پروتز لب

پروتز لب ، به هر تکنیکی اطلاق می شود که لب های شما را پرتر ، برجسته تر و زیباتر می نماید ؛ حجم بخشیدن به  لب معمولا با روش های تزریقی انجام می شود ؛ فیلرهای اسید هیالورونیک و نورومودولاتورها از جمله رایج ترین تکنیک های پروتز لب می باشند. این تکنیک توسط دکتر حیدری ،  بهترین جراح پلاستیک تهران ارائه می گردد.

فیلرهای پوستی ، حجم و شکل ثابتی را اضافه کرده ، قابل پیش بینی بوده و نتایج طبیعی را به همراه دارند ؛ با دوام ترین گزینه های جراحی پروتز لب شامل انتقال چربی ، ایمپلنت لب و لیفت لب می باشد.

پروتز لب

مزایای استفاده از پروتز لب چیست ؟

  • تزریق های لب که با فیلرها انجام می شوند ، موقتی هستند ؛ اگر چه این به عنوان یک نقطه ضعف به شمار می آید ، ولی اگر شما از شکل لب های خود راضی نباشید ، این پروتز ، در یک دوره چند ماهه ، از بین می رود.
  • فیلرهای پایه هیالورونیک اسید را می توان با استفاده از تزریق های هیالورونید برای تغییر دادن نتیجه بد یا پیشگیری از یک مشکل بالقوه ، حل نمود.
  • شما می توانید اثر دائمی حجم افزایش یافته لب را با استفاده از هر گزینه پروتزی ، به دست آورید.
  • پروتز لب ، تنها به افزایش اندازه لب های نازک محدود نمی شود ؛ این تکنیک همچنین می تواند ساختار لب را بهبود بخشیده و ناهماهنگی ها را نیز درمان کند.
  • تمام انواع پروتزهای لب را می توان تحت بی حسی موضعی ( یا تنها با استفاده از کرم بی حس کننده ، در صورت استفاده از فیلرهای قابل تزریق ) انجام داد ؛ پس از انجام تزریق ، می توانید به خانه بازگردید.
  • فیلرها را می توان به تدریج ، در دو وعده ملاقات به منظور دستیابی آرام آرام به شکل مورد نظر لب ، تزریق نمود.

نقاط ضعف پروتـز لب چیست ؟

در فیلرهای موقتی ، به دلیل نیاز به تمدید پروتز ، هزینه مضاعفی بر شما تحمیل می شود ؛ شما باید هر چهار ماه یک بار ، به منظور حفظ نتایج ، درمان را دوباره انجام دهید.

انتقال چربی به لب ها نسبت به نواحی دیگر ، از ماندگاری کمتری برخوردار است ؛ حداقل ۳۰ تا ۶۰ درصد از چربی انتقال داده شده به صورت ، دائمی می باشد ،  ولی در لب ها به دلیل حرکت دائمی این عضو ، ماندگاری اندکی کمتر است.

هر نوع تکنیک پروتز لب ، می تواند باعث به وجود آمدن تبخال شود ؛ اگر شما نسبت به تبخال ، مستعد هستید ، از پزشک خود بخواهید تا قبل از درمان ، داروی ضد تبخال را برای شما تجویز کند.

در صورتی که در دوز تزریق شده ، زیاده روی شود ، لب ها کلفت شده و مضحک به نظر می رسند ؛ هنگامی که برای یافتن پزشک مناسب در حال تحقیق هستید ، به منظور کسب ایده درباره نتایج منطقی ، عکس های قبل و بعد از تزریق پست شده توسط بیماران پزشک مورد نظر را مشاهده کنید ؛ در مورد لب ، دقت در حفظ ظرافت ، یک هنر به شمار می آید.

اگر یک پزشک ، بی تجربه باشد ؛ نتیجه کار ، لب های نامتقارن ، بد شکل و دارای پستی و بلندی خواهد بود.

انواع فیلرهای لب ، بهترین برندها و نحوه عملکرد آن ها

فیلرهای لب ، رایج ترین روند زیبایی غیر تهاجمی ، در سراسر دنیا می باشند. فیلرهای اسید هیالورونیک ، به دلیل ایمنی و دوام تاثیر آن ها ، برترین گزینه منتخب از سوی متخصصان پوست می باشند. فیلرهای کلاژن نیز ، علیرغم کمتر بودن سرعت تاثیر آن ها ، در مقایسه با فیلرهای هیالورونیک اسید ، بعنوان یک گزینه درمان جایگزین پروتز لب ، موجود می باشند.

فیلرهای لب درمان های قابل تزریقی هستند ، که حاوی هیالورونیک اسید یا کلاژن ، برای بهبود قابل ملاحظه حجم لب ها می باشند. این فیلرها ، بعنوان درمان های بی خطر در نظر گرفته شده و زمان از کار افتادگی و عوارض جانبی آن کم است. انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارند ، که هر یک از آن ها دارای مزایای مخصوص به خود می باشند.

انواع فیلر های پروتز لب

فیلرهای هیالورونیک اسید

فیلرهای هیالورونیک اسید ( HA ) ، رایج ترین گزینه درمان های قابل تزریق محسوب می شوند. این فیلرها بی خطر بوده و تاثیرات فوری تری را ، در مقایسه با فیلرهای جایگزین از قبیل کلاژن بر جای می گذارند. فیلرهای HA ، در زمان تزریق ، به طور دائمی لب ها را پر تر نشان داده و پوست را ، برای تولید کلاژن طبیعی تحریک می کنند.

ژوویدرم ( Juvederm )

ژوویدرم ، برندی از فیلرهای پوستی می باشد ، که برای افزایش حجم لب ها و نیز بازیابی حجم از دست رفته در گونه ها و اطراف لب ها ، مورد استفاده قرار می گیرد. ژوویدرم در مقایسه با برندهایی دیگر از قبیل رستیلن ، دارای فرمولاسیون ژل یکدست تر و نرم تری می باشد ، که امکان حرکت آن به اطراف و برجسته کردن یکنواخت لب را فراهم می آورد.

فیلر ژوویدرم دارای انواع مختلفی ، از قبیل اولترا ژوویدرم XC و ووبلا ژوویدرم XC می باشد ، که فرمولاسیون آن ها اختصاصاً برای برجسته کردن لب ها ، طراحی شده است.

تاثیرات ژوودیرم بعد از روند ، بلافاصله قابل مشاهده می باشد؛ البته برای مشاهده نتیجه نهایی باید اندکی تا زمان فروکش کردن تورم ، صبر کنید. به طور میانگین نتایج بدست آمده از تزریق ژوویدرم ، حدودا ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار می باشند.

رستیلن ( Restylane )

رستیلن یک فیلر هیالورونیک اسید بسیار رایچ ، برای برجسته نمودن گونه ها و پروتز لب ها بوده و برای کاهش خطوط و چین و چروک ها در دیگر نواحی صورت نیز ، مورد استفاده قرار می گیرد. رستیلن در مقایسه با ژوویدرم ، دارای پیوستگی بافت ژل محکم تری می باشد و این بدان معناست ، که در محل تزریق ، در یک موقعیت محکم تر باقی می ماند. رستیلن سیلک ، به شکل اختصاصی برای بزرگ کردن لب طراحی شده است. باید خاطر نشان کنیم که رستیلن ، برای افراد زیر ۲۱ سال قابل استفاده نمی باشد.

مثل ژوویدرم ، شما می توانید نتایج را بلافاصله بعد از تزریق مشاهده کنید. مثل هر فیلر پوستی ، برای مشاهده نتیجه نهایی باید تا زمان فروکش کردن تورم و قرمزی دست نگه دارید. نتایج حاصل از تزریق های لب رستیلن ، به طور میانگین تا ۶ ماه ماندگار بوده و گاهی ، تا ۱۰ ماه دوام خود را حفظ می کنند.

پرلن ( Perlane )

پرلن شکلی از فیلر هیالورونیک اسید است ، که تحت عنوان لیفت رستیلن هم شناخته می شود. این محصول بسیار شبیه به دیگر محصولات رستیلن بوده ، و دارای فرمول ژل مانند محکم تری می باشد. این محصول در مقایسه با فیلرهای هیالورونیک اسید ، دارای ذرات بزرگ تری می باشد و اساساً برای درمان چین و چروک های عمیق تر و شدیدتر در صورت ، مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیرات پرلن معمولاً حدود ۶ ماه ماندگار بوده و بلافاصله بعد از روند ، قابل مشاهده می باشد. با این وجود این محصول معمولاً به دلیل داشتن فرمول متراکم ، برای بزرگ کردن لب ، مورد استفاده قرار نمی گیرد.

فیلرهای لب کلاژن

کلاژن ، زمانی ماده اولیه اصلی استفاده شده در فیلرهای لب بود. با این وجود امروزه این محصول به دلیل توجه بیشتر به جنبه های ایمنی ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. فیلرهای لب کلاژن ، اساساً از طریق تقویت سطوح کلاژن پوست ، به جای ایجاد یک تاثیر برجسته سازی ماندگار ، عمل می کند.

بلافیل ( Bellafill )

بلافیل یک فیلر لب کلاژن ، حاوی ترکیبی از کلاژن بووین و دانه های پلی متیل متاکریلات ( PMMA ) می باشد. این ماده اساساً برای درمان اسکار های آکنه ، از طریق پر کردن پوست عمل کرده و در عین حال رشد کلاژن را تقویت می کند. بلافیل گاهی اوقات بعنوان درمان برای بزرگ کردن لب ، استفاده می شود و نتایج برجسته سازی آن فوری می باشد. تاثیر بلافیل در مقایسه با جایگزین های فیلر ، ماندگار تر بوده و به طور میانگین ۵ سال می باشد؛ ولی بعنوان درمان برای بزرگ کردن لب ، تائیدیه لازم را دریافت نکرده است.

اسکالپترا ( Sculptra )

اسکالپترا ، درمان کلاژن قابل تزریق دیگری می باشد. ماده اولیه آن اسید پلی- ال- لاکتیک می باشد ، که در بدن جذب می شود و سپس تولید کلاژن در پوست را ، تقویت می کند. برخلاف فیلرها اسکالپترا نمی تواند ، حجم آنی را در صورت ایجاد نماید. اسکالپترا برای بازیابی تدریجی پر بودن در نواحی چین و چروک دار شده صورت ، مورد استفاده قرار گرفته و معمولاً برای بزرگ کردن لب انتخاب نمی شود. تاثیرات اسکالپترا بین دو تا سه سال ماندگار است.

کدام فیلرهای لب بهترین ها هستند ؟

انواع فیلرهایی که نام آن ها در فهرست زیر آمده است ، بهترین فیلرها برای بزرگ کردن لب محسوب می شوند؛ چون برای استفاده در این زمینه طراحی شده اند :

  1. ژوویدرم اولترا XC
  2. ژوویدرم ووبلا XC
  3. رستیلن سیلک

هزینه ، ماندگاری و عوارض پروتز لب با فیلرها

هزینه درمان به حجم هیالورونیک اسید استفاده شده ، و نیز تعداد روند های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب ، بستگی دارد.

معلوم شده است که تاثیر ژوویدرم ، برای برجسته سازی لب در مقایسه با ژل رستیلن که حدوداً ۱۰ ماه است ، طولانی تر بوده و در حدود یک سال ، دوام خواهد داشت.

عوارض جانبی بالقوه ژوویدرم و رستیلن یکسان بوده ، و شامل قرمزی و تورم در ناحیه تزریق ، کبودی و بی حسی موقتی می باشد.

فیلرهای طبیعی لب

هرچند هیالورونیک اسید و کلاژن هر دو به طور طبیعی توسط بدن تولید می شوند ، ولی فیلرهای لب حاوی شکل سنتز شده آزمایشگاهی ، از این مواد اولیه می باشند.

جایگزین های طبیعی پروتز لب

اگر به دنبال جایگزین های فیلر لب طبیعی هستید ، می توانید از محصولات برجسته سازی لب موضعی ، حاوی مواد اولیه طبیعی از قبیل سوسنبر و دارچین استفاده کنید. این مواد اولیه بعنوان تحریک کننده های ملایم ، عمل کرده و جریان خون به لب ها را افزایش می دهند ، و باعث پرتر به نظر رسیدن آن ها می شوند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات