لیپوماتیک یکی از جدید ترین روش های پیکرتراشی است که در برداشت موضعی چربی ها کاربرد دارند. دقت این روش در مقایسه با لیپوساکشن بسیار بیشتر است و در نسل چهارم آن با کانولای هوشمند ، کمترین آسیب به بافت بدن می رسد و در عین حال بیشترین میزان چربی استخراج می شود. در این مقاله دکتر عطاالله حیدری بهترین جراح لیپوماتیک تهران توضیحات جامعی مطرح نموده اند که توصیه می شود مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لیپوماتیک

در واقع از آنجایی که در این فرایند کمترین آسیب به سلول های چربی وارد می شوند ، می توان از چربی های استخراج شده برای ترنسفر و انتقال به سایر قسمت های بدن همچون باسن ، سینه ، ساق پا و صورت استفاده کرد. حتی بعد از کاهش وزن چشمگیر، چربی های سرسخت در بعضی از بخش های بدن باقی مانده و زیبایی فرم بدن را بر هم می زنند. خلاص شدن از شر این چربی ها بسیار دشوار است. چون ماهیچه های آن ناحیه باید دائماً ورزش داده شوند. در این حالت، یکی از روش ها برای دستیابی به بهترین نتایج، انجام لیپوساکشن به کمک روش لیپوماتیک می باشد.

فرایند لیپوماتیک

این روش، فرایند مکش چربی های اضافی در بدن با کانولاهای لرزان می باشد. فرایند برداشتن چربی با این روش ، یک فرایند کاهش وزن و لاغری نیست ؛ بلکه فرایند شکل دهی به بدن است. این روند با استفاده از دستگاه لیپوماتیک مورد تائید سازمان غذا و دارو انجام می شود. هر چند نتیجه، بعد از دوره بهبودی به وضوح قابل مشاهده می باشد ؛ ولی آشکارترین نتیجه لاغری، 2 تا 3 ماه بعد نمایان می شود. این روش، در مقایسه با روش های به کار برده شده بر روی پوست و دیگر روش های لیپوساکشن، دارای مزایای زیادی می باشد.

مزیت های لیپوماتیک در تهران

 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • بدون نیاز به بیهوشی کامل
 • تورم و کبودی جزئی
 • بدون نیاز به ویزیت بعدی و ماساژ های دردناک
 • عدم سوختگی پوست
 • درد کمتر حین عمل و پس از آن
 • زمان عمل کوتاه تر است.
 • از داروی بی حسی کمتری استفاده می شود.
 • انقباض پوست بهتر صورت می گیرد. در نتیجه پس از عمل پوست شل و افتاده نخواهد شد.
 • چربی های خارج شده زنده و قابل استفاده مجدد هستند.
 • نیازی به استفاده از دستگاه های جانبی همچون پمپ تزریق ، ساکشن و کمپرسور هوا نیست.
 • کارایی آسان و مفید دارد.
 • چربی به صورت یکنواخت برداشته می شود.
 • این روش کاملا ایمن و بدون عوارض است.
 • احتمال آمبولی ندارد.

چه سنی برای لیپوماتیک مناسب است؟

امروزه علاقه شدیدی به جراحی های زیبایی میان افراد ایجاد شده که درصد زیادی از متقاضیان را اشخاص نوجوان تشکیل می دهند. اما بهترین جراح شکم تهران توصیه می کند تا قبل از رسیدن به هجده سالگی ، یعنی زمانی که شخص به بلوغ جسمی و احساسی نرسیده است ، هیچگونه جراحی زیبایی از جمله پیکرتراشی به انجام نرسد. بسیاری از افراد تحت تاثیر تبلیغات و نظرات منفی دیگران تن به این عمل می دهند و در آخر نیز از نتیجه راضی نخواهند بود.

اما در مقابل ، انجام این پروسیجر به افراد مسن نیز توصیه نمی شود ؛ زیرا هر چه سن بالاتر می رود توانایی بدن در ترمیم زخم ها نیز کاهش می یابد. در کل تشخیص این موضوع به عهده بهترین جراح پلاستیک در تهران می باشد.

عمل لیپوماتیک در تهران چند ساعت طول می کشد ؟

عمل لیپواسکالپچر مثل هر عمل دیگری پروسه های خاص خودش را دارد ، ولی به طور متوسط مدت زمان تقریبی آن 2 الی 3 ساعت تخمین زده شده است . البته پروسه جراحی واقعی فقط 2 الی 3 ساعت ، بدون در نظر گرفتن بیهوشی و ریکاوری به طول می انجامد. مدت زمان لازم برای تکمیل این جراحی بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده برای بیمار دارد .

وزن مناسب برای بادی کانتورینگ

این پروسه ، بیشتر مناسب آن دسته از مراجعینی می باشد که شاخص توده بدنی آن ها (BMI) به نرمال نزدیک باشد. اکثر پزشکان توصیه می کنند پیش از اینکه شخصی به سراغ این فرآیند رود ، ابتدا با رژیم و ورزش به وزن ایده آل خود برسد و سپس برای لیپوماتیک اقدام نماید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که از چند ماه قبل از عمل ، وزن زیباجو باید ثابت مانده باشد.

توجه داشته باشید که بر خلاف چیزی که اکثر مردم تصور می کنند ، این رویکرد به منظور کاهش وزن صورت نمی پذیرد و تنها راهی است برای بهبود کانتورهای بدن و رساندن فرد به اندام ایده آل خود.

فیلم جراحی لیپوماتیک

آیا می توان لیپوماتیک را برای کل بدن به کار برد؟

پیکر تراشی با این روش تقریباً در هر ناحیه ای از بدن از قبیل کمر، شکم، زیر چانه، بازو، ساق پا، و بعد از کاهش وزن، قابل استفاده می باشد. در این تکنیک، بدن سفت می شود ؛ چربی های سرسخت حذف می شوند و در نتیجه تناسب اندام و لاغری موضعی بدست می آید. رایج ترین نواحی شامل کفل، بخش داخلی ساق پا، بخش فوقانی بازو، قفسه سینه، و شکم می باشند. افراد بالای 18 سال فاقد بیماری مزمن، که به دنبال خلاصی از شر چربی های خود هستند، داوطلب خوبی برای این روش محسوب می شوند.

بادی کانتورینگ برای کدام نواحی انجام می شود؟

طبق گفته بهترین جراح پلاستیک تهران این عمل برای لاغر کردن قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از آن ها شامل موارد زیر می شوند :

 1.  صورت
 2. باسن
 3. ليپوماتيک پشت گردن
 4.  گردن و گونه ها
 5.  شکم و پهلو
 6.  ران
 7.  بازو
 8.  غبغب

انواع لیپوماتیک

لیپو تامسنت

این رویه شباهت خیلی زیادی به پیکرتراشی با کمک ساکشن دارد. در این رویه یک محلول حاوی بی حسی و دارویی به نام اپی نفرین داخل مناطق مورد نظری که چربی اضافی دارند تزریق می شود. این مایع لایه چربی پوست را پر می کند و منجر به سفت تر شدن پوست خواهد شد. این اقدام به بهترین جراح لیپوماتیک تهران این اجازه را می دهد که کنترل بیشتری روی ناحیه مورد نظر داشته باشد و روند کانتور کردن را به صورت بهینه تر به انجام رساند. محلول استفاده شده علاوه بر این باعث شده تا رگ های خونی به شکل موقتی کوچک شوند و ریسک خونریزی تا حد زیادی پایین آید. کبودی ، تورم و درد نیز از مواردی هستند که کاهش می یابند.

پس از تزریق محلول ، بهترین دکتر عمل لیپوماتیک تهران یک کانولا را از طریق برش کوچکی وارد پوست کرده و چربی ها را بیرون می کشد.

لیپو با کمک لیزر ( لیپو اسمارت )

در این رویکرد ، فناوری لیزر با روش های قدیمی لیپوساکشن ترکیب می شود تا تخلیه چربی ها با سهولت بیشتری صورت پذیر ؛ بدین ترتیب که حرارت تولید شده از لیزر چربی ها را ذوب می کند. بر اساس تحقیقات ، لیپو با بهره گرفتن از لیزر کم تهاجمی بوده و با خطرات بسیار کمی همراه است. از دیگر مزایای این روش ، سرعت بهبود بالاتر و کمتر بودن احتمال وقوع عوارض است.

لیپوماتیک با امواج صوتی (Vaser)

انرژی فراصوت مورد دیگری است که به کمک افراد آمده تا از شر چربی های اضافی خود راحت شوند و کانتورهایی زیبا در بدن خود ایجاد نمایند. در این پروسیجر همراه با کانولا ، ابزاری وارد بدن بیمار می شود که امواج صوتی با فرکانس بالایی تولید می کنند. در مرحله بعد ، چربی های ذوب شده ساکشن خواهند شد.

اقدامات قبل از پروسه پیکرتراشی

 • حداقل دو هفته قبل از جراحی لیپوماتیک در تهران ، استعمال سیگار و نوشیدن الکل را ترک کنید.
 • سابقه پزشکی خود را به پزشک گزارش دهید و در صورتی که به دارویی حساسیت دارید ، حتماً اطلاع رسانی نمایید.
 • قبل و بعد از جراحی ، میزان مصرف نمک را کاهش دهید.
 • دو هفته قبل از جراحی ، از مصرف داروهای گیاهی و ویتامین ها ، خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی ، از مصرف ایبوپروفن یا آسپرین خودداری کنید.
 • با یکی از دوستان یا نزدیکان خود هماهنگ کنید تا در طول 24 ساعت اول بعد از لیپوماتیک در تهران ، در کنارتان بوده و از شما مراقبت کند.

در جلسه مشاوره لیپوماتیک چه می گذرد ؟

این مرحله را میتوان یکی از مهم ترین اقدامات پیش از پروسه دانست و به نوعی نحوه انجام پروسه و نتیجه پایانی به آن وابسته است. در این جلسه ، هدف اصلی دکتر لیپوماتیک این است که مطمئن شود فرد مراجعه کننده از همه لحاظ گزینه مناسبی برای این پروسه پیکرتراشی است. بدین ترتیب در همین راستا در وهله پرونده پزشکی متقاضی را به طور کامل بررسی می کند تا در صورت وجود هر بیماری یا موردی که ممکن است از انجام پروسه ممانعت کنید ، پی برده و در صورت امکان اول به رفع آن بپردازند. در ادامه بررسی پرونده پزشکی ایشان در خصوص حساسیت های دارویی سوال هایی را مطرح می کند که لازم است پاسخ درستی به آن ها بدهید.

بهترین جراح پلاستیک تهران برنامه غذایی تان را هم بررسی می کند و در صورت نیاز از شما می خواهد تا حدودی آن را تغییر دهید. زیرا پس از لیپوماتیک اگر می خواهید نتیجه بدست آمده حفظ شود باید مراقبت خورد و خوراکتان باشید. عوارض احتمالی ، اقدامات قبل از پروسه و مراقبت ها بعد دیگر مواردی هستند که بهترین جراح لیپوماتیک تهران در جلسه مشاوره به آن ها می پردازد و تمامی جوانب را برای مراجعه کننده توضیح می دهد.

دستگاه لیپوماتیک چگونه عمل می کند؟

مهمترین نکته در زمان انتخاب این روش جراحی، سوال درباره نحوه عملکرد دستگاه آن است. ابتدا نواحی نیازمند به درمان و مقدار بافت چربی که باید برداشته شود، تعیین می شوند. این جراحی تحت روش های بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. این دستگاه بادی کانتورینگ ، با لرزش کانولا، بافت چربی را تجزیه می کند. سپس تکه های چربی بوسیله مکش در کانولا، بیرون کشیده می شوند. بیمار در همان روز جراحی، مرخص می شود.

آیا نتایج پیکرتراشی با لیپوماتیک دائمی است؟

اگر به تغذیه و رژیم خود توجه کافی داشته باشید، این درمان، دائمی خواهد بود. اگر رژیم غنی از پروتئین و کم کربوهیدرات و کم چربی را دنبال کنید ؛ وزن تان اضافه نشده و دوباره چربی در بدن شما تجمع پیدا نخواهد کرد.

عمل لیپوماتیک چند ساعت طول می کشد ؟

این عمل مثل هر عمل دیگری پروسه های خاص خودش را دارد ، ولی به طور متوسط مدت زمان تقریبی آن 2 الی 3 ساعت تخمین زده شده است . البته پروسه جراحی واقعی بدون در نظر گرفتن بیهوشی و ریکاوری خیلی کمتر به طول می انجامد. مدت زمان لازم برای تکمیل لیپوماتیک بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده برای بیمار دارد .

بلافاصله پس از پروسه لیپوماتیک چه چیزی در انتظار شماست ؟

عموم افراد ، بعد از اتمام ساکشن چربی ، نیازی به بستری شدن نداشته و به خانه خود باز می گردند. برای اطمینان بیشتر بهتر است فردی را همراه خود داشته باشید و برای بازگشت به منزل از او کمک بگیرید.
این را در نظر داشته باشید که امکان دارد در محل برش ها درن هایی قرار بگیرند. این درن ها برای خروج خونابه ها و همچنین جلوگیری از شدت یافتن ورم کارکرد دارند. پیش از اینکه به خانه بازگردید از سوی یک جراح خوب لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران معاینه خواهید شد ؛ بدین منظور که مورد غیر طبیعی در وضعیت شما مشاهده نشود. سپس برای بهتر طی شدن روند ریکاوری ، نکاتی را به شما گوشزد می کنند :

 • مراقب درن ها باشید و از پانسمان محل زخم به خوبی مراقبت کرده و به موقع برای تعویض آن اقدام کنید.
 • از تحرک زیاد خودداری کنید. تنها برای جلوگیری از تشکیل لخته خون به پیاده روی بپردازید
 • اگر متوجه وقوع عارضه یا بروز علائم غیر عادی شدید ، سریعا با پزشک معالج تماس گرفته یا به ایشان مراجعه کنید
 • در مکان ها خیلی گرم یا خیلی سرد ساکن نشوید
 • داروهایی که برای کنترل درد و جلوگیری از عفونت برایتان تجویز شده اند را طبق دستور مصرف کنید.
 • به طور کلی روند ریکاوری لیپوماتیک نسبت به دیگر پروسه های پیکر تراشی کوتاه تر بوده و با گذشت یک الی 2 هفته شخص می تواند به کارهای عادی و روزانه خود بپردازد.

پس از لیپوماتیک در صورت وقوع علائم زیر حتما به پزشک مراجعه کنید :

ریسک خطر روند پیکرتراشی مذکور پایین است اما در هر حال اگر شاهد علائم غیر طبیعی بودید حتما به مرکز درمانی مراجعه فرمائید :

 • خونریزی ، ترشح ، التهاب یا ورم در محل زخم ناشی از ورود کانولا
 • درد قفسه سینه
 • سرگیجه
 • تب بالا
 • درد شدید و غیر قابل کنترل
 • حالت تهوع و استفراغ

ریکاوری بعد از لیپوماتیک

 • تجربه کردن درد ، تورم و کبودی ، بعد از فرایند لیپوماتیک ، کاملاً نرمال و طبیعی است و دوره بهبود بعد از جراحی آن، معمولاً کوتاه است.
 • بعد از جراحی ، گن های مخصوصی تجویز شده و پزشک ، در خصوص مدت زمان لازم بر تن کردن آن ، توصیه های لازم را در اختیار بیمار خود قرار می دهد. مدت زمان توصیه شده برای بر تن کردن گن ، معمولاً دو هفته می باشد که در مقایسه با لیپوساکشن ، بسیار کوتاه تر است. در فرایند لیپوساکشن ، این دوره تا 6 ماه طول می کشد.
 • از قرار دادن کمپرس سرد یا گرم بر روی ناحیه درمان ، خودداری کنید.
 • 24 ساعت بعد از جراحی ، می توانید حمام بگیرید.
 • 48 ساعت بعد از فرایند لیپوماتیک در تهران ، سفر هوایی ، بلامانع است.
 • سعی کنید رژیم غذایی تان را به گونه ای تنظیم کنید که میزان مصرف نمک و روغن در آن به حداقل یا صفر رسانده شده باشد.
 • تا 2 هفته از انجام فعالیت های ورزشی ، خودداری کنید.
 • شنا کردن بعد از 2 هفته ، بلامانع است. رفتن به سونا یا حمام آب داغ ، بعد از 1 ماه مجاز خواهد بود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

در لاغری به روش بادی کانتورینگ ، به دلیل بی درد بودن روند و کوچک بودن برش، شما می توانید کارهای روزمره خود را از روز بعد از جراحی شروع کنید. همچنین می توانید بعد از دو هفته به زندگی نرمال خود بازگردید. بعد از جراحی، به مدت 3 تا 4 روز درد مختصری را تجربه خواهید کرد ؛ ولی بعد از روز چهارم این درد به تدریج کاهش می یابد. تا 6 روز نباید حمام کنید و از کمپرس سرد یا گرم اجتناب کنید. از آن جایی که بافت ها در طول فرایند آسیب ندیده اند، ورم خاصی در ناحیه درمان شکل نمی گیرد. بعد از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. داروهای مسکن را تنها در صورت تجویز بهترین جراح لیپوماتیک تهران ، مصرف کنید. به طور ناگهانی حرکت نکنید چون ممکن است دچار سرگیجه شوید.

آیا بعد از جراحی پیکرتراشی باید در تخت بمانیم؟

یک جراح شکم خوب در تهران توصیه می کند بیماران بعد از عمل از جا برخیزند و راه بروند تا خون در بدن آن ها لخته نشود. اکثر افراد قادرند تنها بعد از گذشت 24 تا 48 ساعت به فعالیت های روتین خود از جمله رانندگی برسند.

لیپوماتیک

لیپوی 360 درجه

لیپوی 360 ، فرایند لیپو است که در ناحیه ای از بدن تا درجه خاصی انجام می شود. جراحان ، تعاریف مختلفی از لیپوی 360 درجه دارند. لیپوی 360 درجه یک برند یا نشان تجارتی نیست ، بلکه نوع خاصی از لیپوساکشن می باشد که در آن ناحیه خاصی از بدن تحت درمان قرار گرفته و کل بدن ، مورد هدف قرار نمی گیرد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

برخی تفاوت های بین این دو پروسه ، شامل موارد زیر می باشد:

 1. این پروسه برای برداشتن نواحی چربی کوچک تر و ویژه تر مورد استفاده قرار می گیرد و در دیگ روش ، نواحی بزرگ چربی ، مورد هدف است.
 2. لیپوماتیک در شکل دادن بدن و ماهیچه و در واقع تراش دادن اندام ، کاربرد داشته و لیپوساکشن برای لاغر کردن بدن ، مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. بی حسی موضعی ، گزینه انتخابی در لیپو بوده در حالیکه دیگر روند ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
 4. لیپوساکشن ، هدف کاهش وزن را دنبال کرده و دیگر پروسه به دنبال تراش دادن بدن است.

چه کسانی داوطلب ایده آل لیپوماتیک هستند؟

اولین قدم از ملاقات حضوری با بهترین جراح پیکرتراشی تهران و شرکت در جلسمه مشاوره جامع و کامل آغاز می شود. پزشک برای بیمار خود توضیح می دهد که این فرایند ، می تواند دغدغه افرادی را که با مشکلات زیر روبرو هستند ، رفع کند:

 • چربی اضافی
 • سلولیت های سرسخت
 • کانتور غیر جذاب
 • افرادی که چربی های تجمع یافته در برخی از نقاط بدن شان در برابر ورزش و رژیم های غذایی از خود مقاومت نشان داده و به اصطلاح آب نشده اند.
 • دقت داشته باشید انجام لیپوماتیک برای رده سنی خیلی پایین یا خیلی بالا مناسب نبوده و این افراد باید با ورزش و رژیم چربی هایشان را از بین ببرند. میتوان گفت یک داوطلب ایده آل بین بازه سنی 30 تا 50 سال باید باشد.
 • نکشیدن سیگار یا هر دخانیات دیگر مدتی قبل از عمل ، اصلی است که یک داوطلب خوب لیپوماتیک باید آن را رعایت کند.
 • داشتن انتظارات معقول و منطقی از پروسه ؛ یعنی اگر می خواهید گزینه مناسبی برای این روند پیکرتراشی باشید ، نباید انتظار لاغری و کاهش وزن چشم گیری داشته باشید بلکه باید بدانید که این پروسه در حقیقت در راستای ایجاد تناسب اندام به انجام می رسد.

عوارض لیپوماتیک

به طور کلی هر عمل جراحی با یک سری عوارض همراه است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • جای زخم، تورم و کبودی ناشی از این روش کمتر خواهد بود و پس از گذشت چند روز بهبود می یابند.
 • خونریزی در زمان جراحی : در صورتی که افراد پیش از عمل از دارو هایی همچون آسپرین و وارفارین مصرف نکنند ، حین عمل خونریزی نخواهند داشت.
 • حساسیت به لیدوکائین : از لیدوکائین به منظور بی حس کردن موضعی استفاده می شود و پیش از وارد شدن کانولا به بدن مورد استفاده قرار می گیرد. حال ممکن است برخی افراد به این ماده حساسیت داشته باشند.
 • عفونت : در صورتی که جراحی لیپوماتیک در شرایط استریل صورت نگیرد ، ممکن است بیمار با عفونت مواجه شود. البته احتمال بروز این عارضه بسیار کم است چرا که زخم های ليپوماتيک بسیار ریز هستند و مراقبت از آن ها کار دشواری نیست.
 • برگشت پذیری ليپوماتيک : در صورتی که پس از جراحی ، بیمار رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد ، این امکان وجود دارد که مجددا چربی ها بازگردند.
 • خطر آمبولی : ارتعاش دستگاه ممکن است به عروق آسیب بزند. البته امروزه با استفاده از دستگاه های پیشرفته و هوشمند خطر آمبولی به صفر رسیده است.

هزینه جراحی لیپوماتیک در تهران چقدر است ؟

هزینه این تکنیک بر حسب ناحیه درمان، مقدار چربی استخراج شده، کیفیت دستگاه و تجربه پزشک متغیر می باشد.

بیمه هزینه پیکرتراشی را می پردازد؟

از آنجایی که لیپواسکالپچر یک روند زیبایی و کاملا اختیاری می باشد و هیچ تاثیری روی سلامتی فرد ندارد ، بنابراین اکثر شرکت های بیمه هزینه های آن را متقبل نمی شوند. اما در هر صورت قبل از هر اقدامی ابتدا باید با شرکت بیمه خود صحبت کنید.

لیپوماتیک پروسه خطرناکی است ؟

همیشه همه پروسه ها ، شامل درصدی خطر می شوند اما فاکتورهای زیادی در این امر دخیل هستند. به طور کلی این پروسه پیکرتراشی فرایند خطرناکی به حساب نمی آید ؛ بلکه با خروج چربی های اضافی ، به سلامت بدن کمک هم می کند. این فرایند را اگر تحت نظر یک جراح پلاستیک خوب در تهران انجام دهید و به توصیه های ایشان درست عمل کنید قطعا ریسک هر عارضه و خطری به طور قابل توجهی پایین می آید. برعکس این مسئله هم هست. اگر نسبت به انتخاب متخصص دقت لازم را نداشته باشید و توصیه ها را جدی نگیرید ، باید منتظر بروز عارضه پس از لیپوماتیک هم باشید.

لیپوماتیک در زنان باردار

بانوان بخش اعظمی از متقاضیان پروسه های پیکرتراشی را تشکیل می دهند. در این راستا یکی از مواردی که لازم است بدانند ارتباط بین بارداری و لیپوماتیک است. معمولا این سوال در ذهن هر فرد متقاضی شکل می گیرد که باید قبل یا بعد از بارداری برای انجام این پروسه اقدام کرد؟

همان طور که می دانید در زمان حاملگی بدن و جسم زنان تغییرات قابل توجهی را متحمل می شود که ممکن است برای آن ها چندان خوشایند نباشند که یکی از بارزترین تغییرات افزایش وزن آن هاست. بانوان عزیز باید به این نکته دقت داشته باشند که نمی توانند در زمان بارداری برای انجام پروسه لیپوماتیک اقدام نمایند.

در وهله اول به این خاطر است که بدن آن ها در حالت نرمال و طبیعی خود قرار ندارد ؛ در صورتی که یکی از موارد مهم پیش از پروسه این است که فرد از هر نظر در یک شرایط ثابتی قرار داشته باشد. علت دیگر ، حفظ سلامت جنین است ؛ اولویت مادر در این برهه سلامت نگهداشتن کودک خود بوده و باید از هرگونه عملی که حتی ریسک ناچیزی از عوارض را دارد ، دوری کنند.

حاملگی بعد از لیپوماتیک، نتیجه را تغییر می دهد؟

شمار زیادی از بانوان هستند که پیش از تشکیل خانواده و فرزندآوری برای عمل ساکشن چربی اقدام می کنند. در این شرایط نگرانی آن ها این است که اگر بعد از این پروسه باردار شوند ، چه پیش می آید؟ خوب است این افراد بدانند که اگر بعد از انجام لیپوماتیک باردار شوند ، لزوما تناسب اندام بدست آمده دچار تغییر و تحول ناخوشایند نمی شود. به توصیه بهترین جراح پیکرتراشی تهران این افراد با رعایت رژیم غذایی درست در زمان بارداری ، فعالیت های ورزشی مختص به این دوران و نیز پیروی از موارد مذکور بعد از زایمان ، لاغری خود را حفظ کرده و به چاقی دچار نمی شوند.

ورم بعد از لیپوماتیک

در صورتی که بعد از پیکرتراشی با تورم مواجه شدید ، نگران نباشید زیرا این موضوع امری عادی می باشد و با گذشت زمان و به تدریج برطرف خواهد شد. این عارضه در روزهای ابتدایی دوره ریکاوری شما به اوج خود می رسد ، اما در روزهای ششم تا هشتم بخش زیادی از آن برطرف خواهد شد. تورم باقی مانده در مدت زمان شش ماه از بین خواهد رفت و بعد از آن می توانید از نتیجه به طور کامل لذت ببرید.

نکته حائز اهمیت در مورد این موضوع این است که تورم ، بسته به میزان حجم چربی که از بدن شما خارج شده و همچنین شرایط بدنی تان وابسته است ؛ بنابراین نباید خود را با دیگران مقایسه کرده و به نگرانی های خود بیافزایید. زیباجویان باید تا برطرف شدن این مشکل صبور باشند ، اما در عین حال می توانند اقداماتی را صورت دهند تا روند بهبودی با سرعت بیشتری طی شود. در این قسمت بخشی از راهنمایی های بهترین جراح لیپوماتیک تهران را بیان کرده ایم :

 • محدود کردن نمک در وعده های غذایی
 • انجام پیاده روی سبک به صورت روزانه. این اقدام خون را در بدن جریان می دهد و بدین شکل ورم کاهش می یابد
 • عدم مصرف مشروبات الکلی
 • کنار گذاشتن دخانیات ، مثل سیگار و قلیان
 • به تن کردن گن طبی
 • انجام ماساژ اصولی که توسط افراد متخصص انجام می شود

در هر بار عمل لیپواسکالپچر چقدر چربی را میتوان از بدن خارج کرد؟

در هر عمل لیپوماتیک ، بهترین جراح پلاستیک تهران می تواند 5 الی 6 لیتر چربی از بدن بیمار خارج کند. برای کسانی که اضافه وزن زیادی دارند و حجم چربی در ناحیه شکم و پهلوهای آن ها خیلی زیاد است ، بهتر است در چند نوبت و به فاصله یک الی 6 هفته این عمل انجام شود ( و در واقع جراح نمی تواند تمام چربی ها را ، در یک جلسه از بدن خارج کند) .

چربی های احشایی چیست؟

در جراحی لیپوماتیک در تهران ، چربی های انباشته شده در زیر پوست کشیده می شوند ، اگرچه ، چربی های احشایی در جای خود در زیر پوست باقی می مانند. چربی های احشایی ، همانگونه که بافت های چربی که در اندام های داخلی بدن قرار دارند ، همه نقاط بدن را پوشانده اند . وجود مقدار کمی از این چربی در زیر پوست در بدن ، بسیار مفید است و از اندام ها مراقبت می کند. اما در افرادی که دچار اضافی وزن هستند ، تجمع بیش از اندازه چربی احشابی ایجاد بیماری و مشکلات می شود. بهترین جراح لیپوماتیک تهران با بیرون کشیدن چربی ها زیر پوست ، حس لاغری را به این افراد می دهد. اما باید دقت کنید که برای کم کردن میزان چربی احشایی و حفظ سلامتی و رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش بسیار برای بیمار ضروری است .