ما می خواهیم تجربه جراحی زیبایی پلک شما تا حد امکان ، بی خطر و خوشایند باشد. دنبال کردن دستورالعمل های جامع ارائه شده در اینجا، مسئولیت شما است. درک تمامی آیتم های اقدامات قبل از بلفاروپلاستی ، حائز اهمیت است.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

نکات و اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

با بالا رفتن سن ، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد ، و ماهیچه ها شل می شوند. در پلک ها ، این امر باعث تجمع پوست های شل می شود ، که به صورت تا خوردگی در پلک های بالایی تجمع می یابند ، و خط شکن های عمیق را در پلک پایینی بوجود می آورند.

در این هنگام ، شل شدن ماهیچه در زیر پوست ، به چربی اجازه می دهد تا به سمت جلو برآمده شود ، و چشم ها در حدقه چشم فرو رفته و شکلی شبیه به کیسه را پیدا کنند. ایجاد این برآمدگی ها در اوایل جوانی ، قبل از هرگونه تغییرات پوست ، در بعضی از افراد ، ارثی می باشد.

3 تا 4 هفته قبل از جراحی پلک

 • ارزیابی پزشکی

با پزشک خود جهت تکمیل ارزیابی پزشکی و تست های آزمایشگاهی ، ملاقاتی را تنظیم کنید.

 • آزمایش چشم

جراح از شما می خواهد تا توسط یک چشم پزشک معاینه شوید.

 • هماهنگ کردن کار و ریکاوری

تمامی هماهنگی های لازم برای مرخصی گرفتن از کار ، و کنار گذاشتن فعالیت های سنگین در طول دوره ریکاوری بعد از جراحی ، را انجام دهید.

 • سیگار کشیدن

مصرف تنباکو ، سیگار و نیکوتین ، باعث آهسته شدن روند بهبودی زخم ، طولانی شدن دوره بهبود و ایجاد اسکار می شود. برای جلوگیری از این عوارض ، 4 هفته قبل از جراحی ، مصرف این محصولات را ترک کنید.

دو هفته قبل از عمل زیبایی پلک

 • ملاقات قبل از جراحی

به منظور مرور کردن طرح جراحی با جراح و بررسی جزئیات جراحی لازم است قبل از جراحی به مطب مراجعه کنید. کلیه سوالات خود را از پزشک بپرسید. بهتر است به منظور افزایش آگاهی فرد همراه ، در طول این ملاقات ها ، او را همراه خود ببرید.

 • محدودیت های رژیمی و مکمل ها

از خوردن غذاها ، نوشیدنی ها و مکمل های گیاهی ، که می توانند خطر خونریزی و کبودی را افزایش دهند ، اجتناب کنید. از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، موترین ، رقیق کننده های خون ، ویتامین E ، روغن ماهی امگا 3 و الکل خودداری کنید.

 • نسخه تجویز شده توسط پزشک را ، تهیه کنید

این نسخه می تواند شامل آنتی بیوتیک ها و داروهای مسکن ، برای بعد از جراحی و نیز داروهای قبل از روند جراحی باشد. حتماً در خصوص چگونگی و زمان مصرف این داروها ، اطلاعات لازم را کسب کنید. فهرستی برای دنبال کردن روند صحیح مصرف داروهای تجویز شده ، تهیه کنید.

1 هفته قبل از جراحی

دستورالعمل ها را مرور کنید. مشخص کنید چه کسی قرار است شما را از محل جراحی به منزل آورده ، و حداقل برای 24 ساعت اول بعد از جراحی ، در کنار شما باشد.

روز جراحی

دوش بگیرید. شب یا صبح روز جراحی ، دوش بگیرید ، و موهایتان را بشویید. این کار به کاهش خطر عفونت از طریق از بین بردن باکتری ها ، کمک می کند. با صورت تمیز ، در محل حاضر شوید. آرایش نکنید و از استفاده از مرطوب کننده ، اسپری، ژل مو یا لاک خودداری کنید.

غذای سبک بخورید. اگر قرار است روند در مطب انجام شود ، یک صبحانه سبک مثل نان تست و آب بخورید.

داروهای تجویز شده برای قبل از جراحی را مصرف کنید. بقیه قرص ها را با خود به مطب بیاورید ، تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرند. داروهای مسکن تجویز شده جهت مصرف بعد از جراحی را نیز ، همراه داشته باشید.

از لنز استفاده نکنید.

لباس های راحت و گشاد بپوشید. لباسی برتن کنید که از جلو به کمک دکمه پوشیده شود.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

فهرست خرید قبل از جراحی بلفاروپلاستی

 • قطره اشک مصنوعی ، یا محلول های نگهدارنده بدون سالین ، یا قطره های روان سازی
 • گوش پاکن و پراکسید هیدروژن

اگر پوسته بر روی خط برش بعد از جراحی ایجاد شد ، گوش پاکن را در پراکسید هیدروژن فرو ببرید و به آرامی بر روی برش بچرخانید ، تا آن ناحیه تمیز شده و پوسته های ایجاد شده نرم شوند. پوسته ها را مالش نداده یا نکشید. بر روی برش ها ، پماد تجویز شده را در زمان برداشته شدن بخیه ها ، استفاده کنید.

 • پدهای گاز استریل یا حوله بچه

این پدها بعنوان یک کمپرس یخ برای گذاشتن در ناحیه صورت ، بعد از جراحی ، فوق العاده می باشند. 2 تا 4 بسته تهیه کنید ، به طوری که بتوانید برای 48 ساعت اول بعد از جراحی ، تا حد امکان ، آن ها را در آب یخ فرو برده و بر روی صورت قرار دهید.

 • آناناس تازه و آب آناناس

این میوه حاوی ویژگی های ضد التهابی بوده ، و کبودی و تورم را کاهش می دهد.

آیا قبل از جراحی، انجام آزمایش پزشکی، مورد نیاز است؟

برای اثبات قرار داشتن شما در یک موقعیت سلامت خوب، پزشک شما، تاریخچه و آزمایش فیزیکی تان را در یک دوره 2 هفته ای قبل از تاریخ جراحی، تکمیل می کند. از پزشک بخواهید تا یک نسخه از فرم تکمیل شده آزمایشات فیزیکی را در اختیارتان قرار دهد، تا در صبح روز جراحی، آن را با خود به همراه بیاورید.

چه داروهایی می توان قبل از جراحی بلفاروپلاستی مصرف نمود؟

مصرف داروهای بدون تجویز یا داروهای بدون نسخه را 2 هفته قبل از جراحی، ترک کنید. بعبارت دیگر، مصرف تمامی داروها، داروهای گیاهی، درمان های خانگی و ویتامین های مکملی که توسط پزشک، تجویز نشده اند را کنار بگذارید.

این شامل تمام محصولات حاوی آسپرین و ایبوپروفن، تمام داروهای درمان خانگی و تمام داروهای طبیعی، می باشد. باید مصرف این دارروها را که باعث ایجاد مشکل در درمان می شود، ترک کنید. این مشکلات می تواند نتیجه جراحی را مختل نماید. اگر به مصرف این داروها ادامه دهید و مصرف آنها را متوقف نکنید، جراحی لغو می شود.

پزشک معمولاً مصرف روزانه مولتی ویتامین را به مدت 2 هفته قبل از جراحی، تجویز می کند. برای تسکین درد، تنها از استامینوفن استفاده کنید. اکثر داروهای تجویز شده توسط پزشک، باید قبل و بعد از جراحی، مورد مصرف قرار گیرد.

آیا باید سیگار قبل از جراحی را ترک کنم؟

از جمله اقدامات قبل از بلفاروپلاستی که باید دو هفته قبل انجام دهیداین است که مصرف تنباکو و محصولات نیکوتین را ترک کنید. ترک نکردن استعمال سیگار، باعث از بین رفتن و مردن پوست و کند شدن روند بهبود زخم می شود و نتیجه جراحی را دچار اختلال کرده و اسکارهای بدشکلی را بصورت دائمی، بر روی پوست شما بر جای می گذارد.

همچنین سیگار کشیدن، باعث افزایش احتمال سرفه کردن بعد از جراحی می شود که به خونریزی ناخواسته، منجر می شود. بمنظور رعایت دلایل مربوط به حفظ سلامت عمومی، پزشک، به همه بیماران خود توصیه می کند تا مصرف سیگار را ترک نمایند.

آیا قبل از جراحی می توان الکل نوشید؟

به مدت 1 هفته قبل و 2 هفته پس از جراحی، از مصرف نوشیدنی های الکلی ( از قبیل آبجو و شراب ) خودداری کنید. همچنین، تا زمانیکه داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف می کنید، نوشیدنی های الکلی ننوشید. الکل در عملکرد داروهای بیهوشی، تداخل ایجاد می نماید. بعلاوه، این ماده می تواند شدت خونریزی را تشدید کند.

آیا می توان قبل از جراحی، درمان های رگ واریس را انجام داد؟

قبل از جراحی هیچ یک از درمان های رگ در ناحیه پایینی ساق پا یا ران را به مدت 6 هفته قبل از جراحی تان انجام ندهید. این درمان ها می تواند باعث ایجاد لخته خون در ناحیه ساق پا شود. لخته شدن خون، می تواند برای زندگی، امری تهدید کننده به شمار آید.

آیا می توان ریکاوری بلفاروپلاستی را با ریکاوری جراحی دیگری ترکیب کرد؟

همانطور که در خصوص درمان های رگ، قبلاً گفته شد، پزشک، انجام هیچگونه جراحی را 6 هفته قبل و 6 هفته بعد از جراحی زیبایی ، توصیه نمی کند. هر قدر فواصل زمانی بین جراحی ها کوتاه تر باشد، خطر تشکیل لخته خون در ساق پا افزایش می یابد و این امری تهدید کننده برای زندگی فرد، محسوب می شود.

غذا خوردن، چقدر قبل از جراحی پلک باید متوقف شود؟

از نیمه شب روز قبل از جراحی ( حدود 12 ساعت قبل از آن )، چیزی نخورید و ننوشید. از جویدن آدامس هم خودداری کنید.

صبح روز جراحی، دندان هایتان را مسواک بزنید، ولی در زمان شستشوی دهان، آب را قورت ندهید. عدم رعایت دستورالعمل های مهم احتیاطی، می تواند در نتیجه اسپیراسیون یا دیگر مشکلات ریوی، منجر به مرگ شود.

اگر شما این دستورالعمل ها و اقدامات قبل از بلفاروپلاستی را رعایت نکرده باشید، جراحی لغو خواهد شد. اگر داروهای تجویز شده را مصرف می کنید، لطفا جهت کسب دستورالعمل لازم در خصوص مصرف در روز جراحی ، با پزشک تماس بگیرید.

آیا در شب بعد از جراحی ، بودن همراه در کنار بیمار، الزامی است؟

از یکی از دوستان یا آشنایان، بخواهید تا در روز جراحی ، بعد از اجرای روند، شما را به منزل برساند و به مدت 24 ساعت بعد از جراحی ، بطور مرتب، در کنار شما باشد.

روز قبل از جراحی پلک ، چه اقداماتی لازم است؟

روز قبل از آن ، استراحت کنید. مقدار کافی آب بنوشید تا آبرسانی به بدنتان در صبح روز جراحی، به طور کامل انجام شده باشد.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

شب قبل از جراحی ، چه اقداماتی لازم الاجرا است؟

در شب قبل از جراحی ، تمام زیورآلات خود را در بیاورید و تا بعد از آن ، از انداختن آن ها خودداری کنید. داشتن زیورآلات در حین جراحی، می تواند باعث ایجاد سوختگی و اسکار در پوست شود. صورت، سر و بدن خود را به طور کامل بشوئید. آرایش خود را پاک کنید. بعد از دوش گرفتن، چیزی به پوستتان نمالید. از مصرف عطر، مرطوب کننده یا لوازم آرایش بر روی پوست، خودداری کنید.

در صبح روز جراحی چه اقداماتی باید انجام شود؟

در صبح روز جراحی دوباره دوش بگیرید و از مصرف لوازم آرایشی، عطر یا مرطوب کننده خودداری کنید. این مواد در علامت گذاری های جراحی، تداخل ایجاد می کند.

در صبح روز جراحی ، چیزی نخورید و ننوشید. دندان هایتان را مسواک بزنید، ولی آب را قورت ندهید.

آدامس نجوید. اگر دیابتی هستید و داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف می کنید، در خصوص مصرف داروها در صبح روز جراحی ، از پزشک، کسب اطلاعات کنید. لنز نگذارید. لباسی بر تن کنید که از جلو، با دکمه یا زیپ بسته شود. لباسی نپوشید که ناچار باشید از ناحیه سر، آن را از تن در بیاورید.

چگونه برای شب بعد از جراحی پلک ، آماده شوم؟

همه بیماران در خصوص شب بعد از جراحی ، نگران هستند. داشتن آمادگی مناسب، سپری کردن شب اول ، دوران نقاهت را برای شما آسان می کند. قبل از جراحی ، تمام سوالات مربوطه را از پزشک بپرسید. لازم است که شب اول بعد از جراحی ، یکی از نزدیکان یا دوستان شما، مراقبتان باشد.

در صورت باردار بودن، چه باید کرد؟

در زمان جراحی، بیمار نباید باردار باشد. اگر قائدگی شما به تعویق افتاده، به پزشک خود اطلاع دهید. داروهایی که در طول جراحی مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند در بارداری اختلال ایجاد کرده و باعث مرگ جنین شود.

در صورت بیمار شدن قبل از جراحی ، چه باید کرد؟

اگر قبل از جراحی، دچار سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد، عفونت، اسهال، حالت تهوع، استفراغ یا تب و لرز، شدید، هرچه سریعتر با پزشک تماس بگیرید.