بهترین کلینیک یا مرکز بوتاکس تهران

تزریق بوتاکس ، یکی از روش های جوان سازی پوست است که محبوبیت بسیاری در میان افراد دارد ؛ اما نکته لازم به ذکر در این باره می باشد که دریافت نتایج مطلوب از آن نیازمند مراجعه به بهترین مرکز بوتاکس تهران می باشد.

تزریق بوتاکس روشی کاملا ایمن می باشد که توسط سازمان FDA به تایید رسیده است. زنان و مردان بسیاری در کشورهای مختلف دنیا اقدام به انجام این روش از جوانسازی پوست می کنند.

مرکز بوتاکس تهران

ترکیبات بوتاکس چیست ؟

بوتاکس تولید شده از سمی به نام بوتولیسم می باشد که منجر به فلج موقتی ماهیچه مورد نظر می گردد و بدین ترتیب موجب رفع چین و چروک های صورت می شود.

مرکز بوتاکس تهران

ماهیچه ها به منظور انجام فعالیت ها نیازمند دریافت دستور از اعصاب می باشند حال فرمان از طریق ماده ای به نام استیل کولین صادر می شود با تزریق بوتاکس از ترشح این ماده جلوگیری شده و بدین طریق ماهیچه تا مدتی بدون فعالیت خواهد بود.

 

مرکز بوتاکس تهران

بهترین ناحیه برای تزریق بوتاکس

یکی از قسمت هایی که بوتاکس ، تزریق می شود ؛ پیشانی است. این ناحیه مناسب ترین محل برای تزریق است ؛ زیرا بدین طریق می توان به سادگی اقدام به از بین بردن خطوط اخم کرد.

خطوط افقی پیشانی ، چین و چروک های گردن ، خطوط زیر چشم ، اطراف لب ، خط خنده و گوشه های لب و غیره از دیگر نواحی هستند که امکان انجام تزریق بوتاکس در آن ها امکان پذیر است.

مزکز بوتاکس تهران

مرکز بوتاکس تهران

نحوه تزریق بوتاکس

در ابتدا پزشک به منظور بی حسی از داروهای موضعی بی حس کننده ، استفاده می کند ؛ پس از بی حسی ، بوتاکس با استفاده از سوزن بسیار ظریف به ماهيچه مورد نظر تزریق می گردد.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

  • افرادی که به این نوع دارو حساسیت دارند.
  • بانوان حامله و شیرده.
  • افرادی مبتلا به بیماری های عصبی و روانی‌.
  • افرادی که از داروهای قلبی استفاده می کنند.

تزریق بوتاکس در چه سنی مناسب است ؟

افرادی که سن آن ها بالاتر از 20 سال است ، می توانند بوتاکس انجام دهند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  1. پس از تزریق بوتاکس به مدت ۴ ساعت دراز نکشید.
  2. تا مدتی باید از لمس و ماساژ ناحیه تحت درمان خودداری نمایید.
  3. به منظور کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.

 

مرکز بوتاکس تهرانمرکز بوتاکس تهران

تزریق بوتاکس باید توسط چه کسی انجام شود ؟

تزریق بوتاکس ، باید در مرکز بوتاکس تهران و تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد زیرا ممکن است برخی از افراد کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس نباشند.

 

مرکز بوتاکس تهران

تفاوت ژل و بوتاکس چیست ؟

ژل یا فیلرها خاصیت پرکنندگی دارند و بدین طریق به رفع چین و چروک های پوستی می پردازند در صورتی که بوتاکس با فلج کردن موقتی ماهیچه ها از حرکت آن ها جلوگیری کرده و چین و چروک ها را از بین می برد.