لیفت صورت یکی از تکنیک های جوانسازی صورت می باشد. به طور کلی عوامل مختلفی همچون افزایش سن ، استرس و هیجانات زندگی ، جاذبه زمین ، وراثت ، نوع تغذیه ، آسیب های ناشی از تابش آفتاب و غیره سبب تغییرات پوستی همچون شلی و افتادگی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند.با اتفاق افتادن این تغییرات بافت نرم اتروفی چربی صورت تحت تاثیر قرار گرفته و سبب ایجاد چاله هایی در شقیقه ها ، زیر گوشه های لب ، اطراف چانه و گونه می شوند. حتما تا انتها مقاله دکتر حیدری بهترین جراح لیفت صورت در تهران را مطالعه کنید. همچنین ممکن است اسکلت استخوانی صورت به تدریج تحلیل برود و این عوامل موجب کاهش زیبایی چهره می شوند.

 

لیفت صورت

 

افتادگی بافت قسمت میانی صورت ، ایجاد خطوط عمیق در زیر پلک تحتانی ، ایجاد خطوط عمیق در بینی که به گوشه لب منتهی می شوند ، پدید آمدن خطوط عمیق که از کنار و زیر لب تا فک پایین ادامه دارند ، تحلیل رفتن بافت چربی صورت ، کاهش تونیسیته پوست قسمت تحتانی صورت و رسوب چربی اضافی در زیر چانه و فک از دیگر عوارض پیری پوست هستند. اما امروزه روش های مختلفی به منظور جوانسازی و رفع عوارض پیری پوست وجود دارد که لیفت پوست صورت یکی از بهترین و پرطرفدار ترین آن هاست. ليفت صورت به نوعی عمل جراحی گفته می شود که به منظور کشیدن و جوانسازی پوست انجام می شود. این جراحی باعث شادابی ، زیبایی و جوان تر به نظر رسیدن صورت می شود.

فیلم لیفت کامل صورت در تهران با دکتر عطالله حیدری

 

روش های لیفت صورت در تهران

تکنیک های لیفت پوست صورت متعددی وجود دارند ، که می توانید با توجه به هدف زیبایی و زمان از کار افتادگی و ریکاوری ، خطرات و نیز آناتومی صورت خود ، یکی را برگزینید. به صورت کلی ، روش های مختلف لیفت کردن صورت ، بر اساس نوع برش ، تعداد لایه های بافت درمان شده ، ناحیه مورد هدف در صورت و درجه تهاجمی بودن آن ، متغیر می باشند.
در گذشته جراحان ، برای انجام جراحی لیفت صورت ، برشی را در پوست صورت ایجاد کرده و آن را ، به سمت عقب می کشیدند.

این تکنیک چندان قابل اعتماد نبود ، و بهترین نتیجه زیبایی نیز با این تکنیک به دست نمی آمد ، و پس از مدتی ، پوست دوباره دچار افتادگی می شد ؛ چون هیچ اقدامی برای پشتیبانی از موقعیت جدید پوست ، در طول روند جراحی انجام نشده بود. با گذر زمان ، جراحان بافت های عمیق تر در صورت را ، مورد هدف قرار داده و تکنیک های جدید لیفت کردن صورت شکل گرفتند.

🎥 فیلم لیفت صورت در تهران

 

تکنیک های لیفت صورت

برخی تکنیک های رایج لیفت صورت در تهران عبارتند از :

لیفت Deep Plane

این تکنیک لیفت ، بعنوان یک استاندارد طلایی شناخته شده است. این روش شامل لیفت ، آزادسازی و تغییر موقعیت سیستم عضلانی هورمونی سطحی ( SMAS) ، می باشد. لایه SMAS در زیر پوست قرار گرفته ، و توسط ماهیچه های بیان حالات صورت ، که برای لبخند زدن ، اخم کردن ، و دیگر حالت های صورت مورد استفاده قرار می گیرند ، احاطه شده است. این تکنیک لیفت ، نتایج ماندگاری را بر جای گذارده ، و نیاز به درمان های ترمیمی در آن کم است.

روند جراحی لیفت صورت با این تکنیک ، شامل ایجاد برش های ناپیدا ، در طول خط رشد مو می باشد ؛ به طوری که ماهیچه های صورت و لایه های بافت چربی فوقانی را ، بتوان به راحتی بالا کشیده و تغییر موقعیت داد. از ناحیه شقیقه که مو در آن رشد کرده است ، برشی به سمت پایین در راستای خطوط طبیعی ایجاد شده ، و تا داخل گوش پیش می رود. سپس به سمت نرمه گوش پیش رفته و از آنجا ، به سمت پشت گوش ، یعنی جایی که خارج از دید است ، کشیده می شود.

این تکنیک ، برای افراد دارای شلی و افتادگی شدید پوست صورت ، و برای افرادی که به دنبال دستیابی به یک نتیجه لیفت ماندگار هستند ، مفید می باشد. نتایج این روند درمان ، بخصوص در ناحیه میانی صورت ( گونه ها ، تا خوردگی های بین لب و بینی ، فک و چانه) بسیار چشمگیر است. تاثیرات بر جای مانده از این درمان ، 10 تا 15 سال ماندگار می باشد.

لیفت Short Scar

این تکنیک لیفت ، در بر گیرنده چندین روند لیفت صورت است ، که در آن جای زخم مختصری شکل می گیرد. چنین لیفتی شامل یک برش S شکل در شقیقه ، یا در بخش جلویی گوش می باشد. بر خلاف دیگر انواع لیفت ناحیه صورت ، برش ایجاد شده در این نوع لیفت تا پشت گوش پیش نمی رود. جراح بافت های پشتیبان خطوط لبخند و فک ها را ، در حالت معلق قرار داده و مقدار متوسطی از پوست شل را ، محکم می کند.

مثال دیگر لیفت Short Scar ، لیفت MACS می باشد. با این تکنیک برش ها در نرمه گوش متوقف می شوند. برش لیفت Short Scar چه با روش برش S شکل ، یا با روش MACS انجام شود ، در افرادی که درحال سپری کردن دهه 40 یا 50 زندگی خود بوده ، و دارای حداقل پوست اضافی می باشند مناسب است. این تکنیک همچنین برای افرادی که ، شکل گیری حداقل جای زخم برایشان الویت بوده ، و علائم آشکار پیری در ناحیه گردن آنها وجود ندارد ، گزینه مناسبی محسوب می شود.

لیفت ناحیه صورت اندوسکوپیک ( Endoscopic)

در طول روند لیفت صورت با اندوسکوپیک ، جراح از یک پروب قلم شکل با یک دوربین ریز متصل به آن ، برای انتقال تصاویر ویدیویی ساختارهای داخلی صورت ، به یک صفحه نمایشگر در اتاق عمل استفاده می کند. اندوسکوپ از طریق سه یا چند برش کوچک ، که اغلب دارای طول کمتر از یک اینچ بوده و به راحتی قابل پنهان نمودن هستند ، وارد می شود.

لیفت پوست صورت اندوسکوپیک ، معمولاً یک درمان سرپایی بوده و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. برش های کوچک باعث آسیب دیدگی کمتر پوست می شوند. این نوع لیفت برای گونه های افتاده مناسب است. از آنجایی که نتایج این نوع لیفت ، در مقایسه با سایر انواع لیفت دارای ماندگاری مناسبی نیست ، چندان مورد استقبال نمی باشد.

 

لیفت صورت

لیفت Midface

این تکنیک لیفت صورت ، یک سوم میانی صورت را مورد هدف قرار می دهد. برش ها در خط رشد مو و در داخل دهان ایجاد می شوند. سپس جراح ، لایه چربی طبیعی بالای استخوان گونه شما را بالا کشیده ، و در موقعیت جدید قرار می دهد.

این تکنیک لیفت ، خطوط بین بینی و دهان را بهبود بخشیده ، و گونه های آویزان را بالا می کشد.

لیفت Stem Cell

لیفت Stem Cell یک لیفت واقعی نمی باشد. عموما جراحی لیفت ، بر روی لیفت پوست و بافت همبند برای درمان پوست آویخته صورت ، تکیه می کند ؛ در حالی که در لیفت Stem Cell از تزریق های چربی به صورت ، برای افزایش حجم استفاده می شود. این تکنیک لیفت صورت یک روند دو مرحله ای می باشد. نخست سلول های چربی و سلول های پایه موجود در آن ها ، با روش لیپوساکشن از ناحیه ای از بدن که حاوی مقدار فراوانی چربی است ، برداشته می شود. سپس این سلول های چربی تصفیه شده ، و برای بازیابی کانتور صورت و پر کردن گونه ها ، فرو رفتگی زیر چشم ها ، شقیقه ها ، لب ها ، و دیگر نواحی صورت ، تزریق می شوند.

لیفت صورت با نخ ( لیفت Feather یا لیفت Aptos)

لیفت با نخ ، قادر است شما را چند سال جوان تر نشان دهد. این تکنیک برای درمان پوست افتاده صورت ، بدون جراحی تهاجمی قابل استفاده است. بیشتر جراحان این تکنیک را به همراه دیگر روندهای لیفت ، به منظور ایجاد پشتیبانی بیشتر در بافت ، توصیه می کنند.

در تکنیک لیفت صورت با نخ ، از بخیه های خاردار ، که بعنوان قلاب برای بالا نگه داشتن لایه های پوست شما ، و در نتیجه سفت شدن پوست عمل می کنند استفاده می شود. این خارها به نخ هایی متصل هستند ، که در پی روند در محل خود باقی می مانند. خارهای موجود در نخ و بافت فیبر مانند ، باعث لیفت می شوند.

 


مراحل لیفت صورت

لیفت صورت یا کشیدن صورت یک عمل جراحی زیبایی است که برای جوانسازی ظاهر صورت انجام می شود. این جراحی می تواند برای رفع افتادگی پوست، چین و چروک، و سایر علائم پیری صورت انجام شود. مراحل لیفت صورت به طور کلی به شرح زیر است:

 • مشاوره با پزشک
  اولین قدم در لیفت صورت، مشاوره با پزشک است. در این جلسه، پزشک تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند و اهداف شما از لیفت صورت را درک می کند. پزشک همچنین به شما در مورد انواع مختلف لیفت صورت و خطرات و مزایای هر یک از آنها توضیح می دهد.
 • آزمایش های قبل از عمل
  پزشک ممکن است آزمایش های قبل از عمل را برای بررسی سلامت عمومی شما تجویز کند. این آزمایشات ممکن است شامل آزمایش خون، آزمایش ادرار، و آزمایشات تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا سی تی اسکن باشد.
 • بیهوشی
  لیفت صورت معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در بیهوشی عمومی، شما کاملاً بیهوش می شوید و در طول جراحی هیچ دردی احساس نمی کنید.
 • برش
  پزشک برش هایی را در نواحی مختلف صورت ایجاد می کند. محل برش ها به نوع لیفت صورت که انجام می شود بستگی دارد.
 • برداشتن پوست و بافت اضافی
  پزشک پوست و بافت اضافی صورت را برداشته و آن را به سمت بالا و عقب می کشد.
 • سفت کردن عضلات و بافت های زیرین
  پزشک عضلات و بافت های زیرین صورت را سفت می کند تا از افتادگی مجدد پوست جلوگیری شود.
 • بخیه
  پزشک برش ها را بخیه می زند.
 • پانسمان
  پزشک صورت شما را با پانسمان می پوشاند.
 • دوران نقاهت
  دوران نقاهت لیفت صورت معمولاً چند هفته طول می کشد. در طول این مدت، شما باید از فعالیت های سنگین خودداری کنید و از داروهای مسکن برای کاهش درد استفاده کنید.

عوارض لیفت صورت

عوارض لیفت صورت نادر هستند، اما ممکن است رخ دهند. برخی از عوارض احتمالی لیفت صورت عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی
 • عدم تقارن
 • حساسیت به نور
 • خشکی چشم

لیفت صورت با نخ چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های این روش ، بی خطر و ایمن بودن آن است. استفاده از نخ ، مانع از بروز واکنش های آلرژیک می شود و علاوه بر آن ، این نخ ها توسط بدن جذب خواهند شد. این مواد در فاصله زمانی بین شش تا دوازده ماه به دی اکسید کربن تبدیل شده و سپس توسط پوست جذب خواهند شد.

دومین مزیت این رویکرد ، این است که کلاژن سازی پوست تحریک و تقویت شده و نه تنها چین و چروک از بین می روند ، بلکه شادابی و طراوت نیز به آن باز می گردد. بهره بردن از نخ در جراحی لیفت صورت باعث تولید الاستین و هیالورونیک اسید شده و پوست را جوانسازی می کنند.

مورد دیگر ، این است که بلافاصله بعد از پروسیجر می توانید نتیجه را مشاهده نمایید. البته در نظر داشته باشید که نتیجه پایانی بعد از دو تا سه ماه مشخص خواهند شد. این موضوع حقیقت دارد که نخ ها بعد از شش ماه جذب شده و از بین می روند ، اما به دلیل تحریک روند کلاژن سازی ، نتیجه جوانسازی آن تا مدت دو سال ماندگار خواهد بود.

چه تعداد نخ در لیفت صورت استفاده می شود؟

 این موضوع به ناحیه ای که باید تحت درمان قرار گیرد ، نوع نخی که استفاده شده و شدت افتادگی پوست وابسته است. بسیاری از افراد مایلند بدانند چه تعداد نخ در این روند استفاده شده تا از هزینه لیفت صورت با نخ مطلع شوند. البته توجه داشته باشید که در موارد نادری بیمار نیاز به لیفت کامل در صورت خود دارد و بیشتر افراد تنها ابرو ، گردن ، گونه ، غبغب و یا پیشانی را تحت درمان قرار می دهند. برای اینکه به بهترین نتیجه دست پیدا کنید ، نیاز است تا به یک جراح پلاستیک خوب در تهران مراجعه فرمایید.

جراحی ترکیبی صورت توسط دکتر حیدری

 

اقدامات قبل از لیفت صورت در تهران

با بالا رفتن سن ، جوانی و زیبایی از دست می روند. در دستان یک جراح زیبایی با تجربه ، می توانید تاثیرات زمان و نیروی جاذبه را خنثی کنید ، و چهره جوان ، شاداب و طبیعی خود را ، دوباره بدست آورید ؛ یا حتی علائم اولیه پیری را قبل از اینکه پیشرفت کنند ، درمان نمایید.

تکنیک جراحی لیفتینگ صورت ، بافت های آویزان صورت را ، به منظور بازیابی صورتی جوان و طبیعی ، بالا کشیده و محکم می کند. اغلب گفته می شود که با لیفت ، گویی زمان به عقب باز می گردد و بیمار ، به یک ورژن جوان از خودش تبدیل می شود. جراحی لیفتینگ صورت ، با برداشتن پوست افتاده ، صاف کردن چروک های عمیق ، لیفت کردن و محکم نمودن بافت های عمیق صورت ، به بیمار کمک می کند تا نه تنها جوان تر ، بلکه زیباتر نیز به نظر برسد.

دستورالعمل های زیر برای داشتن یک تجربه بی خطر ، و بهره مندی از نتیجه خوب از روند لیفت صورت ، الزامی می باشند. با نزدیک شدن به تاریخ جراحی تان ، این دستورالعمل ها را بعنوان یک چک لیست مورد استفاده قرار دهید. این کار برای سلامت و ایمنی شما ، الزامی می باشد.

 • مراقبت صحیح از پوست : مراقبت صحیح پوست ، یک فاکتور مهم در حفظ کیفیت پوست و کل چهره می باشد. این مراقبت ها شامل تمیز کردن ملایم پوست در صبح و عصر ، مرطوب کردن مناسب پوست و استفاده روزانه از یک کرم ضد آفتاب با طیف مناسب ، صرف نظر از قرار گرفتن یا نعدم قرار گیری در معرض آفتاب ، می باشد. مراقبت مناسب از پوست ، برای کمک به حفظ نتایج درمان نیز بسیار اهمیت دارد.
 • داشتن تغذیه خوب : در طول هفته های قبل از جراحی لیفت صورت ، خوب غذا بخورید. داشتن رژیم غذایی نامناسب ، پر خوری یا نوشیدن بیش از حد الکل ، می تواند تا حد زیادی ، سلامت عمومی شما را تحت تاثیر قرار دهد. داشتن یک رژیم غذایی متوازن و سالم ، الزامی می باشد.
 • ترک سیگار : سیگار کشیدن می تواند تا حد زیادی ، توانایی بدن شما را برای بهبود یافتن ، تضعیف نماید. شما باید حداقل 4 هفته قبل از جراحی ، سیگار و محصولات نیکوتین را ترک کنید.
 • دنبال کردن سبک زندگی سالم : در هفته های قبل از لیفت صورت ، بهترین روند سلامت و بهداشت را دنبال کنید. ابتلای مداوم به سرماخوردگی ، ویروس یا بیماری های دیگر ، می تواند باعث تغییر در زمان بندی جراحی شما شود. پس از ابتلا به هر گونه بیماری نسبت به درمان آن اقدام کنید ، و پزشک خود را در جریان هرگونه تغییر در سلامت یا بیماری جدی که به آن مبتلا هستید ، قرار دهید.
 • آمادگی و برنامه ریزی برای جراحی : از محل کار خود مرخصی بگیرید ، و از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید ، تا در چند روز بعد از جراحی ، جهت انجام امور منزل ، نگهداری از کودک ، خرید یا رانندگی ، از شما پشتیبانی کند. حتماً طی 24 ساعت بعد از جراحی ، باید کسی در کنار شما باشد.
 • مشخص کردن محیط آرام و راحت در منزل جهت استراحت : راحت ترین مکانی که بتوان در آن دراز کشیده و دوره ریکاوری را سپری کرد ، در منزل انتخاب کنید. در این مکان ، مجله ، کتاب و چیزهای دیگری که بتواند در طول دو روز بعد از لیفت صورت ، شما را سرگرم کند ، قرار دهید.

 

لیفت صورت

 

 • آزمایش قبل از جراحی لیفتینگ صورت : حتماً برای انجام کلیه تست ها و آزمایشات قبل از جراحی لیفت صورت در تهران ، برنامه ریزی کنید.
 • استراحت کنید و از زندگی لذت ببرید : استرس و اضطراب اتفاقات روزمره زندگی ، و حتی جراحی ، می تواند بر روی شما تاثیر بگذارد. هرچند اندکی اضطراب طبیعی است ، ولی در صورت داشتن اضطراب بسیار جدی ، با پزشک خود صحبت کنید. بهترین جراح لیفت صورت تهران از شما حمایت کرده و به سوالات شما پاسخ می دهد. پزشک می خواهد شما در این مسیر ، با اعتماد به نفس قدم بگذارید. به اندازه کافی استراحت کنید. اگر برای خوابیدن دچار مشکل هستید ، با پزشک خود در این باره گفتگو کنید.
 • برای مراقبت از موهای خود زمانبندی کنید: 4 تا 6 هفته بعد از جراحی ، موهایتان را رنگ یا نوک گیری نکنید. حتماً این خدمات را قبل از جراحی انجام دهید.
 • نسخه های تجویز شده توسط پزشک را قبل از جراحی تهیه کنید : نسخه شما شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها می باشد.
 • در طول مدت مشخصی قبل از لیفت صورت از مصرف داروهای زیر خودداری کنید : مصرف هر یک از داروهای زیر می تواند خطر خونریزی و مشکلات دیگر را افزایش دهد :
   1. آسپرین و داروهای حاوی آسپرین
   2. مکمل های سیر
   3. ویتامین E
   4. مکمل های استروژن
   5. ایبوپروفن و عناصر ضد التهابی
 • طبق دستور، دوش بگیرید. : از یک صابون آنتی باکتریال بدون عطر استفاده کنید. موهایتان را با شامپو بشویید. از ژل مو یا دیگر محصولات حالت دهنده ، کرم ها یا مرطوب کننده های معطر قبل از لیفت صورت استفاده نکنید. از اسپری مو ، ژل ، ادکلن یا لوازم آرایش استفاده نکنید.
 • پس از ساعت 12 نیمه شب ، چیزی نخورید و ننوشید : چیزی جز اندکی آب برای قورت دادن دارو یا مسواک زدن ، بعد از این ساعت نخورید یا ننوشید.
 • لباس های مناسب بپوشید : از انداختن زیورآلات ، گذاشتن لنز ، گیره مو یا پیرس ، خودداری کنید. لباس های راحت ، تمیز و گشاد بپوشید. لباس هایی بپوشید که از جلو ، با زیپ یا دکمه بسته شوند.

چگونگی انجام جراحی لیفت صورت

برای انجام لیفت صورت با عمل جراحی ابتدا برش هایی در رستنگاه مو ( محل رویش مو ) ، از شقیقه تا بالای گوش ، جلوی لاله گوش و زیر گوش تا نزدیک پشت سر ایجاد می شوند. در مرحله بعد پوست صورت از عضلات و بافت های زیر آن جدا خواهد شد. سپس پوست به اندازه ای که خطوط اضافی و چین های صورت از بین بروند، کشیده می شود. در این مرحله بافت های اضافی چربی و پوست اضافی نیز برداشته می شوند و در نهایت پوست در موقعیت مناسب به محل برش بخیه زده می شود. پس از اتمام جراحی لیفت صورت در تهران و بعد از اینکه بیمار دوران نقاهت و بهبودی را پشت سر گذاشت ، پوست و بافت های زیر آن مجددا به استخوان صورت می چسبد و سفت و محکم خواهد شد. لازم به ذکر است انجام این جراحی محدودیت سنی ندارد اما غالبا افراد میانسال که با عوارض پیری پوست مواجه شده اند اقدام به این جراحی می کنند. ماندگاری جراحی لیفت پوست صورت بسیار بالاست و در صورتی که بیمار به درستی اصول مراقبتی را رعایت کند ، بیش از 10 سال نتایج این جراحی باقی خواهد ماند.

📍 انیمیشن جراحی لیفت صورت

 

مراقبت های بعد از لیفت صورت

در ادامه مقاله فهرستی از دستورالعمل های کلی ، برای مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت ، در اختیار شما قرار داده می شود. لطفاً آن ها را با دقت مطالعه کنید و به پاسخ بخش عمده ای از سوالات خود ، دست پیدا کنید. دنبال کردن دقیق این دستورالعمل ها می تواند ، به شما در دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی کمک کند.

بعد از جراحی لیفت صورت در تهران

 • بعد از جراحی ، ناحیه درمان پانسمان شده و لوله های باریکی ، برای تخلیه ترشحات در محل درمان قرار داده می شود. سپس شما محل جراحی را به مقصد منزل خود ، ترک می کنید. قبل از ترک محل جراحی ، این لوله ها تحت کنترل قرار می گیرند.
 • در اولین شب بعد از جراحی ، حضور یکی از نزدیکان در کنارتان به منظور مراقبت از شما الزامی می باشد.
 • بالا نگه داشتن سر ، بعد از لیفت صورت و نیز در طول دو هفته اول بعد از جراحی ، الزامی می باشد. این کار را می توانید با قرار دادن دو بالش در زیر سر و خوابیدن در حالت لم داده ، تحت زاویه 45 درجه انجام دهید.
 • از چرخیدن به روی صورت در هنگام خواب ، خودداری کنید. خوابیدن به پشت در طول دو هفته اول بعد از جراحی ، در تضمین عدم وارد آوردن فشار به ناحیه صورت در هنگام خوابیدن ، کارساز است.

کلیپ قبل و بعد از لیفت صورت

 

مراقبت های روزانه لیفت صورت

 1. بخیه ها را کنترل کرده و با استفاده از یک گوش پاک کن ، چند بار در روز ناحیه درمان را به پراکسید هیدروژن آغشته کنید. پس از آن مجدداً با یک گوش پاک کن دیگر ، مقدار زیادی پماد باسیتراسین ، را بر روی ناحیه درمان قرار دهید.
 2. در روز دوم بعد از لیفت صورت دوش بگیرید. پس از آن دوش گرفتن روزانه بلامانع می باشد. حتماً از شامپوی ملایم مثل شامپو بچه استفاده کنید.
 3. هر گونه علائم خونریزی مستمر ، که حتی با فشار آوردن مستقیم به مدت 10 دقیقه نیز متوقف نشود ، را به پزشک اطلاع دهید.
 4. در صورت مشاهده عفونت ، قرمزی ، تب ، ترشحات غیر عادی یا درد غیر قابل کنترل ، نیز با پزشک تماس بگیرید.
  بخیه ها و منگنه های جراحی ، ظرف یک هفته بعد از لیفت صورت در تهران برداشته می شوند.

دوران نقاهت لیفتینگ پوست

تورم

تورم در بیماران مختلف متغیر است. تورم در طول سه تا چهار روز اول بعد از جراحی ، افزایش یافته و پس از آن فروکش می کند. بخش عمده تورم ، باید در طول دو تا سه هفته اول بعد از جراحی ، فروکش کند. البته در تورم باقی مانده ، در طول یک دوره دو تا سه ماهه ، نوساناتی رخ می دهد.

اقداماتی که می توانید برای به حداقل رساندن تورم انجام دهید ، شامل بالا نگه داشتن حتی الامکان سر ، در طول دو تا سه هفته اول بعد از لیفت صورت ، اجتناب از خم شدن یا بلند کردن اجسام سنگین طی سه هفته اول بعد از درمان و اجتناب از قرار گرفتن طولانی مدت ، در معرض نور خورشید در طول دو تا سه ماه اول پس از جراحی ، می باشد.

بی رنگ شدن

کبودی در بیماران مختلف و نقاط مختلف ناحیه درمان ، متغیر است. بخش عمده کبودی و بی رنگ شدن باید طی دو هفته اول ، بعد از درمان فروکش کند. آرایش کردن با صلاحدید بهترین دکتر لیفت صورت در تهران ، ده روز تا دو هفته بعد از درمان ، امکان پذیر می باشد.

بی حسی

بخش عمده صورت پس از لیفت صورت ، بی حس خواهد شد. این امر طبیعی بوده و در طول هفته ها تا ماه های آتی ، فروکش می کند. حس های غیرعادی ، گزگز کردن یا سوزن سوزن شدن و گاهی درد ملایم ، به دلیل باز تولید و احیای مجدد اعصاب در طول زمان ، اتفاق می افتد.

لیفت کامل صورت ، گردن و پیشانی و بلفاروپلاستی تحتانی و تزریق چربی

 

محدودیت های بعد از جراحی لیفت صورت در تهران

 • به مدت حداقل دو هفته از فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • اجسام سنگین بلند نکنید.
 • فعالیت های مربوط به چرخش سر انجام نداده و تا چهار هفته ، از ورزش کردن خودداری کنید.
 • رنگ کردن مو را تا چهار هفته بعد از لیفت صورت ، به تاخیر بیاندازید.
 • لباس هایی که از ناحیه سر پوشیده می شوند ، را به مدت دو هفته کنار بگذارید.
 • به مدت دو هفته از جویدن غذاهای سفت ، خودداری کنید.
 • از خمیازه کشیدن و باز کردن زیاد دهان ، خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته و ترجیحاً دو هفته بعد از جراحی ، از رانندگی کردن خودداری کنید.

تکنیک های لیفت صورت در تهران

مینی فیس لیفت

این متد ، روش بهبود یافته لیفت قدیمی و سنتی می باشد. هر دوی این روش ها تهاجمی می باشند و با کمک گرفتن از برش های مختلف ، پوست شل شده صورت را بالا می کشند. در صورتی که فرد مراجعه کننده دچار افتادگی کمتری باشد و یا مایل باشد جراحی با شکاف های کمتری به انجام برسد ، می توان از این تکنیک لیفت صورت بهره گرفت. صرف نظر از نام این رویه ، متد مینی باز هم یک پروسه سنگین می باشد ؛ به همین خاطر نیاز است تا تمامی فواید و همچنین هزینه و ریسک ها را در نظر گرفت و بعد اقدامات لازم را انجام داد.

همانطور که پیش تر نیز مطلع شدید در این تکنیک برش های کوچک تری ایجاد می شود و معمولا مکان این شکاف ها در امتداد خط رویش مو و یا بالای هر گوش می باشد. در مرحله بعد جراح پوست را به سمت بالا می کشد تا افتادگی برطرف گردد.

روش های غیر جراحی برای لیفت کردن صورت

بسته به هدف هر بیمار و شرایط سلامتی وی ، ممکن است یک روش غیر جراحی مناسب تر باشد. مخصوصا زمانی که زیباجو در مورد حجم کلی و بافت صورت خود نگرانی هایی را داشته باشد. برخی گزینه ها که به جای لیفت صورت پیش روی شما هستند شامل موارد زیر می شوند :

 • تزریق بوتاکس : در صورتی که مراجعه کننده مایل باشد پوست نرم و عاری از چروک شود.
 • استافده از فیلرهای درمال : زمانی که نیاز باشد به صورت حجم داده شود. این امر نیز می تواند چین و چروک ها را از بین ببرد.
 • میکرودرم ابریژن : که برای رفع خطوط یا لکه های پیری استفاده می گردد.
 • اولتراپی : در این رویکرد از فناوری فراصوت بهره گرفته می شود تا کلاژن سازی تحریک شده و پوست سفت گردد.

بهبودی پس از جراحی لیفت صورت

زمان بهبود جراحی لیفت و سفت کردن پوست ، اغلب کمتر از زمان مورد انتظار بوده و نتایج آن ، ارزش انتظار کشیدن را دارد. هرچند تورم باید بعد از چهار تا شش هفته ، به طور کامل فروکش کند ، ولی روند بهبود تا یک سال اول ادامه خواهد داشت. صبور باشید. پزشک در سراسر این فرایند همراه شما خواهد بود.

 

لیفت صورت

 

لیفت صورت با جراحی بهتر است یا با نخ؟

شاید شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که مایل نیستند زیر تیغ جراحی بروند و به دنبال روشی ارزان تر ، کم تهاجمی تر و با دوره نقاهت کوتاه تر می گردند. همانطور که اطلاع دارید لیفت با نخ تمامی این ویژگی ها را دارد ، اما آیا واقعا این رویکرد جایگزین بهتری برای جراحی می باشد؟ با ما همراه باشید تا در این قسمت به این سوال پاسخ دهیم. یکی از مشکلات بزرگ لیفت کردن صورت با نخ ، این است که نتیجه آن دائمی نیست و فرد به صورت موقت از آن بهره مند می شود ، در صورتی که با جراحی می توانید تا سال ها از صورت زیبای خود لذت برده و جوان به نظر برسید. مورد دیگر این است که تاثیر گذاری آن زیاد نیست و بیشتر برای افرادی استفاده می شود که به تازگی نشانه های پیری را در صورت خود مشاهده کرده اند ، بنابراین در صورتی که افتادگی پوست شما زیاد است بهتر است به سراغ عمل لیفت صورت در تهران بروید.

مورد دیگر این است که بر خلاف تصور عموم ، لیفت کردن با نخ باز هم یک جراحی محسوب می شود که در آن پوست برش می خورد. به همین دلیل ریسک بروز عفونت ، کبودی ، بی حسی موقت و موج دار شدن پوست وجود دارد. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد ، بعد از استفاده از نخ برای بالا کشیدن پوست صورت ، نتیجه خیلی قابل توجه نخواهد بود و در صورتی که به دنبال تغییری اساسی و زیبا در چهره خود هستید ، بهتر است به یک جراح پلاستیک خوب در تهران مراجعه کنید و این عمل را به انجام رسانید. مورد بعدی ، هزینه لیفت با نخ صورت در تهران می باشد.

با اینکه هزینه خود پروسه پایین تر از عمل جراحی می باشد ، اما برخی پزشکان برای هر نخ استفاده شده هزینه جدا دریافت می کنند. همچنین چون نتیجه این رویکرد دائمی نیست ، ممکن است بعد از شش ماه تا دو سال مجبور باشید دوباره آن را به انجام رسانید ؛ در صورتی که تنها یک بار باید تحت جراحی لیفت صورت قرار گیرید و تا سال ها از نتیجه لذت ببرید. همچنین نخ در ناحیه استفاده شده فیبروز و چسبندگی ایجاد می کند و اگر بیمار اقدام برای جراحی لیفت صورت کند احتمال تحریک عصب ، پاره شدن پوست حین آزادسازی و ناصافی سطح پوست را افزایش می دهد به همین علت خیلی از پزشکان جراح پلاستیک بیمارانی را که سابقه لیفت با نخ را دارند برای جراحی قبول نمی کنند.