پروتز گونه یا کاشت گونه دائمی ، از جمله عمل های زیبایی صورت است که در حال حاضر در میان بانوان ، بسیار محبوب شده است ؛ چرا که با برجسته و خوش فرم شدن گونه ها ، خسته و مسن به نظر رسیدن صورت ، محو شده و بدین ترتیب شاهد افزایش زیبایی ، شادابی و جوانی چهره خواهیم بود. این جراحی زیبایی صورت ، برای افرادی که دارای گونه های ضعیف و لاغر هستند ، بسیار مناسب است. در این مقاله دکتر حیدری بهترین جراح پلاستیک و کاشت ایمپلنت گونه تهران به صورت مفصل به این موضوع پرداخته است پس با ما همراه باشید.

 

پروتز گونه در تهران - دکتر حیدری

 

مزایای پروتز گونه

حجم و کانتور گونه ها ، به میزان قابل ملاحظه ای تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه ، مزایای کاشت ایمپلنت گونه ، عمدتاً جنبه زیبا شناختی داشته و شامل موارد زیر می باشد:

 • بهبود کانتور صورت
 • خلق چهره ای جوان
 • ایجاد نیمرخی متعادل تر
 • خلق نتایج ماندگار از درمان

مزایای به دست آمده از پروتز گونه تنها جنبه فیزیکی ندارد وقتی بیمار در بخشی از چهره خود ، شاهد بهبود زیبایی می شود ، این بهبود زیبایی ، اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد و فرد در تعاملات اجتماعی و موقعیت های حرفه ای خود ، با قدرت بیشتری ظاهر شده و موفقیت های بیشتری را در مسیر زندگی تجربه می کند.

انواع پروتز گونه

در ابتدا لازم به ذکر است که پروتزهای گونه انواع متفاوتی دارند که در ذیل ، به آن ها اشاره کرده ایم :

 1. ایمپلنت روی گونه (مالار) : این نوع ایمپلنت گونه زمانی استفاده می شود که هدف از جراحی ، برجسته کردن گونه ها باشد ؛ این پروتز ، به طور مستقیم بر روی قسمت برجسته استخوان گونه قرار می گیرد.
 2. پروتز زیر گونه ای (ساب مالار) : با استفاده از این نوع پروتز گونه ، علاوه بر پرتر به نظر رسیدن گونه ها ، می توان به رفع افتادگی آن نیز پرداخت.
 3. ایمپلنت های ترکیبی : استفاده از این نوع پروتز ، در افرادی که صورت آن ها بیش از اندازه لاغر می باشد ، کاربرد دارد ؛ چرا که موجب برجسته شدن گونه و بافت زیرین آن می شود.

جراحی کاشت ایمپلنت گونه چگونه انجام می شود ؟

عمل پروتز گونه در تهران ، تحت بیهوشی عمومی و همچنین بی حسی و خواب عمیق طبق تکنیک های متفاوت ، انجام می شود که متداول ترین آن ها ، ایجاد برش درون دهان می باشد. بدین ترتیب ، افراد دیگر نگران باقی ماندن جای اسکار ناشی از آن بر صورت نیز نخواهند بود. بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی ، در این باره سوال دارند که آیا ایجاد برش درون دهان ، موجب بروز عفونت می شود ؟ طبق مطالعات انجام شده ، احتمال بروز عفونت در این روش از جراحی کاشت گونه بیش از سایر روش ها نمی باشد ؛ بنابراین ، در این باره نگران نباشید.

از نتیجه درمان چه انتظاری دارید؟

دکتر حیدری بهترین جراح پروتز گونه در تهران ، با هر بیمار خود به شکلی اختصاصی وارد گفتگو می شود تا انتظارات او از درمان ، ریکاوری و نتیجه جراحی را از نزدیک لمس کند. در طول جلسه مشاوره اولیه ، پزشک درباره سوالات و دغدغه های شما بحث کرده و در خصوص تصمیم تان برای درمان ، اطلاع رسانی کامل را انجام می دهد. در برخی موارد ، او به شما توصیه می کند تا در کنار جراحی پروتز گونه ، لیفت صورت یا رینوپلاستی را بمنظور دستیابی به نتایجی جامع تر ، ترکیب کنید.

ایمپلنت ها در عمل کاشت گونه چگونه جایگذاری می شوند؟

ایمپلنت های گونه مواد نیمه جامدی هستند که برای خلق گونه هایی پرتر و برجسته تر ، به چارچوب صورت اضافه می شوند. این ایمپلنت ها اغلب از طریق یک برش مخفی از داخل زیر سطح لب بالا یا از داخل پلک پایین ، جایگذاری می شوند. مزیت عمل کاشت پروتز گونه در تهران این است که هیچ اثر قابل رویتی از برش ها باقی نمی ماند. بعد از سپری شدن دوره بهبود ، نتایج ، کاملاً طبیعی به نظر می رسد. این جراحی اغلب تحت بیهوشی ملایم انجام می شود که در طول آن ، بیمار در حالت خواب کامل قرار دارد.

دوره ریکاوری جراحی پروتز گونه به چه صورت است ؟

پس از جایگذاری ایمپلنت ها در ناحیه گونه ، می بایست تا حد امکان حرکت عضلات صورت در نزدیکی محل جراحی ، محدود شود. بیمار باید زمانی برای داشتن استراحت مطلق برای خود خالی بگذارد. جراح احتمال می دهد که شما در زمان ریکاوری دچار درد شوید ؛ بدین ترتیب دارو مسکن تجویز می نماید و درخواست می کند طبق دستور مصرف شوند.

در دوره ریکاوری بایستی به خوبی حواستان به محل زخم ها باشد و برای جلوگیری از وقوع عفونت همواره باید این ناحیه از آلودگی پاک باشد. هر گونه احساس فشردگی ، خشکی ، ورم و درد و ناراحتی باید بعد از 10 روز پایان یافته باشد و محل جراحی نهایتا طی 6 الی 9 ماه به بهبودی کامل می رسد.

آیا نتیجه پروتز گونه در تهران ، دائمی است؟

نتیجه عمل کاشت ایمپلنت گونه دائمی است ولی از طرفی ، فرایند بالا رفتن سن ، امری اجتناب ناپذیر و غیر قابل توقف است. بنابراین ، تغییرات طبیعی در چهره در طول زمان ، اتفاق خواهد افتاد. برای مثال بافت اطراف گونه ها ، تحت تاثیر نیروی جاذبه و فرایند پیری قرار خواهند گرفت. برای حفظ نتیجه زیبای به دست آمده از کاشت پروتز در گونه ، دنبال کردن یک سبک زندگی سالم ، تغذیه خوب ، ورزش ، مراقبت از پوست در برابر عوامل آسیب رسان مختلف می تواند به طولانی تر شدن ماندگاری نتیجه زیبای درمان ، کمک کند.

آیا من داوطلب خوبی برای پروتز گونه دائمی هستم؟

اگر دوست دارید صورت شما از نظر زیباشناختی ، جذاب تر شده و به استاندارد طلایی نزدیک تر شود و اگر می خواهید ویژگی های جوانی خود از قبیل گونه های برجسته تان را دوباره بازیابی کنید ، جراحی پروتز گونه در تهران یا شهر محل سکونتتان، گزینه خوبی برای شما خواهد بود. ایمپلنت گونه می تواند بد شکلی های ناشی از آسیب دیدگی یا ناهنجاری های مادرزادی در یک سوم میانی صورت شما را بهبود بخشد. اگر حجم گونه های شما در اثر بالا رفتن سن از دست رفته است یا از همان بدو تولد ، گونه های صاف داشته اید ، این جراحی ، گزینه ایده آل شما خواهد بود.

جراحی کوچک کردن استخوان گونه یا کاهش استخوان گونه

یکی از عمل های زیبایی گونه جراحی کاهش استخوان گونه می باشد که به آن جراحی کاهش زایگوما نیز گفته می شود. این تکنیک که قابل اجرا به کمک دو تکنیک متفاوت اصلاح استخوان گونه و اسئوتومی تهاجمی استخوان گونه می باشد به منظور کاهش عرض صورت در ناحیه گونه ها انجام می پذیرد. برای انجام این پروسه پزشک برشی را در امتداد خط مو یا در داخل حفره دهان ایجاد می کند تا مقدار بسیار کمی از استخوان به کمک ابزار مخصوص تراشیده شود. بخیه های ناشی از انجام جراحی کوچک کردن استخوان گونه جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارد.

بهترین دکتر پروتز گونه تهران کیست ؟

همانطور که در طول مقاله به آن اشاره کردیم ، برای اینکه بتوانید به بهترین نتایج از عمل جراحی کاشت گونه دائمی خود دست پیدا کنید باید یک دکتر مجرب و متبحر را با توجه به هزینه های خود انتخاب کنید. اما چگونه می توان یک پزشک خوب و مجرب را از میان جراحان زیبایی بسیاری که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند پیدا کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگویم که با بررسی ویژگی های پزشک و همچنین نمونه کار های او می توان بهترین جراح پروتز گونه را یافته و انتخاب کرد. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های یک جراح خوب خواهیم پرداخت.

 • دارای مدرک تخصصی و مرتبط باشد.
 • از تجربه و سابقه کاری بسیار خوبی برخوردار باشد.
 • از تکنیک ها و تجهیزات روز جهان استفاده کند و اطلاعات خود را به روز نگه دارد.
 • از اخلاق حرفه ای و دلسوزانه برخوردار باشد.
 • رضایت مراجعه کنندگان خود را به دست اورده باشد.
 • سلامت بیمار همواره برای او در اولویت قرار داشته باشد و به خاطر منافع مالی پروسه جراحی را انجام ندهد.

عوارض پروتز گونه

 • درد : در طول دوره بهبود ، بیمار درد مختصری را تجربه خواهد کرد که با مصرف داروهای مسکن ، قابل کنترل می باشد. از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • کبودی : کبودی معمولاً بعد از یک دوره 2 هفته ای فروکش می کند.
 • عفونت : آنتی بیوتیک های مناسب در صورت لزوم ، تجویز می شود. در برخی موارد نادر ، عفونت جدی ، نیاز به برداشته شدن پروتز گونه را به امری الزامی تبدیل می کند.
 • هماتوم : هماتوم یا تجمع خون نیز از عوارض جانبی نادر بوده و در صورت بروز ، باید تخلیه شود.
 • بی حسی : برخی بیماران ، بعد از جراحی ، برای دوره ای موقتی ، در داخل دهان ، بی حسی را تجربه می کنند. بازگشت به حالت نرمال و بازیابی اعصاب حدوداً 6 هفته طول می کشد.

تزریق ژل گونه یا جراحی پروتز ؟

با توجه به روش های متعدد برای زیباتر کردن چهره و جوانسازی آن ، ممکن است برخی از متقاضیان نتوانند در زمینه انتخاب پروسه مناسب ، تصمیم گیری مطلوبی داشته باشند و میان انجام جراحی پروتز گونه یا تزریق فیلر دچار سردرگمی شده و نمی دانند کدام یک بهتر از دیگری است.

هر چند این دو روند هدفی یکسان داشته اما در مواردی همچون نحوه انجام پروسه و میزان ماندگاری نتیجه ، تفاوت هایی را نیز در بردارند. در خصوص فرایند تزریق ژل به گونه باید گفت که این روند حداقل تهاجم را داشته ، طی چند دقیقه به انجام می رسد ، پس از آن دوره ریکاوری وجود نداشته و البته ماندگاری بین 6 ماه تا دو سال را دارا می باشد.

در طرف دیگر کاشت پروتز گونه یک عمل جراحی است که در مدت یک الی دو ساعت انجام می شود. همچنین افراد پس از آن باید یک دوره نقاهت را پشت سر بگذارند. لازم به ذکر است که نتیجه بدست آمده از آن دائمی می باشد.

در مجموع برای اینکه تصمیم گیری درستی در این باره داشته باشید با بهترین جراح پلاستیک تهران که در زمینه کاشت پروتز گونه در تهران تبحر و تجربه بالایی دارد مشاوره کنید تا ایشان با در نظر گرفتن میزان اصلاحات مورد نیاز ، سطح سلامتی ، سن و تایپ پوستی شما و البته خواسته هایتان یکی از دو فرایند مذکور را انتخاب می کند. می توان این نتیجه را گرفت که به طور قطع نمی شود گفت یکی از آن ها نسبت به دیگری بهتر است.

پروتز گونه با سیلیکون یا چربی؟

در رویه حجم دادن به گونه ها با گرافت چربی ، از چربی به دست آمده از بدن خود بیمار بهره گرفته خواهد شد. با بهره گرفتن از تکنیکی شبیه لیپوساکشن ، چربی از بدن استخراج شده و در مراحل بعدی تحت فرآوری و خالص سازی قرار می گیرد. سپس بهترین جراح پلاستیک و کاشت پروتز گونه تهران آن را به داخل صورت تزریق می نماید. چربی منتقل شده در مکان جدید خود جای می گیرد و به صورت دائمی به این ناحیه حجم می دهد.

اینکه دوره نقاهت نسبت به پروتز کردن گونه کوتاه تر باشد یا بلندتر ، به مقدار چربی خارج شده از بدن و مکانی که به آن تزریق می شود بستگی دارد ، توجه داشته باشید که بخش های مختلف صورت به شکل و مدت زمان متفاوتی دچار تورم و کبودی می شوند. اما می توان اذعان داشت بیشتر بیماران بعد از چند روز می توانند فعالیت های سبک را شروع کنند و بعد از دو تا سه هفته به فعالیت های سنگین برسند.

قرمزی ، کبودی و تورم از عارضه های عادی این روند می باشند و تفاوتی با جراحی پروتز گونه ندارند. طبیعی است که در هفته های اول مقداری از این چربی جذب بدن شود ، اما بعد از آن نتیجه پایدار خواهد بود. برخی بیماران نیز به جلسات فالو آپ نیاز دارند تا این روند برایشان تکرار شود.

در کل برای اینکه بین این دو روش یکی را انتخاب کنید ، باید به یک جراح کاشت گونه خوب در تهران مراجعه فرمایید تا ایشان تصمیم بگیرند که کدام روش برای شما مناسب تر است. دکتر مزایا و معایب هر یک از متدها را با جزئیات توضیح می دهد تا در انتها روشی انتخاب شود که بهترین نتیجه را به ارمغان آورد. توجه داشته باشید که در طی انتقال چربی بخشی از آن جذب می شود اما در پروتز گونه نتیجه دائمی خواهد بود.

مراقبت های قبل از ایمپلنت گونه

 • حتما دو هفته قبل از کاشت پروتز استعمال دخانیات را قطع کنید. بهتر است این کار را حدود ۶ هفته پیش از جراحی انجام دهید.
 • پیش از جراحی حدود دوهفته داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین را قطع کنید.
 • از یک ماه پیش از کاشت پروتز انجام لیزر و تزریق ژل، چربی یا بوتاکس ممنوع است.
 • نوشیدنی‌های الکلی را دو هفته قبل از کاشت پروتز گونه قطع کنید.
 • سوابق پزشکی خود را حتما در اختیار جراح قرار دهید.
 • عادت خوابیدن خود را از یک ماه قبل از جراحی اصلاح کنید .

امکان جا به جا شدن پروتز های گونه وجود دارد؟

یکی از نگرانی های افراد این است که بعد از انجام این فرایند با خندیدن زیاد یا حرکت دادن زیاد صورت خود پروتز های کاشته شده در گونه جا به جا شوند. در این خصوص باید بگویم احتمال بروز چنین اتفاقی بسیار کم می باشد. اما این مورد دلیلی بر آن نیست که شما نباید پزشکی مجرب و متبحر را برای انجام این کار انتخاب کنید و می توانید بدون رعایت کردن نکات مراقبتی به نتایجی مطلوب و ایده آل برسید. با انتخاب یک جراح پروتز گونه موفق و مجرب می توانید نتایجی ایده آل به دست آورید. چرا که جراحان مجرب به طور معمول برای جلوگیری از جا به جا شدن ایمپلنت ، از یک پیچ ثابت استفاده می کنند تا پروتز را بر روی استخوان گونه ثابت نگه دارند. استفاده از این پیج احتمال حرکت را به حداقل می رساند.

 

پرتکرار ترین سوالات پروتز گونه و پاسخ دکتر حیدری به آنها

 • این جراحی چقدر طول می کشد؟

جراحی کاشت ایمپلنت گونه در تهران به طور نرمال بر حسب پیچیدگی جراحی ، حدود یک ساعت طول می کشد. در صورت انجام جراحی ترکیبی ، مدت زمان اجرای فرایند ، طولانی تر خواهد شد.

 • آیا بعد از جراحی کاشت پروتز گونه از گن های مخصوص استفاده می شود؟

در بیشتر فرایندهای جراحی گونه ، گن های پشتیبان صورت در انتهای جراحی برای کمک به کنترل تورم و کاهش حرکات بعد از جراحی ، مورد استفاده قرار می گیرند. به مدت یک هفته ، استفاده از این گن در طول شب و روز یعنی به صورت 24 ساعته الزامی می باشد.

 • آیا عمل ایمپلنت گونه درد دارد؟

عمل کاشت گونه به نسبت دیگر روشهای بزرگ کردن گونه درد بیشتری دارد . در روش پروتز گونه نیاز به بی حسی موضعی یا بیهوشی است. فرد بعد از کاشت حساسیت خاصی را تجربه خواهد کرد. ناراحتی بعد از عمل ممکن است با داروهای تجویز شده کنترل شود . اکثر افراد پس از کاشت گونه یا فیلر، احساس کشیدگی و سفت شدن در ناحیه گونه می ‌کنند، اما معمولاً در عرض یک هفته این حالت از بین می‌ رود و درد ها قابل کنترل می شوند.

 • هزینه جراحی پروتز گونه در تهران چقدر است ؟

اطلاع دقیق از هزینه جراحی ایمپلنت گونه در سال 1402 و شهر تهران ، مستلزم مراجعه به پزشک و قرار گیری تحت معاینه می باشد ؛ بنابراین ، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک ، مراجعه نمایید.