چانه ، یکی از جنبه های مهم در صورت می باشد و افراد می توانند برای داشتن یک نقش برجسته تر و بهتر در چانه به منظور بهبود بخشیدن چهره ، پروتز چانه انجام دهند؛ هدف از جراحی ژنیوپلاستی ، حفظ هارمونی صورت می باشد. این تکنیک را می توان برای اصلاح چانه ای که به اندازه کافی رشد نکرده یا برجسته تر کردن آن انجام داد. در این مقاله دکتر حیدری ، بهترین جراح پلاستیک صورت در تهران توضیحات جامع و مفصلی مطرح نموده اند که توصیه می شود پیش از اقدام به انجام این جراحی حتما مقاله پیش رو را مطالعه کنید.

عکس پروتز چانه - دکتر حیدری

 

از آنجایی که شکل چانه ، تحت تاثیر شکل بینی قرار دارد ، افزایش دادن یا پروتز چانه ، اغلب به همراه جراحی بینی انجام می شود. هنگامی که بهترین دکتر پروتز چانه تهران برای این جراحی چانه ، برنامه ریزی می کند ؛ باید در برجسته نمودن چانه چندین متغیر را در نظر بگیرد : جنسیت ، تاثیر آن بر روی موقعیت لب پایینی ، ضخامت لایه چانه و عمق چین. وقتی این متغیرها در نظر گرفته نشوند ؛ نتیجه ایمپلنت چانه بخصوص در زنان ، بسیار بزرگ خواهد بود.

آنچه باید درباره پروتز چانه بدانید :

ایمپلنت های چانه ، از مواد بی خطر و انعطاف پذیر ساخته شده اند که در اندازه ها و شکل های مختلف متناسب با ساختار صورت و هدف جراح پلاستیک ، موجود می باشند. ایمپلنت های چانه ، تنها یکی از روش هایی هستند که جراح پلاستیک ، برای بهبود چانه یک فرد در اختیار دارد. روندهای دیگر ؛ شامل جابجا کردن یا تغییر شکل دادن استخوان ها و استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافه در منطقه می باشد.

خراش قابل رویت در جراحی چانه ، بسیار جزئی می باشد ؛ چون بهترین دکتر پروتز چانه تهران بریدگی هایی را در زیر چانه یا داخل دهان ، ایجاد می نماید. برای یک جراح پلاستیک ، دستیابی به روندهای زیبایی صورت به یک روش همه جانبه با در نظر گرفتن تعادل و هارمونی بین هر منطقه از صورت و ویژگی های آن ، بسیار حائز اهمیت می باشد.

چرا ایمپلنت چانه انجام دهیم ؟

اگر شما از چانه ضعیف یا فرورفته خود ناراضی هستید یا احساس می کنید ، اعضای صورت تان با یکدیگر تناسب ندارند ، جراحی پروتز چانه می تواند به شما در احساس اعتماد به نفس بیشتر در ظاهرتان کمک کند.

اصولاً تقویت چانه ، دارای مزیت های زیر می باشد :

 • هارمونی صورت را با ایجاد تناسب بهتر با ویژگی های دیگر بهبود می بخشد.
 • چانه ضعیف یا فرو رفته را اصلاح می کند.
 • تناسب بین گردن و خط آرواره را بهبود می بخشد.
 • به بهبود شکل چانه کمک می کند.

مزایای ژنيوپلاستی

بزرگترین مزیت جراحی پروتز چانه این می باشد که تحت یک جراحی تقریبا سبک تغییرات قابل توجهی در چهره ایجاد می گردد ؛ از دیگر مزایای آن باید به موارد ذیل اشاره نماییم :

 • بهبود تناسب صورت
 • رفع ایرادات چانه
 • و از این قبیل موارد

عمل پروتز چانه چگونه انجام می شود ؟

جراحی جنیوپلاستی ، معمولا یک روند درمان سرپایی می باشد که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام می شود. یک بریدگی کوچک در زیر چانه یا در داخل دهان ایجاد می شود. از طریق این بریدگی ، بهترین جراح پلاستیک صورت در تهران ، فضایی را برای ایمپلنت چانه ایجاد کرده و آ ن را در اطراف استخوان چانه ، تنظیم می کند. جراحی پروتز چانه ، به تنهایی معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد. با این وجود ، اگر شما عمل های دیگری هم دارید زمان جراحی متناسب با آن ، افزایش خواهد یافت. پس از جراحی ، زخم با بخیه بسته می شود و چانه ، بانداژ می شود.

انیمیشن پروتز چانه

 

پروتز چانه چه شکلی است ؟

ایمپلنت های چانه ، ابزار کوچک و توپر بوده که معمولاً از جنس سیلیکون هستند و برای قرار گرفتن در اطراف استخوان چانه بیمار ، قالب گیری شده اند. ایمپلنت های چانه ، از نظر اندازه و نقش برجسته با یکدیگر متفاوت هستند. جراح زیبایی به شما در انتخاب ایمپلنتی که حداکثر رضایتمندی و طبیعی ترین شکل ظاهری را برای تان به وجود بیاورد ، کمک خواهد کرد. وقتی ایمپلنت در چانه قرار داده می شود ، بسیار شبیه به استخوان چانه طبیعی می باشد و زمانی که این کار توسط یک جراح پلاستیک خوب در تهران که واجد شرایط و با تجربه است ، انجام شود ، معمولا نمی توان تشخیص داد که بیمار اضافه سازی چانه را انجام داده است.

 

پروتز چانه

 

ریکاوری بعد از جراحی پروتز چانه

 1. اکثر بیمارانی که اضافه سازی چانه را انجام می دهند ، زمان استراحت نسبتا کوتاهی را تجربه کرده و ظرف هفت روز بعد از جراحی ، می توانند به میز کار و فعالیت های روزمره خود بازگردند.
 2. احساس ناراحتی ، جزئی بوده و به راحتی توسط داروهای مسکن و کمپرس های سرد قابل کنترل می باشد.
 3. حداقل برای یک تا دو هفته بعد از جراحی ، به منظور کنترل تورم بعد از جراحی و مراقبت از زخم های در حال بهبود ، حالت خوابیدن شما باید به گونه ای باشد که صورت تان رو به بالا بوده و زیر سرتان بلند باشد.
 4. همچنین ، جراح زیبایی تان از شما می خواهد تا در روز اول یا تا دو روز بعد از جراحی پروتز چانه ، فقط مایعات مصرف کنید.
 5. فعالیت های شدید معمولاً بعد از سه تا چهار هفته پس از اضافه کردن چانه ، از سر گرفته می شود.
 6. دنبال کردن دستورالعمل های ویژه جراح زیبایی در طول ریکاوری به منظور تضمین بهبودی کامل و دستیابی به نتایج مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن ، حائز اهمیت می باشد.
 7. یک ماه بعد از عمل جراحی ، نتیجه نهایی به دست خواهد آمد و بعد از سه ماه ، زمانی که تورم به طور کامل فروکش کرد ، شما شاهد نتیجه نهایی خواهید بود.

آیا ایمپلنت چانه بی خطر است ؟

اضافه کردن ایمپلنت به چانه با استفاده از ایمپلنت ها یک روند جراحی بسیار موثر و مفید می باشد و میزان بروز مشکل در آن بسیار پایین است. دامنه رضایت پس از جراحی در بیماران بین 85 و 90 درصد است.

خطرات جراحی پروتز چانه

اگر عمل جنیوپلاستی توسط یک جراح پلاستیک صورت خوب در تهران به انجام رسد ، مشکلی وجود نخواهد داشت. برخی خطرات احتمالی شامل عفونت ، خونریزی داخلی ، تغییر در محل قرار گرفتن ایمپلنت ، جای زخم جزئی و عوارض جانبی ناشی از بیهوشی خواهند بود. که شما می توانید با انتخاب یک جراح زیبایی واجد شرایط و با تجربه ، این خطرات را به حداقل برسانید.

فیلم عمل پروتز زاویه فک

چه اشخاصی کاندیدای عمل پروتز چانه در تهران می باشند؟

 • اشخاصی که گردن چاق و غبعب بزرگی دارند.
 • کسانی که چانه عقب رفته دارند.
 • افرادی که چانه مربعی یا نوک تیز دارند.
 • چانه کوچک در افرادی که موجب شده تا بینی شان بزرگتر نشان داده شود.

فرق فیلر چانه و گرافت چربی با پروتز چانه

تنها راه برجسته و بزرگ کردن چانه و فک ، قرار دادن ایمپلنت به درون چانه می باشد. به عنوان یک زیبا جو برای کسب نتایج مطلوب می توانید از فیلرهای چربی یا درمال نیز استفاده کنید اما باید گفت که نتایج حاصل از آن ها کوتاه مدت بوده و پس از زمان کوتاهی رفع می شود. با تزریق فیلرهای درمال یا پوستی به چانه ، موادی که مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشند مانند هیالورونیک اسید به زیر پوست متقاضی تزریق می شود و باعث حجم دادن به صورت فرد می شود.

فیلرها ، سبب رفع چین و چروک های اطراف فک شده و به ظاهر چانه های کوچک بهبود می بخشند. این تکنیک بعد از گذشت مدتی بی تاثیر بوده و درمانی غیر جراحی است. برای تزریق گرافت چربی نیز بعد از مراجعه به بهترین جراح پروتز چانه تهران ، ابتدا برای استخراج چربی از ران و شکم عمل لیپوساکشن انجام می شود. سپس چربی پالایش شده به چانه تزریق می شود. با این حال باید بگوییم که تزریق گرافت با این که غیر تهاجمی بوده اما موقتی است و پس از مدتی نتیجه کار از بین رفته و شخص ملزم به تمدید دوباره آن می شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب تر و دائمی بهتر است زیباجویان برای برخورداری از نتایج بهتر از ایمپلنت چانه استفاده کنند.

انواع جراحی پروتز چانه

ژینوپلاستی دارای دو نوع اصلی به نام های ایمپلنت چانه و ژینوپلاستی اسلایدینگ می باشد. ژینوپلاستی اسلایدینگ برای اشخاصی که دچار چانه بسیار عقب تر از سایر بخش های صورت و نیز کشیده تر از اجزای دیگر چهره می باشند گزینه مناسبی است. پزشک در این صورت از ابزاری به شکل اره برای ایجاد شکاف چانه ، جدا کردن آن از فک و جایگزینی در محلی مناسب تر استفاده می کند. برای داشتن چانه مربعی یا فکی با زاویه زیبا می توانید از این پروسه استفاده کنید و به بهترین و مطلوب ترین نتایج دست پیدا کنید و از آن ها لذت ببرید.

در آخر :

در نهایت باید ذکر گردد جراحی پروتز چانه ، نتايج بهتری به همراه دارد و موجب تغییر ارتفاع چانه نیز شده و همچنین ، كانتورينگ گردن را نیز بهتر می کند.