همه چیز درباره لیفت شقیقه

پوست آویزان در ناحیه شقیقه ، می تواند به چهره ، ظاهری پژمرده داده و گوشه های چشم ها را به سمت پایین بکشد. لیفت شقیقه ، روندی است که به آرامی ، قسمت های بیرونی ابروها ، قسمت بیرونی چشم ها و قسمت فوقانی گونه ها را بالا کشیده و جوان سازی می نماید و یک ظاهر جوان تر را به قسمت فوقانی صورت بازمی گرداند. تا انتها با مقاله دکتر حیدری همراه باشید.

ليفت شقيقه

ليفت شقيقه چیست ؟

لیفت شقیقه که تحت عنوان لیفت خط ابرو نیز شناخته می شود ، یک روند جراحی پلاستیک می باشد که برای بالا کشیدن قسمت بیرونی ابروها ، کاهش دادن خطوط پنجه کلاغی و سفت کردن ناحیه اطراف شقیقه ها انجام می پذیرد.

اگر چه گاهی اوقات ليفت شقيقه به عنوان یک روند مستقل انجام می گیرد ؛ ولی معمولا با جراحی های دیگر مثل لیفت پلک و لیفت صورت نیز ترکیب می شود. این روند جراحی زیبایی را می توان با برش های کوچک تر که به خوبی در خط پیشانی پنهان می شود ، انجام داد ؛ چون این امر باعث ریکاوری آسان تر و جای زخم کمتر می شود. در طول مشاوره ، جراح به شما نشان می دهد که چگونه دغدغه های تان مورد توجه قرار گرفته و بهترین راه حل برای شما مورد بحث قرار می گیرد.

جراحی لیفت شقیقه چگونه انجام می شود ؟

لیفت شقیقه ، بر یک مبنای درمان سرپایی انجام می شود که در آن داروی مسکن یا بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. برای شروع روند ، یک برش کوچک در خط پیشانی بالای گوش ایجاد می شود. از طریق این برش ، بافت اصلی ، به حرکت درآورده می شود و سپس به منظور بالا کشیدن قسمت بیرونی ابرو و صاف کردن خطوط پنجه کلاغی ، به حالت معلق در آورده می شود. پوست اضافی برداشته شده و بریدگی با بخیه های کوچک بسته می شود.

ریکاوری بعد از ليفت شقيقه

لیفت شقیقه ، یک روند حداقل تهاجمی با زمان از کار افتادگی نسبتاً کوتاه می باشد. بخیه ها ، ظرف 7 روز بعد از جراحی ، کشیده می شوند. از آنجایی که بخیه ها در خط پیشانی پنهان می باشند ، بسیاری از بیماران قادراند قبل از کشیدن بخیه ها ، به کار خود بازگردند.

مزایای لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه ، می تواند تقارن در شقیقه و ناحیه ابرو را بازگرداند. این روند می تواند به میزان قابل ملاحظه ای خطوط پنجه کلاغی را کاهش داده و یک ظاهر شاداب تر و جوان تر را در قسمت فوقانی صورت و ناحیه ابرو ایجاد نماید.

ليفت شقيقه

بهترین کاندیدها برای جراحی لیفت شقیقه چه افرادی هستند ؟

  • افرادی که دارای موقعیت سلامت عمومی خوبی می باشند.
  • افرادی که مایل به کاهش دادن تاثیرات مشهود پیری هستند.
  • افرادی که خواهان درمان ابروهایی هستند که به صورت مادرزادی ، آویخته بوده یا دارای شرایط مشابهی می باشند.

از جراحی لیفت شقیقه چه انتظاراتی دارید ؟

در طول مشاوره ، سلامت عمومی شما به همراه کیفیت پوست ، شلی پوست و چین و چروک ها مورد ارزیابی قرار می گیرد. علاوه بر این ، آناتومی استخوان پایه ، بررسی شده و طرح کلی درمان جوان سازی صورت خلق می گردد که به دستیابی به بهترین نتایج کمک خواهد کرد. ارزیابی ها و دغدغه های شخصی خود شما نیز مورد بررسی و بحث قرار می گیرد.

تنوعات متعددی از جراحی ليفت شقيقه وجود دارد که شامل لیفت منحصراً پوست می باشد که به بیمارانی که آویختگی پوست آن ها کمتر است ، اختصاص داده می شود. همچنین در روش دیگر لیفت ، بافت با روندهایی مثل لیفت صورت SMCS ، لیفت MACS یا یک لیفت میان صورتی زیر پوستی ، درمان می شود.

به طور کلی ، ما نوآوری های جراحی را با روندهای غیر جراحی مثل فیلرهای چروک یا نوروتوکسین ( مثل بوتاکس ) و نیز لایه برداری شیمیایی یا درمان لیزر برای درمان ناهنجاری های پوست در قسمت سطحی ، مثل جای زخم ، آفتاب سوختگی و لکه ها ترکیب می کنیم. تزریق بافت های خود فرد مثل سلول های چربی و پلاکت های خون ( PRP ) برای ترمیم های افزایشی و ارتقاء بهبود نیز عمومیت دارد. هدف ، دستیابی به بهترین نتیجه برای دغدغه ها و اهداف منحصر بفرد شما می باشد.