جراحی جهت لاغری و تناسب اندام در بین افراد انجام می شود؛ در چند سال اخیر افرادی زیادی به دنبال انجام جراحی شکم و لاغری هستند؛ زیرا مشکل چاقی در بین مردم بسیار رایج شده است. بیشتر کسانی که دارای اضافه وزن هستند، به دنبال روش های آسان ، سریع و موثر برای کاهش وزنشان می باشند.

جراحی جهت لاغری

افرادی که با انجام ورزش های گوناگون لاغر نمی شوند ترجیح می دهند راه سریع تری را انتخاب کنند؛ که آن انجام جراحی است. جراحی جهت لاغری به شما کمک خواهد کرد تا  50 درصد از وزن خود را کاهش دهید. البته میزان موفقیت شما بیشتر به بعد از عمل جراحی ( تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی ) بستگی دارد.

در سالهای اخیر روش های بسیاری جهت جراحی های کاهش وزن محبوبیت پیدا کرده اند. برخی از این روش ها محدود‌ کننده بوده و میزان ظرفیت معده را محدود می کند. روش های دیگری نیز وجود دارد که از جذب کالری و مواد‌ غذایی جلوگیری می کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از دو نوع ذکر شده هستند.

جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری با لیپوساکشن

یکی از روش های رایج و پرطرفدار جهت لاغری لیپوساکشن است. به کمک این روش چربی های انباشته شده در بدن فرد توسط جراحان از زیر پوست بیرون کشیده می شود. سریع، موثر بودن، حذف چربی از نقاط دشوار، دوره استراحت کوتاه، بهبود بیماری های چاقی و غیره از مزیت هایی است که می توان برای جراحی جهت لاغری ذکر کرد.

جراحی جهت لاغری

حلقه گذاری معده جهت لاغری

یکی دیگر از روش های لاغری استفاده از رینگ یا حلقه برای تنگ کردن معده است که بیشتر برای کاهش وزن استفاده می شود ؛ در این روش یک حلقه سیلیکونی قابل باد شدن از طریق لاپاروسکوپی به دور قسمتی از معده قرار می گیرد؛ این حلقه توسط یک رابط به مخزن متصل خواهد شد. مخزن در زیر پوست شکم قرار خواهد گرفت. حلقه گذاری معده به برگشت ناپذیری وزن کمک می کند ، محل زخم در این نوع جراحی معمولا کوچک است ، عدم ایجاد برش در معده و در مقایسه با سایر جراحی های چاقی عوارض  کمتری را به دنبال دارد.

بای پس معده جهت لاغری

در این روش به کمک جراحی ، معده فرد را محدود می کنند. در این جراحی قسمت عمده معده بیمار برداشته می شود و حجم آن کاهش پیدا کرده و بیمار حس لاغری را تجربه خواهد کرد.

جراحی جهت لاغری

اسلیو معده جهت لاغری

در اسلیو معده با استفاده از دستگاه های تخصصی قسمتی از معده شما به طور دائم برداشته می شود. به گونه ای که اندازه معده شما تقریبا ۷۵ درصد کاهش پیدا می کند. قبل از انجام جراحی اسلیو معده  شما در ابتدا تحت بیهوشی عمومی  قرار خواهید گرفت بنابراین چیزی از جراحی متوجه نخواهید شد.

جراحی جهت لاغریجراحی شکم جهت لاغری موضعی

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی یکی از روش های لاغری موضعی است که علاوه بر حذف چربی اضافی ناحیه شکم ، عضلات ناحیه مورد نظر نیز سفت می شود. این جراحی مناسب افرادی است که دارای چربی اضافی و پوست آویزان در ناحیه شکم می باشند البته افراد باید شرایط لازم را نیز داشته باشند به عنوان مثال از نظر جسمی در سلامت کامل باشند و به بیماری های افزایش دهنده خطر جراحی مانند امراض قلبی ، دیابت یا آسم مبتلا نباشند؛ همچنین این افراد باید دارای وزن ثابت باشند و قصد بارداری در آینده را نیز نداشته باشند.

جراحی جهت لاغری

مزایای جراحی جهت لاغری

  • تاثیری که عمل جراحی جهت لاغری در افراد دارد بیشتر از روش های دیگر است.
  • این جراحی زیبایی موجب اصلاح بافت زیر شکم می شود.
  • شلی و افتادگی پوست ناحیه شکم را جبران می کند.
  • موجب از بین بردن خطوط استریا ایجاد شده بر روی شکم می شود.

جراحی جهت لاغری

در نهایت

در آخر باید گفت بررسی هایی که روی افراد چاق انجام شده است ، نشان دهنده موفقیت این جراحی‌ ها در بیشتر مواقع و کاهش بیش از ۶۰ درصد وزن اضافی است.