جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری  برای لاغری وتناسب اندام  در بین افراد انجام می شود افرادی زیادی به خصوص در چند سال اخیر به دنبال  انجام جراحی جهت لاغری هستند همان گونه که می دانید مشکل چاقی در  چند سال اخیر در بین مردم بسیار رایج شده است . بیشتر کسانی که دارای اضافه وزن هستند، به دنبال روش های آسان، سریع و موثر برای کاهش وزنشان می باشند.

جراحی جهت لاغری

افرادی که با انجام ورزشهای گوناگون لاغرنمی شوند ترجیح می دهند راه سریع تری را انتخاب کنند یکی از این روشها جراحی لاغری است.

جراحی جهت لاغری به شما کمک خواهد کرد تا  ۵۰درصد وزن خود را با روش کاهش دهید. البته موفقیت شما در جراحی لاغری  بیشتر بستگی به  بعد از عمل جراحی ،تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما دارد. روشهای مختلفی از جراحی‌های کاهش وزن در سالهای اخیروجود دارد. برخی از این روشها محدود‌ کننده هستند و میزان ظرفیت معده  فرد را محدود می‌کند. روشهای دیگر نیز وجود دارد که از جذب کالری و مواد‌غذایی جلوگیری می‌کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از دو نوع ذکر شده هستند.

 انواع روش های  جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری با لیپوساکشن

یکی از روشهای رایج و  پرطرفدار جراحی جهت لاغری در سطح جهان  لیپوساکشن است . به کمک این روش چربیهای  انباشته شده در بدن فرد توسط جراحان از زیر پوست بدن فرد  بیرون کشیده می شوند. سریع و موثر بودن ،حذف چربی از نقاط دشوار،دوره استراحت کوتاه،بهبود بیماری های چاقی از مزیت هایی است که می توان برای لیپوشاکش ذکر کرد. البته معایبی مانند افتادگی پوست،زخم،خطر ابتلا به عفونت نیز در لیپوساکش دیده شده است.

جراحی جهت لاغری با  حلقه گذاری معده

یکی دیگر از روشهای جراحی جهت لاغری استفاده از رینگ یا حلقه برای تنگ کردن معده است که بیشتر برای کاهش وزن افراد استفاده می شد در این روش جراحی جهت لاغری یک حلقه سیلیکونی قابل باد شدن از طریق لاپاروسکوپی به دور قسمتی از معده قرار می دهد این حلقه توسط یک رابط به مخزن متصل خواهد شد. مخزن در زیر پوست شکم قرار خواهد گرفت.

جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده از روشهای لاغری است که به برگشت نا پذیری وزن کمک می کند ، محل زخم در این نوع جراحی معمولا کوچک است ،عدم ایجاد برش درمعده و در مقایسه با سایر جراحی های چاقی عوارض بعد از عمل کمتری دارد.

عوارض احتمالی جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده هم شامل:عود چاقی با مصرف شیرینی جات ، عفونت حلقه ، و عدم کارکرد حلقه ، مشکلات محل مخزن در زیر پوست ، تهوع و استفراغ از عوارض این روش به شمار می رود

جراحی جهت لاغری با اسلیو معده

در جراحی  لاغری با اسلیو معده با استفاده از دستگاه های تخصصی برای این عمل قسمتی از معده شما به طور دائم برداشته می شود. به گونه ای که اندازه معده شما تقریبا ۷۵ درصد کاهش پیدا می کند .لاغری با  اسلیو می تواند در یک مرحله انجام شود. یا این که می تواند اولین مرحله قبل از انجام سایر جراحی های کاهش وزن مانند بای پس معده باشد.

نحوه انجام جراحی اسلیو معده

قبل ازانجام  جراحی لاغری با اسلیو معده  شما در ابتدا تحت بیهوشی عمومی  قرار خواهید  گرفت بنابراین چیزی از جراحی متوجه نخواهید شد.

در این جراحی به کمک یک دوربین کوچک به نام لاپاروسکوپی در معده قرار می گیرد در این جراحی در شکم شما دو تا پنج برش کوچک ایجاد خواهد شد و لاپاراسکوپ و سایر ابزار مورد نیاز برای انجام عمل جراحی را از طریق این سوراخ ها منتقل می شود . البته در این جراحی بخش بزرگی از معده شما برداشته می شود و قسمت های باقی مانده از معده به هم دوخته می شود. این باعث می شود که معده به صورت یک لوله عمودی یا موزی شکل گردد. زمان جراحی لاغری  این روش بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید

جراحی جهت لاغری با روش بای پس معده

یکی  دیگر از روش های جراحی جهت لاغری  روش بای پس معده است دراین روش  به کمک جراحی معده فرد را محدود می کنند. در بین این جراحی ها می توان به عمل ، بای پس معده اشاره کرد که قسمت عمده معده بیماربا این روش برداشته می شود و حجم آن کاهش پیدا کرده و بیمار حس لاغری را تجربه خواهد کرد .

جراحی جدید لاغری

جراحی جدید لاغری  امروزه توسط بیشتر پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد یکی از  جراحی های  جدید لاغری بر روی معده جراحی اسلیو معده  برای کاهش وزن می باشد. در این روش با کوچکتر شدن معده مقدار غذای شما کاهش پیدا می کند.

این نوع  روش جراحی یکی  از جراحی لاغری جدید است که درچند سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده به انجام این جراحی بخش بزرگی از معده فرد برداشته  خواهد شد .

با انجام این جراحی میزان غذای مصرفی شما به دلیل کوچک کردن کاهش می یابد. بعد ار این جراحی جدید لاغری شما می توانید یک وعده غذا بخورید و به مدت طولانی احساس سیری داشته باشید. غذا به صورت عادی جذب می شود، زیرا روده های شما از طریق گذر از معده عبور نمی کنند.

جراحی شکم جهت لاغری

جراحی شکم جهت لاغری ،روشهای زیادی برای لاغری در شکم وجود دارد ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی شکم جهت لاغری است در این روش علاوه بر حذف چربی اضافی ناحیه شکم عضلات ناحیه مورد نظر سفت می شود. این نوع عمل جراحی معمولاً در بیماران مبتلا به بافت شل یا تضعیف آن پس از بارداری یا به دنبال کاهش وزن عمده استفاده می‌شود. البته خطرات و عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم می‌تواند جدی یا حتی تهدید‌کننده زندگی فرد باشد.

افراد مناسب جراحی شکم جهت لاغری

این جراحی لاغری بیشتر مناسب افرادی است که چربی اضافی در ناحیه شکم با پوست آویزان در این ناحیه دارند البته افراد باید شرایط لازم  را داشته باشند به عنوان مثال از نظر جسمی باید در سلامت کامل باشند و به بیماری‌های افزایش‌دهنده خطر جراحی مانند امراض قلبی، دیابت یا آسم مبتلا نباشند همچنین این افراد باید دارای وزن ثابت باشند؛ همچنین قصد بارداری در آینده را نداشته باشند؛سابقه بارداری و زایمان متعدد داشته باشند.

جراحی جهت لاغری

هزینه جراحی شکم جهت لاغری

هزینه جراحی شکم جهت لاغری هزینه متفاوتی دارد به گونه ای که این هزینه  از کشوری به کشور و حتی از شهری با شهر دیگر متفاوت است و حتی در درون مناطق یک کشور هم می تواند متغیر باشد. همانطور که هزینه بسیاری از اعمال جراحی زیبایی، بستگی به عوامل مختلف مانند سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد،هزینه جراحی لاغری  نیز علاوه بر این عوامل به هزینه‌های دیگر بعد از عمل نیز وابسته است.

مزایای جراحی جهت لاغری

-تاثیری که عمل جراحی جهت لاغری در افراد دارد بیشتر از روش های دیگر است.

-این جراحی زیبایی موجب اصلاح بافت زیر شکم می شود.

-شلی و افتادگی پوست ناحیه شکم را جبران می کند.

-موجب ازبین بردن خطوط استریا ایجاد شده بر روی شکم می شود.

جراحی جهت لاغری

هزینه جراحی  لاغری

هزینه مربوط به جراحی ابدومینوپلاستی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و حتی در درون مناطق یک کشور هم می تواند متغیر باشد. همانطور که هزینه بسیاری از اعمال جراحی زیبایی، بستگی به عوامل مختلف مانند سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد، این جراحی نیز علاوه بر این عوامل به هزینه‌های دیگر بعد از عمل نیز وابسته است. مراقبت قبل و پس از عمل، هزینه‌های تجهیزات، دستمزد جراح، بی‌هوشی و داروهای مصرفی از جمله این هزینه‌هاست.

 

چهار شرط برای انجام جراحی لاغری

۱ ـ شاخص توده بدنی بالای ۴۰ باشد.

۲ ـ حتما سایر روش‌های کاهش وزن مانند  رژیم، ورزش و دارو قبلا انجام شده و ناموفق بوده باشد.

۳ ـ‌ بیمار خطرات حین و بعد از جراحی را قبول کرده باشد.

۴ ـ بیمار آمادگی پیگیری طولانی بعد از جراحی را داشته باشد.

عوارض جانبی جراحی لاغری

بیشتر پزشکان به شما  توصیه  می کنند که با رژیم غذایی و ورزش به طور طبیعی وزن کم کنید اما خیلی از افراد، جراحی لاغری را انتخاب می‌کنند. حتما می‌توانید حدس بزنید که این جراحی‌ها و مداخلات، بدون عوارض و خطر نیستند.

به طور کلی باید گفت که  عمل جراحی جهت لاغری می‌تواند شما را به موفقیت بزرگی در کاهش وزن برساند اما عوارض جانبی‌اش هم می‌تواند خطرناک باشد عوارض جانبی عمل لاغری،  و خیلی از آنها همچنان در حال کشف شدن هستند! اما عوارضی وجود دارد که بیشتر از بقیه لازم است درموردشان آگاه باشید.

جراحی جهت لاغری

در آخر باید گفت که بررسی‌هایی که روی افراد چاق، بعد از اعمال جراحی انجام شده است، نشان‌دهنده موفقیت این جراحی‌ها در بیشتر مواقع و کاهش بیش از ۶۰ درصد وزن اضافی است. البته باید به خاطر داشته باشیم گرچه این جراحی‌ها دارای عوارض خطرناک خیلی کمی است، ولی از نظر تحمل غذا و مشکلات گوارشی مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد می‌کند.

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات