بهترین دکتر فک و صورت تهران

دکتر فک و صورت تهران ، بیشتر برای اصلاح بیماری ها ، آسیب ها و نقص های سر ، گردن ، صورت ، فک و بافت های نرم و سخت ناحیه فک ، صورت و دهان جراحی فک را انجام می دهد. ( جراحی فک و صورت )

دکتر فک و صورت تهران ، باید آموزش های لازم برای انجام این جراحی ها را دیده باشد ؛  شما برای جراحی تان سعی کنید دکتر فک و صورت ماهری را بیابید ؛ حتما به جراحی مراجعه کنید که سوال هایتان را با خوشرویی و با زبانی قابل فهم جواب دهد و نگرانی هایتان را برطرف کند.

دکتر فک و صورت تهران

جراحی اصلاحی فک چیست ؟

جراحی اصلاحی فک یا جراحی ارتوگناتیک به منظور تغییر موقعیت فک بالا ، فک پایین و چانه انجام می شود تا ناهنجاری های جزئی و جدی دندانی و استخوانی ؛ مانند بی نظمی و نامرتبی دندان ها و فک ها اصلاح شود ؛ جراحی اصلاح فک تنفس ، گفتار و جویدن را بهبود می دهد و همچنین ساییدگی شدید دندان ها ، عقب رفتن چانه ، جلو بودن فک ، آپنه و غیره را می تواند درمان کند.

مراجعه به دکتر جراح فک و صورت در تهران

زمانی که نخستین بار به دکتر جراح فک و صورت در تهران مراجعه می کنید ، از ایشان بخواهید که مشکل را برایتان توضیح دهد و بهترین روش درمان را توصیه کند ؛ این تشخیص باید مشابه تشخیص اولیه ای باشد که دندانپزشک انجام داده ؛ در غیر این صورت بهتر است به جراح دیگری مراجعه کنید.

دکتر فک و صورت تهران

ویژگی های یک دکتر فک و صورت در تهران

 • جراح زیبایی فک و صورت باید سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد.
 • در صورتی که بیمار قصد انجام جراحی های زیبایی صورت را دارد ، به درستی او را راهنمایی کند و با توجه به آناتومی صورت او بهترین مدل را به او پیشنهاد دهد.
 • دکتر فک و صورت خوب در صورتی که بیمار انتظارات نامعقولی از انجام جراحی فک وصورت داشت ، باید او را متقاعد نماید و در صورتی که بیمار متقاعد نشد از انجام جراحی او بپرهیزد.
 • بهترین جراح فک و صورت ، باید صبور باشد.
 • پزشک باید درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی به بیماران توضیح داده و از آن ها بخواهد جهت دریافت نتایج مطلوب این نکات را رعایت نمایند.

دکتر فک و صورت تهران

انتخاب دکتر فک و صورت تهران

به شما عزیزان ، توصیه می شود جهت دریافت بهترین نتایج از جراحی ، پزشکی را در این زمینه انتخاب کنید که شناخته شده باشد و نمونه کارهای موفق بسیاری را در کارنامه کاری خود داشته باشد.

در چه زمینه هایی می توان به دکتر فک و صورت تهران مراجعه  کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به دکتر فک و صورت در تهران ، مشکلات زیر را رفع کنید.

جراحی اصلاحی فک ، شکاف کام ، آسیب دیدن صورت ، جراحی مفصل فکی و گیجگاهی ، سرطان دهان و غیره.

خدماتی که دکتر فک و صورت در تهران ارائه می دهد.

 1. درمان ضایعات پاتولوژی فک و صورت
 2. جراحی زیبایی فک
 3. پروتز گونه و چانه
 4. درمان شکستگی های استخوان صورت
 5. زاویه سازی صورت
 6. و غیره

دکتر فک و صورت تهران

تاثیر جراحی فک و صورت بر ظاهر افراد

از رایج ترین مشکلات در میان افراد باید به موقعیت نامناسب و ناهنجاری های فک و صورت ، اشاره کنیم که به راحتی با جراحی فک و صورت قابل اصلاح است ؛ پس از این جراحی چهره افراد به طور شگفت انگیزی تغییر خواهد کرد.

با جراحی فک و صورت ، می توان به راحتی بی نظمی آواره ها ، دندان ها و اسکلت را اصلاح کرد.

علائمی که نشان می دهد ، فرد نیاز به جراحی فک و صورت دارد.

 • دشواری در جویدن
 • گاز گرفتن و بلعیدن مواد غذایی
 • سایش بیش از اندازه دندان ها
 • داشتن فضای بین دندانی هنگام بسته بودن دهان
 • ظاهر نامتعادل صورت از سمت جلو
 • آسیب و نقص در صورت
 • نقایص مادرزادی
 • شکاف کام و لب
 • عقب بودن فک پایین و چانه
 • بیرون زدگی فک
 • دشواری در تنفس

دکتر فک و صورت تهران

جراحی فک و صورت در چه سنی قابل انجام است ؟

بیشتر اعمال اصلاحی فک و صورت ، بعد از اتمام سن رشد انجام می شوند ؛ علت آن این است که ساختار فک و صورت باید به حالتی پایدار و ثابت رسیده باشد تا پس از جراحی ، به حالت قبل برنگردد و نتیجه مورد قبولی کسب شود ؛ البته در بعضی از موارد که ما باید جلوی رشد ناموزون فک یا استخوان را بگیریم ، مجبور هستیم که مداخله جراحی را در سنین رشد انجام دهیم.

بهترین سن انجام جراحی فک و صورت بین 18 الی 25 سالگی است ؛ زیرا رشد فک در این مرحله از سن به حد نهایی خود رسیده و متوقف شده است. علاوه بر این ، تغییر چهره به وسیله جراحی فک هم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است ، انجام شود.

دکتر فک و صورت تهران

زمان جراحی فک چه مدت است ؟

زمان جراحی ، بستگی دارد که شما چه نوع جراحی را می خواهید ، انجام دهید ؛ به طور معمول جراحی فک ، بین یک تا دو ساعت است و در صورتی که هر دو فک ، تحت جراحی قرار گیرند تا 6 ساعت زمان می برد ؛ در این صورت لازم است که بیمار با خود یک همراه داشته باشد ، زیرا امکان بستری شدن وجود دارد.

آیا بعد از جراحی فک و صورت آثار زخم بر جای خواهد ماند ؟

یکی از رایج ترین سوالات در زمینه جراحی فک و صورت ، در این باره می باشد که در پاسخ آن باید ذکر کرد تمامی برش ها در این جراحی داخلی بوده و هیچگونه اثری از آن ها برجای نخواهد ماند.

دکتر فک و صورت تهران

نتیجه جراحی فک و صورت

اصلاح بی نظمی های فکی و دندان ها در جراحی فک و صورت می تواند منجر به :

 1. تعادل و تقارن نیمه پایینی چهره
 2. بهبود عملکرد دندان ها
 3. بهبود خواب
 4. بهبود تنفس
 5. اصلاح جویدن و بلع
 6. بهبود اختلالات گفتاری
 7. بهبود ظاهری
 8. افزایش اعتماد به نفس
 9. و غیره شود.

دکتر فک و صورت تهران