ساختار فک دارای زاویه مشخص ، زیر بنای یک چهره جذاب متعادل ، در زنان یا مردان محسوب می شود. با قرار دادن ایمپلنت فک طراحی شده به صورت سفارشی ، یک جراح زیبایی ماهر می تواند پروتز زاویه فک را انجام داده و به یک فک ضعیف یا چانه فرو رفته قدرت ببخشد و هماهنگی و زاویه سازی صورت را بهبود دهد. در ادامه با ما باشید تا دکتر حیدری توضیحات بیشتری را در این خصوص در اختیار شما قرار دهد.

پروتز زاویه فک

جراحی پروتز زاویه فک چیست؟

جراحی پروتز زاویه فک ، جراحی است که در آن خطوط چانه ، گردن و خط فک بهبود داده می شود. به طور معمول ، این جراحی شامل قرار دادن ایمپلنت در اطراف استخوان فک بیمار برای افزایش اندازه و زاویه سازی و دستیابی به تعادلی جذاب تر بین ویژگی های صورت است. هنگامی که این جراحی توسط یک جراح زیبایی مجرب و با تجربه انجام می شود ، می تواند یک راه حل دائمی را برای بهبود یک فک ضعیف یا چانه فرورفته و فاقد زاویه ارائه دهد.

چرا به پروتز زاویه فک فکر می کنیم؟

اگر از چانه فرورفته یا “ضعیف” و فک فاقد زاویه خود رنج می برید یا احساس می کنید ویژگی های صورت شما تناسبی با هم ندارد ، جراحی پروتز زاویه فک می تواند به شما در خلق زیبایی بیشتر از نظر ظاهری و رفع دغدغه هایتان در این خصوص کمک کند. به طور کلی ، پروتز زاویه فک می تواند مزیت های زیر را به همراه داشته باشد:

  • با ایجاد هماهنگی بین فک با سایر ویژگی ها ، هارمونی صورت را بهبود بخشد.
  • چانه ضعیف یا فرو رفته را اصلاح کند.
  • شکل ظاهری گردن و خط فک را بهبود دهد.

انتخاب جراح پروتز زاویه فک

یکی از مهمترین تصمیماتی که در هنگام بررسی پروتز زاویه فک می گیرید این است که چه کسی جراحی شما را انجام می دهد. شما باید جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیاد و قابل اعتمادی را در جراحی زیبایی صورت داشته باشد.

هنگام مشورت با جراح بالقوه خود ، از تعداد عمل جراحی های پروتز فکی که انجام داده است بپرسید و حتماً عکس های قبل و بعد سایر بیماران او که تحت این جراحی قرار گرفته اند را بررسی کنید. نتایجی که مشاهده می کنید می تواند کیفیت کار جراح و میزان تناسب آن با سلیقه شما را نشان دهد. در مورد انتخاب یک جراح زیبایی خوب ، بیشتر تحقیق کنید.

جراحی پروتز زاویه فک چگونه انجام می شود؟

جراحی پروتز زاویه فک ، معمولاً یک عمل سرپایی می باشد که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخش انجام می شود. یک برش کوچک در زیر چانه یا داخل دهان ایجاد می شود. از طریق این برش ، جراح زیبایی فضایی را برای ایمپلنت سفارشی جهت پروتز زاویه فک ایجاد می کند و آن را در اطراف استخوان چانه قرار می دهد.

عمل جراحی پروتز زاویه فک معمولاً کمتر از 1 ساعت طول می کشد. البته ، اگر روندهای دیگری نیز به آن اضافه شود ، زمان عمل متناسب با آن افزایش می یابد. پس از جراحی ، برش با بخیه بسته می شود و گاهی چانه بیمار پانسمان می گردد.

پروتز زاویه فک چگونه است؟

ایمپلنت های فک ، قطعات کوچک و جامدی هستند که از یک ماده زیست سازگار، معمولاً از جنس سیلیکون ساخته می شوند و در اطراف استخوان فک بیمار قرار می گیرند. ایمپلنت های فک از نظر اندازه و کانتور ، متفاوت می باشند. جراح زیبایی به شما کمک می کند تا ایمپلنتی را انتخاب کنید که خواسته شما را محقق کرده و طبیعی ترین نتیجه را ارائه دهد.

بهبودی بعد از جراحی پروتز زاویه فک

اکثر بیماران پروتز زاویه فک ، مدت زمان کوتاه از کار افتادگی را تجربه می کنند و ظرف 7 روز پس از عمل جراحی می توانند به محل کار خود بازگشته و اکثر فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند. درد تجربه شده در این دوران معمولاً در حداقل سطح بوده و به راحتی با داروهای ضد درد یا کمپرس سرد ، قابل کنترل می باشد.

برای کنترل تورم بعد از عمل جراحی و محافظت از برش های خلق شده در طول روند ، باید حداقل 1 تا 2 هفته بعد از عمل ، در حالتی که صورت رو به بیرون است بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید.

جراح زیبایی تان همچنین از شما می خواهد تا یک یا دو روز بعد از عمل جراحی ، از رژیم غذایی مایع استفاده کنید. فعالیت های سنگین را می توان در عرض 3 تا 4 هفته پس از پروتز زاویه فک از سر گرفت. رعایت دستورالعمل های ارائه شده توسط جراح زیبایی در دوران نقاهت برای دستیابی به بهبودی خوب و نتایج عالی در کوتاه ترین زمان ممکن ، بسیار حائز اهمیت است.

نتایج جراحی در طول یک ماه پس از روند ، به مرحله نهایی خود می رسد و پس از حدود 3 ماه ، هنگامی که تورم باقی مانده فروکش می کند ، نتیجه کامل آشکار می شود.

نتایج پروتز زاویه فک چقدر ماندگار است؟

ایمپلنت های پروتز زاویه فک ، قطعات پزشکی بسیار قوی و با دوامی هستند و به صورت دائمی در تمام طول عمر می توانند نقش خود را ایفا کنند. علیرغم طی شدن طبیعی روند پیری ، پس از پروتز زاویه فک ، ظاهر صورت شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد و ظاهر فک تان تغییر نخواهد کرد. البته وارد آمدن ضربه به صورت ممکن است به ایمپلنت فک آسیب برساند و نیاز به جراحی دیگر برای تعویض آن را الزامی نماید.

خطرات جراحی پروتز زاویه فک

وقتی پروتز زاویه فک توسط یک جراح زیبایی ماهر و با تجربه انجام شود ، عوارض بسیار کمی را به همراه خواهد داشت. خطرات احتمالی ، شامل عفونت ، هماتوم (خونریزی داخلی) ، تغییر موقعیت ایمپلنت ، اسکار ضعیف و عوارض جانبی ناشی از بیهوشی می باشند.

با انتخاب یک جراح زیبایی خوب و قابل اعتماد ، می توانید ریسک انجام جراحی پروتز زاویه فک را به حداقل برسانید.

گزینه های مختلف برای پروتز زاویه فک

بسیاری از بیماران جراحی پروتز زاویه فک ، این روند را به تنهایی انتخاب می کنند ، ولی اغلب اوقات برای بهبود نتایج ، جراح ، ترکیب این عمل جراحی با سایر روند ها را پیشنهاد می نماید.

جراحی بینی به همراه پروتز زاویه فک

پروتز زاویه فک می تواند نتایج جراحی بینی را به طرز چشمگیری افزایش دهد. این روند زیبایی به همراه جراحی بینی ، تاثیر فوق العاده ای را در کانتورینگ صورت خلق می کند.

لیپوساکشن گردن و پروتز زاویه فک

بیمارانی که از وجود چربی در زیر چانه رنج می برند ، اغلب لیپوساکشن گردن را همزمان با جراحی پروتز زاویه فک انتخاب می کنند. هرچند پروتز زاویه فک به تنهایی به بهبود خط فک کمک می کند ، ولی حذف چربی اضافی از زیر چانه با لیپوساکشن نیز می تواند ظاهر قسمت تحتانی صورت و گردن را بیشتر ، بهبود بخشد.

ریکاوری بعد از پروتز زاویه فک

  1. درد و ناراحتی بعد از جراحی بسیار جزئی می باشد.
  2. بر روی چانه شما نواری قرار داده می شود که باید به مدت 5-7 روز در این ناحیه باقی بماند.
  3. مقداری تورم و کبودی در طول 3-7 روز اول پس از عمل جراحی ، طبیعی است.
  4. بخیه های زیر چانه شما گاهی جذبی بوده و در صورت غیر جذبی بودن باید توسط جراح شما در طول 5-7 روز پس از جراحی کشیده شوند.
  5. در طول 5-7 روز بعد از روند ، به راحتی می توانید کار و سایر فعالیت های روزانه سبک خود را از سر بگیرید.
  6. در طول 3-6 ماه ، بهبودی کامل حاصل می شود.

اهمیت پروتز زاویه فک

جراحان زیبایی بر این باورند که پروتز زاویه فک یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی صورت است. ایمپلنت های فک با تقویت بیشتر چانه ضعیف ، به طور چشمگیری بسیاری از جنبه های ظاهر کلی بیمار را بهبود می بخشند. آنها ویژگی های کل صورت را بهبود بخشیده ، و همچنین می توانند به شکل دهی مجدد خطوط گردن فرد کمک کرده و زاویه سازی زیبا تری را ایجاد نمایند که با استانداردهای زیبایی صورت انسان ، به طور کامل مطابقت دارد. طیف گسترده ایمپلنت های موجود برای پروتز زاویه فک به این معنی است که ایمپلنت های متناسب با نیازهای هر بیمار ، در همه موارد به جز خاص ترین شرایط موجود می باشد.

پس از جراحی پروتز زاویه فک ، شکل جدید صورت بیمار ، آنچنان طبیعی به نظر می رسد که گویی از زمان تولد صاحب چنین صورتی بوده است. جراحی پروتز فک به بیمار این امکان را می دهد تا در عرصه ارتباطات شخصی و حرفه ای با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری با افراد دیگر وارد تعامل شود.