لیفت پوست صورت

لیفت پوست صورت

لیفت صورت یکی دیگر از روشهای جوانسازی پوست برای افراد است .اگر می خواهید پوستی زیبا و درخشان داشته باشید و ظاهر پوست جوان وطبیعی  داشته باشید می توانید با جوانسازی پوست  خود بدون انجام عمل جراحی با روش لیفت صورت داشته باشید.

لیفت پوست صورت

یکی ازدلایل مهم و اصلی‌ محبوبیت لیفت  کشیدن پوست بدون عمل جراحی است انجام این روش‌ جوانسازی سریع واحتمال بازگشت دراین روشها بسیار کم است.

با افزایش سن افراد  پوست  آنها در طول زمان و به مرور دچار افتادگی پوست می شود و پوست افراد حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و پوست شما دیگر قادر نیست به اندازه و شکل سابق خود بازگردد.

انواع روشهای لیفت پوست صورت

جوانسازی صورت به روش لیفت برای افراد به دو صورت لیفت صورت با جراحی و لیفت صورت بدون جراحی انجام می شود روشهای لیفت بدون جراحی با روشهای مانند  تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیفت  با دستگاه آر.اف لیفت با نخ وهایفوتراپی برای افراد انجام می شود و در بین افراد طرفداران زیادی دارد.کلیه این روش ها برای تمامی افراد به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.

نکاتی که بعد از لیفت پوست صورت با بدانیم

– چند روز بعد از عمل لیفت صورت فعالیت‌های خود را کم کنید و استراحت داشته باشید.

– در هنگام خواب ، سرتان بالاتر از بدن خود  قرار بگیرد تا بدین وسیله تورم و کبودی در فرد کاهش یابد.

– روی محل مورد نظر از کمپرس سرد استفاده کنید این کار، باعث کاهش تورم و خونریزی در فرد می شود.

– تا چند هفته پس از لیفت شما  احساس کشیدگی پوست صورت را خواهید داشته باشید که به مرور زمان برطرف خواهد شد.

–  تا چند هفته بعد از لیفت شما ممکن است درلاله گوش خود احساس کم حسی و یا بی حسی لاله گوش خواهید داشت  که بعد از جراحی لیفتینگ صورت طبیعی است.

– بعد از عمل لیفت پزشک برای شما  آنتی بیوتیک  تجویز می کند که باید مرتب آنها را مصرف کنید.

– تا مدتی بعد از عمل لیفت از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

روشهای لیفت پوست صورت

روش های مختلفی برای لیفت  بدون جراحی در وجود دارد  در کشور ما بیشتر پزشکان از این روش برای جوانسازی پوست استفاده می کنند  در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی دیگر از روشهای جوانسازی و  روش لیفت صورت است تاثیراین روش برای لیفت صورت قابل مقایسه با روشهای جراحی است. در این روش امواج اولتراسوند بدون ایجاد ضایعه یا زخمی در سطح پوست به عمق چند میلی متری پوست نفوذ خواهد کرد و با حرارت حاصله در عمق پوست وسطح عضلات باعث تحریک کلاژن سازی در پوست فرد خواهد شد.

پس می توان گفت که هایفوتراپی از تکنیک هایی است که علاوه بر جراحی می تواند به صورت واضح و دائمی منجر به کاهش افتادگی پوست گردد.

هایفوتراپی معمولا برای بیشترانواع پوست ها انجام می شود، این روش جوانسازی پوست در یک جلسه۴۵ دقیقه ای برای فرد انجام می شود وبه محض اتمام کار نتیجه کشیدگی حاصل از این روش را در پوست فرد مشاهده می شود ،سه ماه بعد از درمان نتیجه حاصل از این روش به طور کامل مشخص می شود.

تاثیر لیفت با این روش درمانی در حدود دو سال ماندگاری دارد .این روش هیچ عارضه ای برای فرد به همراه ندارد ونیاز به هیچگونه مراقبتی پس از درمان ندارد.

درمان هایفوتراپی اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، تکنیک نوینی است که برای لیفت  و سفت کردن پوست به کار برده می‌شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ از  جراحی های است که باید با ظرافت کامل انجام شود.در این روش  پوست صورت افتاده به آرامی به کمک نخ های مخصوص کشیده می شود تا پوست هموارتر و جوان‌تر به نظر برسد. لیفت با نخ جایگزین مناسب و کم تهاجمی نسبت به لیفت صورت با جراحی  برای جوان‌سازی صورت است این روش بدون خطرات احتمالی و بستری شدن پس از عمل برای فرد انجام می شود.

لیفت پوست صورت

این روش درمانی بعد از انجام به دوره ی نقاهت خاصی  نیاز ندارد و بیمار بعد از یک یا دو روز استراحت می تواند به کارهای روزانه خود باز گردد پس از دوهفته بافت های صورت بهبود یافته وهیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود ، این روش بدون برش بزرگ انجام می شود و جای بخیه در صورت باقی نخواهد ماند .

لیزر RF فراکشنال

روش های جوانسازی  با لیزریکی از جدید ترین وموثرترین روشهایلیفت پوست صورت است.تاثیر این روش درمانی به قدری بالا می باشد که می توان گفت که این روش جایگزین لیفت پوست صورت با جراحی است .این روش به فاصله های یک ماهه وتا سه جلسه برای فرد انجام خواهد شد .البته ممکن است تعداد جلسات برحسب شرایط بیمار وتشخیص پزشک افزایش یابد.

جوانسازی با لیزر فراکشنال  در رفع چین وچروک، لیفتیت قابل توجه، رفع قرمزی پوست،رفع منافذ باز،درمان جوش واز بین بردن جای جوش وجوانسازی کاربرد فراوانی دارد. RF فرکشنال در بیشتر افراد با بی حسی موضعی انجام می شود تا فرد حین وپس از انجام آن دردیرا احساس نکند. این روش، بعد ازانجام آن بهبودی سریع انجام می شود. بعد از RF فرکشنال مراقبت خاصی لازم نیست،البته استفاده از کرم ضد آفتاب نباید فراموش شود.

چه کسانی مناسب لیفت پوست صورت هستند

-افرادی که در نواحی متعدد پوست خود دچار شلی وافتادگی پوست می باشند.

-افراد ی که بیماری خاصی در بدن خود ندارند می توانند لیفت انجام دهند.

لیفت پوست صورت با جراحی مناسب چه کسانی است

مناسب ترین کاندیدا برای  لیفت صورت با جراحی  بیشتر افرادی هستند که سن آنها بالای ۳۵ سال است و دچار افتادگی و آویزانی پوست صورت می باشند . ممکن است در سنین پایین نیز افراد به هر دلیلی دچار حالت افتاده و شلی پوست شود که با تایید پزشک می توان عمل لیفت صورت  با جراحی را انجام داد.

بطور کلی کاندیدای لیفت پوست صورت با جراحی  افراد میانسالی می باشند که به دلیل  افزایش سن دچار افتادگی و آویزانی پوست صورت شده اند.

هزینه لیفت پوست صورت

هزینه لیفت پوست صورت برای بیشتر افراد  به عوامل مختلفی بستگی دارد این عوامل بیشتر شامل نوع و روش انجام لیفت صورت ، نوع ژل‌های مورد استفاده، میزان حجم از دست رفته در صورت که باید اصلاح شود، نوع و تعداد نخ مصرفی ، تعداد جلسات مورد نیاز برای جوانسازی پوست صورت با دستگاه و بسیاری از عوامل دیگربستگی دارد. زیرا هریک از این روشهای لیفت پوست صورت هزینه وقیمت متفاوتی دارد.

 

آیا همراه با جراحی لیفت صورت می توان اقداماتی دیگر انجام داد ؟

برای دریافت بهترین نتیجه از جراحی لیفت صورت می توان همزمان با انجام این جراحی یا بعد از آن  از روش هایی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق چربی استفاده کرد . با استفاد ه از این روش ها می توان چین و چروک صورت را از بین برد و ظاهر زیبایی را در صورت ایجاد نمود.

 

آیا جراحی لیفت صورت عوارضی دارد ؟

در صورتی که جراحی لیفت صورت توسط یک جراح با تجربه و با مهارات بالا صورت بگیرد عوارض جانبی آن به حداقل می رسد. از عوارض این جراحی می توان به باقی ماندن جای بخیه اشاره کرد که به مرور زمان برطرف می شود. البته در جراحی لیفت صورت برش های جراحی در نواحی داده می شود که قابل دید نمی باشد پس به هیچ عنوان نگران باقی ماندن جای بخیه نباشید .

لیفت پوست صورت

علائم پیری که با لیفت صورت از بین می روند

-شل شدن و آویزان بودن پوست صورت و گردن مانند شل شدگی های قسمت وسط صورت

-به وجود آمدن شکاف و شیار عمیق در قسمت های پایین چشم
-به وجود آمدن شکاف و شیار در قسمت های امتداد بینی تا دهان

-به وجود آمدن چربی های افتاده یا جابجا شده

-شل شدن قسمت های پایین صورت و از بین رفتن سفتی عضلات صورت.

-شل شدن پوست صورت و جمع شدن چربی ها در قسمت چانه و فک می تواند موجب به وجود آمدن غبغب در گردن شما بشود حتی اگر چاق نباشید و اضافه وزن هم نداشته باشید.

مزایا لیفت پوست صورت

-عمل لیفت پوست صورت و گردن می‌توان تنها با یک‌بار انجام عمل جراحی بسیاری از نقاط صورت را تحت تأثیر قرار دهد.

-آثار این عمل ممکن است تا ده سال و حتی بیشتر باقی بمانند.

انجام عمل لیفت پوست صورت و گردن می‌تواند سن شمارا ۱۰ تا ۱۵ سال پایین آورده و شمارا جوان‌تر نشان دهد.

جراحی لیفت گردن می‌توان گردن شمارا لاغرتر وزیباتر نشان دهد.

 

لیفت پوست صورت

نتایج پس از عمل لیفت پوست صورت

پس از عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، سر و صورت پانسمان می‌شود و لوله‌های تخلیه (درن) در صورت لزوم درون برش‌ها قرار داده می‌شود. این لوله‌ها معمولاً یک روز پس از جراحی کشیدن پوست صورت درآورده می‌شود. بروز مقداری کبودی، ورم و درد طبیعی است. بیماران غالباً در صورت و گردن احساس انقباض و کشیدگی دارند. درد را می‌توان با مسکن و دارو آرام کرد. بخیه‌ها نیز معمولاً ۷ روز پس از جراحی کشیده می‌شود و بیمار می‌تواند وظایف شغلی و فعالیت‌های سبک را حدوداً ۲ هفته پس از عمل ازسر بگیرد.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات