همه چیز درباره لیفت پیشانی

لیفت پیشانی ، نوعی جراحی زیبایی می باشد. این جراحی برای برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه های ناحیه پیشانی انجام می شود. این عمل را می توان برای ترمیم ابروهای افتاده یا شیارهای عمیق بین چشم ها مورد استفاده قرار داد. این جراحی اغلب به همراه لیفت صورت برای ایجاد چهره ای با پوست صاف تر انجام می گیرد.

دو نوع جراحی لیفت پیشانی وجود دارد ؛ ليفت پیشانی کلاسیک ( باز ) و ليفت پیشانی اندوسکوپیک ( دسترسی جزئی ).

لیفت پیشانی

لیفت جراحی کلاسیک یا کرونال

در این نوع جراحی لیفت پیشانی ، جراح پلاستیک یک برش را که در نزدیکی ناحیه گوش آغاز می شود و تا بالای پیشانی تا گوش دیگر پیش می رود ، ایجاد می نماید. در برخی موارد ، جراح یک بریدگی را در خط رشد مو ایجاد می کند. سپس جراح با دقت پوست پیشانی را بالا کشیده و هر گونه بافت یا چربی اضافی را برمی دارد. در صورت نیاز ، جراح تغییراتی را در ماهیچه ها ایجاد می نماید ؛ در طول این روند ، ابروها نیز در سطح بالاتری قرار می گیرند ؛ هر گونه پوست اضافی ، برداشته می شود.

لیفت پیشانی اندوسکوپیک

تفاوت بین این روش با لیفت پیشانی کلاسیک در اندازه بریدگی می باشد ؛ در لیفت پیشانی اندوسکوپیک ، جراح پلاستیک 3 تا 5 بریدگی کوچک را در پوست سر ایجاد می کند که هر کدام از آن ها دارای طول کمتر از 1 اینچ می باشند ؛ یک لوله کوچک که آندوسکوپ نامیده می شود ، از طریق یکی از این بریدگی ها وارد می شود.

این لوله دارای یک دوربین کوچک در یک طرف می باشد ، بنابراین جراح می تواند ماهیچه ها و بافت های زیرین را ببیند ؛ سپس جراح ، ابزار دیگری را در این محل قرار می دهد که به وسیله آن می تواند پوست پیشانی را در ناحیه بریدگی های ایجاد شده مختلف ، بالا بکشد ؛ سپس بافت و چربی اضافی برداشته می شود. در صورت نیاز ، در ماهیچه ها تغییرات و تنظیماتی صورت می گیرد ؛ مثل ليفت پیشانی کلاسیک ، ابروها در یک موقعیت بالاتر قرار می گیرند.

 در این تکنیک جراحی ، جای زخم ، جزئی بوده و دوره نقاهت نسبت به لیفت پیشانی کلاسیک ، کوتاه تر است.

چه کسی داوطلب لیفت پیشانی است ؟

لیفت پیشانی می تواند به هر فردی که در هر سنی دچار خطوط اخم و شیارهایی در پیشانی خود شده است ، کمک کند. این خطوط و شیارها احتمالا در اثر استرس یا فعالیت ماهیچه به وجود آمده اند. دلیل دیگر به وجود آمدن آن ها می تواند به دلایل وراثتی ؛ از قبیل ابروهای پایین یا سنگین یا خطوط شیار مانند در بالای بینی باشد. ولی این روند بیشتر مواقع در افراد 40 تا 60 سال به منظور کاهش دادن علائم آشکار پیری انجام می پذیرد.