جراحی کوچک کردن پره های بینی

 جراحی کوچک کردن پره های بینی

جراحی کوچک کردن پره های بینی همراه با عمل جراحی بینی قابل انجام میباشد و از جراحی های پر طرفدار ایران میباشد.

برخی از افراد با مشکل بزرگ بودن سوراخ های بینی و پره های بینی مواجه هستند و این امر موجب شده است که از فرم بینی خود ناراضی باشند، می توان با جراحی زیبایی بینی و  کوچک کردن پره های بینی مشکل پره های بینی را اصلاح کرد.

جراحی کوچک کردن پره های بینیبینی نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت صورت فرد دارد . به همین خاطر کوچکترین مشکل کوچکی باعث بهم ریختن این زیبایی شود این امر سبب شده است که جراحی بینی متقاضیان زیادی داشته باشد .

ساختار نامناسب پره های بینی یکی از مشکلاتی می باشد که در زیبایی صورت تاثیر بسزایی می گذارد . گشاد یا بزرگ  بودن پره های بینی مشکلی است که موجب می شود بیشتر افراد تصمیم به جراحی کوچک کردن پره های بینی بگیرند .

فرد باید در انتخاب جراح بینی خود دقت و توجه کافی داشته باشد و با در نظر گرفتن تجربه و مهارتی که دارد بتواند نتیجه قابل قبولی را ارائه دهد . جراح بینی کاملا باید با آناتومی بینی آشنائیت داشته چون می بایست بخیه ها را به شکلی انجام دهد که جای آن باقی نماند و تفاوت زیادی بعد از جراحی کوچک کردن پره های بینی برای فرد رخ ندهد .

مشکلات ناشی از کوچک کردن بیش از حد در جراحی کوچک کردن پره های بینی

در صورتی که پره های بینی بیش از حد طی جراحی کوچک شوند فرد را با مشکلاتی نظیر اختلال در تنفس ایجاد می کند که جراح به آناتومی بینی بیمار قبل از جراحی کوچک کردن پره های بینی توجه نداشته است.

ممکن است پره های بینی یا ساختار نگهدارنده بینی فرد ضعیف باشد و جراح از روش های تقویت و نگهدارنده در حین جراحی کوچک کردن پره های بینی استفاده نکرده است. در این صورت نیاز به جراحی مجدد برای ترمیم و بزرگ کردن پره های بینی می باشد.

اختلالات پره های بینی چگونه تشخیص داده می شود 

جراح موفق دررینوپلاستی با تجربه و تخصصی که دارد میتواند به خوبی اختلالات پره های بینی را تشخیص دهد . این کار را جراح بینی با مطابقت دادن فرم و ظاهر صورت و چشم ها و هماهنگی دیگر اجزای صورت بررسی می کند و نظر جراح بینی بسیار مهم می باشد زیرا تعیین کننده انجام شدن جراحی کوچک کردن پره های بینی می باشد .

نحوه جراحی پره های بینی

ممکن است پره های بینی نسبت به ساختمان کلی بینی پایین تر یا بالاتر قرار گرفته باشد یا پهن باشد، که در این حالت تاثیر منفی در ظاهر چهره فرد دارد و با انجام جراحی پره های بینی می توان شکل زیبایی را در بینی ایجاد کرد.

جراح با انجام دو روش می تواند جراحی  پره های بینی را انجام دهد . در روش اول پره های بینی را جدا کرده و پره ها را به سمت پایین می کشد و دوباره آن ها را بهم متصل میکند و در نتیجه مشکل گشاد بودن پره های بینی رفع می شود .

در روش دیگر جراح بینی پره بینی را از قسمتی که به لب بالا اتصال پیدا کرده است را جدا می کند و پره بینی را بالا می کشد و این کار باعث می شود بینی کوچک تر و باریک تر شود . این روش متقاضیان زیادی دارد و یکی از بهترین راه های بد شکلی پره بینی می باشد.

تکنیک مورد استفاده در این جراحی بستگی به شکل ظاهری سوراخ های بینی دارد . در مواردی که پره های بینی پهن باشد در ابتدا به منظور کوچک کردن آن جراح بینی، پره ها را از قسمتی که به گونه ها چسبیده است برش می دهد و بعد از جمع کردن و کوچک کردن آن برش ایجاد شده با استفاده از نخ های بسیار ظریف بخیه زده می شود و پره های بینی کوچک تر می شود و در سوراخ های بینی ظاهر زیباتری ایجاد می شود در برخی از موارد برای کوچک کردن پرهای بینی برش مورد نیاز مابین دو سوراخ بینی داده می شود .

روش بخیه زدن در جراحی کوچک کردن پره های بینی

پره های بینی به دلیل اینکه بسیار  حساس و ظریف هستند حائز اهمیت زیادی هستند. بخیه زدن پره های بینی باید به صورتی باشد که موجب عوارضی همچون گوشت اضافه و اسکار پس از جراحی نشود .

روند بهبودی بخیه به موارد زیر بستگی دارد

  • جراح بینی که دارای تجربه  و مهارت  در این زمینه باشد بایستی برش ها را در جایگاه مناسب با میزان مورد نیاز زده باشد و در هنگام بخیه زدن همچنین دقت زیادی باید داشته باشد تا خط بخیه پر رنگ نباشد و در کمترین زمانی بهبود یابند .
  • نرم بودن و رنگ پوست و ضخامت  پوست روند بهبودی را بالا می برد .
  • بیمار باید مراقبت های لازم را انجام دهد و خود فرد نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد .

نوع و شکل بینی فرد در به جای ماندن اسکار پس از جراحی تاثیرات بسزایی دارد . اصولا کسانی که از بینی های گوشتی رو به رو هستند پس از جراحی  امکان دارد دچار گوشت اضافه در ناحیه بخیه خود شوند . این افراد نسبت به افراد دیگر زمان بیشتری را باید برای بهبود بخیه اختصاص دهند .

آیا کوچک کردن بیش از حدی بینی باعث بروز عوارضی می شود ؟

همانطور گه گفته شد انتخاب مهمترین جراح بینی در تهران در جراحی  پره های بینی در اولویت می باشد ، بنابرین در انتخاب جراح خود باید بسیار دقت نمایید تا مشکلی بعد از این جراحی ایجاد نشود.

در صورتی که جراح تجربه کافی را در زمینه   کوچک کردن پره های بینی نداشته باشد ممکن است در اثر بی تجربگی پره های بینی را بسیار کوچک کند و باعث بروز مشکلات جدی مانند اختلال در تنفس شود ، در این صورت برای رفع مشکل نیاز به جراحی ترمیمی بینی می باشد .

بنابرین جراحی  پره های بینی یک جراحی حساس می باشد ، و به هیچ عنوان نباید بیش از حد پره های بینی کوچک شوند.در صورتی که خواستار کوچک کردن پره های بینی خود هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را از دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک دریافت نمایید .

مراقبت هایی که بعد از انجام جراحی کوچک کردن پره های بینی باید انجام گیرد:

مراقبت هایی که بعد از انجام جراحی پره های بینی باید انجام گیرد:به علت اینکه در نواحی اطراف بینی غدد چربی وجود دارد ، احتمال زخم در این نواحی بسیار زیاد میباشد . به همین علت باید به خوبی از زخم ها نگهداری کنید  . پس از جراحی می توان با جراح خود مشورت کرد و از توصیه هایی ایشان به خوبی بهرهمند شوید.

اگر نگران  جای زخم و جای آن بعد از جراحی کوچک کردن پره های بینی هستید حتما با پزشک خود در میان بگذارید که ایشان داروهای ترمیمی مناسب برای شما  را برایتان تجویز کند .

کوچک کردن پره های بینی

کوچک کردن پره های بینی یکی از جراحی های زیبایی بینی می باشد. برخی افراد بینی هایی با پره پهن و بزرگی دارند که برای کوچک کردن آن اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند. در این جراحی با ایجاد برش هایی در ناحیه پره های بینی تغییراتی ایجاد می شود. نکته ای که باید افراد به آن توجه کنند اینست که در انتخاب جراح دقت داشته باشند. جراح زیبایی بینی به آناتومی بینی شناخت کافی داشته و با توجه به تجربه و مهارت کافی در زیباسازی بینی جراحی موفقی خواهد داشت. در این صورت محل بخیه ها مشخص نبوده و تفاوت چشمگیری بعد از جراحی برای فرد ایجاد می شود.

 

نحوه بخیه زدن پره های بینی در جراحی

به طور کلی پره های بینی به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارند از اهمیت ویژه ای در جراحی برخوردار می باشند  نحوه بخیه زدن پره های بینی باید به گونه ای انجام شود که باعث عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه و اسکار بعد از جراحی نشود.

-جراح زیبایی بینی باید دانش و مهارت لازم را در این زمینه داشته  باشد که برشها  محل مورد نظر را مناسب با اندازه لازم زده باشد و در بخیه زدن نیز دقت کافی را داشته باشد تا خط بخیه کم رنگ تر باشد و به سرعت بهبود یابد

-رنگ پوست و ضخامت و نرمی پوست در سرعت بهبود بخیه تاثیر گذار است

– با مراقبت ها و نگهداری درست  فرد از بینی  بعد از جراحی به بهبودی بخیه و عدم ایجاد گوشت اضافه کمک فراوانی می کند. استفاده از کرم هایی جهت بهبود و ترمیم بخیه در بعد از جراحی به فرد توصیه می شود.

-نوع بینی افراد در ایجاد اسکار بعد از جراحی تاثیرگذار است . معمولا افردی که دارای بینی گوشتی هستند بعد از جراحی گوشت اضافه در نواحی بخیه شده می آورند. این افراد نسبت به سایرین زمان طولانی تری برای بهبود بخیه نیاز دارند. این افراد از روشهایی مانند لیزر می توانند برای ترمیم محل بخیه و رفع گوشت استفاده کنند.

مشکلات ناشی از کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

در صورتی که پره های بینی بیش از حد طی جراحی کوچک شوند فرد دچار مشکلاتی در این زمینه خواهد شد در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

-ممکن است اختلال در تنفس ایجاد شود  که جراح به آناتومی بینی بیمار قبل از جراحی توجه نداشته است.

-ممکن است پره های بینی یا ساختار نگهدارنده بینی  فرد ضعیف باشد و جراح از روش های تقویت و نگهدارنده در حین جراحی استفاده نکرده است.

-در این صورت نیاز به جراحی مجدد برای ترمیم و بزرگ کردن پره های بینی می باشد.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات