جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه یکی از محبوب ‌ترین عمل های جراحی زیبایی در بین زنان می باشد. جراحی سینه بیشتر شامل لیفت سینه ، کوچک کردن سینه یا افزایش حجم سینه ها می باشد.

در صورتی که تصمیم به تغییر اندازه یا شکل سینه های خود را دارید، یا اگر فکر می کنید اندازه سینه های شما تفاوت دارند، می توانید با استفاده از یکی از روش های زیر برای جراحی سینه زیبایی اقدام کنید.

جراحی سینه شامل بزرگ و کوچک کردن سینه، بازسازی و بالا کشیدن سینه ها می شود. جراحی فرم دهی سینه (ماستوپکسی) از روش های دیگر جراحی سینه است که موجب بهبود ظاهر سینه‌ های شل شده و آویزان می شود. این امر ممکن است در برخی افراد ارثی یا نتیجه بارداری، شیر دهی، کاهش وزن یا پیری باشد. هدف از جراحی زیبایی سینه، انتقال دادن بافت سینه به بالا و سفت کردن فرم سینه ها می باشد.

در روش فرم دهی سینه به بافت سینه (به جز پوست) چیزی را اضافه یا کم نمی کنند. در نتیجه اندازه سینه تغییری نخواهد کرد.

جراحی زیبایی سینه

کوچک کردن سینه

جراحی زیبایی سینه و جراحی کوچک کردن سینه که در اصطلاح به آن ماموپلاستی نیز می گویند، یک تکنیک جراحی سینه می باشد که بیشتر برای کم کردن حجم سینه‌ هایی استفاده می‌شود که بیش از اندازه بزرگ هستند یا به دلیل وزن بافت اضافی سینه، باعث درد در کمر، شانه یا گردن می‌ شود.

با کم شدن اندازه و وزن سینه‌ها می‌توان ظاهر فرو رفته شانه‌ ها (ناشی از بند های سینه بند) را کاهش داد یا برطرف کرد. برخی از خانم ها به دلیل سینه های خیلی بزرگ دچار مشکل می شوند و اغلب نمی توانند سایز مناسب خود را پیدا کنند.

جراحی کوچک کردن سینه همه این مشکلات را برطرف کرده و به افراد کمک می کند تا سینه ‌هایی کوچکتر، سبک‌ تر و متناسب‌ تر با بقیه اعضای بدن داشته باشند.

نحوه انجام جراحی کوچک کردن سینه

جراحی سینه که برای کوچک کردن سینه انجام می شود. پوست، چربی و بافت اضافی غده‌‌ های سینه را با جراحی سینه بر می دارند و همچنین ممکن است اندازه هاله سینه (آرئول) که بیش از اندازه بزرگ یا گسترده است را کم کنند.

این عمل جراحی زیبایی سینه را سرپایی و با استفاده از یکی از این سه برش، انجام می دهند:

  1. یک برش وارونه T شکل از آرئول که به سمت پایین و در امتداد چین سینه فرد ایجاد می شود.
  2. یک برش گرداگرد آرئول که به سمت چین سینه امتداد می ‌یابد.
  3. یک برش دایره ‌ای در اطراف لبه آرئول

بعد از ایجاد برش، بافت اضافی سینه توسط پزشک برداشته می شود و بافت باقی ‌مانده به حدی که برای ایجاد ظاهر یک سینه جذاب و طبیعی مورد نیاز است، تغییر مکان و تغییر شکل داده شده و اندازه هاله سینه (آرئول) در صورت لزوم کم می شود. در نهایت، محل برش داده شده را می بندند و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار می دهند.

جراحی زیبایی سینهمدت زمان بهبودی بعد از جراحی زیبایی سینه چقدر است؟

بیشتر افرادی که عمل جراحی زیبایی سینه انجام داده اند می توانند بیشتر فعالیت های عادی خود را یک یا دو روز پس از عمل خود انجام دهند و بعد از چند هفته بهبودی کامل برای آن ها حاصل می شود. همچنین افراد با مصرف مسکن ‌ها و پوشیدن سینه‌ بند طبی می ‌توانند ناراحتی و تورم را کم کنند.

جراحی زیبایی سینه برای ترمیم سینه

درعمل جراحی سینه که برای ترمیم سینه انجام می شود، بیشتر برای بازسازی سینه‌ هایی طراحی شده که به دلیل سرطان برداشته شده اند یا به دلیل تروما سینه آنها آسیب دیده و از بین رفته اند. تکنیک‌ های ترمیم و بازسانی سینه ها امروزه با نتایج طبیعی به خانم ها کمک می کند تا با انجام جراحی، زیبایی را به اندام خود بازگردانند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی سینه برای ترمیم

پیش از عمل جراحی ترمیمی سینه پزشک یک بررسی جامع برای تعیین مکان برش، نوع پروتز سینه و چگونگی قرار دادن پروتز در سینه بیمار انجام می‌ دهند. عمل جراحی ترمیم سینه و جراحی زیبایی سینه به شکل سرپایی انجام می شود و نیاز به بستری طولانی مدت و استراحت در منزل برای زمان زیاد ندارد.

آیا می ‌توان جراحی زیبایی سینه و عمل ترمیم سینه را به طور همزمان انجام داد؟

در بعضی از خانم ها بازسازی سینه را می‌ توان همزمان با جراحی سینه در یک جلسه انجام داد. با این وجود بیشتر خانم ها تمایل دارند دو جراحی را به صورت مجزا انجام دهند و ترجیح می‌دهند که تا بهبودی بعد از جراحی و اطمینان از نتایج طبیعی و متعادل شدن سینه‌ ها (تا حد امکان)، برای با جراحی سینه صبر کنند.

جراحی زیبایی سینه

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی ترمیمی سینه هستند؟

خانم هایی که بافت سینه آن ها به دلیل سرطان یا تروما آسیب دیده و از بین رفته است، می ‌توانند جراحی زیبایی سینه را برای بازسازی سینه ‌های خود انجام دهند.

نکاتی که در مورد جراحی سینه خانم ها باید بدانیم.

در مورد جراحی سینه، خانم ها باید به این نکته دقت داشته باشند که نتایج حاصل ازجراحی سینه می ‌تواند بر اساس میزان فرم دهی سینه و مقدار بافت سینه باقی مانده و عوامل دیگر، متغیر باشد.

همچنین در جراحی سینه خانم ها باید این را در نظر داشته باشند که با انجام جراحی زیبایی سینه احتمالاً احساس یک سینه کاملا طبیعی را نخواهید داشت و امکان دارد خطوط برش روی سینه بر جای بگذارد که در طی جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی سینه ، پزشک این موضوع و مسائل دیگر را با بیمار مطرح خواهد کرد، تا بیمار بتواند به درک روشنی از آنچه که بعد از انجام جراحی زیبایی سینه انتظار می‌ رود، برسد.

جراحی سینه زیبایی با لیفت سینه‌ ها

این روش جراحی سینه بیشتر برای تغییر شکل دادن، بالا بردن و سفت کردن سینه ها به وسیله برداشتن پوست اضافی و جابجایی بافت باقی‌ مانده و نوک سینه ‌ها انجام می دهند.

نیروی گرانش، کاهش وزن، بارداری و شیردهی می توانند روی شکل و سفتی سینه ‌های زنان تاثیر بگذارد.

جراحی زیبایی سینه

جراحی سینه زیبایی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی سینه برای خانم هایی که دارای سینه‌ های بزرگ و پهن هستند، ولی اندازه مطلوبی دارند مناسب است. همچنین با جراحی سینه می‌توان سینه ‌هایی را که دچار کاهش حجم یا سفتی شده اند را اصلاح نمود.

همچنین می‌ توان به کمک جراحی سینه افتادگی نوک، زیبایی سینه و هاله سینه‌ ها را از بین برد، به خصوص اگر تا اندازه زیر چین سینه قرار گرفته باشند.

نکات قبل از تصمیم گیری جراحی زیبایی سینه

بیمار و جراح مورد نظر پس از بررسی های فیزیکی و خصوصیات هر فرد و عواملی همچون ابعاد پستان ها و خصوصیات بافتی آن، می توانند به درک متقابل برای ایجاد یک جراحی متناسب با سلیقه متقاضی برسند.

در این مشاوره بیمار از حقایق انتخاب هایی که پیش رو دارد آگاهی پیدا می کند، تا علاوه بر آشنایی و انتخاب بین نوع پروتزهای پیشنهادی جراح خود، در زمینه های مختلف دید واقع گرایانه ای به عمل خود داشته باشد.

مشاوره های پیش از این عمل از مهمترین عواملی است که تاثیر زیادی بروی رضایتمندی افراد از عمل دارد.

در آخر در صورتی که پزشک از شما درخواست انجام یک ماموگرام، که در واقع یک تصویر اشعه ایکس از قسمت سینه شما می باشد، را خواهد داشت تا با جزئیات بهتری بتواند خصوصیات فیزیکی شما را آنالیز کند.

جراحی زیبایی سینه

هزینه جراحی زیبایی سینه

هزینه جراحی زیبایی سینه با توجه به نوع جراحي پلاستیک سینه که فرد قصد دارد آن را انجام دهد متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که دستمزد جراح سینه ، اتاق جراحی و امکانات کلینیک همه در هزینه جراحی سینه تاثیر گذار هستند. برای اطلاع دقیق ازهزینه جراحی پلاستیک سینه با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض احتمالی جراحی پلاستیک سینه

طی جراحی پلاستیک سینه ، چنانچه بیمار به هیچ گونه بیماری زمینه ای مبتلا نباشد عوارض خاصی برای اتفاق نمی افتد. در این مقاله به معرفی عوارض احتمالی این جراحی می پردازیم :

داشتن ظاهر ناخوشایند در محل برش

  • احتمال خونریزی
  • بروز عفونت در محل جراحی
  • جابجایی پروتز که اصلاح پذیر است.
  • تغییرات موقتی یا دائمی در حس نوک سینه که امروزه میزان این عارضه بسیار کاهش یافته است.
  • در صورتی که پس از عمل با علائمی مانند تنگی نفس ، درد قفسه سینه و ضربان نامنظم قلب مواجه شدید بلافاصله به پزشک تان مراجعه فرمایید.

جراحی زیبایی سینه

جای زخم ها در جراحی زیبایی سینه

جای زخم در جراحی زیبایی سینه یک عارضه نمی باشد و یک رویداد عادی محسوب می گردد. به طور کلی در عمل کوچک کردن سینه، ممکن است جای زخم ها برای مدت طولانی باقی بمانند و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا التیام یابند.

جای زخم ها بعد از جراحی کمی قرمز، برجسته و حتی همراه با خارش خواهند بود اما به مرور زمان محو و صاف می شوند. این حالت روند طبیعی جوش خوردن زخم می باشد. اگر چه مهم است به یاد داشته باشید که این فرایند ممکن است دو سال طول بکشد تا کامل شود.

نظرات بسته شده است.