تزریق چربی فرایندی است که برای جوانسازی صورت و افزایش حجم گونه، لب و سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این فرآیند چربی از بخشی از بدن که چربی های اضافی دارد گرفته شده و به عنوان یک پرکننده در بخش هایی از صورت یا بدن تزریق می شود. گونه، لب، خطوط خنده و خطوط اطراف لب رایج ترین مناطقی می باشند که در آن تزریق کردن چربی صورت می گیرد. مقاله دکتر حیدری ، بهترین دکتر فوق تخصص پلاستیک و تزریق چربی در تهران را مطالعه کنید.

 

تزریق چربی

 

با افزایش سن، بافت چربی صورت کاهش می یابد که افتادگی پوست، شلی و چروک بودن پوست را افزایش می دهد؛ در نتیجه کشیدن و بالا بردن پوست موجب جوانسازی کلی نمی شود. بعضی وقت ها سفت تر و کشیده تر نمودن پوست موجب جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن شده و اینجاست که اهمیت تزریق و انتقال چربی در پوست و بدن مشخص خواهد شد.

تاریخچه تزریق چربی

از سال 1990 تا کنون ، روند تزریق برای بهبود شکل ظاهری بدن و صورت ، مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج تحقیقات در سال های اخیر ، نشان می دهد که تزریق ، در شتاب دادن سرعت بهبود ، دارای مزایای بسیاری بوده است.

چربی به چه نواحی از بدن قابل تزریق است ؟

 • صورت
 • دست ها
 • سینه ها
 • باسن
 • ران و ساق پا
 • ناحیه تناسلی

هدف از تزریق چربی چیست ؟

هدف از تزریق کردن چربی نزد یک دکتر خوب تزریق چربی در تهران ، بهبود شکل ظاهری ، از طریق انتقال چربی اضافی از بخش هایی از بدن ، از قبیل شکم یا ران ها ، به قسمت های دیگر بدن ، از جمله سینه ها و باسن می باشد.

عملکرد انتقال چربی

عملکرد اصلی جراحی انتقال چربی ، افزایش حجم صورت و بدن ، به میزان مورد نیاز است. این روند زیبایی ، بی خطر می باشد ؛ چون از چربی بدن خود فرد استفاده می کند. بنابراین خطر بروز عوارض جانبی و پس زدگی بدن ، بسیار کم است.

جراحی چانه و تزریق چربی به صورت در تهران

 

مزایای تزریق چربی در تهران

با بالا رفتن سن ، خاصیت ارتجاعی پوست به تدریج کاهش می یابد ، و چربی صورت به آرامی ناپدید می شود. این امر باعث فرو رفته شدن و پیرتر به نظر رسیدن فرد می شود. برخی از مزایای انجام جراحی انتقال چربی ، عبارتند از :

 • حذف چین و چروک های صورت : بالا رفتن سن ، باعث ایجاد چین و چروک در صورت ، و مختل نمودن چهره می شود. با انجام جراحی تزریق ، می توان قسمت های فرو رفته را پر کرده ، پوست را صاف نموده و چین و چروک ها را از بین برد.
 • صاف کردن فرو رفتگی زیر چشم : در چربی هایی که از بدن خود فرد گرفته می شود ، سلول های stem cell وجود دارد. این سلول ها باعث بهبود کیفیت پوست ، روشن کردن رنگ پوست ، کمرنگ کردن جای لک جوش و اکنه ، و باعث از بین رفتن سیاهی زیر چشم می شود. درواقع درمان قطعی سیاهی زیر چشم تزریق چربی هست ، و باعث شادابی و افزایش قوام پوست نیز می گردد. در ناحیه صورت بهترین تکنیک استفاده از چربی روش نانوفت هست. جراحی تزریق کردن چربی ، برای صاف کردن فرو رفتگی های زیر چشم ، از رواج بسیاری برخوردار است. این امر باعث صاف شدن دوباره زیر چشم شده ، و بدین ترتیب چشم ها شاداب تر بنظر می رسند.
 • افزایش حجم باسن و سینه : بیمارانی که دوست دارند باسن و سینه های برجسته ای داشته باشند ، و از طرفی مایل به انجام ایمپلنت یا دیگر روش های قرار دادن یک جسم خارجی در بدن خود نیستند ، می توانند با افزودن حجم چربی به این اندام ها ، آن ها را برجسته تر نماید.
 • بهبود اسکار در نواحی ساق پا ، ران و ناحیه تناسلی

کاربردهای تزریق چربی

بخش هایی از پوست صورت که حجمشان کم می شود (مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها)، نازک شدن لب ها و حتی ناحیه پشت دست ها را می توان با تزریق کردن چربی ای که از بدن خود فرد گرفته شده نزد بهترین دکتر تزریق چربی در تهران برطرف نمود و پس از تزریق به ناحیه مورد نظر پر شده و کاهش حجم اصلاح خواهد شد. معمولا بسیاری از افرادی که علاقه مند به این تزریق هستند، تزریق در صورت را بیشتر از دیگر نقاط پوست بدن می پسندند به ویژه خانمها و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند .

 

تزریق چربی

 

 • چه کسانی به تزریق کردن چربی روی می آورند ؟

افرادی به تزریق کردن چربی نیاز دارند ،که دوستدار بهبود شکل ظاهر بدن و صورت خود ، و بهتر به نظر رسیدن می باشند.

برای تزریق چربی محدودیت سنی وجود دارد؟

به طور کلی گفته می شود متقاضیان پروسه های زیبایی بهتر است حداقل 18 سال سن را داشته باشند ؛ در حقیقت یعنی دوره بلوغ شان به پایان رسیده باشد. حداکثر سن در نظر گرفته شده برای بهره مندی از نتایج انتقال چربی نیز 65 تا 70 سال است.

پروسه تزریق چربی برای بانوان باردار انجام می شود؟

همانطور که میدانید بانوان بخش اعظمی از متقاضیان فرایند نام برده را تشکیل می دهند. شاید برای کانی که در دوره حاملگی به سر می برند سوال پیش بیاید که می شود در این مقطع زمانی برای انتقال چربی اقدام کنند؟

مادران عزیزی که در دوره حاملگی خود هستند ، لازم است تمایل و گرایش خود به زیبایی و جوانی را در این برهه از زمان کنترل کنند. چرا که وضعیت آن ها نسبت به شرایط عادی حساس تر بوده و می بایست جنین را از هر گونه خطر احتمالی دور نگه دارند.

به جهت انجام پروسه تزریق چربی در تهران ، نیاز است فرد تحت بی حسی موضعی یا گاهی حتی بیهوشی عمومی قرار بگیرد. ترکیبات ماده بیهوشی و بی حسی بر جنین و سلامت ان تاثیر گذار است. از این بابت بانو باردار از انجام این پروسه منع می شود. همچنین طی این روند که کانولا جهت ساکشن چربی وارد بدن می شود ، ممکن است حرکات و تکان های آن به جنین درون رحم آسیب وارد کند. بدین ترتیب است که جراح پلاستیک ، خانم هایی را که در این شرایط قرار دارند از انجام داده پروسه های زیبایی من جمله تزریق چربی منع می سازند.
به خاطر داشته باشید که پس از زایمان ، وقتی بدن در شرایط طبیعی خود قرار گرفت ، تزریق کردن چربی مجاز است. البته بهتری است دوره شیردهی به پایان رسیده باشد چرا که ماده بی حسی یا بیهوشی تزریق شده می تواند از طریق شیر مادر به فرزند منتقل شود.

تزریق چربی پشت دست توسط دکتر عطالله حیدری بهترین جراح پلاستیک تهران

اقدامات قبل از تزریق چربی

با گذر زمان ، این احساس در بسیاری از افراد ایجاد می شود ، که بخشی از کانتورهای جوانی خود را که با آن متولد شده بودند ، از دست داده اند. وقتی این اتفاق می افتد ، نواحی از بدن از قبیل صورت ، سینه ها یا باسن ، حجم خود را از دست می دهند ، و شروع به شل و افتاده شدن می کنند. در برخی دیگر از نواحی بدن از جمله دست ها نیز ، رگ ها و چین و چروک ها نمایان می شوند. با سپری شدن زمان ، این ایرادات ، چشمگیر تر و قابل توجه تر می شوند.

در این تکنیک ، بهترین دکتر تزریق چربی در تهران ، چربی با کیفیت را بدون هیچ خطری از یک قسمت از بدن مثل شکم یا ران ها ، به اندام هایی از قبیل صورت ، باسن و سینه ها ، برای بزرگ کردن طبیعی اندام ، یا به دست های در حال پیر شدن ، انتقال می دهد. این تکنیک حداقل تهاجمی بوده ، و به هیچ گونه بخیه یا بیهوشی عمومی نیاز ندارد.

صرف نظر از اینکه این کم حجم بودن اندام ، مادرزادی بوده یا در اثر گذر زمان و بالا رفتن سن ، به وجود آمده باشد ، تکنیک تزریق ، ارائه نتایج فوق العاده عالی و دائمی را تضمین می نماید. به منظور کسب نتایج مطلوب از اجرای تکنیک تزریق کردن چربی ، متخصص ، دستورالعمل هایی را جهت اجرا قبل از روند تزریق ، به بیمار توصیه می کند. این دستورالعمل ها عبارتند از :

3 تا 4 هفته قبل از تزریق

ارزیابی پزشکی انجام می شود. بیمار در جلسه ای با بهترین دکتر تزریق چربی انتخابی خود ملاقات می نماید و ارزیابی پزشکی و تست های آزمایشگاهی مورد نیاز تجویز می شود. بهتر است کلیه مواردی را که متخصص تجویز می کند انجام داده و نتیجه را تا 2 هفته پیش از روند، به متخصص گزارش نمایید.

 • هماهنگی های کار و ریکاوری : هماهنگی های لازم برای مرخصی گرفتن از محل کار ، و ترک کردن فعالیت های سنگین در طول دوره ریکاوری بعد از تزریق را انجام دهید. از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید ، تا برای کمک به شما بعد از روند ، برای مدتی در کنار شما بماند.
 • سیگار کشیدن : مصرف تنباکو ، نیکوتین و سیگار باعث می شود که روند بهبود زخم ، کند شده و مدت زمان بیشتری برای بهبود ، مورد نیاز باشد و اسکارهای بیشتری بر جای بماند. متخصص توصیه می کند که بیشتر از 2 هفته قبل از روند ، مصرف این محصولات را کنار بگذارید.

2 هفته قبل از تزریق

 • جلسه مشاوره با متخصص جهت آماده شدن برای روند : در جلسه مشاوره نزد بهترین دکتر تزریق چربی تهران ، شما طرح جراحی و تزریق بعد از آن را ، با پزشک معالج خود مرور کرده و جزئیات روند را بررسی می کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال مرتبط با روند انتقال چربی ، حتماً آنها را با متخصص خود مطرح کنید ، چون این فرایند بخشی از روند پشتیبانی و بهبود شما به شمار می آید.
 • رژیم غذایی و محدودیت های مصرف مکمل ها : از مصرف مواد غذایی و مکمل هایی که خطر خونریزی و کبودی را افزایش می دهند ، خودداری کنید. لازم است مدتی قبل از روند ، مصرف دارو های آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، موترین ، رقیق کننده های خون ، ویتامین E، امگا 3، روغن ماهی و الکل را کنار بگذارید.
 • تهیه نسخه : نسخه تجویز شده توسط بهترین دکتر تزریق چربی تهران را تهیه کنید. این نسخه شامل آنتی بیوتیک ها و داروهای مسکن ، برای بعد از جراحی و نیز داروهایی جهت مصرف قبل از روند می باشد. حتماً در خصوص چگونگی و زمان مصرف کلیه داروها ، اطلاعات صحیح و کامل را کسب کنید. بهتر است برنامه ای برای پیگیری مصرف داروها تهیه کنید.

 

 

یک هفته قبل از تزریق

دستورالعمل های بهترین دکتر تزریق چربی تهران را مرور کنید. مطمئن شوید فردی بعنوان همراه ، شما را بعد از روند به منزل بازگرداند و برای حداقل 24 ساعت بعد از آن ، در کنار شما بماند.

شب قبل از روند انتقال چربی

بعد از نیمه شب ، چیزی نخورید و ننوشید. اگر دارویی برای شما تجویز شده است که باید مصرف کنید ، همراه آن فقط مقدار اندکی آب بنوشید.

 • آنتی بیوتیک ها: ساعت قبل از روند ، مصرف آنتی بیوتیکی را که برای شما تجویز شده است شروع کنید. مصرف آنتی بیوتیک ها را تا زمان اتمام آن ها ، ادامه دهید.
 • در نظر گرفتن محلی برای استراحت : محلی را در منزل جهت گذراندن دوره ریکاوری بعد از تزریق چربی مشخص کنید. در این محل ، بالش ، پتو ، کتاب ، تلوزیون و هرچیز دیگری که بتواند به سپری کردن یک دوره ریکاوری راحت به شما کمک کند ، قرار دهید.
 • استحمام : می توانید دوش بگیرید ، ولی از لوسیون ، عطر ، محصولات مو و غیره استفاده نکنید.
 • استراحت و آرامش : آرام باشید و برای اجتناب از استرس ، زیاد استراحت کنید.

روز تزریق چربی در تهران

 • لباس راحت بپوشید. لباس هایی بپوشید که از قسمت جلو با دکمه یا زیپ بسته شوند ، و به راحتی قابل تعویض باشند.
 • آرایش نکنید. زیورآلات نیاندازید. از گذاشتن لنز خودداری کنید. از محصولات مو ، عطر یا کرم ضد آفتاب استفاده نکنید.

 

تزریق چربی

 

چند نکته در خصوص اقدامات قبل از تزریق کردن چربی

 1. در خصوص مزایا و خطرات این رویکرد ، با بهترین دکتر تزریق چربی تهران گفتگو کنید.
 2. پزشک را در جریان داروهای مصرفی خود قرار دهید.
 3. زمانی که روند تزریق تحت بیهوشی عمومی انجام پذیرد ، ناشتا بودن قبل از اجرای روند ، الزامی می باشد.
 4. قبل از تزریق پزشک ابتدا سابقه بیماری فرد را بررسی می کند.
 5. یک دکتر خوب تزریق چربی در تهران از وضعیت قبل از عمل بدن بیمار عکس تهیه می کند.
 6. شش هفته قبل از تزریق، سیگار کشیدن را متوقف کنید تا ترمیم زخم ها و جراحت بر روی پوست هرچه سریعتر بهبود یابد.
 7. قبل از تزریق مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب را قطع کنید زیرا احتمال خون ریزی افزایش می یابد.

انتقال چربی در چه افرادی انجام می شود ؟

جراحی تزریق کردن چربی یک جراحی زیبایی است. این جراحی در بیماران دارای سرطان سینه ، که به دلیل انجام درمان های سرطان ، سینه های آنها بدشکل شده است ، یا افرادی که مایل به افزایش حجم سینه ها ، باسن و بهبود شکل صورت خود هستند ، قابل اجرا می باشد.

نکاتی که در رابطه با تزریق چربی باید بدانید:

چربی یک پرکننده طبیعی می باشد که به منظور افزایش حجم و برجستگی و از بین بردن چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. چربی مورد نیاز از بدن شما گرفته می شود در نتیجه نگران پس زدن آن نباشید. در اکثر موارد چربی مورد نیاز از نواحی بدن که چربی اضافه دارند گرفته می شود؛ شکم، پهلو و ران رایج ترین نواحی از بدن می باشند که چربی ها از این نواحی استخراج می شوند.

تزریق چربی شامل 3 مرحله می باشد :

 1. برداشتن چربی
 2. تصفیه بافت برداشته شده 
 3. تزریق آن به ناحیه مورد نظر

مرحله برداشت چربی با برش های خیلی کوچک انجام می گیرد، توسط جراح خوب برای جوانسازی صورت در تهران در ناحیه های مورد نظر برش هایی کمتر از 1 میلی متر ایجاد می شود تا کانولا وارد بافت چربی شود، به مرور زمان جای برش دیگر دیده نمی شود. بعد از برداشت چربی به میزان لازم تصفیه چربی توسط یک دستگاه مخصوصی صورت می گیرد و در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

 

فیلم تزریق چربی در تهران 

 

تزریق کردن چربی در هر نقطه از بدن با چه هدفی انجام می شود ؟

 • تزریق چربی به صورت

اگر بر روی پوست صورتتان چین خوردگی هایی مثل خطوط لبخند ، خطوط پرانتزی شکل و خطوط پنجه کلاغی ظاهر شده اند ، با تزریق کردن بافت چربی ساکشن شده از ناحیه شکمی ، ران ها و دیگر نقاط ، می توانید این نشان های پیری را برطرف کنید. همچنین جای آکنه و اسکارها و نواحی افتاده و کم حجم صورت مثل لب ها و گونه ها را نیز می توانید با تزری نمودن چربی برجسته کنید. قسمت هایی از صورت که متقارن نیستند و نیز چین خوردگی های افقی و عمیق پیشانی نیز به کمک این پروسه جوانسازی بهبود پیدا می کنند.

 • تزریق چربی به سینه

اگر تمایل دارید سایز سینه هایتان کمی افزایش پیدا کند و پستان ها فرم زیباتری را بدست بیاورند می توانید به آن ها چربی تزریق کنید. دقت داشته باشید که اگر به افتادگی شدید سینه دچار هستید یا تمایل دارید اندازه سینه ها به طرز خیلی چشمگیری بالا برود ، تزریق کردن چربی ، پروسه مناسبی نخواهد بود ؛ بلکه باید عمل پروتز انجام دهید.

 • تزریق چربی به باسن

امروزه این پروسه بسیار پر طرفدار شده است. خیلی از بانوان تمایل دارند باسنی گرد و برجسته داشته باشند که به کمک تزریق کردن چربی نزد یک دکتر تزریق چربی خوب در تهران می توانند به این خواسته خود برسند.

تزریق چربی به دست | دکتر عطالله حیدری

 

نحوه تزریق چربی به باسن و ران ها

طبق تحقیقات انجام شده و همچنین میزان رضایت مندی بیماران ، تزریق کردن چربی به باسن و ران ‌ها یکی از روش‌ های مهم و تاثیر گذار برای افرادی که به دنبال افزایش حجم و شکل دهی به این مناطق هستند می باشد. این فرآیند، که به نام “لیپوفیلینگ” یا “چربی‌افزایی” هم شناخته می ‌شود، اغلب جهت بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس انجام می ‌شود.

لیپوفیلینگ یک روش جدید و نوین برای افزایش حجم باسن و ران است. در این روش ، چربی از مناطق دیگری از بدن گرفته شده و سپس به باسن و ران تزریق می‌ شود. این چربی حاوی سلول‌ های زنده است که به دلیل وجود چربی طبیعی بدن، جذب خوبی دارند. یکی از مزایای بزرگ این روش این است که چربی تزریق شده به طور طبیعی با بافت بدن ادغام می ‌شود و حتی با گذراندن زمان ، اثر طبیعی خود را حفظ می ‌کند. این به معنای این است که نتایج آن دائمی ‌تر از بسیاری از روش ‌های دیگر است. پس از عمل لیپوفیلینگ، نکاتی وجود دارد که برای حفظ و نگهداری نتایج بهتر حیاتی است. پزشک شما ممکن است راهنمایی ‌های خاصی برای بعد از عمل ارائه دهد ، از جمله استفاده از لباس ‌های فشرده و توصیه به فعالیت ‌های ورزشی خاص.

از جلب اعتماد به نفس تا ایجاد تعادل در اندازه و شکل بدن ، لیپوفیلینگ می ‌تواند تغییرات مثبتی در زندگی شما به ارمغان بیاورد. این فرآیند نه تنها ظاهر شما را تغییر می‌ دهد بلکه احساسات مثبت و روحیه خوبی را همراه خود به ارمغان می‌ آورد.

لیپوفیلینگ ، یک راه آسان و موثر برای افزایش حجم باسن و ران است که به شما این امکان را می ‌دهد تا بهترین نسخه از خود را احساس کنید. با مشاوره با پزشک متخصص، شروع به یک سفر زیبایی می ‌کنید که می تواند زندگی شما را بهبود بخشد.

 

تزریق چربی به باسن در تهران - دکتر حیدری

 

جای زخم تزریق چربی

یکی از نگرانی های افراد جهت اقدام برای انجام این پروسه جای زخم و اسکاری است که ممکن است باقی بماند. باید بدانید که تنها اسکار یا به اصطلاح جای زخم تزریق چربی ناشی از پروسه لیپوساکشن است که طی آن چربی ها از ناحیه اهداکننده ساکشن می شوند. نکاتی راجع به اسکار لیپوساکشن در پروسه تزریق کردن چربی :

 • با توجه به اینکه برش های ایجاد شده برای خارج کردن چربی از ناحیه مورد نظر کوچک می باشند ، جای زخم آن ها نیز کوچک بوده و حتی قابل پنهان شدن هستند. البته برخی اوقات مبتنی بر چربی های تجمع یافته ، ممکن است برش ها در ناحیه ای ایجاد شوند که گاهاً پوشش دادن آن ها ممکن نباشد.
 • میزان اسکار تشکیل شده به تکنیک جراح و البته واکنش پوست شما به برش ایجاد شده نیز وابسته است. پوست برخی از افراد به طور ژنتیکی مستعد این امر هستند.
 • به مرور زمان جای زخم تزریق چربی در محل ساکشن به مرور کمرنگ شده و به سختی قابل تشخیص خواهند بود.
 • اسکارهای قابل رویت زمانی ایجاد می شوند که طی لیپوساکشن از کانولا با قطر زیاد استفاده شده باشد.

روند تزریق نمودن چربی چگونه است ؟

قبل از جراحی ، ناحیه ای از بدن که قرار است چربی به آن تزریق شود ، علامت گذاری می شود. جراحی معمولاً 1 تا 4 ساعت طول می کشد. مدت زمان مورد نیاز برای اجرای روند ، به ناحیه ای که قرار است جراحی بر روی آن انجام شود ، بستگی دارد. برای کاهش درد ، جراحی تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. بهترین دکتر تزریق چربی در تهران ، برش های کوچکی بر اساس خطوط طبیعی بدن ایجاد می کند. از طریق این برش ها ، چربی با استفاده از کانولا با سایز متناسب با ناحیه ای که قرار است تزریق انجام شود ، گرفته می شود. سپس چربی استخراج شده در ظروف ویژه ای ذخیره می شوند. چربی از خون و سایر مایعات جدا می شود. سپس به ناحیه مورد نظر از قبیل سینه ها ، باسن یا صورت تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب ، تزریق می گردد. بخیه ها معمولا بعد از 7 تا 10 روز ، کشیده می شوند.

بعد از روند تزریق چربی

بعد از روند تزریق اجازه رانندگی کردن را ندارید ؛ چون بعد از جراحی اندکی احساس درد خواهید داشت. باید به مدت چند هفته از فعالیت کردن خودداری کنید. کبودی در نواحی درمان شده ، طبیعی می باشد و ظرف چند هفته ناپدید می شود. برای کاهش درد داروهای مسکن تجویز می شود. نتایج حاصل از تزریق چربی ، بعد از 6 ماه نمایان می شوند. در برخی از بیماران ، 4 تا 6 تزریق برای دستیابی به نتیجه مطلوب مورد نیاز می باشد.

نتایج انتقال چربی تا چه مدت ماندگار می باشد ؟

ناحیه درمان شده ، نرم تر و پر تر شده و دارای شکل ظاهری جوان تر و شاداب تر خواهد شد. همچنین بافت پوست شما نیز بعد از این روند درمان ، بهبود خواهد یافت. ماندگاری و دوام نتایج به مهارت بهترین دکتر تزریق چربی در تهران ، چگونگی استخراج یا پالایش چربی ، و نیز محلی که چربی به آن تزریق شده است بستگی دارد. برای دستیابی به یک روند موفق ، باید در انتخاب جراح فوق تخصص پلاستیک خوب و ماهر در تهران که در این زمینه صاحب تجربه کافی و دانش فنی مناسب باشد ، دقت کافی را به کار ببندید. چربی تزریقی در این فرایند در صورت اجرای موفق ، منبع خون جدیدی را در بدن تشکیل داده ، و غذای مورد نیاز برای ادامه حیات را دریافت می کند. اگر این اتفاق بیافتد ، نتایج ماندگار خواهند بود.

نکته : 

افراد باید بدانند که نمی توان چربی را به ناحیه لب ها تزریق کرد و نتیجه مطلوبی از آن دریافت کرد. برای فرم دهی لب ها بهتر است از ژل ها و فیلر های پوستی موثر و مناسب استفاده شود. 

تزریق چربی

 

عوارض تزریق چربی

معمولا این جراحی دارای حداقل عوارض است اما کبودی و تورم از عوارض گذری است. در برخی موارد در صورت رعایت نکردن اصول از سمت پزشک جراح یا خود فرد، عفونت هم جزو عوارض احتمالی میباشد. البته عوارض این جراحی بیشتر به صورت تورم در ناحیه دهنده چربی است که بعد از 2 هفته از بین می رود. اما معمولا کبودی در پی ندارد و به جز در ناحیه زیرچشم که امکان کبودی هست طی 12-10 روز برطرف خواهد شد.

دیگر مزایای تزریق چربی در تهران

مزیت این روش نسبت به تزریق انواع پرکننده ها مثل ژلها بسیار زیاد می باشد:

 • چربی مورد نیاز ازخود شخص گرفته می شود پس هرحجمی که مایل باشد برداشته خواهد شد .حتی در حد و اندازه 500CC برایتزریق چربی در باسن امکان پذیر است.
 •  اگر این مقدار سی سی را بخواهیم با ژل پر کنیم، اولا هزینه هر سی سی ژل مرغوب حداقل 60-250 دلارمی باشد و ثانیا حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد و با فشارهای خارجی که پوست می آید از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت میکند و به روی پوست ناهمواری ایجاد خواهد کرد.
 • از آنجایی که چربی، چون سلول های زنده بدن هستند و وقتی به ناحیه ای تزریق می شوند به همان ناحیه پیوند داده می شوند و عروق و بافت های بدن آنها را احاطه خواهند کرد و جزئی از چربی طبیعی آن منطقه خواهند شد. (به اصطلاح به بدن جوش می خورند) و امکان جابجایی  نخواهند داشت.
 • برخلاف نتیجه تزریق چربی دیده شده است که ژل ها در سیستم لنفاوی به حرکت در آمده و در کبد و طحال وجود ذرات ژل گزارش شده است. در نتیجه خطرات آینده ژل ها در نواحی دیگر هنوز مشخص نشده است .
 • معمولا ماندگاری تزریق را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت می کنیم. مثل پهلو ها، شکم،‌ باسن و غیره. سپس این چربی بعد از تزریق در نواحی ای مانند صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد.

نکاتی در مورد تزریق کردن چربی

 1. اما ماندگاری تزریق چربی همانطور که قبلا گفته شده بستگی به نحوه برداشت و تزریق آن دارد. اگر نکات کلیدی آن رعایت شوند از ماندگاری بسیار طولانی برخوردار هستند. چربی را می توان تا 6 ماه در یخچال های معمولی و تا 2 سال در یخچال های صنعتی نگهداری کرد و سپس دوباره تزریق نمود.
 2. بنابراین اگر فردی پس از تزریق اول بخواهد مجددا قسمتی از ناحیه تزریق شده را پرتر کند، چربی به راحتی در دسترس می باشد و فقط نیاز به یک تزریق مجدد دارد .
 3. یکی از مزیت های مهم دیگر چربی تزریق شده نسبت به تزریق ژل و یا پروتز، همان قوام طبیعی چربی است که لمس چربی بسیار طبیعی بنظر می رسد؛ در حالی که ژل و یا پروتز سفت و مشخص می باشد و قابل تشخیص است که چیزی غیر طبیعی در زیر پوست می باشد.
 4. امکان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسیار بیشتر از چربی است .
 5. از دیگر مزیت های تزریق عدم ایجاد آلرژی است که در ژل ها شایع تر است .

نقاهت بعد از تزریق چربی

برای رعایت مراقبت های بعد از انتقال چربی در ساعت های اولیه بعد از تزریق استراحت کافی داشته باشید و در زمان خواب برای بالا بردن سر خود از چند بالش استفاده نمایید. انجام این کار در کاهش تورم صورت بسیار تاثیر گذار می باشد، احساس درد اندکی خواهید داشت که طبیعی است، برای کاهش درد شما داروهایی توسط بهترین فوق تخصص تزریق چربی تهران تجویز می شود که می توانید استفاده نمایید.

تورم و کبودی در 2 هفته اول بعد از تزریق طبیعی است اما نگران نباشید چرا که بعد از گذشت 1 هفته می توانید ورزش های سبک انجام دهید و فعالیت های سنگین را بعد از 4 تا 6 هفته انجام دهید. بخشی از چربی های تزریق شده در 6 هفته اول جذب بدن می شوند.

تزریق چربی یا فیلر؟ کدام یک بهتر است؟

با اینکه هر دوی این روش ها می توانند تا حد زیادی نشانه های بالا رفتن سن را از بین ببرند ، اما تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. همانطور که می دانید انتقال چربی که با نام گرافت چربی نیز شناخته می شود ، شامل برداشتن چربی از بدن خود فرد و سپس تزریق آن به قسمت های مورد نیاز می شود.

در مقابل تزریق چربی ، فیلرها محصولات مصنوعی هستند. هر دوی این تکنیک ها محبوبیت زیادی در پر کردن خطوط صورت ، برطرف کردن چین و چروک و بازگرداندن حجم از دست رفته بدن می باشند. توجه داشته باشید که فیلر تنها در صورت تزریق خواهد شد و در مناطق دیگر کاربرد ندارد. هر کدام از این روش ها مشخصات خاص خود را دارند که می توانید با بررسی آن ها ، بهترین رویکرد را برای خود برگزینید.

در کل می توان بیان کرد که فیلرها برای مردان و زنانی که می خواهند خطوط و چروک عمیق را پر کنند مناسب است. برخی از ناحیه هایی که در این درمان تحت تاثیر قرار می گیرند شامل لب ها ، خطوط خنده و خطوط کنار لب می شوند.

اما بیمارانی که می خواهند حجم از دست رفته را باز گردانند و ظاهر جوان تری را به دست آورند ، باید به یک دکتر خوب تزریق چربی در تهران مراجعه کنند و در مناطقی مثل گونه ها ، گودی زیر چشم ، خط فک نامتقارن و چانه از این درمان بهره ببرند.

باید توجه داشته باشید که این دو رویه در موارد زیادی به جای یکدیگر به کار می روند و تمامی موارد بالا را رفع می نمایند. بهترین دکتر تزریق چربی تهران بنا به نیازها ، اهداف و دیگر فاکتورها مناسب ترین روش را به بیمار خود توصیه می نماید. در مواردی ، ترکیبی از فیلر و چربی تزریق خواهد شد.

 

تزریق چربی

 

سوالات متداول تزریق چربی

 • به کدام قسمت صورت چربی تزریق می شود؟

از این تزریق برای پرکردن فرورفتگی های صورت، برجسته کردن لب و گونه ها استفاده کنید. البته از این روش برای افرادی که سیاهی دورچشم، گود شدگی اطراف چشم ها و نیز افرادی که صورت لاغر و تکیده ای دارند استفاه می شود.

 • تزریق چربی چند بار باید تکرار شود؟

برای نتیجه مطلوب تزریق بهتر است 4-2 بار تزریق انجام شود و این تزریق چندین بار باید تکرار گردد. برای این کار برخی پزشکان هربار از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند، و برخی  تنها چربی را فریز می کنند و ماه‌ های بعد تزریق می‌کنند.

 • نتیجه نهایی تزریق چربی چه زمانی مشخص می شود؟

پس از انجام تزریق چندین هفته زمان لازم است تا نتیجه نهایی حاصل از این روش را مشاهده نمایید. در چند روز اول به دلیل تورم و کبودی نمی توانید نتیجه عمل را مشاهده کنید. حدود دو تا دو و نیم هفته زمان لازم است تا تورم و چربی کاهش یابد. اما به طور میانگین می توان گفت پس از سه ماه شما می توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید.

فیلم نتیجه تزریق چربی به دست توسط دکتر عطالله حیدری

 

اهمیت ثبات وزنی برای تزریق چربی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتور هایی که در زیبایی و ماندگار بودن نتایج بعد از پیوند چربی دخیل است ، حفظ وزن در محدوده سالم یا وزنی است که در زمان انتقال چربی داشته اید می باشد. چرا که چربی ها به تغییرات وزن شما پاسخی سریع می دهند. به عنوان مثال اگر بعد از انجام پروسه تزریق چربی به یک باره تصمیم به کاهش وزن بگیرید ، قطعا چربی های تزریقی نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و حتی زود تر از چربی های سایر نواحی بدن از بین می روند و در نتیجه پروسه زیبایی و پیوند چربی شما بی نتیجه خواهد بود و حتی نتایجی را که به دست آورده اید را از دست خواهید داد. یا اینکه اگر بعد از انجام این پروسه قصد اضافه کردن به وزن خود را داشته باشید ، متوجه خواهید شد که سلول های چربی منتقل شده به چاقی شما پاسخی مثبت می دهند و همانند چربی های سایر اعضای بدن افزایش پیدا می کنند. با این وجود در صورتی که افزایش وزن شما تدریجی باشد ، تغییرات بد و نامناسبی را در نتایج خود مشاهده نخواهید کرد.
بنابراین پیش از پیوند چربی به صورت ، داشتن وزن ایده آل یا نزدیک بودن به آن بسیار اهمیت دارد تا نتایج برای سالیان سال داوم و ماندگاری داشته باشند.

آیا با انتقال چربی می توان بخشی از بدن را لاغر کرد؟

همانطور که می دانید چربی مورد نیاز برای پروسه تزریق چربی از نواحی مانند شکم ، پهلو و ران ها به دست می اید. همین مسئله نیز باعث می شود تا افرادی که کمی چاق هستند تصور کنند که با انتقال بافت چربی می توانند نواحی مورد نظر بدن خود را لاغر کنند. در حالی که این چنین نیست و شما با انتقال بافت چربی لاغر نخواهید شد.

نوسانات وزنی و تاثیر آن بر نتیجه تزریق چربی

یکی از فاکتورهای موثر در حفظ و ماندگاری نتیجه حاصل از تزریق کردن چربی به صورت و بدن ، ثابت نگه داشتن وزن است. چنانچه پس از انجام پروسه به هر دلیلی به اضافه وزن دچار شدید ، ممکن است چربی های اضافی در نواحی نزدیک به محل تزریق تجمع پیدا کنند و موجب تغییر حالت آن قسمت شود. در مورد کاهش وزن زیاد هم این امر صادق است. منتها در این شرایط چربی های تزریق شده در بدن از بین می روند و حجم ایجاد شده نیز دستخوش تغییراتی می شود. بنابراین برای ثابت نگه داشتن وزن ، سعی کنید هم برنامه غذایی تان درست باشد و هم برنامه ورزشی مناسب داشته باشید.

برای بزرگ کردن سینه ها ، چقدر چربی تزریق می شود؟

میزان چربی تزریق شده به سینه ، برای هر فرد نمی تواند یکسان باشد ؛ چرا که سایز سینه ها متفاوت بوده و هر شخص خواسته و تمایل متفاوتی دارد. به طور میانگین چربی بین 200 تا 400 سی سی برای سینه ها تزریق می شود. البته این احتمال هم وجود دارد که در جلسه تزریق بعد ، این میزان کمی بیشتر شود.

نکته : از پروسه تزریق چربی در تهران یا دیگر شهر های ایران انتظار کاهش وزن و لاغری نداشته باشید چرا که طی آن تنها مقداری چربی استخراج می شود که برای حجم گرفتن ناحیه یا نواحی مورد نظر نیاز است. بدین نحو نیست که جراح هر چه چربی موضعی است و باعث چاقی در ان ناحیه شده ساکشن کند.

به چند جلسه تزریق چربی نیاز است ؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای هر شخص با توجه به نواحی مد نظر جهت تزریق و میزان تزریقی که نیاز دارد معین می شود. ممکن است یک فرد تنها با یکبار تزریق به خواسته خود برسد اما شخص دیگری با جلسه نتیجه را کسب کند. به طور مثال اگر تزریق چربی به لب باشد ، با یک جلسه به اتمام می رسد اما بخش های وسیع تر مثل سینه و باسن ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشند.

خطرات تزریق چربی

در نظر داشته باشید که هرگونه جراحی با درصد پایینی از بروز خطرات همراه است ، و شما نیز به عنوان زیباجو باید از این خطرات اطلاع داشته باشید و مزایا و معایب آن را سبک سنگین کنید. در ادامه برخی از این ریسک ها را نام برده ایم :

 • خونریزی : با اینکه احتمال وقوع آن کم است ، اما باز هم ممکن است در حین جراحی یا بعد از آن دچار خونریزی شوید. در این موارد باید به صورت اورژانسی خون تخلیه شده و یا خون به بیمار تزریق شود. به همین خاطر از هفت روز قبل از عمل نباید داروهایی مثل آسپرین را مصرف کنید ؛ زیرا این داروها ریسک خونریزی را بالا می برند.
 • عفونت : بروز عفونت بعد از تزریق کردن چربی ، عارضه نادری محسوب می شود. در صورتی که این مشکل رخ دهد ، آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد و در مواردی به یک جراحی دیگر نیاز پیدا می شود.
 • بروز اسکار در پوست : با اینکه انتظار می رود بعد از عمل تزریق چربی در تهران زخم ها به خوبی بهبود یابند ، اما ممکن است روی پوست یا بافت های عمیق تر اسکار تشکیل شود. این اسکارها ممکن است ظاهر ناهنجاری ایجاد کنند و رنگ آن ها نیز با پوست اطراف خود متفاوت باشد. توجه داشته باشید که نمی توان پیش از عمل از بروز این عارضه جلوگیری کرد.
 • تغییر در حس لامسه پوست : امکان دارد در ناحیه اهدا کننده ، بعد از لیپوساکشن با بی حسی مواجه شوید. این مشکل معمولا بعد از مدتی از بین خواهد رفت. در موارد بسیار نادر حس لامسه به طور کامل از بین می رود و باز نخواهد گشت.
 • تغییر رنگ پوست/ تورم : این معضلات معمولا بلافاصله بعد از پروسه رخ می دهند و در مواردی برای مدت زیادی با بیمار همراه هستند.

زشت شدن صورت بعد از تزریق کردن چربی

زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی یکی از معضلات و نگرانی های افراد متقاضی این روش است. افرادی که قصد دارند این فرایند را انجام دهند زمانی که ویدیو نمونه کار های پزشکان را به خصوص ویدیو هایی که بلافاصله بعد از انجام مراحل تزریق گرفته شده اند ، را مشاهده می کنند ، از این موضوع که بعد از تزریق چقدر زشت می شوند و اینکه آیا این تغییر چهره دائمی است یا به مرور از بین می روند ، هراس دارند. از همین رو به دنبال پاسخ سوالاتی مانند آیا ممکن است بعد از تزریق بافت چربی زشت شوند یا در صورت زشت شدن صورت بعد از تزریق باید چه کاری انجام دهند و غیره هستند. از آنجایی که این یک نگرانی بسیار مهم تلقی می شود ، لازم دانستیم در این بخش از مقاله به توضیح آن بپردازیم.

بعد از انجام تزریق چربی به دلیل واکنش طبیعی بدن ، ناحیه تحت درمان دچار تورم و کبودی می شود که برای از بین بردن آن تنها کافی است دستورالعمل های پزشک خود را رعایت کنید. تورم و کبودی به وجود آمده تا چند روز باقی می ماند و سپس به مرور زمان کاهش پیدا کرده و ناپدید می شوند. اما اگر بعد از گذشت چندین روز با وجود رعایت نکات مراقبتی این مشکل باقی ماند یا تشدید شد ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید تا وی بر اساس وضعیت و شدت مشکل شما راهکار درمانی موثری را ارائه دهد.

لازم به ذکر است در صورتی که بعد از گذشت یک ماه و فروکش کردن تورم از تغییرات چهره خود بعد از تزریق چربی رضایت کافی را نداشتید می توانید از پزشک خود بخواهید تا پروسه تخلیه چربی را انجام دهد. به یاد داشته باشید اگر پزشکی متبحر را برای اینکار انتخاب کرده باشید وی با تکیه بر دانش و تخصص خود بهتر حالت را برای شما انتخاب کرده و بهتر است به او اعتماد کنید.