جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یعنی چه ؟

جراحی بینی گوشتی : به طور کلی بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی شده اند. این دسته بندی بر اساس میزان ضخامت پوست بینی بوده و در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار خواهد بود. در حقیقت پوست بینی گوشتی ضخیم تر است و غضروف آن استحکام پایینی دارد. بنابراین به منظور جلوگیری از برگشت بینی یا افتاده شدن آن ، غضروف گذاری انجام شده و گرافت ها تقویت خواهند شد.

عمل بینی گوشتی طبیعی

معمولا بینی های گوشتي تنها به صورت طبیعی عمل می شوند اما در صورت صلاحدید جراح ، می توان آن را به صورت فانتزی یا نیمه فانتزی نیز عمل کرد. در جراحی بینی طبیعی هیچ قوسی به روی بیني ایجاد نمی شود و پل بیني کاملا صاف است. در نتیجه نوک بینی سربالا نیست و زاویه آن تا لب بالا حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد.

جراحی بینی طبیعی یکی از مدل های پرطرفدار است و در آن ایرادات بینی برطرف شده و متناسب با سایر اجزای صورت کوچک می شود.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی با لیزر

برخی از افراد بر این باورند که بدون نیاز به برش و انجام جراحی تهاجمی و با به کارگیری لیزر ، می توان بینی را عمل نمود. اما باید گفت مطالبی که در رابطه با جراحی بینی با لیزر به گوش می رسد تنها جنبه تبلیغاتی داشته و از نظر علمی صحیح نیستند. چرا که هنوز لیزر توانایی ایجاد برش در بینی را ندارد. در واقع از لیزر می توان برای صاف کردن پوست بینی و از بین بردن جای اسکار ناشی از جراحی استفاده کرد.

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند و قصد جراحي آن را دارند باید انتظار معقولی از جراحي بيني داشته باشند و با صلاحدید پزشک خود بهترین فرم را برگزینند.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

معمولا جراحی بینی پس از سن بلوغ و به تکامل رسیدن رشد بینی انجام می شود. بنابراین بهتر است رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) در افراد ۱۸ سال به بالا صورت گیرد.

هزینه جراحی بینی گوشتی

به طور کلی برای محاسبه هزینه جراحی بینی گوشتی ، بیمار باید ابتدا تحت معاینه قرار بگیرد و جراح بینی پس از بررسی همه عیوب و ایرادات بینی هزینه نهایی را خواهد گفت.

جناب دکتر عطاالله حیدری ، جراح بینی تهران و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، در زمینه جراحی زیبایی بینی ، از تبحر و مهارت بسیار بالایی برخودار هستند و همواره نتایجی زیبا را برای بیماران خود به ارمغان می آورند. شما می توانید برای مشاهده نمونه کار های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه بفرمایید.​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات