فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

فوق تخصص جراحی پلاستیک ( دکتر حیدری ) و زیبایی درتهران  قادر است باید با توجه به تخصص وتجریه  خود قسمت هایی از بدن که دچار مشکل ظاهری حتی نقص هستند مانند مشکلات مادرزادی بازسازی و ترمیم نماید همچنین می تواند علاوه بر باسازی به زیبایی سازی ظاهر افرا نیز اقدام کند.

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

فوق تخصص جراحی پلاستیک

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، جراح پلاستیک دارای مجوز دولتی ، دوره دیده و واجد شرایط ، برای انجام جراحی های زیبایی و ترمیمی تهاجمی ، در بیمارستان های خصوصی و دولتی می باشد.

چرا باید یک فوق تخصص جراحی پلاستیک را انتخاب کنیم ؟

جراحان پلاستیک فوق تخصص ، دارای تحصیلات جراحی جامع و آموزش دوره کامل ، به مدت حداقل 12 سال در تحصیلات پزشکی و جراحی می باشند؛ که حداقل 5 سال آن ، به دوره های آموزشی وابسته به دوره فوق لیسانس ، فوق تخصص ، ارتباط دارد.

همه روندهای جراحی ، خطراتی را به همراه دارند ، ولی شما می توانید با مشاوره با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک دوره دیده ، واجد شرایط و معتبر ، برای انجام جراحی زیبایی و ترمیمی ، احتمال وقوع این مشکلات و خطرات را کاهش دهید.

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، چه دوره های تحصیلی و آموزشی را سپری کرده ، و چگونه کسب اعتبار نموده است؟
جراحان فوق تخصص پلاستیک ، از سوی دولت برای انجام تمامی جنبه های جراحی زیبایی و ترمیمی ، کسب اعتبار می نمایند.

تمام این جراحان ، باید دوره های تحصیلی و آموزشی جامع پزشکی را به منظور رسیدن به این سطح از کسب اعتبار ، پشت سر بگذارند. مسیر یک جراح فوق تخصص پلاستیک ، شامل حداقل 12 سال دوره تحصیلی پزشکی و جراحی می باشد ، که حداقل 5 سال آن ، به دوره های آموزشی فوق لیسانس تعلق دارد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، قادر به انجام چه اقداماتی در حوزه شغلی خود می باشد ؟

جراحان پلاستیک ، متخصصین پزشکی هستند که در زمینه بازسازی و ترمیم بخش های مختلف بدن ، به منظور بهبود شکل ظاهری ، تخصص دارند. تعریف شغل آن ها ، در بر گیرنده کمک به بیماران برای ارتقا دادن ویژگی های فیزیکی ، برای اهداف ترمیمی یا زیباشناختی می باشد.

جراحان پلاستیک ، در انجام وظایف خود ، روندهای جراحی و غیر جراحی را برای ارتقا دادن شکل ظاهری بیمار ، به خدمت می گیرند. برخی خدمات غیر جراحی شامل تزریق بوتاکس ، برای کاهش چین و چروک های صورت ، استفاده از لایه بردارهای شیمیایی برای از بین بردن پیری پوست و استفاده از لیزر ، برای از بین بردن عیوب پوست از قبیل زگیل ، خطوط پنجه کلاغی و ماه گرفتگی می باشد.

این جراحان اغلب در یک یا چند زمینه جراحی زیبایی از قبیل پروتز سینه ، رینوپلاستی ، درماتوپلاستی ، لیپوساکشن و کوچک کردن شکم ، تخصص دارند. آن ها نقش مهمی را در زمینه تقویت کردن اعتماد به نفس از طریق بهبود دادن ظاهر ، در افراد ایفا می کنند.

جراحان پلاستیک ، بعنوان بخشی از مسئولیت خود ، جراحی های ترمیمی را برای بازیابی ظاهر نرمال در بیماران دارای ناهنجاری های مادرزادی یا اکتسابی ، انجام می دهند. آن ها برای پشتیبانی از ساختار استخوان ، ایمپلنت ها یا صفحات مخصوص را در بدن قرار داده و برای ترمیم پوست ، پیوند های پوست را انجام می دهند.

کار آن ها ، در بر گیرنده اجرای جراحی هایی برای درمان نقص های مادرزادی مثل لب پاره ، پلی داکتیلی ، سنداکتیلی و ناهنجاری های جمجمه و صورت ، می باشد.

جراحان پلاستیک ، در اجرای نقش خود ، با دیگر پرسنل پزشکی از قبیل پرستاران ، متخصصین بیهوشی و دیگر متخصصان ، متناسب با نوع نیاز ، همکاری می کنند.

آن ها در خصوص جراحی ، توضیحات لازم را در اختیار بیمار قرار داده و به منظور تضمین روند صحیح بهبود ، توصیه های بعد از جراحی را به بیمار ارائه می دهند.

وظایف جراحان پلاستیک

جراح پلاستیک ، عملکردهای گوناگونی را در تلاش برای کمک به بیماران ، در بهبود شکل ظاهری شان انجام می دهد. وظایف و مسئولیت های معمول این جراحان ، در یک مثال توصیفی شغلی زیر ، ارائه شده است :

 1. انجام جراحی های تهاجمی ، برای درمان ناهنجاری های فیزیکی در بیماران
 2. اجرای درمان های غیرجراحی ، برای ارتقا دادن زیبایی بیرونی
 3. انجام جراحی های پلاستیک کودکان ، برای درمان نقص های مادرزادی ، از قبیل کام پاره و پر انگشتی در کودکان
 4. انجام جراحی های میکرو ، برای انتقال بافت جهت بازسازی ناحیه از دست رفته
 5. آزمایش و تشخیص بیماران ، جهت شناسایی تکنیک های جراحی در طول جراحی پلاستیک
 6. هدایت و هماهنگ سازی فعالیت های پرستاران ، دستیاران و رزیدنت ها
 7. تبادل ایده ها و نظرات ، با دیگر جراحان پلاستیک و متخصصان حوزه پزشکی
 8. استفاده از عکس ها و توضیحات شفاهی ، برای شناسایی انتظارات بیماران
 9. تزریق بوتاکس به بیماران ، برای کاهش فعالیت ماهیچه و کاهش موقتی چین وچروک های صورت
 10. آموزش دادن به بیماران در خصوص خطرات مرتبط با روند ، و ارائه توصیه های مربوط به الزامات بعد از جراحی
 11. پیگیری بیماران بعد از جراحی ، برای کنترل روند بهبود

جراحی پلاستیک صورت

جراحی پلاستیک صورت یکی  ازجراحی است که متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران قادر به انجام ان است این  روش جراحی برای کسانی است که از ظاهر  صورت خود راضی نیستند که  این دلیل نارضایتی می تواند بیشتر به دلیل افزایش سن، جراحات ناشی از تصادفات و نواقص مادرزادی، و مشکلاتی که ممکن است در ظاهر افراد ایجاد شده باشد.

بیشتر افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند   برای رفع مشکلات در ظاهر خود جراحی پلاستیک انجام می دهند بنابراین باید برای این کار به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران مراجعه کنند تا این جراح با توجه به مهارت وتجربه خود تمام مشکلات مربوط به صورت را  با انجام جراحی پلاستیک صورت به طور دائمی  برطرف نماید.

امروزه روش‌های جراحی پلاستیک صورت متفاوتی وجود دارد که شما می توانید با مراجعه به  متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی  می توانید صورت خود را  زیباتر کنید . با انجام جراحی پلاستیک صورت  شما می توانید  تغییراتی در شکل بینی، برداشتن پوست شل ، حذف چربی های اضافه در صورت خود ایجاد کنید.

هدف از انجام جراحی پلاستیک

به طور کلی بیشتر افراد جراحی پلاستیکی را برای رسیدن به دو هدف انجام می دهند

اولین هدف از جراحی پلاستیک صورت به دست آوردن ظاهری زیبا و جوان‌تراست .دومین هدف  از جراحی پلاستیک بهبود ،اصلاح شکل و خطوط مختلف صورت مانند بینی، چشم‌ها، گونه‌ها، چانه، ابروها و گوش‌ها ودیگر اندام بدن می باشد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک نوعی از جراحی است که به افراد در داشتن   ظاهرزیباترکمک می کند و فرد می تواندبا انجام این جراحی  توانایی عملکرد  خود را تا حد زیادی تغییر دهد به عنوان مثال جراحی پلاستیک صورت درعمل‌های بازسازی منجربه اصلاح نقص‌ها روی صورت یا بدن افراد می شود. این نواقص ممکن است از بدر تولد افراد وجود داشته باشد همانند لب ترک‌ خورده  ، گوش های بد ریخت ، آسیب‌ دیدگی به دلایل مختلف مانند سوختگی . همچنین ازجراحی پلاستیک می توانند برای بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه استفاده کردوبا انجام جراحی سینه ظاهر سینه های خود را بهبود بخشید.

جراحی پلاستیک صورت که بیشتر برای  زیبایی انجام می شود در بخش هایی از صورت که فرد درآن  نواحی احساس نارضایتی می کند انجام می شود تغییرشکل بینی و برداشتن چربی ، جراحی پلک از انواع جراحی پلاستیک است

درانتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران به این نکات توجه کنید

به طور کلی می توان گفت که انتخاب متخصص جراحی پلاستیک و زیباییاز انتخاب های سرنوشت ساز  محسوب می شود چرا که تاثیر آن به صورت طولانی مدت ودر برخی مواقع تا آخرعمر برای شما باقی خواهد ماند و سالیان سال زندگی فرد را تحت شعاع قرار می دهد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

شما می توانید با سرچ کردن لیست انجمن جراحان پلاستیک ایران در سایت  بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران تهیه نمایند.

درهنگام انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک  شما می توانید با مراجعه به سایت ایشان در مورد میزان سوابق و تخصص ها تحقیق نمایید.

حتی شما می توانید با پرس و جو از دوستان و آشنایان خود بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران را انتخاب کنید.

روش دیگر این است که با مراجعه حضوی به مطب فوق تخصص جراحی پلاستیکدرتهران و پرس و جو با افراد حاضر در مطب و میزان رضایت آنها بهترین متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران را انتخاب کنید.

خصوصیات بهترین جراحان پلاستیک تهران

بهترین جراحان پلاستیک تهران باید سلامت فرد را در اولویت کار خود قرار دهد و بهترین و مناسب ترین روش جراحی زیبایی را با توجه به انتظارت  فرد انتخاب نماید.بهترین جراحان پلاستیک تهران باید در زمینه انواع جراحی پلاستیک اطلاعات به روز و کافی داشته باشد.

ویژگی های فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

فوق تخصص جراحی پلاستیک باید  با صبر و حوصله به تمام سوالات فرد پاسخ دهد و در مورد نحوه جراحی پلاستیک و نتیجه آن دیدگاه کلی به فرد بدهد.

اگر فردی  شرایط جسمی یا حتی روحی مناسبی برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی ندارد، فوق تخصص جراحی پلاستیک باید این موضوع را با فرد در میان بگذارد و جراحی را به زمان دیگری موکل کند تا زمانی که فرد آمادگی لازم را پیدا کند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک باید  با توجه به انواع جراحی پلاستیک در قسمت های مختلف بدن بهترین روش را برای فرد انتخاب کند به عنوان مثال در هنگام  انجام جراحی بینی ، با توجه به دیگر اجزای صورت و حفظ عملکرد طبیعی، بینی را جراحی نماید.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک باید تمام نکات و توصیه های لازم را در مورد اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی را برای رسیدن به نتایج مطلوب تردر نظر بگیرد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران باید با معیارهای زیبایی آشنای لازم را داشته باشد به گونه ای که بتواند زیبایی را برای انواع جراحی های پلاستیک صورت و بدن فرد ایجاد نماید.

دلیل انجام  جراحی پلاستیک صورت چیست

افراد ممکن است جراحی پلاستیک را برای زیبایی انجام دهند که این کار شامل کل صورت مانند بینی، لب، گوش و گردن می باشند. فوق تخصص جراحی پلاستیک جراحی پلاستیک را با توجه به دو مقوله  بازسازی و آرایشی انجام می دهد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

جراحی پلاستیک بازسازی  بیشتر برای بیمارانی انجام می شود که با مشکلات صورت همانند لب وکام ترک‌ خورده، گوش‌های برآمده و لبخند کج که به هنگام تولد ایجاد می شود ودر بعضی مواقع به دلیل تصادف، ضربه، سوختگی فرد دچار سانحه می شود  که با جراحی پلاستیک صورت اصلاح می‌شوند.

جراحی پلاستیک برای زیباسازی و آرایشی بیشتر برای بالا بردن ساختارها وویژگی‌های صورت انجام می شود.این کار شامل برجسته‌سازی صورت، برجسته‌سازی چشم، کاشت چانه و گونه، لیپوساکشن و روندها برای اصلاح چین و چروک صورت جوانسازی پوست صورت می باشد. یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران می تواند به خوبی تمام این مشکلات را برطرف کند.

خطرات جراحی پلاستیک صورت چیست؟

جراحی پلاستیک صورت نیز مانند جراحی های دیگر زیبای دارای عوارضی برای فرد می باشد برخی از عوارض جراحی پلاستیک صورت ممکن است شامل خونریزی ،ایجاد لخته خون ،عفونت ،عوارض جانبی بیهوشی باشد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

 جراح پلاستیک و زیبایی درتهران قادر به انجام جراحی های زیر است

جراحی ترمیمی شامل موارد زیر است

-ترمیم و بازسازی پستان بعد از طرطان

-نقص مادرزادی

-اصلاح شکاف لب و کام

-جراحی دست

-بازسازی و ترمیم سر و گردن بعد از سرطان

-جراحی فک و صورت

-حذف و ترمیم سرطان پوست

-اصلاح نواقص بعد از عمل جراحی

جراحی زیبایی

-ابدومینوپلاستی

-ماموپلاستی

-بلفاروپلاستی

-حذف چربی چانه و گردن

-جراحی زیبایی آرواره

 آیا رشته جراحی زیبایی با جراحی پلاستیک از هم جدا هستند

از آن جایی که جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک هر کدام اهداف عملی مجزایی دارند، دارای مجموعه روش ها و آموزش های خاص و مجزایی نیز هستند. در نتیجه فرآیند گرفتن مدرک در این دو رشته نیز با هم متفاوت است.
 
رشته جراحی پلاستیک از طریق گذراندن یک دوره دستیاری پزشکی (به عنوان رزیدنت) تکمیل می شود. پزشکانی که در جراحی پلاستیک مدرک می گیرند، به غیر از دو سال آموزش در جراحی پلاستیک، یک دوره دستیاریِ جراحی عمومی را نیز باید بگذرانند. دوره دستیاری در جراحی پلاستیک ممکن است شامل برخی تکنیک های جراحی زیبایی به عنوان بخشی از آموزش های یک جراح نیز باشد، اما یادگیری تمام روش های جراحی زیبایی را در بر نمی گیرد.
 
 

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درتهران

بهترین جراح پلاستیک باید با بیماران خود چگونه برخورد کند؟

پزشک ، در طول روز با افراد زیادی از گروههای مختلف جنسی ، اجتماعی و سنی مواجه می شود.این افراد گرچه با هم فرق دارند اما او همه را با یک نام مشترک یعنی بیمار می شناسدو بیمار می داند که می تواند به اواعتماد کند و مشکل خود را با وی درمیان گذارد.

به دلیل همین اعتماد ، بیمار ، تصمیم گیری در باره سلامت خود را به پزشک می سپارد.قابلیت و توانایی علمی وی ، از مهمترین دلائل این اعتماد است اما آنچه بیمار بدان نیاز داردتنها تجربه و مهارت علمی پزشک نیست بلکه او طبیبی را برای درمان دردش می جوید و طبیب ، پزشکی است که درمان را با حس همدردی و محبت نسبت به بیمار خود همراه می سازد.

در اخر باید گفت که مراجعه بیمار به متخصص ا دلایل مختلفی از جمله نواقص ارثی، ضربات، سوختگی و یا بیماری‌های خاص در پوست و بدن می‌تواند نشأت گیرد که در این شرایط، پزشک متخصص زیبایی با تشخیص روش درمانی مناسب، ترمیم و تصحیح مناسب با شرایط بیمار را در دست اقدام قرار خواهد داد.

نتیجه گیری

اطلاعات این مقاله ، برای افراد علاقمند به شغل فوق تخصص جراحی پلاستیک ، مفید می باشد. این اطلاعات شامل مطالبی درباره وظایف و مسئولیت هایی می باشد که تحت آن ، جراح نقش خود را ایفا می نماید. داشتن چنین اطلاعاتی می تواند ، شما را در مسیر آماده شدن برای این شغل ، کمک کند.