لیپوماتیک تهران یکی از سریع ترین روش های برای لاغری است به همین دلیل از محبوبیت بالایی در بین افراد برخوردار است. این عمل توسط دستگاه لیپوماتیک انجام می شود و چربی های شکم و پهلو را خارج می کند. در این عمل پیوند بین بافت های چربی شکسته می شود و با عمل ساکشن از بدن خارج می شود.

لیپوماتیک تهران

یک لوله به داخل شکم فرستاده می شود که این لوله علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکت دورانی و لرزشی نیز می باشد تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار به قدری دقیق و فوق العاده  است که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز کرده است.

لیپوماتیک تهران چیست؟

لیپوماتیک تهران در حقیقت از جدیدترین نوع تخلیه چربی بدن است که در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی برای فرد به همراه دارد. این جراحی یک عمل سرپایی است و نیاز به بیهوشی نیز ندارد و مقدار زیادی از چربی تقریبا در جلسه اول تخلیه می شود و کمترین ورم و کبودی، درد در این روش ایجاد می شود این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیز کمک می کند.

نحوه انجام این تکنیک لاغری

در این روش سلول های چربی به صورت  فیزیکى و نه به صورت اشعه و یا حرارت تخریب می شود این روش بیشتر توسط حرکات لرزشی لوله  کانولاو به صورت امولسیون در می آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن فرد خارج می شود. این روش مشکل ایمنی که در این روش وجود دارد را ندارد در این روش نه تنها معمولا وزن بدن کم می شود بلکه تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. این جراحی یک عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

همان گونه که گفته شد این جراحی با روش های قدیمی متفاوت است. این دستگاه شکم بسیار مدرن تر بوده و عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. عوارض این عمل چون کبودی، سوزش و ورم موقت است که بعد از چند روز بهبود پبدا می کند. برخلاف سایر روش ها مشکل ایمنی در این روش وجود ندارد و بیمار بعد از انجام عمل جراحی تفاوت ایجاد شده را می تواند احساس کند. دوره نقاهت این عمل کوتاه بوده و بیمار بعد از یک هفته می تواند کارهای خود را انجام دهد.

مزیت انجام لیپوماتیک

انجام لیپوماتیک در تهران برای فرد دارای مزیت هایی است، از مزایای این جراحی می توان به موارد زیرا اشاره کرد:

 • در این روش بیهوشی کامل وجود ندارد و از بی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار دردی را احساس نخواهد کرد.
 • این عمل اگر توسط متخصص و در کلینیک و یا اتاق عمل مجهز صورت بگیرد امکان عفونت بسیار کم می شود.
 • در روش های ساکشن امکان امبولی بالا بود اما در این روش این امکان بسیار پایین است.
 • جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگر به دلیل صدمات کمتر به مراتب بهتر می باشد.
 • این روش نیاز به بستری ندارد و بیمار بعد از عمل می تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد.
 • تورم و ترشحات پس از عمل لیپوماتیک تهران بسیار کمتر است.
 • احساس خستگی و کوفتگی پس از عمل به مراتب کمتر است.
 • در این روش افتادگی پوست بسیار کمتر اتفاق می افتد.
 • در عمل لیپوماتیک تهران از چربی های شکم می توان برای جاهای دیگر صورت مانند لب و یا گونه استفاده کرد.

آیا لیپوماتیک تهران خطر و عوارضی برای فرد دارد؟

 • این عمل به زمان جراحی زیادی نیاز داردبنابراین خستگی و اشتباهات جراح به همین دلیل بیشتر خواهد بود.
 • به دلیل ضربات شدید در لیپوماتیک کوفتگی های شدیدی در بیمار ایجاد می شود.
 • افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت قبل از انجام این عمل با پزشک معالج‌ خود مشورت کنند.

مراقبت های لازم بعد از لیپوماتیک تهران

 1. به دلیل شل بودن پوست بعد از لیپوماتیک، حداقل تا چند هفته باید از گن استفاده کنید. البته بهتراست تا شش ماه استفاده شود.
 2. کبودی دراین عمل  حداقل تا 2 هفته طول می کشد به بیمار اطلاع داده می شود که بیمار دچار استرس نشود.
 3. به دلیل ضربات شدید ویبریشن و هم چنین خونریزی ناشی از استفاده از این روش، جلو و عقب افتادن پریود امری شایع است.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

قبل از انجام لیپوماتیک تهران ، ازبیمار خواسته می شود تا چندین آزمایش را که پزشک تجویز کرده است را انجام دهد. پس ازاینکه پزشک نتایج آزمایشات را ملاحظه کرد، در صورتی که نتیجه آزمایشات رضایت بخش باشد می تواند این جراحی را انجام  دهد. در غیر این صورت پزشک  این عمل را برای  انجام نمی دهد.و از انجام این عمل خودداری می کند.

 • افراد با چاقی مفرط

افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند بهتراست از انجام روش لیپوماتیک تهران صرف نظرکنند. روش لیپوماتیک تهران برای از بین بردنچربی ها نقطه خاص از بدن کاربرد دارد .همچنین افرادی که از چاق بودن شکم خود رنج می برند و یا قسمتی از بدن او بیش از حد چاق است مناسب این جراحی نیستند، لیپوماتیک تهران برای کسی که به طور کامل بدن او چاق یک دست است، مناسب نیست. زیرا باید این عمل را در تمامی نقاط بدن او انجام داد. انجام این روش، خطراتی را متوجه این بیماران می کند.

 افراد مبتلا به بیماری های عفونی

اگر فردی به یک بیماری عفونی مبتلا شده است و سیستم ایمنی او به شدت تضعیف شده باشد در این صورت روش لیپوماتیک مناسب این افراد نیست. مثلا بیماری های مانند دیابت شدید، بیماری های مزمن. البته در صورتی که پزشک پس از مشاهده نتیجه آزمایش این بیماران، تشخیص دهد که انجام این عمل هیچ خطری برای فرد ندارد، می توانند برای انجام جراحی آماده شود.همچنین  قبل از انجام این عمل پزشک داروهایی تجویز می کند تا قبل از عمل استفاده شود.

هزینه لیپوماتیک تهران

به تعداد نقاط درمان بستگی دارد. چون این عمل به صورت سرپایی انجام می شود هزینه آن از عمل‌هایی که به بیهوشی در اتاق عمل نیاز دارد کمتر خواهد بود.

نتایج حاصل از لیپوماتیک تهران

نتایج برای تمام انواع پوست و بدن قابل توجه خواهد بود. هنگامی که چربی در ناحیه تحت درمان خارج می شود، اگر بیمار رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی درست داشته باشد، نباید به سایر قسمت های بدن بازگشت و مهاجرت کند. افزایش یا کاهش وزن باید در تمام بدن به صورت مساوی توزیع شود.

این روش به راحتی برای تمام افراد انجام می شود ، زیرا اکثر بیماران درد کمی احساس می کنند. ممکن است قرمزی خفیف، حساسیت، تورم یا استحکام بافت در مناطق تحت درمان داشته باشند که ممکن است تا چند هفته طول بکشد. به طور کلی، همه چیزهایی که برای تسکین حساسیت مورد نیاز است، پک سرد ویا استامینوفن یا ضد التهاب خفیف مانند ایبوپروفن است.

ماساژ آرام منطقه، دو بار در روز برای 5-10 دقیقه ممکن است نتایج خوبی داشته باشد. فعالیت روزانه طبیعی، از جمله ورزش، بلافاصله بعد از درمان شروع می شود. در واقع، فعالیت بدنی سبک، همراه با هیدراتاسیون مناسب، به جمع آوری چربی از طریق سیستم لنفاوی کمک می کند و نتایج شما را بهبود می بخشد.

آیا لیپوماتیک تهران تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارد؟

از آنجا که این روش لاغری یک عمل جراحی زیبایی است، بیمه پزشکی آن را پوشش نمی دهد، مگر اینکه دلیل پزشکی برای آن وجود داشته باشد. گاهی اوقات بیمه درمانی برای درمان لیپوم های زیر پوست (تومورهای کوچک چربی زیر پوست) را تحت پوشش قرار می دهد.

لیپوماتیک تهران چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط 3 تا 7 ساعت عمل جراحی طول می کشد. البته جراحی واقعی فقط 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مدت زمان لازم برای تکمیل بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده دارد.

آیا اثر زخم این روش بر روی بدن شما باقی می ماند؟

از آنجا که زخم ها بسیار کوچک هستند، معمولا قابل توجه نیستند. یک جراح ماهر قادر است زخم ها را در ناحیه پنهانی در بدن شما، مانند موهای شرمگاهی و یا ناف قرار دهد، به طوری که به راحتی قابل مشاهده نباشند. بسیاری از بیماران در اثر این روش هیچ اثری از زخم مشاهده نمی کنند.

دوران نقاهت لاغری با این روش

در طول دوران نقاهت این روش باید توجه داشته باشید از پوشیدن لباس های تنگ که به ناحیه عمل فشار وارد خواهد کرد پرهیز کنید!

محل بخیه زده شده توسط پانسمان پوشیده خواهد شد و نیاز است برای جلوگیری از هر گونه عفونت شستشو را فراموش نکنید.

حتماً به خاطر داشته باشید که دستورالعمل های مرتبط با مراقبت های بعد از عمل را از پزشک خود دریافت نمایید و دقیقاً طبق آن عمل کنید و اگر به شما رژیم غذایی یا نسخه ی دارویی داده شد آن را مو به مو رعایت کنید.

از انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن هرگونه وسیله خودداری کنید تا زخم های اولیه بهبود یافته و بتوانید به زندگی عادی خود بازگردید.

تورم ها و کبودی های ناشی از عمل جراحی لیپوماتیک ممکن است تا چند ماه نیز باقی بماند اما جای نگرانی وجود نداشته و به زودی مشکلات رفع خواهند شد.