جراحی بینی گوشتی به جراحی اطلاق می شود که در آن بینی، دارای پوست ضخیم بوده و منافذهای باز بر روی پوست آن وجود دارد. در این روند، نوک بینی گوشتی بیمار بالا برده می شود و غضروف بینی نیز تقویت می گردد. اما بهتر است بدانید به طور کلی بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی شده اند. این دسته بندی بر اساس میزان ضخامت پوست بینی بوده و در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار خواهد بود. در حقیقت پوست بینی گوشتی ضخیم تر است و غضروف آن استحکام پایینی دارد. بنابراین به منظور جلوگیری از برگشت بینی یا افتاده شدن آن ، غضروف گذاری انجام شده و گرافت ها تقویت خواهند شد. در این مقاله از سایت دکتر عطالله حیدری بهترین جراح بینی گوشتی در تهران قصد داریم به توضیح خصوصیات این نوع بینی ها و نحوه عمل جراحی بینی گوشتی بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

جراحی بینی گوشتی

 

بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی ، بینی است که غضروف ضعیف یکی از ویژگی های بارز آن بوده و در میان مردان عمومیت بیشتری دارد. بعلاوه، بینی های گوشتی اغلب دارای نوک بینی گوشتی بوده و به سمت پایین متمایل هستند. همچنین پره های بینی ( آلا ) اغلب باز و ضخیم می باشند.

آیا بینی شما گوشتی است؟

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، یا نوک بینی آنها گوشتی است، برای عمل جراحی بینی گوشتی در تهران یا سایر شهر های ایران ، واجد شرایط می باشند. لازم است بیمار در قدم اول در یک جلسه مشاوره نفر به نفر با پزشک شرکت نماید. این جلسه، تجربه ای ارزشمند برای بیمار جهت آشنایی با روند منتخب برای درمان بینی خود، و برای پزشک، برای ارزیابی بیمار جهت ترسیم بهترین طرح درمان می باشد. پزشک در این جلسه، بینی بیمار و سایر ویژگی های صورت او را مورد بررسی قرار داده و تاریخچه پزشکی او را بررسی می نماید. از بیمار خواسته می شود تا سوالات و دغدغه های خود در خصوص این روند را آزادانه مطرح نماید.

مقایسه جراحی بینی گوشتی با سایر بینی ها

در گذشته، عمل بینی گوشتی ، شامل برداشتن غضروف بود. این امر باعث ایجاد فرو رفتگی و جای زخم بر روی پوست بینی می شد و دستیابی به یک بینی متوازن و دارای شکل طبیعی را برای بیمار غیر ممکن می نمود. امروزه، جراحی بینی گوشتی، به گونه ای انجام می شود که باعث ارتقا یافتن و بهبود ویژگی های صورت شده و با بهبود شکل ظاهری بيني و در نظر گرفتن تناسب آن با سایر ویژگی های صورت، زیبایی کلی صورت، نمایان تر می گردد.

پزشک نخست بین را مورد آزمایش فیزیکی قرار داده و تناسب آن با چشم، گونه ها، چانه و سایر ویژگی های صورت را مد نظر قرار می دهد. پس از تعیین گوشتی بودن بيني ، نوع جراحی مورد نیاز برای کمک به بیمار در دستیابی به چهره ای زیبا مشخص می شود. اگر بیمار دارای بینی گوشتی باشد، بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی در تهران یک طرح درمان اختصاصی را برای او ترسیم می کند. در صورت نیاز بیمار به انجام فرایندهای جوانسازی صورت، پزشک درمان های مورد نیاز را به بیمار خود پیشنهاد می نماید.

انواع بینی گوشتی

دو نوع بینی گوشتی ( دارای پوست ضخیم ) وجود دارد:

  1. بینی هایی که دارای تعداد زیادی غدد  چربی زیر پوستی هستند که مقدار زیادی مواد چربی و بافت فیبروآدیپوز تولید می کنند.
  2. آنهایی که دارای بافت ضخیمی بوده و تعداد غد د چربی آنها زیاد نمی باشد.

در مقایسه با گذشته، پیشرفت های قابل ملاحظه ای در جراحی بینی گوشتی اتفاق افتاده و نتایج برای اکثر بیماران خوشاند می باشند.

فیلم عمل بینی گوشتی در تهران توسط دکتر حیدری

 

درمان با ایزوترتینوئین

بینی دارای پوست ضخیم که تعداد زیادی غدد زیر جلدی در آن وجود دارد، با ایزوترتینوئین قابل درمان است. در این روند از ایزوترتینوئین در یک دوره کامل استفاده می شود. سپس مصرف آن برای یک دوره 6 ماهه متوقف می شود. سپس جراحی بینی گوشتی انجام می پذیرد. بعد از یک ماهف یک دوره درمان 3 تا 6 ماهه با ایزوترتینوئین آغاز می شود. می توان قبل از آن،یک دوره درمان با رتین A ( مشتق شده از ویتامین A ) را امتحان نمود. اگر نتایج مطلوب نباشد، ایزوترتینوئین خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.

بطورکلی، ایزوترتینوئین، یا روآکوتان، ترمیم پوست را به تعویق می اندازد، بنابراین به مدت 6 ماه و ترجیحاً یک سال باید استفاده از درمان های پوستی تهاجمی از قبیل لیزر یا درمابراسیون به تعویق انداخته شود.

نکته دیگر قابل توجه در افراد دارای بینی هایی با پوست ضخیم و تعداد زیاد غدد زیر جلدی، تغییر رژیم غذایی می باشد. آنها باید میزان مصرف لبنیات و کربوهیدرات ها را کاهش داده و مقدار کمتری چربی های اشباع شده و چربی های ترانس مصرف کنند. اجتناب های غذایی می تواند به کنترل تولید روغن توسط غدد زیر جلدی و کاهش ضخامت پوست کمک کند.

جراحی بینی گوشتی طبیعی

معمولا بینی های گوشتی تنها به صورت طبیعی عمل می شوند اما در صورت صلاحدید جراح پلاستیک ، می توان آن را به صورت فانتزی یا نیمه فانتزی نیز عمل کرد. در جراحی دماغ به فرم طبیعی هیچ قوسی به روی بیني ایجاد نمی شود و پل بیني کاملا صاف است. در نتیجه نوک بینی سربالا نیست و زاویه آن تا لب بالا حدود 90 الی 95 درجه می باشد. عمل بینی طبیعی یکی از مدل های پرطرفدار است و در آن ایرادات بینی برطرف شده و متناسب با سایر اجزای صورت کوچک می شود.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

برخی از افراد بر این باورند که بدون نیاز به برش و انجام جراحی تهاجمی و با به کارگیری لیزر ، می توان بینی را عمل نمود. اما باید گفت مطالبی که در رابطه با جراحی زیبایی بینی گوشتی با لیزر به گوش می رسد تنها جنبه تبلیغاتی داشته و از نظر علمی صحیح نیستند. چرا که هنوز لیزر توانایی ایجاد برش در بینی را ندارد. در واقع از لیزر می توان برای صاف کردن پوست بینی و از بین بردن جای اسکار ناشی از جراحی استفاده کرد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند و قصد جراحي آن را دارند باید انتظار معقولی از جراحی بینی گوشتی داشته باشند و با صلاحدید پزشک خود بهترین فرم را برگزینند.

تصاویر قبل و بعد عمل بینی گوشتی

 

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

معمولا عمل بینی گوشتی پس از سن بلوغ و به تکامل رسیدن رشد بینی انجام می شود. بنابراین بهتر است رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) در افراد 18 سال به بالا صورت گیرد.

برگشت پذیری بینی های گوشتی

برگشت پذیری بینی های گوشتی به معنی بازگشت بینی به شکل قبلی پس از انجام عمل جراحی است که می تواند باعث نگرانی و مشغول شدن ذهن افراد متقاضی این عمل شود ، به گونه ای که بسیاری از افراد که نیاز به انجام جراحی بینی گوشتی دارند ، بعد از پی بردن به این موضوع و بدون توجه به احتمال بسیار کم رخ داد این اتفاق از انجام این پروسه خودداری می کنند. در حالی که این مسئله اصلا رایج نبوده و در برخی از موارد که بسیار معدود نیز هستند رخ می دهد که ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله نوع جراحی ، تکنیک های استفاده شده ، واکنش بدن به جراحی ، حجم زیاد پوست بینی و مستحکم نبودن غضروف ها و عدم تحمل حجم زیاد پوست توسط غضروف ها و غیره رخ دهد و باعث آزار و اذیت زیبا جو شود.
همانطور که اشاره شد در برخی موارد، برگشت پذیری بینی های گوشتی می‌ تواند به علت عدم توجه به نکات مهم پس از جراحی اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از برگشت پذیری بینی ، باید به دستورات پس از عمل جراحی دقت کرده و به مراحل بازگشت به شرایط عادی با دقت پیش برد.
در صورتی که بینی بعد از جراحی بینی گوشتی به حالت اولیه خود بازگشت و باعث شد تغییرات اعمال شده بدون نتیجه و ثمر باشند ، می ‌توان با انجام عمل جراحی دوباره آن به شکل قبلی بینی بازگشت. اما باید توجه داشت که این عمل جراحی باید توسط یک جراح بینی مجرب و متحبر و با استفاده از تکنیک های مناسب انجام شود تا مشکلی از این بابت به وجود نیاید.
در کل، برگشت پذیری بینی های گوشتی یک مسئله جدی است که باید با انتخاب یک جراح بینی کاردان و مجرب و همچنین توجه به نکات مهم پس از جراحی پیشگیری شود. در صورت بروز این مسئله، بهتر است با یک جراح بینی مجرب مشورت کنید تا بهترین راه حل برای شما پیدا شود. یک جراح خبره و مجرب در زمینه عمل بینی گوشتی به دلیل آشنایی با این نوع بینی ها و ساختار آن ها و همچنین آشنایی با تکنیک های تقویت غضروف جراحی را به گونه ای انجام می دهد تا بینی به حالت قبل باز نگردد.

نکاتی در خصوص یافتن بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

همانطور که در بخش های دیگر مقاله در خصوص ویژگی های بيني گوشتی و جراحی بینی گوشتی توضیحاتی ارائه شد ، دماغ گوشتی ، از جمله انواع بینی هایی محسوب می شود که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود ، باید به دست یک جراح بيني گوشتي با تجربه و ماهر تحت عمل قرار گیرد. این حساسیت خصوصاً زمانی که ساکن کلان شهرهایی از قبیل تهران باشید یا بخواهید به این شهر سفر کرده و رینوپلاستی تان را به دست بهترین دکتر عمل بینی گوشتی تهران بسپارید ، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.دکتر حیدری ، جراح بینی گوشتی در تهران ، در فرایند معرفی نکات کارساز در پروسه انتخاب بهترین جراح بيني گوشتي ، شما را با برخی مولفه های دخیل در این فرایند آشنا می سازد.

  • برخورداری از بورد تخصصی

بعنوان اولین قدم در پروسه انتخاب جراح بینی گوشتی ، حتماً متخصصی را انتخاب کنید که  دارای بورد تخصصی باشد. پزشک یا جراح دارای بورد تخصصی ، دوره های آموزشی لازم را سپری کرده و آزمون های مربوطه را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

  • تجربه و مهارت بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی تهران را ارزیابی کنید.

تجربه ، فاکتور بسیار مهمی است که نادیده گرفتن آن در پروسه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی تهران ، یک اشتباه بزرگ محسوب می شود. کسب اطلاعات در خصوص تعداد جراحی های موفقیت آمیز انجام شده به دست پزشک ، می تواند مهر تائیدی بر ماهر و با تجربه بودن جراح ، به شمار آید.

  • صحبت کردن با بیماران قبلی جراح بالقوه بینی گوشتی

صحبت مستقیم با افرادی که به دست جراح بالقوه شما جراحی شده اند ، روش فوق العاده ای برای دستیابی به اطلاعات دست اولی است که بدون واسطه به شما رسیده است. مشاهده بینی فرد و رضایت او از نتیجه جراحی می تواند به شما کمک کند تا با اطمینان و اعتماد ، فرایند جراحی بینی گوشتی در تهران یا هر شهر دیگری را به دست جراح بالقوه تان بسپارید.

 

فیلم عمل بینی گوشتی در تهران با دکتر حیدری 

 

  • مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی

عکس های بیماران دارای بینی گوشتی که به دست جراح بالقوه شما تحت عمل جراحی قرار گرفته اند ، نمود عملی کیفیت کار پزشک می باشد. با مشاهده این عکس ها و مشاهده تغییراتی که در بینی بیماران دارای بینی گوشتی شبیه به بینی فعلی شما اتفاق افتاده است می توانید یک پیش زمینه و ایده اولیه از تغییراتی که قرار است در بینی شما رخ دهد ، آگاه شوید.

  • بررسی قدرت تعامل و برقراری ارتباط جراح

یک مشاوره قبل از جراحی بینی گوشتی در تهران برای ارزیابی توانایی جراح در برقراری یک ارتباط دوستانه و همکارانه و ایجاد شرایطی که بیمار برای مطرح کردن دغدغه ها و ایده های خود احساس آرامش کند ، بسیار حائز اهمیت است. یک جراح مسئول و متعهد ، برای بیمار خود وقت می گذارد و فرایند عمل بینی گوشتی را به منزله یک همکاری مشترک بین بیمار و پزشک با هدف خلق یک نتیجه زیبا از فرایند جراحی می نگرد.

هزینه عمل بینی گوشتی در تهران سال 1402

به طور کلی برای محاسبه هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران ، بیمار باید ابتدا تحت معاینه قرار بگیرد و جراح بینی پس از بررسی همه عیوب و ایرادات بینی هزینه نهایی را خواهد گفت. جناب دکتر عطاالله حیدری ، بهترین جراح بینی تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، در زمینه جراحی زیبایی بینی ، از تبحر و مهارت بسیار بالایی برخودار هستند و همواره نتایجی زیبا را برای بیماران خود به ارمغان می آورند. شما می توانید برای مشاهده نمونه کار های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه بفرمایید.​