پروتز باسن

پروتز باسن به چه صورت است؟

مدتی است که عمل های زیبایی همچون پروتز سینه ، لیپوماتیک و پروتز باسن میان خانم ها باب شده و طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. زمانی که پروتز قرار داده شود ، باسن برجسته و خوش فرم تر شده و فرد از اندام خود رضایت بیشتری پیدا می کند. ( بهترین جراح پلاستیک تهران )

پروتـز های باسن متشکل از لایه ای سیلیکونی بوده که انعطاف پذیر هستند و ظاهری همچون باسن طبیعی دارند. البته برای این کار انواع مختلفی پروتز وجود دارد که بسته به توقع بیمار و صلاحدید جراح مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته قابل توجه در انجام جراحی پروتز باسن این است که برای این کار به هیچ عنوان نباید از چربی های لایه های عمقی باسن زده شود چرا که در این شرایط خطر آمبولی وجود دارد. در واقع باید تنها از چربی های زیر پوست زده شود.

کاندیدای مناسب برای عمل پروتز باسن

 • افراد بنا به دلایل مختلف اقدام به جراحی پروتز باسن می کنند ، گاه ممکن است باسن رشد کافی را نداشته باشد یا فرد بخواهد که باسن برجسته تر و گرد تری داشته باشد. این افراد بهترین کاندید برای انجام جراحی پروتز باسن هستند.
 • از دیگر اهداف این جراحی می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 • برطرف کردن مشکل باسن و افزایش اعتماد به نفس فرد متقاضی
 • بزرگ و برجسته تر شدن حجم باسن
 • بهبود ظاهر باسن و متوازن شدن آن ها

پروتز باسن

محل قرار گیری پروتز درون باسن

پروتـز های باسن در محلی قرار می گیرند که به اعصاب و استخوان باسن آسیب و فشاری وارد نشود. در واقع پروتـز های باسن را می توان در سه قسمت زیر جاگذاری نمود :

 1. زیر فاشیا
 2. مابین عضلات باسن
 3. زیر عضلات باسن

معمولا برای این جراحی برش ها در قسمت فرورفته باسن که چندان قابل رویت نیست و دید ندارد ایجاد می شود. این عمل حدود ۲ ساعت به طول می انجامد و طی آن بیمار به طور کامل بیهوش خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل پروتز باسن

بلافاصله پس از به اتمام رسیدن جراحی ، بافت باسن شروع به ترمیم می کند و پس از گذشت حدود ۶ ماه بهبود می یابند. بهتر است پس از جراحی بیمار از گارمنت یا پوشش فشرده کننده باسن استفاده نماید. این کار به کاهش و برطرف شدن تورم کمک می کند.

حس لامسه پس از جراحی پروتز باسن

 • این امکان وجود دارد که به مدت ۳ ماه اطراف نواحی برش خورده حس لامسه فرد کاهش یابد.
 • پس از جراحی باسن سفت و متورم خواهد شد که ممکن است این حالت تا چند ماه وجود داشته باشد.
 • برای کنترل درد خود می توانید از دارو های مسکنی که پزشک برای شما تجویز نموده استفاده نمایید.
 • در موارد بسیار نادر ممکن است مایعی اضافی در اطراف باسن جمع شود که باید از بدن خارج شوند.

هزینه کارگذاری پروتـز باسن

هزینه این جراحی به عوامل مختلفی همچون دستمزد جراح ، نوع پروتز و هزینه های جانبی کلینیک و دارو ها بستگی دارد. بنابراین فرد متقاضی برای کسب اطلاع از هزینه این جراحی باید به مطب دکتر مراجعه نماید و تحت معاینه قرار بگیرد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات