پروتز چانه

پروتز چانه چیست ؟

پروتز چانه : چانه ، یکی از جنبه های مهم در صورت می باشد و افراد می توانند برای داشتن یک نقش برجسته تر و بهتر در چانه به منظور بهبود بخشیدن چهره ، ایمپلنت چانه را انجام دهند ؛ هدف از پروتز چانه ، حفظ هارمونی صورت می باشد. پروتز چانه را می توان برای اصلاح چانه ای که به اندازه کافی رشد نکرده یا برجسته تر کردن آن انجام داد. ( بهترین جراح پلاستیک تهران  )

از آنجایی که شکل چانه ، تحت تاثیر شکل بینی قرار دارد ، افزایش دادن یا پروتز چانه ، اغلب به همراه رینوپلاستی انجام می شود.

هنگامی که جراح برای پروتز چانه ، برنامه ریزی می کند ؛ باید در برجسته نمودن چانه چندین متغیر را در نظر بگیرد : جنسیت ، تاثیر آن بر روی موقعیت لب پایینی ، ضخامت لایه چانه و عمق چین. وقتی این متغیرها در نظر گرفته نشوند ؛ نتیجه ایمپلنت چانه بخصوص در زنان ، بسیار بزرگ خواهد بود.

پروتز چانه

آنچه باید درباره پروتز چانه بدانید :

ایمپلنت های چانه ، از مواد بی خطر و انعطاف پذیر ساخته شده اند که در اندازه ها و شکل های مختلف متناسب با ساختار صورت و هدف جراح پلاستیک ، موجود می باشند. ایمپلنت های چانه ، تنها یکی از روش هایی هستند که جراح پلاستیک ، برای بهبود چانه یک فرد در اختیار دارد. روندهای دیگر ؛ شامل جابجا کردن یا تغییر شکل دادن استخوان ها و استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافه در منطقه می باشد.

خراش قابل رویت در جراحی چانه ، بسیار جزئی می باشد ؛ چون جراح بریدگی هایی را در زیر چانه یا داخل دهان ، ایجاد می نماید. برای یک جراح پلاستیک ، دستیابی به روندهای زیبایی صورت به یک روش همه جانبه با در نظر گرفتن تعادل و هارمونی بین هر منطقه از صورت و ویژگی های آن ، بسیار حائز اهمیت می باشد.

چرا ایمپلنت چانه انجام می دهیم ؟

اگر شما از چانه ضعیف یا فرورفته خود ناراضی هستید یا احساس می کنید ، اعضای صورت تان با یکدیگر تناسب ندارند ، جراحی ایمپلنت چانه می تواند به شما در احساس اعتماد به نفس بیشتر در ظاهرتان کمک کند.

اصولاً تقویت چانه ، دارای مزیت های زیر می باشد :

 • هارمونی صورت را با ایجاد تناسب بهتر با ویژگی های دیگر بهبود می بخشد.
 • چانه ضعیف یا فرو رفته را اصلاح می کند.
 • تناسب بین گردن و خط آرواره را بهبود می بخشد.
 • به بهبود شکل چانه کمک می کند.

جراحی پروتز چانه چگونه انجام می شود ؟

جراحی پروتز چانه ، معمولا یک روند درمان سرپایی می باشد که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام می شود. یک بریدگی کوچک در زیر چانه یا در داخل دهان ایجاد می شود. از طریق این بریدگی ، جراح زیبایی ، فضایی را برای ایمپلنت چانه ایجاد کرده و آ ن را در اطراف استخوان چانه ، تنظیم می کند.

جراحی پروتز چانه ، به تنهایی معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد. با این وجود ، اگر شما عمل های دیگری هم دارید زمان جراحی متناسب با آن ، افزایش خواهد یافت. پس از جراحی ، زخم با بخیه بسته می شود و چانه ، بانداژ می شود.

ایمپلنت چانه چه شکلی است ؟

ایمپلنت های چانه ، ابزار کوچک و توپر بوده که معمولاً از جنس سیلیکون هستند و برای قرار گرفتن در اطراف استخوان چانه بیمار ، قالب گیری شده اند. ایمپلنت های چانه ، از نظر اندازه و نقش برجسته با یکدیگر متفاوت هستند. جراح زیبایی به شما در انتخاب ایمپلنتی که حداکثر رضایتمندی و طبیعی ترین شکل ظاهری را برای تان به وجود بیاورد ، کمک خواهد کرد.

وقتی ایمپلنت در چانه قرار داده می شود ، بسیار شبیه به استخوان چانه طبیعی می باشد و زمانی که این کار توسط یک جراح زیبایی واجد شرایط و با تجربه انجام شود ، معمولا نمی توان تشخیص داد که بیمار اضافه سازی چانه را انجام داده است.

پروتز چانه

ریکاوری بعد از جراحی ایمپلنت چانه :

 1. اکثر بیمارانی که اضافه سازی چانه را انجام می دهند ، زمان استراحت نسبتا کوتاهی را تجربه کرده و ظرف هفت روز بعد از جراحی ، می توانند به میز کار و فعالیت های روزمره خود بازگردند.
 2. احساس ناراحتی ، جزئی  بوده و به راحتی توسط داروهای مسکن و کمپرس های سرد قابل کنترل می باشد.
 3. حداقل برای یک تا دو هفته بعد از جراحی ، به منظور کنترل تورم بعد از جراحی و مراقبت از زخم های در حال بهبود ، حالت خوابیدن شما باید به گونه ای باشد که صورت تان رو به بالا بوده و زیر سرتان بلند باشد.
 4. همچنین ، جراح زیبایی تان از شما می خواهد تا در روز اول یا تا دو روز بعد از جراحی ، فقط مایعات مصرف کنید.
 5. فعالیت های شدید معمولاً بعد از سه تا چهار هفته پس از اضافه کردن چانه ، از سر گرفته می شود.
 6. دنبال کردن دستورالعمل های ویژه جراح زیبایی در طول ریکاوری به منظور تضمین بهبودی کامل و دستیابی به نتایج مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن ، حائز اهمیت می باشد.
 7. یک ماه بعد از عمل جراحی ، نتیجه نهایی به دست خواهد آمد و بعد از سه ماه ، زمانی که تورم به طور کامل فروکش کرد ، شما شاهد نتیجه نهایی خواهید بود.

آیا ایمپلنت چانه بی خطر است ؟

اضافه کردن چانه با استفاده از ایمپلنت ها یک روند جراحی بسیار موثر و مفید می باشد و میزان بروز مشکل در آن بسیار پایین است. دامنه رضایت پس از جراحی در بیماران بین ۸۵ و ۹۰ درصد است.

خطرات جراحی ایمپلنت چانه :

اگر اضافه کردن چانه توسط یک جراح زیبایی واجد شرایط و با تجربه انجام شود ، مشکلی وجود نخواهد داشت.

برخی خطرات احتمالی شامل عفونت ، خونریزی داخلی ، تغییر در محل قرار گرفتن ایمپلنت ، جای زخم جزئی و عوارض جانبی ناشی از بیهوشی خواهند بود. که شما می توانید با انتخاب یک جراح زیبایی واجد شرایط و با تجربه ، این خطرات را به حداقل برسانید.

در آخر :

در نهایت باید ذکر گردد ژنيوپلاستی ، نتايج بهتری به همراه دارد و موجب تغییر ارتفاع چانه نیز شده و همچنین ، كانتورينگ گردن را نیز بهتر مي كند.

مزایای  ژنيوپلاستی :

بزرگترین مزیت ژنيوپلاستی این می باشد که تحت یک جراحی تقریبا سبک تغییرات قابل توجهی در چهره ایجاد می گردد ؛ از دیگر مزایای آن باید به موارد ذیل اشاره نماییم :

 • بهبود تناسب صورت
 • رفع ایرادات چانه
 • و از این قبیل موارد
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات