سوالات متداول در لیفت صورت

سوالات متداول در لیفت صورت

سوالات متداول در لیفت صورت را در این قسمت قرار داده ایم تا اشخاصی که قصد لیفت صورت را دارند بیشتر با این روش و سوالاتی که در رابطه با آن مطرح شده است آشنا شوید.

سوالات متداول در لیفت صورتلیفت صورت، که به آن rhytidectomy و یا cervicofacial rhytidectomy گفته میشود، یک عمل جراحی پلاستیک است که برای جوان سازی بخش پایین صورت و بالای گردن، ارائه ظاهر جوان‌تر و چهره آسوده، طراحی شده توسط جراح موفق در لیفت صورت میباشد .

مهم است که دقت داشته باشیم که جراحی بالا کشیدن پوست صورت به روش سنتی یا استاندارد تنها جوان سازی یک سوم پایینی چهره را بهبود می‌بخشد در حالیکه یک لیفت کامل چهره شامل بالا بردن ابرو، بلفاروپلاستی و بالا بردن بخش وسط چهره علاوه بر لیفت قسمت پایین صورت، برای جوان سازی پیشانی، پلک‎ها، قسمت وسط چهره و قسمت پایین چهره میباشد.

یکی از عوارض افزایش سن افتادگی پوست صورت است، که از نشانه های پیری می باشد و با بروز این مشکل فرد زیبایی و اعتماد بنفس خود را از دست می دهد.

برای رفع این مشکل راه های بسیاری مطرح شده است که تاثیر گذار ترین این روش ها جراحی لیفت صورت می باشد که یک روش دائمی می باشد و مشکل افتادگی و آویزانی پوست صورت را به طور کامل برطرف می کند .

با انجام این جراحی علاوه بر رفع افتادگی پوست چین و چروک های روی پوست صورت از بین می رود .

هایفوتراپی

برای از بین بردن افتادگی پوست صورت و چین و چروک های آن روش های کم تهاجمی تری مانند هایفوتراپی امروزه مطرح شده است، این روش بطور موقتی مشکل افتادگی پوست را برطرف می کند ، افرادی که بدنبال یک روش مطمئن برای رفع افتادگی پوست صورت خود هستند جراحی لیفت صورت روش بسیار مناسبی می باشد .

سوالات متداول در لیفت صورت ذهن افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند و می خواهند با انجام این جراحی دیگر پوست افتاده و آویزانی نداشته باشند، درگیر کرده است که در این مقاله این سوالات مطرح می شود تا پاسخ آن را دریافت نمایید

از جمله سوالات متداول در لیفت صورت :

 • انجام دادن لیفت صورت چقدر زمان میبرد ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

لیفت استاندارد یا قسمت پایین صورت به شکل معمول چهار تا شش ساعت طول خواهد کشید .

 • بیهوشی مورد نظز برای این جراحی چه نوع بیهوشی میباشد ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

ممکن است بیماران استفاده از یک آرام بخش عمیق (twilight anesthesia) یا بی‌هوشی عمومی را برای جراحی زیبایی صورت انتخاب نمایند.

 • چند وقت بعد از لیفت صورت بخیه‌ها کشیده میشوند ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

بخیه‌ها پس از ۵ تا ۶ روز پس از لیفت صورت برداشته خواهد شد .

 • آیا کرم هایی که برای بالا کشیدن پوست صورت تبلیغات میشوند ، موثر هستند ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

خیر – این کرم ها و محصولات صرفا برای تبلیغ می باشد و هیچ گونه جنبه درمانی ندارند  زیرا نفوذ این کرم ها در بخش های از پوست می باشد و در ریزش صورت و افتادگی صورت تاثیری نخواهند داشت .

 • چه عواملی در افتادگی صورت موثر است ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

 

عوامل متعددی در افتادگی صورت تاثیر گذار هستند مانند:  عوامل نژادی ، ارثی برخی از عوامل محیطی می باشند مانند جاذبه ، آفتاب و رطوبت هوا که باید همه این موارد  تحت کنترل قرار بگیرد .

 • چه اشخاصی که جهت لیفت صورت مناسب هستند ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

تمامی اشخاصی که سن بالای ۳۵ سال را دارند و دچار افتادگی پوست شده اند جهت انجام لیفت صورت بسیار مناسب هستند ، اشخاصی که دچار افتادگی غبغب و گونه و تنبلی پوست هستند نیز جهت لیفت صورت مناسب هستند .

 • روش های لیفت صورت کدامند؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

معمولا در روش لیفت صورت در قسمت پوست ، عضلات و کاسه سر برشی ایجاد می شود و بخش اضافی پوست را به سمت بالا میکشند ؟

 • آیا نیاز به مراقبت های خاصی پیش از لیفت صورت میباشد ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

خیر – پیش از لیفت صورت نیاز به مراقبت های ویژه ای نیست اما بعد از جراحی لیفت صورت اشخاص باید مراقبت های خاص خود را انجام دهید .

 • چند وقت بعد از عمل جراحی لیفت صورت می‌توانید ورزش کنید؟ ( سوالات متداول در لیفت صورت )

 

فعالیت هوازی و بازسازی می‌تواند در ظرف ده تا چهارده روز پس از چهره سازی دوباره از سر گرفته شود، در حالی که فعالیت‌های شدید و تمرینات مقاومتی ممکن است طی سه تا چهار هفته دوباره ادامه پیدا کند.

 • آیا بعد از جراحی لیفت صورت اثری باقی خواهد ماند؟ ( سوالات متداول در لیفت صورت )

با وجود اینکه برش‌های ایجاد شده برای لیفت صورت موجب ایجاد اسکارهایی می‌شوند، معمولا در داخل و اطراف منحنی‌های طبیعی گوش قرار می‌گیرند و در خط رویش مو در پشت گوش امتداد می یابد.

در بعضی موارد، یک برش کوتاه در یک مکان کاملا پنهان در زیر چانه ایجاد میشود پس از بهبودی، برش‌های لیفت چهره به سختی قابل مشاهده میباشند .

 • آیا لیفت صورت روش دردناک و سختی است ؟( سوالات متداول در لیفت صورت )

معمولا هر گونه درد یا ناراحتی که بیماران پس از بالا کشیدن پوست صورت تجربه می‌کنند  قابل توجه نیست و به خوبی با داروهای تجویزی با دوز کم کنترل خواهد شد.

سوالات متداول در لیفت صورت

برای جراحی بالا کشیدن پوست صورت مناسب ترین سن چه سنی می باشد ؟

برای جراحی بالا کشیدن پوست صورت مناسب ترین سن چه سنی می باشد ؟افراد میانسالی که با مشکل افتادگی پوست صورت مواجه هستند و شرایط لازم را برای انجام این جراحی دارند  کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستند ، در واقع تمامی افرادی که بدلیل افزایش سن یا ژنتیکی پوست صورت آن ها حالت آویزان پیدا کرده است و چین و چروک هایی بروی صورت آن ها پدید آمده است می توانند این جراحی را انجام دهند .

سوالات متداول در لیفت صورت

تکنیک های مورد استفاده در جراحی لیفت صورت چه تکنیکی هایی می باشد ؟

درصورتی که میزان افتادگی خفیف باشد جراحی مینی لیفت، صورت می گیرد در این جراحی برش های ایجاد شده کوچک می باشد ، اما در مواقعی که میزان افتادگی شدید باشد برش هایی در بخش پوست، عضلات و کاسه سر ایجاد می شود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت صورت نمی باشند ؟

برخی از افراد با مشکل افتادگی شدید در ناحیه ابرو و پلک مواجه هستند و برای رفع این مشکل خود خواهان انجام جراحی لیفت صورت هستند، جراحی لیفت صورت در این افراد توصیه نمی شود،برای از بین بردن این افتادگی جراحی بلفاروپلاستی گزینه مناسبی می باشد .

 برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات