لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

درباره لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان بهترین روش برای خانم هایی است که می خواهند سینه های خود را همزمان لیفت و بزرگ کنند. در موارد خاصی، لیفت و پروتز سینه بطور همزمان ، برای رسیدن به ظاهر بهتر لازم است. برای این کار دکتر مورد نظر در این زمینه به شما کمک می کند.

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان ، عمل بسیار تخصصی جراحی سینه است که انجام آن مشکل می باشد. دکتر حیدری تجربه قابل توجهی در این کار دارد. در زمان مشاوره و تعیین می کند که به کدام نوع پروتز سینه نیاز دارید.

توضیحاتی درباره لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

در برخی از زنان علاوه بر اینکه سینه ها حجیم و برجسته نسیتند حالت افتاده و آویزانی هم دارند که این امر موجب شده تناسب اندام آن ها برهم بریزد.

با جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان می توان هم مشکل نافرمی و هم مشکل آویزان بودن سینه ها را برطرف کرد و فرم زیبایی را در سینه ها ایجاد کرد. بروز این مشکلات می تواند بدلیل افزایش سن و شیردهی به نوزاد باشد.

انجام این جراحی کمی مشکل و دشوار می باشد و افرادی که خواهان انجام جراحی لیفت و پروتز سینه هستند در ابتدا باید پزشکی را انتخاب نمایند که تخصص کافی را در این زمینه داشته باشد.

مزیت لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

مزیت این روش این است که می توان همزمان از یک برش برای کشیدن سینه به سمت بالا و قرار دادن پروتز در ناحیه مورد نظر استفاده کرد.

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

در ادامه به برخی از عواملی که در کاهش حجم سینه و افتادگی آن تاثیر گذار می باشد اشاره شده است :

 • کاهش وزن های شدید
 • بالا رفتن سن
 • شیردهی
 • جاذبه زمین

ماستوپکسی جراحی زیبایی سینه

در روش ماستوپکسی که لیفت و پروتز سینه بطور همزمان صورت می گیرد، پوست سینه را بالا می برند و از افتادگی سینه ها جلوگیری می کنند؛ در نتیجه سینه بیمار زیبا تر و سفت تر خواهد شد. در این روش به سینه ها فرم داده می شود و سینه را به سمت بالا کشیده و لیفت همراه با پروتز سینه انجام می شود.

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان که به آن جراحی ماستوپکسی گفته می شود ، با برداشتن پوست اضافی ، پستان ها را بالا می برد و از افتادگی سینه جلوگیری میکند. فرم سینه در ماستوپکسی سفت تر، زیباتر ، شاداب تر و جوان تر خواهد شد.

در جراحی لیفت سینه ، پستان ها به صورت مجدد شکل داده می شوند و در نهایت سینه فرد سفت تر می گردد ، در جراحی لیفت و پروتز سینه با استفاده از بافت های اطراف پستان کانتور و شکل نو جهت پستان ایجاد می شود. در لیفت سینه آرئول بزرگ شده نیز به خوبی کاهش داده خواهد شد.

چه نوع لیفت سینه ای همزمان با پروتز سینه نیاز دارم؟

روش لیفت و پروتز سینه بطور همزمان ، بستگی به درصد افتادگی سینه دارد. در مجموع، هر چه افتادگی کمتر باشد، نیاز به برش کمتری دارد و هرچه افتادگی بیشتر باشد، به برش بیشتری نیاز می باشد.

معمولا بیماران ۲-۱ هفته بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه می توانند ورزش سبک انجام دهند. معمولا فعالیت های سنگین ۶-۴ هفته بعد از جراحی انجام می شوند.

انجام یک لیفت پستان با تغییر در ساختار کلی سینه آن را خوش فرم کرده و به سمت بالا لیفت می کند. جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان قابل انجام است و می تواند ظاهر شما را جوانتر کند.

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

برای انجام جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان به دکتر عطاءالله حیدری مراجعه نمایید.

مسائلی که در رابطه با لیفت و پروتز سینه باید در نظر گرفت:

توجه نمایید که پروتز سینه به تنهایی باعث بالا کشیدن سینه و رفع افتادگی آن نمی شود. این سوء برداشت وجود دارد که افتادگی و آویزان بودن سینه ها با جراحی پروتز سینه برطرف می شود مگر اینکه افتادگی خفیف و جزئی باشد.

پس توجه نمایید که پروتز سینه افتادگی های خفیف را برطرف می کند و تا حد خاصی موجب لیفت سینه می شود و نمی تواند درجات شدید افتادگی را برطرف کند. به همین علت در مواردی که افتادگی شدید است بهترین گزینه لیفت سینه می باشد.

دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک میزان افتادگی سینه شما را قبل از جراحی لیفت و پروتز سینه بررسی می کند و در صورتی که افتادگی خفیف باشد با جایگذاری پروتز سینه ، علاوه بر حجیم کردن و برجسته کردن سینه های شما افتادگی آن را نیز اصلاح می کند.

همچنین در رابطه با جراحی لیفت سینه باید این موضوع را در نظر بگیرید که با کشیدن سینه ها به سمت بالا فرم زیبایی در سینه ایجاد می شود ولی سینه حجیم و برجسته نمی شود.

آیا لیفت سینه همزمان با پروتز سینه عمل مناسبی برای من است؟

در صورتی از این عمل سود می برید که:

 1. می خواهید اندازه سینه را افزایش دهید و سینه ها را لیفت نیز بکنید.
 2. نیاز به لیفت سینه دارید اما می خواهید سینه هایتان پرتر نیز بشوند.
 3. به علت جراحی چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد.
 4. نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران شود.
 5. نوعی اختلال رشد سینه به نام سینه فشرده (constricted breast) دارید.

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

سایر شرایط برای کاندیدای لیفت و پروتز سینه بطور همزمان:

 • بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند. دکتر همیشه قبل از هر نوع جراحی سلامت عمومی شما را ارزیابی می کند.
 • سیگاری ها باید ۲ هفته قبل از جراحی لیفت و پروتز سینه به طور همزمان سیگار را ترک کنند.
 • بیمارانی که شیر می دهند یا باردار هستند باید تا ۸-۴ هفته بعد از پایان شیردهی صبر کنند تا اندازه دقیق سینه آنها تعیین شود.
 • بیماران باید توقعات واقعی از عمل لیفت و پروتز سینه داشته باشند.

برش های مورد نیاز جهت عمل لیفت و پروتز سینه به طور همزمان (ماستوپکسی) :

هر روش جراحی نوعی زخم به جا می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد برش های کوچک تخصص دارد و آن ها را در جا هایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه تکنیک برای لیفت سینه وجود دارد که همراه با سه نوع برش می باشد.

ترکیب لیفت و پروتز سینه بطور همزمان اجازه می دهد که از برش های مورد نیاز برای لیفت و گذاشتن پروتز سینه یک بار ایجاد شود. در کل، برش اضافی دیگری برای گذاشتن لیفت و پروتز سینه بطور همزمان مورد نیاز نیست.

نکاتی مهم برای قبل از اقدام به انجام عمل لیفت و پروتز سینه

 • قبل از انجام عمل جراحی لیفت و پروتز سینه، حتما از فردی امن و متخصص برای اطمینان خاطر و کاهش استرس مشاوره دریافت کنید.
 • از ۴ هفته قبل از عمل عادات نادرست مانند سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی را ترک کنید.
 • می توانید در روز عمل فردی را تحت عنوان همراه در کنار خود داشته باشید تا در انجام امورات به شما کمک کند.
 • جراح تان را از سابقه پزشکی تان مطلع کنید.

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

دوران نقاهت بعد از جراحی  لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

 • به شما پیشنهاد می کنیم بعد از لیفت و پروتز سینه به اندازه کافی استراحت کنید.
 • می توانید فعالیت های سبک مثل تماشای تلویزیون یا مطالعه را انجام دهید اما از فعالیت های سنگین دوری کنید.
 • ممکن است ۷-۳ روز بعد از جراحی در سینه خود احساس درد داشته باشید و دارو به شما داده می شود.
 • سینه ها در ۳-۱ هفته اول بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه کبود و متورم هستند. بیشتر بیماران ۵-۷ روز بعد به سر کار خود برمی گردند.
 • یک هفته پس از جراحی لیفت و پروتز سینه دکتر شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و زخم ها را ارزیابی کند.
 • معمولا بیماران  ۲-۱ هفته بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه می توانند ورزش سبک انجام دهند. فعالیت های سنگین معمولا ۶-۴ هفته پس از جراحی انجام می شوند.
 • در ابتدا شکل سینه ها ممکن است به نظر طبیعی نباشد. این امر کاملا طبیعی است و ۶-۳ ماه بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان زمان میبرد تا کاملا رفع شوند. وقتی این موارد رفع شوند می بینید که سینه ها شکل واقعی و طبیعی خود را به دست آورده اند.

لیفت و پروتز سینه چیست؟

جراحی لیفت یا بالا کشیدن سینه که در اصطلاح به آن ماستوپکسی نیز گفته می شود، با برداشتن پوست اضافی سینه و کشیدن بافت های مجاور، سینه را بالا کشیده و به آن شکل می‌دهد.  گاهی به مرور زمان هاله نوک سینه بزرگ می‌شود که با جراحی سینه، این ناحیه کوچک می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید عمل لیفت و پروتز سینه در سال‌های اخیر به یکی از عمل‌ های پرطرفدار و پرمتقاضی در بین زنان تبدیل شده است. آمارها نشان می دهند که میزان عمل‌ های سینه ۷۰ درصد رشد کرده و آمار آن دو برابر بیشتر شده است.

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

عمل لیفت و پروتز سینه چگونه به طور همزمان انجام می شود؟

نکته ای که باید قبل از جراحی در نظر گرفت این است که در هر عمل جراحی زخم و برش وجود دارد، اما با تخصص و مهارت جراح پلاستیک برش و زخم ها می توانند راحت تر باشند، به طور کلی در انجام این عمل سه تکنیک که همراه با سه نوع برش وجود دارد.

این عمل تحت بیهوشی عمومی برای افراد  انجام می شود و به دلیل همزمانی دو عمل ممکن است نیاز به زمان بیشتری باشد.

ترکیب این دو عمل این امکان را فراهم م می کند که از همان برش هایی که برای لیفت زده شده پروتز هم کار گذاشته شود و برش دیگری برای گذاشتن پروتز در سینه در این عمل نیاز نیست.

هنگامی که عمل تمام می شود جای بخیه و زخم های سینه تان را با گاز و یک سینه بند بسته می شود و در محل برش های شما سوند وصل می شود تا خون آبه و مایعات از سینه تان خارج شود. در این دوران بسیار حساس باید به دستورات پزشک تان عمل کنید تا نتایج موفقیت آمیزی ایجاد شود.

نتایج لیفت و پروتز سینه

نتایج لیفت و پروتز سینه، بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است. به مرور زمان، تورم از بین می‌رود و خطوط برش‌ ها نیز محو می ‌شوند و نتیجه‌ جراحی بهتر نمایان می‌شود.

میزان رضایت فرد از این دو جراحی با گذراندن دوران نقاهت و بعد از گذشت ۶ ماه، با از بین رفتن تورم، بیشتر خواهد شد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که نتایج لیفت و پروتز سینه، طولانی‌ مدت است. بعد از یکسال به خوبی این تغییرات را مشاهده می‌کنید. اگر شما وزن متعادل خود را حفظ کنید و زندگی سالمی داشته باشید فرم جدید سینه شما، به مدت طولانی تری باقی خواهد ماند.

ماندگاری لیفت و پروتز تا چه زمانی است؟

نمی توان برای ماندگاری لیفت و پروتز سینه دقیقی را بیان کرد، زیرا ماندگاری جراحی سینه به عوامل مختلفی وابسته است؛ اما امروزه علاوه بر تغییر تکنیک‌ های جراحی سینه و نسل های جدید پروتزهای سینه، ماندگاری پروتزهای جدید نسبت به پروتز های قدیمی بسیار افزایش یافته است. پروتز های سینه امروز علاوه بر ماندگاری بالاتر محکم‌ تر نیز هستند، به گونه‌ ای که در اکثر مواقع نیازی به تعویض پروتزها نیست.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات