اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

رعایت چه نکاتی قبل از بلفاروپلاستی الزامی است ؟

ما می خواهیم تجربه جراحی زیبایی پلک شما تا حد امکان ، بی خطر و خوشایند باشد. دنبال کردن دستورالعمل های جامع ارائه شده در اینجا ، مسئولیت شما است. درک تمامی آیتم های اقدامات قبل از بلفاروپلاستی ، حائز اهمیت است.

آیا قبل از جراحی، انجام آزمایش پزشکی، مورد نیاز است؟

برای اثبات قرار داشتن شما در یک موقعیت سلامت خوب، پزشک شما، تاریخچه و آزمایش فیزیکی تان را در یک دوره ۲ هفته ای قبل از تاریخ جراحی، تکمیل می کند. از پزشک بخواهید تا یک نسخه از فرم تکمیل شده آزمایشات فیزیکی را در اختیارتان قرار دهد، تا در صبح روز جراحی، آن را با خود به همراه بیاورید.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

چه داروهایی می توان قبل از جراحی بلفاروپلاستی مصرف نمود؟

مصرف داروهای بدون تجویز یا داروهای بدون نسخه را ۲ هفته قبل از جراحی، ترک کنید. بعبارت دیگر، مصرف تمامی داروها، داروهای گیاهی، درمان های خانگی و ویتامین های مکملی که توسط پزشک، تجویز نشده اند را کنار بگذارید.

این شامل تمام محصولات حاوی آسپرین و ایبوپروفن، تمام داروهای درمان خانگی و تمام داروهای طبیعی، می باشد. باید مصرف این دارروها را که باعث ایجاد مشکل در درمان می شود، ترک کنید. این مشکلات می تواند نتیجه جراحی را مختل نماید. اگر به مصرف این داروها ادامه دهید و مصرف آنها را متوقف نکنید، جراحی لغو می شود.

پزشک معمولاً مصرف روزانه مولتی ویتامین را به مدت ۲ هفته قبل از جراحی، تجویز می کند. برای تسکین درد، تنها از استامینوفن استفاده کنید. اکثر داروهای تجویز شده توسط پزشک، باید قبل و بعد از جراحی، مورد مصرف قرار گیرد.

آیا باید سیگار را ترک کنم؟

به مدت ۲ هفته قبل و  بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، مصرف تنباکو و محصولات نیکوتین را ترک کنید. ترک نکردن استعمال سیگار، باعث از بین رفتن و مردن پوست و کند شدن روند بهبود زخم می شود و نتیجه جراحی را دچار اختلال کرده و اسکارهای بدشکلی را بصورت دائمی، بر روی پوست شما بر جای می گذارد.

همچنین سیگار کشیدن، باعث افزایش احتمال سرفه کردن بعد از جراحی می شود که به خونریزی ناخواسته، منجر می شود. بمنظور رعایت دلایل مربوط به حفظ سلامت عمومی، پزشک، به همه بیماران خود توصیه می کند تا مصرف سیگار را ترک نمایند.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

آیا قبل از جراحی می توان الکل نوشید؟

به مدت ۱ هفته قبل و ۲ هفته پس از جراحی پلک ، از مصرف نوشیدنی های الکلی ( از قبیل آبجو و شراب ) خودداری کنید. همچنین، تا زمانیکه داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف می کنید، نوشیدنی های الکلی ننوشید. الکل در عملکرد داروهای بیهوشی، تداخل ایجاد می نماید. بعلاوه، این ماده می تواند شدت خونریزی را تشدید کند.

آیا می توان قبل از جراحی، درمان های رگ واریس را انجام داد؟

قبل از جراحی بلفاروپلاستی هیچ یک از درمان های رگ در ناحیه پایینی ساق پا یا ران را به مدت ۶ هفته قبل از جراحی تان انجام ندهید. این درمان ها می تواند باعث ایجاد لخته خون در ناحیه ساق پا شود. لخته شدن خون، می تواند برای زندگی، امری تهدید کننده به شمار آید.

آیا می توان ریکاوری بلفاروپلاستی را با ریکاوری جراحی دیگری ترکیب کرد؟

همانطور که در خصوص درمان های رگ، قبلاً گفته شد، پزشک، انجام هیچگونه جراحی را ۶ هفته قبل و ۶ هفته بعد از جراحی زیبایی بلفاروپلاستی، توصیه نمی کند. هر قدر فواصل زمانی بین جراحی ها کوتاه تر باشد، خطر تشکیل لخته خون در ساق پا افزایش می یابد و این امری تهدید کننده برای زندگی فرد، محسوب می شود.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

غذا خوردن، چقدر قبل از جراحی پلک باید متوقف شود؟

از نیمه شب روز قبل از جراحی پلک ( حدود ۱۲ ساعت قبل از آن )، چیزی نخورید و ننوشید. از جویدن آدامس هم خودداری کنید.

صبح روز جراحی، دندان هایتان را مسواک بزنید، ولی در زمان شستشوی دهان، آب را قورت ندهید. عدم رعایت دستورالعمل های مهم احتیاطی، می تواند در نتیجه اسپیراسیون یا دیگر مشکلات ریوی، منجر به مرگ شود.

اگر شما این دستورالعمل ها را رعایت نکرده باشید، جراحی پلک لغو خواهد شد. اگر داروهای تجویز شده را مصرف می کنید، لطفا جهت کسب دستورالعمل لازم در خصوص مصرف در روز جراحی پلک ، با پزشک تماس بگیرید.

آیا در شب بعد از جراحی پلک ، بودن همراه در کنار بیمار، الزامی است؟

از یکی از دوستان یا آشنایان، بخواهید تا در روز جراحی پلک ، بعد از اجرای روند، شما را به منزل برساند و به مدت ۲۴ ساعت بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، بطور مرتب، در کنار شما باشد.

روز قبل از جراحی پلک ، چه اقداماتی لازم است؟

روز قبل از آن ، استراحت کنید. مقدار کافی آب بنوشید تا آبرسانی به بدنتان در صبح روز جراحی پلک ، به طور کامل انجام شده باشد.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

شب قبل از جراحی پلک ، چه اقداماتی لازم الاجرا است؟

در شب قبل از جراحی پلک ، تمام زیورآلات خود را در بیاورید و تا بعد از آن ، از انداختن آن ها خودداری کنید. داشتن زیورآلات در حین جراحی پلک ، می تواند باعث ایجاد سوختگی و اسکار در پوست شود. صورت، سر و بدن خود را به طور کامل بشوئید. آرایش خود را پاک کنید. بعد از دوش گرفتن، چیزی به پوستتان نمالید. از مصرف عطر، مرطوب کننده یا لوازم آرایش بر روی پوست، خودداری کنید.

در صبح روز جراحی پلک چه اقداماتی باید انجام شود؟

در صبح روز جراحی پلک دوباره دوش بگیرید و از مصرف لوازم آرایشی، عطر یا مرطوب کننده خودداری کنید. این مواد در علامت گذاری های جراحی، تداخل ایجاد می کند.

در صبح روز جراحی پلک، چیزی نخورید و ننوشید. دندان هایتان را مسواک بزنید، ولی آب را قورت ندهید.

آدامس نجوید. اگر دیابتی هستید و داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف می کنید، در خصوص مصرف داروها در صبح روز جراحی پلک ، از پزشک، کسب اطلاعات کنید. لنز نگذارید. لباسی بر تن کنید که از جلو، با دکمه یا زیپ بسته شود. لباسی نپوشید که ناچار باشید از ناحیه سر، آن را از تن در بیاورید.

چگونه برای شب بعد از جراحی پلک ، آماده شوم؟

همه بیماران در خصوص شب بعد از جراحی پلک ، نگران هستند. داشتن آمادگی مناسب، سپری کردن شب اول ، دوران نقاهت را برای شما آسان می کند. قبل از جراحی پلک ، تمام سوالات مربوطه را از پزشک بپرسید. لازم است که شب اول بعد از جراحی پلک ، یکی از نزدیکان یا دوستان شما، مراقبتان باشد.

در صورت باردار بودن، چه باید کرد؟

در زمان جراحی پلک ، بیمار نباید باردار باشد. اگر قائدگی شما به تعویق افتاده، به پزشک خود اطلاع دهید. داروهایی که در طول جراحی مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند در بارداری اختلال ایجاد کرده و باعث مرگ جنین شود.

در صورت بیمار شدن قبل از جراحی پلک ، چه باید کرد؟

اگر قبل از جراحی پلک ، دچار سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد، عفونت، اسهال، حالت تهوع، استفراغ یا تب ولرز، شدید، هرچه سریعتر با پزشک تماس بگیرید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات