عمل زیبایی لب

عمل زیبایی لب

عمل زیبایی لب میتواند به بزرگ کردن لب، حجیم کردن لب، تغییر شکل لب (تغییر مدل) و به جوانسازی لب به صورت از پیش تعیین شده و بر اساس سلیقه هر فرد انجام شود.

عمل زیبایی لب

لبها یکی از مهمترین اجزاء صورت هستند که زیبایی آنها پس از زیبایی چشم مورد توجه قرار می گیرند. نقش زیبایی لب در جذابیت ظاهری افراد ( بویژه خانمها) غیر قابل توصیف است.

تنوع در اندازه ، شکل و حجم لبها بسیار بیشتر از تنوع در دیگر قسمتهای دیگر صورت است. با این وجود  که چشمها در زیبایی صورت نقش مهمی دارد ولی لبها در جذابیت صورت (به خصوص در خانمها) از سوی جنس مخالف، نقش موثرتری دارد.

خوشبختانه برای جذابیت ، عمل زیبایی لب و برجسته کردن لبها انتخابهای زیادی مانند تزریق ژل، تزریق چربی و انواع روشهای عمل زیبایی لب وجود دارد که شخص متقاضی میتواند از آنها استفاده کند .

بسیاری از افراد با اقدام بسیار کم و مطمئن (مثل تزریق ژل به مقدار مناسب) نتیجه دلخواه خود را بدست می آورند و نیاز به اقدامات دیگر ندارند.

نکاتی در مورد عمل لب

افرادی که با تزریق ژل لب به خواسته خود نمی رسند، میتوانند از عمل زیبایی لب ( لیفت لب – جراحی زیبایی لب ) بهره مند شوند . در کل با عمل زیبایی لب  (لیفت لب – جراحی زیبایی لب)، محدودیتهایی که برای تزریق ژل لب وجود دارد، برداشته خواهد شد.

به طور مثال افرادی که لبهای بسیار باریکی دارند نمی توانند با تزریق حجم زیادی از ژل، لبهای قلوه ای درست کرد اما با  عمل زیبایی لب  (جراحی زیبایی لب) به راحتی این کار قابل انجام است .

از جهت دیگر برخی از قابلیتها و نتایج عمل زیبایی لب را نمی توان با تزریق ژل بدست آورد، مثلا  لیفت گوشه لب ها، با تزریق ژل امکان پذیر نیست در حالی که با جراحی لب (لیفت لب – جراحی زیبایی لب) قابل انجام میباشد و نتایج را در پی دارد.

 

 

متقاضی مناسب عمل زیبایی لب

برجسته کردن لب‌های باریک یا پرتر کردن لب‌ها، اگر لب بالایی یا هر دو لب شما هنگام لبخند زدن محو می‌شود، حجیم کردن لب می‌تواند به زیبایی چهره شما اضافه کند.

متقاضی مناسب عمل زیبایی لب

با بهره‌گیری از برخی روش‌ها می‌توان شکل دهان، حالت ناهمواری لب‌ها، و حالت نمایان شدن لثه‌ها هنگام خندیدن را اصلاح نمود .

از دیگر جهت اگر لب‌ها بسیار بزرگ باشد یا با دیگر اجزا چهره تناسب نداشته باشد، با جراحی پلاستیک  می‌توان لب‌ها را کوچک‌تر نمود .

اگر وضعیت جسمی‌تان مساعد است، نسبت به انجام عمل زیبایی لب خوش‌بین هستید و انتظارهایی واقع بینانه دارید، نامزد ایده‌آل عمل زیبایی لب  به شمار می‌روید.

 

 

روش انجام عمل زیبایی لب

روش‌های مختلفی برای عمل زیبایی لب وجود دارد. جراح روش مناسب را غالباً با توجه به اهداف زیبایی‌شناختی بیمار و زمان‌بندی دوران بهبود انتخاب می‌کند؛ برخی اوقات لازم است دو یا چند عمل زیبایی لب  برای رسیدن به نتیجه دلخواه انجام شود.

پیوند یا گرافت پوستی

عمل زیبایی لب روشی دائمی حجیم کردن لب محسوب می‌شود. جراح در ابتدا برش‌هایی را داخل دهان ایجاد می‌کند و لب‌ها را جلو می‌کشد، در نهایت گرافت پوستی برای برجسته کردن لب ـ چربی گرفته شده از لایه‌های عمیق‌تر پوست را زیر غشا مخاطی قرار می‌دهد.

بهبود ورمیلیون (قیطان لب)

در عمل زیبایی لب برشی در امتداد حاشیه بخش رنگی لب‌ها طوری ایجاد می‌شود که بتوان باریکه‌ای از پوست خارج این حاشیه را جدا کرد  و سپس بخش رنگی را برای افزایش ناحیه لب کشید.

پروتز لب

پروتز لبمی‌توان پروتز لب را  داخل برش‌های بسیار کوچک ایجاد شده داخل گوشه‌های دهان قرار داد. جراح از پروتزهای مختلف سنتزی یا طبیعی موجود بهترین نوع را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌کند.

 

 

لیفت لب

برداشتن پوست اضافی و رو به بالا کشیدن لب‌ها (لیفت لب) برای افرادی مناسب و مفید است که از شل شدن یا افتادگی پوست یا رو به پایین متمایل شدن دهان ناراضی  هستند. برای افزایش حجم لب بالا، برشی در قسمت زیر بینی ایجاد می‌شود و پوست برای رو به بالا کشیدن لب کوتاه می‌شود.

لیفت لبدیگر روش‌های جراحی لیفت لب موجب کوتاه شدن لب بالا و بیشتر مشخص شدن دندان‌ها می‌شود. برش‌های کوچکی در کنار دهان برای از بین بردن حالت افتادگی دهان، ایجاد و پوست اضافی برداشته می‌شود، سپس بخیه‌های بسیار ظریفی زده می‌شود که بعد از ۴ تا ۵ روز کشیده می‌شود. جراحی زیبایی لیفت لب پری و جوانی، جذابیت بیشتری را برای لبخند بر جای میگذارد .

 

 

هزینه انواع عملهای لب

با تقبل هزینه بالا کشیدن لب عمل لب را می‌توان در بیمارستان، مطب مجهز پزشک یا مرکز جراحی سرپایی معتبر انجام داد. بیشترعمل‌ها حداقل ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت زمان می‌برد.

بیمار برای راحت بودن در طی عمل لب ، داروهای آرام بخش دریافت می‌کند.

معمولاً عمللب تحت بی‌حسی عمومی انجام می‌شود، اگرچه در برخی موارد بی‌حسی موضعی یا دریافت داروی آرام بخش توسط سرم پیشنهاد می‌شود.

جراح برنامه عمل  لب را طبق روال تعیین شده قبل  از عمل ادامه می‌دهد.

در صورت انتخاب کردن تزریق چربی، لیپوساکشن باید برای تخلیه چربی مناسب قابل تزریق در لب‌ها انجام شود.

بیمار بعد از اتمام عمل زیبایی لب به بخش ریکاوری منتقل می‌شود و در آنجا تحت نظر قرار می‌گیرد. در برخی از جراحی‌ها بخیه نیز زده می‌شود.

بیمار بعد از عمل  لب مدت کوتاهی تحت نظر بودن مرخص می‌شود، مگر آن که جراح پلاستیک برنامه‌های دیگری را برای دوران بهبود بعد از جراحی  لب در نظر گرفته باشد.

برداشتن سیل یکون های تزریق شده و تخلیه ژل لب نیز مثل جراحی کوچک کردن لب می باشد با این تفاوت که سیلیکون های آزاد و بافت اسکار نیز ممکن است در طول عمل زیبایی لب برداشته شوند.

محل برش با بخیه های موقت بسته خواهد شد  تا نتیجه ی عمل مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورت نیاز  بافت بیشتری برداشته شود. بعد از اینکه ظاهر رضایت بخش حاصل شد، برش های ایجاد شده به صورت  کامل بخیه زده می شوند.

 

 

 

روشهای جراحی در عمل زیبایی لب

در مقایسه ی عمل  لب با دیگر جراحی های زیبایی صورت، عوارض ناشی از جراحی لب بسیار کمتر از جراحی بینی و جراحی پلک میباشد .

به طور مثال در جراحی بینی امکان گرفتگی دائمی بینی وجود دارد و همچنین در جراحی پلک، از عوارض مهم بسته نشدن چشمها در زمان خواب می تواند باشد، ولی در جراحی لب، مطمئنا بسته نشدن دهان، اختلال در بلع و صحبت کردن ایجاد نخواهد شد.

زمانی که  هزینه عمل  لب ، زمان بهبودی و دیگر شرایط جراحی های مختلف زیبایی را با یکدیگر مقایسه می کنیم، متوجه میشویم که عمل  لب هزینه کم، بدون نیاز به بیهوشی، مدت بهبودی کوتاه و… را به همراه دارد  که آن را در میان  دیگر جراحی های زیبایی منحصر به فرد می کند.

 

احتمالاً جراح اقدام‌های زیر را نیز انجام خواهد داد:

 

 

 

جلسه مشاوره اولیه عمل زیبایی لب

در طول جلسه مشاوره اولیه این فرصت را دارید تا با جراح مورد نظر در مورد نتایج دلخواه خود صحبت کنید. جراح نیز در این جلسه وضعیت و شرایط  لب را بررسی می‌کند. نکته مهم صادق بودن بیمار با جراح  و آمادگی برای ارائه پاسخ‌های صحیح و کامل به پرسش‌های زیر است.

آیا از ابتلا از بیماری خاصی رنج می‌برید یا به داروهای معینی حساسیت دارید؟ آیا تحت درمان قرار گرفته اید؟

آیا قبل از این تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اید؟

هم اکنون از چه داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های گیاهی‌ای استفاده  می‌کنید؟

آیا نوشیدنی‌های الکلی، دخانیات و مواد مخدر مصرف می‌کنید؟

سابقه انجام عمل‌های غیرجراحی یا غیرتهاجمی زیبایی را دارید؟

انتظار شما از عمل  لب چیست؟ انگیزه اصلی شما از انجام این عمل جراحی چیست؟

 

 

احتمالاً جراح اقدام‌های زیر را نیز انجام خواهد داد:

جراح از شما می‌خواهد تا به آینه نگاه کنید و تغییر دقیق مورد نظرتان را به وی نشان دهید ، عکس‌هایی را برای ثبت در پرونده پزشکی از شما می‌گیرد، صورت را مورد بررسی و اندازه‌گیری می‌کند و به کمک نرم افزارهای تصویری کامپیوتری نتیجه احتمالی عمل را به شما نشان خواهد داد .

وضعیت سلامت شما، بیماری‌های کنونی یا پیشین یا عامل‌های خطر، را ارزیابی  می‌کند.

خاصیت ارتجاعی پوست را بررسی میکند.

راه حل های انجام عمل زیبایی لب را توضیح می‌دهد و دوره درمانی پیشنهادی خود را مطرح می‌کند.

شما را از نتایج احتمالی، همچون عوارض بالقوه یا خطرهای احتمالی آگاه می‌کند.

در رابطه با  نوع بی‌حسی پیشنهادی با شما صحبت می‌کند.

 

 

اقدامات پس از عمل زیبایی لب

پس از عمل  لب به مدت یک تا دو روز با کبودی و ورم و ناراحتی ملایم تا متوسط رو به رو خواهید شد.

 

 

با قرار دادن کمپرس سرد بر روی محل عمل  لب می‌توانید ورم، کبودی و درد را کم کند .به مدت  یک تا دو روز باید رژیم غذایی خود را به مایعات محدود کنید. احتمالا همان روز عمل زیبایی لب می‌توانید حرکت کنید، ولی  باید فعالیت‌های خود را محدود کنید.

 

 

جراحی زیبایی لب با چربي

تزریق چربي به لب تحت بيحسي موضعي از ران يا شکم خود فرد ساکشن مي شود و با سرسوزن مخصوص به لب تزريق ميشود .دوام این چربي شبيه کلاژن است اما فرق اساسي اين دو اين ا ست که چون چربي از بدن خود فرد برداشته ميشود آلرژي زا نيست و نيازي به تست ندارد

.براي ح نتيجه بهتر ممکن است لازم باشد تا بيش از يکبار تزريق انجام شود. در روش ساکشن کردن چربی ، چیزی که وارد سرنگ میشود ذرات بسیار ریز چربی است که ارتباطات خونی خودشان را از دست داده اند لذا بعد از تزریق به مدت کوتاهی جذب میشود.

برای اینکه دوام چربی بیشتر شود میتوان به جای ساکشن کردن چربی از درموفت استفاده کرد. بدین منظور برشی ۵ سانتیمتری روی پوست شکم یا زیر ناف داده و از چربی زیر پوست باریکه ای از چربی به قطر یک خودکار برمیداریم و سپس در زیر پوست لب تونلی درست کرده و این گرفت چربی را وارد آن میکنیم. از آنجائیکه در این روش سلولهای چربی له نشده اند و با عروق تغذیه کننده خود برداشته شده اند میزان جذب آن خیلی کمتر از وقتی است که چربی به طریقه ساکشن خارج شده باشد. از درموفت برای برجسته کردن هر دو لب و همینطور پر کردن خط خنده میتوان استفاده کرد.

 

جراحی زیبایی لب با ژل

از تزريق ژل نيز براي برجسته تر و کلفت تر کردن لبها مي توان استفاده کرد . از آنجائيکه ژل يک ماده غير طبيعي است بايد دقت شود که از مارکهايي استفاده شود که استانداردهاي لازمه را داشته باشند .ماندگاري آنها بسته به جنس آنها متفاوت است .

تزریق ژل تحت بيحسي موضعي در مطب قابل تزريق هستند. بعد از تزريق لبها تا چند روز کمي متورم هستند .براي کاستن ازاين تورم بهتر است ۲۴ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنيد. ضمنا لازم است براي پيشگيري از عفونت از آنتي بيوتيک نيز استفاده کنيد.

 

 

لیفت سانترال لب 

به طور کلی به بالا کشیدن لب بالایی و از بین بردن فاصله لب بالا تا بینی، لیفت سانترال لب گفته می شود. افرادی که از فرم لب و یا فاصله بین لب بالا و بینی خود راضی نیستند طرفدار این نوع عمل هستند .

لازم به ذکر است که طول ایده آل فاصله بین بینی و لب بالا  ۱۲-۱۵ میلی متر است اما به دلایل مختلفی ممکن است در صورت افراد مختلف متفاوت باشد زیرا فاصله لب بالا تا بینی که بطور قابل توجهی فراتر از این اندازه ها رشد میکند و اغلب به شکل غیر طبیعی، طولانی می شود که این موضوع باعث ایجاد فرم نا مناسب می شود.

 

جراحی لب از داخل

در این روش، برش جراحی در داخل دهان یعنی پشت لب ایجاد می شود. برش ها به صورت خطوط شکسته هستند. با این روش، بافتهای پایین تر را در پشت لب به بالا منتقل می شود و در نهایت به افزایش حجم لب کمک می کنند.
در این روش تمامی برشها در داخل  دهان  ایجاد می شود و هیچگونه ردی از جراحی در ظاهر بیمار باقی نخواهد ماند. این روش به ویژه برای افرادی که تمایل به تغییر فرم لب ندارند، مناسب است. در این روش  با وجودی که سایز لب بزرگتر می شود ولی فرم لب قابل تغییر نیست.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

پاسخ