پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست ؟

پیکرتراشی : امروزه بسیاری از افراد با اضافه وزن مواجه هستند که حتی با رژیم غذایی و ورزش هم قادر به از بین بردن و کاهش آن نمی باشند. ( بهترین جراح پلاستیک تهران )

پیکرتراشی

انباشته شدن چربی در بدن می تواند بر اثر عوامل مختلفی همچون عدم تحرک کافی و ورزش نکردن ، مصرف غذا های چرب ، پرخوری و غیره باشد و این موضوع در اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار است.

اما روش های دیگری وجود دارد که در دسته عمل های جراحی و پیکرتراشی بوده و با انجام آن افراد می توانند به تناسب اندام و وزن ایده آل خود برسند. پیکرتراشی روش های مختلفی دارد که شامل لیپوماتیک ، لیپوساکشن ، لیپوست ، اولترازد ، لیپولیز و غیره می شوند.

با انجام روش های پیکرتراشی در کوتاه ترین زمان شاهد از بین رفتن چربی های اضافی بدن خود خواهید بود.

تشخیص اینکه فرد برای رسیدن به تناسب اندام تحت کدام عمل جراحی قرار گیرد ، به عهده جراح پلاستیک بوده و ایشان پس از بررسی فاکتور های مختلف همچون میزان چربی بدن بهترین روش را برمیگزیند.

عوارض پیکرتراشی

هر یک از روش های پیکرتراشي عملکرد های متفاوتی دارند و به طبع از معایب و مزایای خاص خود برخوردار هستند. اما به طور کلی باید گفت که اگر عمل های پیکرتراشی توسط جراح ماهر و با تجربه صورت گیرد ، هیچ عوارضی برای بیمار ایجاد نخواهد شد. البته رعایت بهداشت ، استفاده از تجهیزات و به طور کلی رعایت مراقبت های بعد از عمل نیز در این امر موثرند.

اما انجام عمل های پیکرتراشی می تواند عوارضی همچون خونریزی و آمبولی چربی خصوصا در ورید های عمقی پا را در پی داشته باشد. البته برای جلوگیری از بروز این عارضه نیز از پمپ های ضد dvt یا scd در عمل استفاده می شود و پیش از جراحی به بیمار جوراب های واریس پوشانده خواهد شد. همچنین بیمار موظف است از ۶ ساعت پس از جراحی شروع به راه رفتن نماید.

پیکرتراشیاقدامات قبل از پیکرتراشی

  • پیش از عمل، انجام یک سری آزمایشات الزامیست. بنابراین بیماران باید نسبت به انجام آن اقدام کرده و نتیجه را در اختیار پزشک خود قرار دهند.
  • افرادی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و در حال درمان هستند یا دارای سابقه بیماری می باشند ، باید پزشک معالج خود را در جریان بگذارند.
  • همچنین بیمارانی که به دارو های به خصوصی حساسیت دارند باید به پزشک خود اطلاع دهند.
  • حداقل از ۲ یا ۳ هفته پیش از جراحی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل اکیدا ممنوع می باشد. این مواد در روند جراحی خلل ایجاد می کنند.
  • همچنین مصرف دارو های رقیق کننده خون همچون آسپرین ، وارفارین ، ژلوفن ، پروفن و غیره از مدتی پیش از جراحی ممنوع است. چرا که این قبیل دارو ها با رقیق کردن خون سبب خونریزی می شوند.

هزینه پيکرتراشي

با توجه به روش انتخابی ، دستمزد جراح و میزان اضافه وزن هر فرد ، هزینه پیکرتراشی مشخص خواهد شد. بنابراین برای کسب اطلاع دقیق با مطب جناب دکتر عطاالله حیدری ، فوق تخصص جراحي پلاستيك زيبايي و عضو انجمن جراحان پلاستيك ، تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات