دکتر فک و صورت تهران

دکتر فک و صورت تهران

دکتر فک و صورت تهران بیشتر برای  اصلاح بیماری‌ها، آسیب‌ها و نقص‌های سر، گردن، صورت، فک و بافت‌های نرم و سخت ناحیه فک و صورت و دهان انجام می‌شود.

 

دکتر فک و صورت تهران

دکترفک وصورت تهران باید آموزش‌های لازم را برای انجام این جراحی‌ها دیده باشد.  شما برای جراحی سعی کنید دکترفک و صورت ماهری را بیابید که با ایشان احساس راحتی داشته باشید و درباره تجربه‌شان اطلاعات بیشتری کسب کنید. حتماً به جراحی مراجعه کنید که سوال‌هایتان را با خوشرویی و با زبانی قابل فهم جواب دهد و نگرانی‌هایتان را برطرف کند.

 

جراحی اصلاحی فک چیست

جراحی اصلاحی فک یا جراحی ارتوگاناتیک به منظور تغییر موقعیت فک بالا، فک پایین و چانه انجام میشود تا ناهنجاری‌های جزئی و جدی دندانی و استخوانی، مانند بینظمی و نامرتبی دندان‌ها و فک‌ها اصلاح شود. جراحی اصلاح فک تنفس، گفتار و جویدن را بهبود می‌دهد. دشواری در جویدن یا گاز زدن غذا، ساییدگی شدید دندان‌ها، عقب رفتن چانه، جلو بودن فک یا وقفه (آپنه) تنفسی در خواب را می‌توان با جراحی اصلاحی فک درمان کرد.

 

مراجعه به دکتر جراح فک وصورت در تهران

زمانی که نخستین بار به دکترجراح فک وصورت در تهران  مراجعه می‌کنید، از ایشان بخواهید که مشکل را برایتان توضیح دهند و بهترین روش درمان را توصیه کنند. این تشخیص باید مشابه تشخیص اولیه‌ای باشد که دندانپزشک انجام داده است. در غیر این صورت بهتر است به جراح دیگری مراجعه کنید.با دقت به دکتر فک و صورت تهران گوش دهید و تمام روش‌های ممکن درمان را یادداشت کنید.جراح پس از پایان تشخیص باید نسخه چاپی از تشخیص خود و روش انتخابی‌اش را در اختیارتان بگذارد. همچنین هزینه هر یک از مراحل عمل و خدمات لازم باید در این برگه قید شده باشد.

دکتر فک و صورت تهران

ویژگی های یک دکتر فک و صورت در تهران

-یک جراح زیبایی فک و صورت باید سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد.

-در صورتی که بیمار قصد انجام جراحی های زیبایی صورت را دارد به درستی او را راهنمایی کند و با توجه به آناتومی صورت او بهترین مدل را به او پیشنهاد دهد.

-دکتر فک وصورت خوب در صورتی که بیمار انتظارات نامعقولی از انجام جراحی فک وصورت داشت باید او را متقاعد نماید و در صورتی که بیمار متقاعد نشد از انجام جراحی او بپرهیزد.

صبور باشد و تمامی نکات مربوط به مراقبت های قبل و بعد از آن را به بیمار توضیح دهد و از بیمار بخواهد برای به دست آوردن نتیجه ایده آل آن ها را رعایت کند

دکتر فک و صورت تهران باید  شایستگی و صلاحیت جراح فک و صورت را دارا باشد. همچنین  باید بورد تخصصی در این زمینه را دارا باشد، یعنی کلیه شرایط لازم را برای اخذ این تخصص داشته باشد و از صلاحیت لازم برای انجام جراحی‌های فک و صورت و دهان برخوردار باشد. همچنیندکتر فک و صورت تهران باید پروانه سازمان نظام پزشکی داشته باشد.

انتخاب دکتر فک و صورت تهران

معمولاً هر چه تجربه جراح فک و صورت در این زمینه بیشتر باشد، با اطمینان خاطر بیشتری می‌توانید خودتان را به دستان ایشان بسپارید. جراح فک و صورت و دهانی را انتخاب کنید که چندین سال است به طبابت اشتغال دارند و کاملاً شناخته شده هستند.

 

 

 

در چه زمینه‌هایی می توان به دکترفک و صورت در تهران مراجعه  کنیم

شما می توانید با مراجعه به دکترفک و صورت در تهران  مشکلات زیر را رفع کنید جراحی اصلاحی فک ، دندان عقل ، شکاف کام ، آسیب دیدن صورت ، جراحی مفصل فکی ـ گیجگاهی ،سرطان دهان ،ایمپلنت را انجام دهید.

خدماتی که دکتر فک و صورت در تهران  ارائه می دهد.

-درمان ضایعات پاتولوژی فک و صورت

-جراحی زیبایی فک

-جراحی زیبایی پلک

-جراحی زیبایی بینی

-جراحی زیبایی گوش

– جراحی ایمپلنت دندان و پروتز گونه و چانه

-لیفت صورت ، پیشانی و ابرو

– درمان شکستگی های استخوان صورت

-زاویه سازی صورت

-تزریق ژل ، بوتاکس و چربی

-جوانسازی صورت و غیره

 

 

تاثیر جراحی فک وصورت بر  ظاهر افراد

یکی از مشکلات رایج در میان افراد ، موقعیت نامناسب و ناهنجاری ها در فک و صورت است که با جراحی های فک وصورت  چهره وظاهرافراد به طور معجزه آسایی تغییر خواهد می کند  زیبایی چهره با جراحی فک قابل دست یابی می باشد .

یکی از جراحی هایی که برای برطرف کردن بی نظمی آرواره ها و دندان ها و همچنین بی نظمی اسکلتی انجام می شود جراحی ارتوگناتیک است که توسط جراح فک و صورت انجام میشود.به همین جهت در پی انجام جراحی فک و صورت و اصلاح ناهنجاری ها، علاوه بر تغییر چهره افراد،  شاهد بهبود عملکرد صحبت کردن، جویدن و حتی تنفس افراد خواهیم بود.

علایمی که فرد  نیاز به جراحی فک وصورت دارد

-دشواری در جویدن ، گاز گرفتن و بلعیدن مواد غذایی،سایش بیش از اندازه ی دندان،داشتن فضای بین دندانی هنگام بسته بودن دهان ،ظاهر نامتعادل صورت از سمت جلو،آسیب و نقص درصورت ،نقائص مادر زادی و شکاف کام و لب ،عقب بودن فک پایین و چانه،بیرون زدگی فک ،دشواری در تنفس و شما در صورت دارا بودن هریک از این موارد می توانید با مراجعه به دکتر فک و صورت تهران این مشکل را رفع کنید.

 

چگونه دکتر جراح فک و صورت تهران را تشخیص دهیم ؟

 

در واقع یک جراح دهان و فک و صورت یک جراح متخصص است که قادر است بیشتر مشکلات  فک و صورت را برطرف کند: ناحیه آناتومیک دهان، فک، چهره و جمجمه و ساختارهای مرتبط. بسته به صلاحیت، جراحان فک و صورت ممکن است نیاز به آموزش در دندانپزشکی، جراحی و پزشکی عمومی داشته باشند. آموزش و صلاحیت در پزشکی نیز ممکن است به صورت اختیاری انجام شود حتی اگر لازم نباشد.

 

 

جراحی فک و صورت در چه سنی قابل انجام است ؟

 

بیشتر اعمال  اصلاحی فک و صورت ، به بعد از اتمام سنین رشدی موکول میشوند. علت این است که ساختار فک و صورت باید به حالتی پایدار و ثابت رسیده باشد تا پس از جراحی به حالت قبل برنگردد و نتیجه مورد قبولی کسب شود. البته در بعضی از موارد که ما باید جلوی رشد نا موزون فک یا استخوان را بگیریم، مجبور هستیم که مداخله جراحی را در سنین رشد انجام دهیم.

 

بهترین سنی که فرد میتواند در آن به انجام جراحی فک و صورت را انجام دهد  سن ۱۸ الی ۲۵ سالگی است. زیرا رشد فک در این مرحله از سن به حد نهایی خود رسیده و متوقف شده است. علاوه بر این تغییر چهره به وسیله جراحی فک هم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است انجام شود.

 

زمان جراحی فک چه مدت می باشد؟

زمان جراحی بستگی دارد که شما چه نوع جراحی را می خواهید انجام دهید  به طور معمول جراحی فک بین یک تا دو ساعت است و در صورتی که هر دو فک باشد تا ۶ ساعت زمان می برد .در این صورت لازم است که بیمار با خود یک همراه داشته باشد زیرا امکان بستری شدن وجود دارد .

 

آیا بعد از جراحی فک و صورت آثار زخم بر جای خواهد ماند ؟

یکی از سوال های متداولی که اکثر افراد از پزشک خود سوال می پرسند در مورد نتایج زخم بر صورت است باید به این دسته افراد گفت که در صورتی که جراحی فک و صورت و یا چانه انجام دهید تمام برش ها حین جراحی از داخل می باشد و هیچگونه اثری بر جای نخواهد ماند .

دکتر جراح فک وصورت

دوره نقاهت پس از جراحی فک و صورت

پس از اتمام جراحی فک و صورت و پس از آن انجام ارتودنسی، دندان ها به کمک سیم و کش به هم متصل شده و ترمیم و جوش خوردن فک ها آغاز می شود.

توجه کنید که پس از انجام جراحی فک و صورت، حدود ۴ تا ۶ هفته فک ها به طور کامل بسته می شوند و بیمار تنها با استفاده از نی می تواند به نوشیدن مایعات اقدام کند و در این مدت بیمار اجازه مصرف هیچ گونه غذای سفتی را نداشته و تنها باید از غذا های میکس شده آبکی تغذیه کند.

بعد از گذشت ۶ هفته، بیمار می تواند از غذا های نرم که فشار حداقلی را به فک ها وارد می کنند، استفاده کند. به مرور پس از آن و با تشخیص دندانپزشک معالج، بیمار می تواند به رژیم غذایی نرمال خود با رعایت اصول احتیاطی، برگردد.

 

نتیجه جراحی فک وصورت

اصلاح بی نظمی های فکی و دندان ها در جراحی فک  وصورت می تواند منجر به

-تعادل و تقارن نیمه پایینی چهره

-بهبود عملکرد دندان ها

-بهبود خواب، تنفس، جویدن و بلع

-بهبود اختلالات گفتاری

-بهبود ظاهری

-افزایش اعتماد به نفس شود.

 

دکتر جراح فک وصورت

در آخر مطمئن باشید که متخصص جراحی دهان ، فک و صورت شما در مورد تمام گزینه ها برای درمان و یا اصلاح وضعیت خود و همچنین جوانب مثبت و منفی هریک از آنها به شما توضیحاتی داده باشد

اطمینان حاصل کنید که ازتشخیص جراح خود و طرح پیشنهادی او برای درمان و مدت زمان پیش بینی شده تا اتمام کار شما هم اطلاعات مختصری بدست آورد.

 

پاسخ