جراحی کوتاه کردن پیشانی

منظور از کوتاه کردن پیشانی چیست ؟ یک پیشانی بزرگ ، یا خط رشد موی بالا رفته ، باعث می شود که ویژگی های صورت شما ناهماهنگ و نامتناسب به نظر برسد ؛ این مسئله ، اغلب ژنتیکی می باشد ؛ ولی گاهی اوقات به دلیل پس روی خط رشد مو یا انجام جراحی های قبلی بر روی صورت به وجود می آید.( بهترین جراح پلاستیک تهران )

برای افرادی که به دنبال داشتن یک پیشانی کوتاه تر هستند ، جراحی کوتاه کردن پيشاني ، می تواند تعادل صورت را به آن ها بازگرداند.

لازم به ذکر است همزمان با كوتاه كردن پیشانی ، ليفت و از بين بردن چروک های پیشانی هم انجام می شود.

کوتاه کردن پیشانی

جراحی کوتاه کردن پیشانی

جراحی کوتاه کردن پيشاني ، یک جراحی صورت تهاجمی است که به بیهوشی نیاز دارد ؛ جراح ، محل خط رشد مو را مشخص کرده و بریدگی را در پیشانی ایجاد می کند ؛ این بریدگی به منظور طبیعی تر به نظر رسیدن خط مو ، یک الگوی زیگزاگ را دنبال می کند ؛ سپس پوست اضافی از ناحیه پیشانی برداشته می شود ؛ بدین ترتیب ، خط رشد مو ، در ناحیه پایین تر در یک موقعیت مطلوب قرار می گیرد ؛ زخم ها بخیه زده می شوند و به منظور کسب اطمینان از بسته شدن زخم و فرایند بهبود مطلوب ، چندین لایه بخیه یا گیره جراحی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ این کار با هدف به حداقل رساندن جای زخم انجام می شود ؛ با طی شدن روند بهبودی ، مو بر روی زخم رشد کرده و بخیه ها را می پوشاند.

چه کسانی کاندیدای ایده آل برای جراحی کوتاه کردن پيشاني می باشند ؟

جراحی کوتاه کردن پیشانی در زنان و مردان قابل اجرا می باشد ، اگر چه برخی از بهترین نتایج ، به داوطلبین زن اختصاص دارد ؛ چون زنان ، کمتر ریزش مو و از دست دادن مو را تجربه می کنند.

داوطلبین ایده آل برای این روند ، افراد دارای خط رشد موی بالا یا یک پیشانی بزرگ می باشند.

کوتاه کردن پيشاني برای افرادی که می خواهند پیشانی شان بیش از یک سانتی متر کوتاه شود ، مناسب است.

کاشت مو می تواند در کوتاه کردن پيشاني تا یک سانتی متر مفید باشد ؛ در حالی که جراحی کوتاه کردن پيشاني ، بر حسب مورد ، می تواند خط رشد مو را تا پنج سانتی متر یا بیشتر پایین بیاورد.

جراحی کوتاه کردن پیشانی را می توان در زمان انتظار داشتن نتایج قابل ملاحظه تر و زمانی که تلاش ها برای کاشت ، ناموفق بوده ، مورد استفاده قرار داد.

چگونه یک جراح را انتخاب کنیم ؟

در زمان انتخاب جراح برای جراحی کوتاه کردن پيشاني ، انجام یک ارزیابی کامل ، حائز اهمیت است ؛ انتخاب جراح مناسب به شما این اطمینان را می دهد که روند جراحی ، بدون خطر و با نهایت دقت و با هزینه مناسب انجام گرفته است.