عمل زیبایی لب می تواند به بزرگ کردن لب، حجیم کردن لب، تغییر شکل لب (تغییر مدل) و به جوانسازی لب به صورت از پیش تعیین شده و بر اساس سلیقه هر فرد انجام شود. لبها یکی از مهمترین اجزاء صورت هستند که زیبایی آنها پس از زیبایی چشم مورد توجه قرار می گیرند. نقش زیبایی لب در جذابیت ظاهری افراد (بویژه خانم ها) غیر قابل توصیف است. در این مقاله دکتر حیدری بهترین جراح زیبایی لب در تهران قصد دارد اطلاعات جامع و مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

 

عمل زیبایی لب

 

تنوع در اندازه ، شکل و حجم لبها بسیار بیشتر از تنوع در دیگر قسمتهای دیگر صورت است. علی رغم اینکه چشم ها در زیبایی صورت نقش مهمی دارند ولی لبها در جذابیت صورت (به خصوص در خانمها) از سوی جنس مخالف، نقش موثرتری دارد.

خوشبختانه برای عمل زیبایی لب و برجسته کردن لب ها انتخاب های زیادی مانند تزریق ژل، تزریق چربی و سایر روش ها وجود دارد که شخص متقاضی م یتواند از آنها استفاده کند.

بسیاری از افراد با اقدام بسیار کم و مطمئن (مثل تزریق ژل به مقدار مناسب) نتیجه دلخواه خود را بدست می آورند و نیاز به اقدامات دیگر ندارند.

فیلم عمل زیبایی لب ( جراحی لیفت لپ پایین جهت کاهش حجم لب )

نکاتی در مورد عمل زیبایی لب

افرادی که با تزریق ژل به خواسته خود نمی رسند، می توانند از جراحی لب بزرگ بهره مند شوند. در کل با عمل زیبایی لب ، محدودیت هایی که برای تزریق ژل لب وجود دارد، برداشته خواهد شد.

به طور مثال افرادی که لب های بسیار باریکی دارند نمی توانند با تزریق حجم زیادی از ژل، لب های قلوه ای درست کنند اما با جراحی زیبایی لب به راحتی این کار قابل انجام است.

از جهت دیگر برخی از قابلیت ها و نتایج عمل زیبایی لب را نمی توان با تزریق ژل بدست آورد، مثلا لیفت گوشه لب ها، با تزریق ژل امکان پذیر نیست در حالی که با جراحی لب (لیفت یا جراحی ) قابل انجام می باشد و نتایجی زیبا را در پی دارد.

عمل زیبایی لب

متقاضی مناسب عمل زیبایی لب

اگر لب بالایی یا هر دو لب شما هنگام لبخند زدن محو می‌شوند، حجیم کردن لب می ‌تواند به زیبایی چهره شما اضافه کند.

با بهره‌ گیری از برخی روش ‌ها می‌ توان شکل دهان، حالت ناهمواری لب ‌ها، و حالت نمایان شدن لثه‌ ها هنگام خندیدن را اصلاح نمود. از دیگر جهت اگر لب ‌ها بسیار بزرگ باشند یا با دیگر اجزای چهره تناسب نداشته باشند، با جراحی پلاستیک می ‌توان لب ‌ها را کوچک ‌تر نمود.

اگر وضعیت جسمی ‌تان مساعد است، نسبت به انجام جراحی لب بزرگ خوش ‌بین هستید و انتظار هایی واقع بینانه دارید، نامزد ایده‌ آل جراحی زیبایی لب به شمار می‌روید.

روش انجام عمل زیبایی لب

روش ‌های مختلفی برای عمل زیبایی لب در تهران وجود دارد. بهترین جراح لب روش مناسب را غالباً با توجه به اهداف زیبایی‌ شناختی بیمار و زمان‌ بندی دوران بهبودی وی انتخاب می‌کند؛ برخی اوقات لازم است دو یا چند جراحی لب بزرگ برای رسیدن به نتیجه دلخواه انجام شود.

 • پیوند یا گرافت پوستی

جراحی لب بزرگ روشی دائمی حجیم کردن لب محسوب می‌شود. بهترین دکتر عمل لب در ابتدا برش‌ هایی را داخل دهان ایجاد می ‌کند و لب‌ ها را جلو می‌کشد، در نهایت گرافت پوستی برای برجسته کردن لب ـ چربی گرفته شده از لایه ‌های عمیق ‌تر پوست را زیر غشا مخاطی قرار می‌دهد.

 • بهبود ورمیلیون (قیطان لب)

در عمل زیبایی لب برشی در امتداد حاشیه بخش رنگی لب‌ها طوری ایجاد می‌شود که بتوان باریکه ‌ای از پوست خارج این حاشیه را جدا کرد و سپس بخش رنگی را برای افزایش ناحیه لب کشید.

 • پروتز لب

می‌ توان پروتز لب را داخل برش‌ های بسیار کوچک ایجاد شده در داخل گوشه‌ های دهان قرار داد. جراح از پروتزهای مختلف سنتزی یا طبیعی موجود، بهترین نوع را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می ‌کند.

 • لیفت لب

برداشتن پوست اضافی و رو به بالا کشیدن لب ‌ها (لیفت لب) برای افرادی مناسب و مفید است که از شل شدن یا افتادگی پوست یا رو به پایین متمایل شدن دهان ناراضی هستند. برای افزایش حجم لب بالا، برشی در قسمت زیر بینی ایجاد می‌شود و پوست برای رو به بالا کشیدن لب کوتاه می‌شود.

دیگر روش‌های عمل زیبایی لب موجب کوتاه شدن لب بالا و بیشتر مشخص شدن دندان‌ ها می‌شود. برش ‌های کوچکی در کنار دهان برای از بین بردن حالت افتادگی دهان، ایجاد و پوست اضافی برداشته می‌شود، سپس بخیه ‌های بسیار ظریفی زده می‌شود که بعد از 4 تا 5 روز کشیده می‌شوند. جراحی زیبایی لیفت لب ، جوانی و جذابیت بیشتری را برای لبخند بر جای میگذارد.

 

عمل زیبایی لب

 

هزینه انواع عمل زیبایی لب در تهران

با تقبل هزینه بالا کشیدن لب ، عمل لب را می ‌توان در بیمارستان، مطب مجهز پزشک یا مرکز جراحی سرپایی معتبر در تهران انجام داد. بیشتر عمل‌ ها حدود 30 دقیقه تا 2 ساعت زمان می‌برد. بیمار برای راحت بودن در طی جراحی زیبایی لب ، داروهای آرام بخش دریافت می‌کند. معمولاً عمل لب از داخل تحت بی‌ حسی عمومی انجام می‌شود، اگرچه در برخی موارد ، تزریق بی‌ حسی موضعی یا دریافت داروی آرام بخش توسط سرم نیز پیشنهاد می‌شود.

جراح برنامه عمل لب را طبق روال تعیین شده قبل از جراحی زیبایی لب  ادامه می‌دهد. در صورت انتخاب کردن تزریق چربی، لیپوساکشن باید برای تخلیه چربی مناسب قابل تزریق در لب ‌ها انجام شود. بیمار بعد از اتمام عمل زیبایی لب به بخش ریکاوری منتقل می‌شود و در آنجا تحت نظر قرار می‌گیرد. در برخی از جراحی‌ ها بخیه نیز زده می‌شود.

بیمار بعد از مدت کوتاهی تحت نظر بودن مرخص می‌شود، مگر آن که جراح پلاستیک برنامه‌ های دیگری را برای دوران بهبود بعد از جراحی لب در نظر گرفته باشد. برداشتن سیلیکون های تزریق شده و تخلیه ژل لب نیز مثل جراحی کوچک کردن لب می باشد؛ با این تفاوت که سیلیکون های آزاد و بافت اسکار نیز ممکن است در طول عمل زیبایی لب برداشته شوند.

محل برش با بخیه های موقت بسته خواهند شد تا نتیجه جراحی زیبایی لب مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورت نیاز بافت بیشتری برداشته شود. بعد از اینکه ظاهر رضایت بخش حاصل شد، برش های ایجاد شده به صورت کامل بخیه زده می شوند.

روشهای جراحی در عمل زیبایی لب

در مقایسه عمل لب با دیگر جراحی های زیبایی صورت، عوارض ناشی از جراحی لب بسیار کمتر از جراحی بینی و جراحی پلک می باشد.

به طور مثال در جراحی بینی امکان گرفتگی دائمی بینی وجود دارد و همچنین در جراحی پلک، بسته نشدن چشم ها در زمان خواب از عوارض مهم می تواند باشد؛ ولی در جراحی لب، مطمئنا بسته نشدن دهان، اختلال در بلع و صحبت کردن ایجاد نخواهد شد.

زمانی که هزینه جراحی زیبایی لب در تهران ، زمان بهبودی و دیگر شرایط جراحی های مختلف زیبایی را با یکدیگر مقایسه می کنیم، متوجه می شویم که عمل زیبایی لب هزینه کم، بدون نیاز به بیهوشی، مدت بهبودی کوتاه و غیره را به همراه دارد که آن را در میان  دیگر جراحی های زیبایی منحصر به فرد می کند.

 

عمل زیبایی لب

 

جلسه مشاوره اولیه عمل لب در تهران

در طول جلسه مشاوره اولیه این فرصت را دارید تا با جراح مورد نظر در مورد نتایج دلخواه خود صحبت کنید. جراح نیز در این جلسه وضعیت و شرایط  لب را بررسی می‌کند. نکته مهم صادق بودن بیمار با جراح و آمادگی برای ارائه پاسخ‌ های صحیح و کامل به پرسش‌ های زیر است.

 1. آیا از ابتلا به بیماری خاصی رنج می‌برید یا به دارو های معینی حساسیت دارید؟ آیا تحت درمان قرار گرفته اید؟
 2. آیا قبل از این تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اید؟
 3. هم اکنون از چه داروها، ویتامین‌ ها و مکمل‌ های گیاهی‌ ای استفاده می‌کنید؟
 4. آیا نوشیدنی‌ های الکلی، دخانیات و مواد مخدر مصرف می‌کنید؟
 5. سابقه انجام عمل‌ های غیرجراحی یا غیرتهاجمی زیبایی را دارید؟
 6. انتظار شما از عمل لب چیست؟ انگیزه اصلی شما از انجام جراحی زیبایی لب چیست؟

احتمالاً جراح اقدام های زیر را نیز انجام خواهد داد:

جراح از شما می‌خواهد تا به آینه نگاه کنید و تغییر دقیق مورد نظرتان را به وی نشان دهید ، عکس‌ هایی را برای ثبت در پرونده پزشکی از شما می‌گیرد، صورت را مورد بررسی و اندازه‌ گیری قرار داده و به کمک نرم افزار های تصویری کامپیوتری نتیجه احتمالی جراحی زیبایی لب  را به شما نشان خواهد داد.

 • وضعیت سلامت شما، بیماری‌ های کنونی یا پیشین یا عامل‌ های خطر را ارزیابی می‌کند.
 • خاصیت ارتجاعی پوست را بررسی میکند.
 • راه حل های انجام عمل زیبایی لب را توضیح می‌دهد و دوره درمانی پیشنهادی خود را مطرح می‌کند.
 • شما را از نتایج احتمالی، همچون عوارض بالقوه یا خطرهای احتمالی آگاه می‌کند.
 • در رابطه با نوع بی ‌حسی پیشنهادی با شما صحبت می‌کند.

 

عمل زیبایی لب

 

اقدامات پس از عمل زیبایی لب

پس از عمل لب به مدت یک تا دو روز با کبودی ، ورم و ناراحتی ملایم تا متوسط رو به رو خواهید شد.

با قرار دادن کمپرس سرد بر روی محل عمل لب می‌توانید ورم، کبودی و درد را کم کنید. به مدت یک تا دو روز باید رژیم غذایی خود را به مایعات محدود کنید. احتمالا همان روز عمل، می‌توانید حرکت کنید، ولی باید فعالیت ‌های خود را محدود نمایید.

 

عمل زیبایی لب

 

جراحی زیبایی لب با چربی

تزریق چربی به لب تحت بیحسی موضعی از ران یا شکم خود فرد ساکشن می شود و با سرسوزن مخصوص به لب تزریق می شود. دوام این چربی شبیه کلاژن است اما فرق اساسی این دو این است که چون چربی از بدن خود فرد برداشته میشود آلرژی زا نیست و نیازی به تست ندارد.

برای نتیجه بهتر ممکن است لازم باشد تا بیش از یکبار تزریق چربی انجام شود. در روش ساکشن کردن چربی ، چیزی که وارد سرنگ می شود ذرات بسیار ریز چربی است که ارتباطات خونی خودشان را از دست داده اند لذا بعد از تزریق به مدت کوتاهی جذب میشود.

برای اینکه دوام چربی بیشتر شود میتوان به جای ساکشن کردن چربی از درموفت استفاده کرد. بدین منظور برشی 5 سانتیمتری روی پوست شکم یا زیر ناف داده و از چربی زیر پوست باریکه ای از چربی به قطر یک خودکار برمیداریم و سپس در زیر پوست لب تونلی درست کرده و این گرفت چربی را وارد آن می کنیم. از آنجاییکه در این روش سلول های چربی له نشده اند و با عروق تغذیه کننده خود برداشته شده اند میزان جذب آن خیلی کمتر از وقتی است که چربی به طریقه ساکشن خارج شده باشد. از این تکینک عمل زیبایی لب برای برجسته کردن هر دو لب و همینطور پر کردن خط خنده میتوان استفاده کرد.

جراحی زیبایی لب با ژل

از تزریق ژل نیز برای برجسته تر و کلفت تر کردن لبها می توان استفاده کرد. از آنجاییکه ژل یک ماده غیر طبیعی است باید دقت شود که از مارک هایی استفاده شود که استاندارد های لازمه را داشته باشند. ماندگاری آنها بسته به جنس آنها متفاوت است.

تزریق ژل تحت بیحسی موضعی در مطب قابل تزریق هستند. بعد از تزریق، لبها تا چند روز کمی متورم هستند. برای کاستن از این تورم بهتر است 24 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید. ضمنا لازم است برای پیشگیری از عفونت از آنتی بیوتیک نیز استفاده نمایید.

عمل زیبایی لب

لیفت سانترال لب

به طور کلی به بالا کشیدن لب بالایی و از بین بردن فاصله لب بالا تا بینی، لیفت سانترال لب گفته می شود. افرادی که از فرم لب و یا فاصله بین لب بالا و بینی خود راضی نیستند طرفدار عمل زیبایی لب می باشند.

لازم به ذکر است که طول ایده آل فاصله بین بینی و لب بالا  ۱۲-۱۵ میلی متر است اما به دلایل مختلفی ممکن است در صورت افراد مختلف متفاوت باشد زیرا فاصله لب بالا تا بینی بطور قابل توجهی فراتر از این اندازه ها رشد میکند و اغلب به شکل غیر طبیعی، طولانی می شود که این موضوع باعث ایجاد فرم نامناسب خواهد شد.

جراحی لب از داخل

در این روش، برش عمل زیبایی لب در داخل دهان یعنی پشت لب ایجاد می شود. برش ها به صورت خطوط شکسته هستند. با این روش، بافت های پایین تر در پشت لب به بالا منتقل می شود و در نهایت به افزایش حجم لب کمک می کنند.
در این روش تمامی برش ها در داخل دهان ایجاد می شوند و هیچگونه ردی از جراحی زیبایی لب در ظاهر بیمار باقی نخواهد ماند. این روش به ویژه برای افرادی که تمایل به تغییر فرم لب ندارند، مناسب است. در این روش با وجودی که سایز لب بزرگتر می شود ولی فرم لب قابل تغییر نیست.