینی برطرف شده و میان بینی و سایر اجزای صورت ، تناسب و تعادل ایجاد خواهد شد. این مدل فاقد هرگونه قوس است و پل بینی کاملا صاف می باشد. در واقع زاویه نوک بینی تا لب بالا بین 90 تا نهایتا 95 درجه است. عمل بینی به صورت طبیعی برای انواع بینی گوشتی و استخوانی مناسب است و یکی از رایج ترین مدل های بینی است. همچنین انجام عمل زیییبایی بینی طبیعی برای خانم ها و حتی آقایان مناسب می باشد. در واقع تنها مدل بینی مناسب برای بینی مردانه ، مدل طبیعی است ، چرا که براساس استاندارد های زیبایی فانتزی شدن بینی آقایان ، تناسبات صورت و جذابیت صورت مردانه آن ها را بهم میریزد. همچنین جراحی بینی طبیعی برای افرادی مناسب است که نمی خواهند مشخص باشد جراحی زیبایی  انجام داده اند.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با مدل فانتزی و نیمه فانتزی

در بینی فانتزی نوک بینی سربالا شده و در پل بینی قوس ایجاد خواهد شد. همچنین جراحی بینی فانتزی بیشتر به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد. بینی نیمه فانتزی هم قوسی مابین بینی طبیعی و فانتزی را داشته و نوک بینی در مقایسه با بینی های فانتزی پایین تر می باشد.

هزینه عمل بینی طبیعی در تهران

به طور کلی هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران به میزان ایرادات بینی ، دستمزد بهترین جراح بینی طبیعی و سایر موارد همچون هزینه آزمایش ، عکسبرداری ، ویزیت و غیره بستگی دارد. به همین دلیل ابتدا بیمار تحت معاینه قرار گرفته و پس از بررسی همه جوانب قیمت نهایی اعلام خواهد شد.

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

یکی از مواردی که بیماران باید به آن دقت داشته باشند ، انتخاب جراح بینی خوب در تهران یا سایر شهرها است. این انتخاب تاثیر مستقیم در نتیجه جراحی بینی طبیعی داشته و با بالا بودن تجربه و مهارت بهترین جراح بینی تهران ، نتیجه رضایتبخش تر خواهد بود. توصیه می شود پیش از انتخاب جراح بینی خود حتما ، نمونه کار ها و روزمه کاری و تحصیلی پزشک را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار می توانید به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام پزشک مراجعه فرمایید.

جراحی بینی با قوز و افتادگی نوک بینی با دکتر حیدری

 

دلایل قرار گرفتن تحت عمل بینی طبیعی

دلایل بسیاری وجود دارد که افراد تحت جراحی بینی طبیعی قرار می گیرند. بسیاری از افراد زمانی که وارد مشاوره درباره عمل بینی طبیعی با دکتر خود می شوند، دلیل اصلی شان این است از اندازه، شکل ، و ظاهر بینی خود ناراضی هستند و می خواهند تغییرات قابل ملاحظه ای را در آن خلق نمایند. بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی در تهران ، روند تخصصی درمان بدون اسکار دماغ  را بعنوان بهترین گزینه برای تضمین دستیابی به نتیجه طبیعی از روند، انتخاب می نماید.

ولی برخی اوقات زیبا جویان عمل بینی طبیعی را بنا به دلایل زیر انتخاب می کنند:

  • درمان آسیب دیدگی های بینی که در اثر ورود ضربه در بینی ایجاد شده است.
  • درمان مشکلات و نقص های بینی مادرزادی
  • بهبود تنفس و اجتناب از انسداد بینی ( دلیل رایج برای قرار گرفتن تحت درمان در بسیاری از ورزشکاران)
  • درمان مشکلات ناشی از نواقص خلق شده از رینوپلاستی اولیه که در نتیجه سپردن جراحی به یک جراح دارای مهارت کمتر بوجود امده است.

فیلم جراحی بینی طبیعی

روند جراحی بینی طبیعی

از طریق ایجاد برش های ظریف و تراش دادن دقیق به بینی ، رینوپلاستی طبیعی ساختارهای پایه بینی شما را تغییر می دهد و در نتیجه بخش هایی از بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. این بخش ها عبارتند از :

  • بافت بینی
  • استخوان بینی

غضروف ، بخصوص غضروف جانبی فوقانی ( بخش میانی بینی ) و غضروف جانبی تحتانی ( نزدیک به سوراخ های بینی ) قبل از عمل بینی طبیعی ، بیهوشی برای اطمینان از قرار داشتن شما در حالت خواب یا احساس راحتی در سراسر روند ، بر حسب نوع بیهوشی استفاده شده ، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جلسه مشاوره بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی در تهران با شما در خصوص نوع بیهوشی ( موضعی یا عمومی ) مناسب برای شما، گفتگو می کند.

ایجاد برش های دقیق و بدون جای زخم

در این فاز، جراحان دو دستاورد را برای دسترسی به ساختار داخلی و اجرای تغییرات لازم مورد استفاده قرار می دهد. این دو دستاورد، شامل روند جراحی بینی طبیعی باز و بسته می باشد. بر اساس میزان پیچیدگی روند ، از دستاورد باز یا بسته برای عمل ترمیمی بینی استفاده می شود. در رینوپلاستی ترمیمی باز ، با ایجاد برش خارجی و داخلی ، امکان دسترسی بیشتر به ساختارهای داخلی بینی فراهم می شود. در جراحی بسته بینی ، برش های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد که البته از این روند اغلب در مواردی استفاده می شود که نیاز به دسترسی به ساختارهای داخلی چندان مورد نیاز نبوده و ایجاد برش های داخلی برای دستیابی به اصلاحات، کفایت می کند.

شکل دهی ظریف به بینی ، بهبود جریان هوا در سوراخ های بینی

از آنجایی که بینی ها دارای شکل های مختلف می باشد و ویژگی های بینی هر فرد، منحصر به فرد می باشد، بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی از یک دستاورد ظریف و ویژه برای هر مورد استفاده می کند. در زیر ، مثال هایی در این خصوص ارائه می شود: بیمارانی که دارای بینی بزرگ یا گوشتالو  هستند و غضروف اضافی باید به صورت استراتژیکی برداشته شود.

در برخی بیماران یک سپتوم کج، مشکل موجود در بینی می باشد. این زمانی اتفاق می افتد که در آن سپتوم ، دیواره نازک غضروفی که دو سوراخ بینی ار از هم جدا می کند، کج بوده و دارای هماهنگی نباشد. در یک سپتوم کج، مشکلات تنفسی ، خونریزی بینی ، و درد در صورت اتفاق می افتد . سپتوم بینی را می توان در مان کرده و بدون تحت تاثیر قرار دادن شکل ظاهری و عملکرد آن ، این بخش از بینی را در موقعیت نرمال قرار داد.

رینوپلاستی طبیعی می تواند زیبایی بینی شما را به صورت طبیعی بهبود بخشد. تکنیک ویژه بهترین جراح بینی طبیعی تهران از جراحی بینی طبیعی ، دارای جنبه های مختلفی می باشد که آن را به یک راه حل طبیعی برای بیمارانی که جویای بهبود شکل ظاهری بینی خود هستند، تبدیل کرده است.

 

 

حفظ موقعیت آناتومیکی طبیعی

برخی جراحان بر روی گرافت های نوک بینی تکیه کرده و به این ظریق می توانند نوک بینی را به میزانی استاندارد، تیز کنند. کاهش بیش از حد غضروف می تواند باعث ایجاد عدم تقارن در بینی شود یا ناهماهنگی را در شکل ظاهری بینی ایجاد نماید. جنبه الزامی روند عمل جراحی بینی طبیعی ، به حداقل رساندن گرافت های نوک بینی و حفظ غضروف کافی برای حفظ موقعیت آناتومیکی نرمال بینی و به حداقل ریاندن عدم تقارن در بینی می باشد.

جلوگیری از نمایان شدن بیش از حد سوراخ های بینی

نمایان شدن بیش از حد سوراخ های بینی زمانی رخ می دهد که بینی بیش از حد به سمت بالا چرخش داده شود و در نتیجه بینی که در اصطلاح عام تحت عنوان بینی خوکی شناخته می شود را بر جای گذارد. در برخی موارد ، تورم طبیعی بعد از جراحی دماغ ، باعث می شود که سوراخ های دماغ کمتر دیده شوند. جراحان در دستاورد جراحی بینی طبیعی خود، از مانورهای متعددی برای اجتناب از این تاثیر و ایجاد یک شکل ظاهری زیبا ، استفاده می کنند.