عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران یا رینوپلاستی نوعی از جراحی های زیبایی می‌باشد که معمولاً توسط جراح گوش و حلق و بینی، جراح فک و یا جراح پلاستیک و صورت انجام خواهد شد.

عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران چگونه است؟

 

امروزه عمل بینی در تهران از رايج ترين جراحی ها مي باشد که در کشور ایران به صورت چشمگیری افزایش یافته است. اکثر افرادی که جراحی بینی انجام می دهند فقط به ظاهر و زيبايي بينی توجه دارند و به مسائل دیگر آن توجهي ندارند.

همان گونه که می دانید رابطه ی نزدیک  بينی با پيشانی، چشم، لب وچانه طوری است كه هرنوع نقص دراعضای صورت  مي تواند براين ارتباط ظريف موثر باشد. به عنوان نمونه  چانه كوچك ،موجب برآمده تر به نظر رسيدن بيني مي شود. بی توجهی نسبت به تناسب بينی با اعضای  صورت باعث عدم دسترسی به نتيجه رضايت بخش خواهد شد.

در عمل بینی در تهران مشکلات مختلفی را می‌توان برطرف کرد ازجمله این مشکلات:

 

بزرگی بینی

 

قوز بینی

 

پهن بودن بینی

 

زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت

 

بزرگی سوراخ‌های بینی

 

 

تفاوت جراحی بینی سنتی و مدرن

 

در عمل  بینی در تهران به روش سنتی کوچک بودن و ظاهربینی تنها مدنظر بود، به همین علت بینی ازلحاظ کاربردی دچار مشکل می‌شود ، در این نوع جراحی بخش گسترده ای  از غضروف‌ها برداشته و استخوان‌ها به‌شدت خورد شده ولی امروزه با پیشرفت علوم پزشکی، غضروف‌ها را می‌توان با بخیه زدن و شکل دادن هم ازجهت ظاهر و هم ازلحاظ کاربردی بهبود پیداکرده است. امروزه عمل بینی در تهران بیشتر به دو روش یاز وبسته انجام می شود.

در جراحی بینی بسته، جراح بدون برش در بخش بیرون بینی تغییراتی در درون‌بینی ایجاد کرده و این نوع جراحی بیشتر برای مشکلات جزئی کاربرد دارد در صورتی که  درروش باز جراح روی پوست بینی برش‌هایی را ایجاد می‌کند، بدین‌صورت حفره‌های بینی به دو بخش تقسیم‌شده ، سپس پوست بینی به ناحیه بالا کشیده می‌شود تا به داخل بینی دسترسی بیشتری داشته باشد.اما برای اینکه تشخیص دهیم کدام ‌یک از جراحی‌های زیبایی بهتر است باید به نتیجه آن نگاهی کرد.

شرایط سنی در عمل بینی در تهران

توصیه می‌شود دختران و پسران بعد از گذراندن سن بلوغ این کار را انجام دهند که بیشتر دختران در اواخر ۱۶ سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی می‌توانند به بلوغ کامل برسند و جراحی زیبایی بینی را انجام دهند و افرادی که سنشان بالای۴۰ سال است  اگر سلامتی جسمانی را دارا هستند مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

 

عوارض عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران همچون همه‌ی جراحی‌ها عوارضی را به دنبال خواهد داشت ، اگر فرد نکات بعد از عمل را به‌صورت کامل رعایت کند ،همچنین مهارت جراح در کنار آن می‌تواند درصد به وجود آوردن عوارض را به حداقل رساند، دیگر عواملی که باعث ایجاد عوارض می‌شود به طور مثال : اصلاح نشدن کامل تیغه که باعث جداشدگی غضروف و  استخوان می‌شود، برداشتن بیش‌ازحد قوز که باعث میشود بینی به شکل زین درآید ، چسبندگی‌های داخل بینی و باقی ماندن تیغه انحرافی که باعث ایجاد مشکلات تنفسی خواهد شد .

نکات قبل از عمل بینی در تهران

 

استفاده نکردن از داروهایی مثل آسپرین و پروفن به مدت دو هفته قبل از عمل

 

ناشتا بودن پیش از عمل به مدت ۸ ساعت

 

عقب افتادن عمل  باوجود داشتن سرماخوردگی

 

ترک سیگار در طی دو هفته قبل جراحی بینی

 

در صورت مصرف داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید

 

 

مراقبت ها بعد از عمل بینی در تهران

 

از کیسه یخ روی چشم برای کاهش تورم به مدت ۲۴ ساعت استفاده کنید.

 

برای بهتر شدن تنفس به مدت چند هفته شستشوی داخل بینی با محلول نمک را انجام دهید .

 

جلوگیری از هرنوع ضربه در چند روز اول

 

جلوگیری از خنده کردن  یا گریه یا عطسه با دهان باز

 

از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و ورزش دی طی چند هفته اول جلوگیری کنید.

 

عمل بینی گوشتی

 

به اصلاح به بینی‌هایی گفته می‌شود که دربخش  نیمه پایینی دارای پوست ضخیمی و چربی‌زایی هستند گفته می‌شود.

نحوه‌ی جراحی بینی گوشتی

 

در عمل  بینی‌های گوشتی مهم‌ترین کار کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمتی دیگر می‌باشد.معمولاً بافت افزودنی از قسمت غضروف تیغه‌ی بینی می‌باشد، در مواردی که تیغه بینی غضروف نداشته باشد از غضروف گوش بدون اینکه صدمه‌ای به شکل  گوش وارد نشود استفاده می‌شود.

چرا انجام  جراحی بینی گوشتی سخت‌تر است؟

یکی از عوامل مشخص کننده ی  نتیجه‌ی نهایی عمل بینی کیفیت و ضخامت پوست است؛ همچنین نتیجه نهایی  از مواردی می‌باشد که به‌آسانی  نمی‌توان پیش‌بینی کرد. در عمل بینی در تهران برای بینی گوشتی تغییر شکل استخوان  وغضروف بینی بیشترین کاری است که بر روی بینی انجام می شود.

متخصصان با روشهای گوناگونی غضروف و استخوان بینی را تغییر فرم می‌دهد تا به شکل دلخواه برسد. در طی زمان بهبودی هنگامی به نتیجه‌ی موردنظر می‌رسیم که پوست و بافت نرم بینی به جهت چارچوب بینی منقبض شود.

این فرآیند امکان دارد چند ماه طول بکشد. به همین علت است که شما تا هفته‌ها و یا ماه‌ها بعد از جراحی نتیجه‌ی نهایی را نخواهید دید  به دلیل اینکه پوست و بافت نرم متورم است.

 

عمل بینی استخوانی

یکی از عوامل مهمی که در جراحی بینی استخوانی صورت می‌پذیرد برداشتن قوز و برآمدگی می‌باشد که این عمل باعث تغییر فرم بینی به بهترین حالت می‌شود، بینی‌های استخوانی به دلیل داشتن برآمدگی استخوانی سایر اعضای صورت را می‌تواند تحت تأثیر قرار دهد و از زیبایی صورت متقاضی می‌تواند کاسته شود، ممکن است درآن دوران آسیبی به بینی وارد شود اما تغییر زیادی متوجه نشوید در آن دوران ولی باطی زمان و افزایش سن این تغییر را در فرم بینی خود می‌بینید.

انتخاب بهترین دکترزیبایی بینی

افرادی که به دنبال جراح بینی هستند باید بدانند که حساسیت جراحی بینی  بالاست وباید در انتخاب دکتر زیبایی بینی دقت لازم را داشته باشند

کسانی که دنبال بهترین دکتر زیبایی بینی هستند باید پزشکی را انتخاب کنند که در این زمینه تجربه بالایی داشته باشند .زیرا بهترین دکترزیبایی  بینی  با انجام این جراحی فرم زیبایی را به بینی شما خواهد داد بدون اینکه مشکلی در تنفس شما بروز نماید.

شما می‌توانند مشاوره‌های که نیاز است را از پزشک خود دریافت نمایند.در ضمن به یاد داشته باشید که این نوع جراحی کار فوق تخصص جراحی پلاستیک می‌باشد که با تحقیق و بررسی می‌توانید اسامی آن‌ها را در سایت جراحان پلاستیک ببینید وبهترین دکتر زیبایی بینی  را انتخاب نمائید.

 

 

در صورت بروز  علائم زیربعد از عمل بینی با پزشک خود تماس بگیرید

-خونریزی بینی (منظور خونابه نیست)

-تهوع و استفراق پشت سرهم

-اسهال

-سرگیجه و گیجی

-درد غیرقالب تحمل در بینی و اطراف آن

-تنگی نفس

-ضربان بالای قلب

-جوش های پوستی زیاد

عمل بینی در تهران

خطرات جراحی بینی

همه عمل‌های جراحی دارای مخاطرات و ریسک‌هایی مانند عفونت، خونریزی‌های پیش بینی نشده یا واکنش به داروهای بیهوشی هستند.

جراحی بینی نیز از این امر مستثنی نیست و ممکن است خطرات دیگری نیز به دنبال داشته باشد که عبارتند از:

  • مشکلات تنفسی
  • سوراخ یا زخم در تیغه بینی
  • خونریزی بینی
  • بی حسی بینی
  • نامتقارن شدن بینی
  • بخیه و زخم
  • انسداد بینی

ممنوعات پس از عمل بینی

تا چند هفته پس از جراحی بینی انجام کارهای زیر ممنوع خواهد بود:

-دویدن و انجام ورزش‌ها و فعالیت های جسمی شدید

-شنا کردن

-فین کردن

-خندیدن و لبخند زدن

-استفاده از عینک

-مسواک زدن

عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران  برای چه کسانی ممنوع است

عمل جراحی پلاستیک و زیبایی بینی در اطفال، افراد مسن و کسانی که بیماری‌ هایی مانند سرطان، بیماری‌ های خونی، عیوب انعقادی و امراض ناتوان‌ کننده مزمن، عفونت‌های حاد، بیماری‌ های روانی و قلبی شدید دارند، ممنوع است.

 سن مناسب برای جراحی بینی

محدودیت سنی مشخصی در جراحی بینی وجود دارد. این عمل در دختران از سن ۱۵ سالگی و در پسران از سن ۱۷ سالگی به شرط رشد کامل جسمی وفکری وداشتن انگیزه کافی فرد امکان‌پذیر است و توصیه می‌ شود قبل از سن تعیین شده این عمل انجام نشود چرا‌ که می‌تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد.

آیا نتیجه عمل بینی مشخص است

 

قبل از عمل جراحی بینی نمی‌توان به‌ طور دقیق اعلام کرد که بینی بعد از جراحی به چه شکل در خواهد آمد چرا‌ که عوامل زیادی در این امر دخیل هستند. از‌جمله کیفیت پوست بینی یکی از فاکتور‌های اصلی تعیین‌کننده نتیجه نهایی عمل بینی است. غیر از پوست، تبحر و تجربه جراح هم می‌تواند در این زمینه دخیل باشد.

بعد از عمل جراحی باید تا مدتی به دستورات پزشک گوش داده و رعایت نمایید تا ورم و التهاب ناحیه مربوطه زودتر برطرف شود همچنین از برخورد ضربه در ماه اول بعد از جراحی بینی خودداری نمایید زیرا احتمال شکستگی و ایجاد مشکلات بزرگتر را به دنبال دارد.

 

 

عمل بینی در تهران

 

در آخر باید گفت که اگر بینی افراد در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند نگرفته است بیماران نباید وحشت زده بشوند زیرا نتیجه ی نهایی جراحی بینی می تواند تا یک سال متغیر باشد. اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه جراحی ناراضی بود، گزینه هایی برای اصلاح و درمان وجود دارد. بسته به میزان تغییرات که نیاز است، جراح ممکن است تغییر شکل بدون جراحی یا اگر جزو افراد واجد شرایط برای جراحی ترمیمی باشید جراحی ترمیمی را به شما پیشنهاد کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات