سوالات متداول در لیفت صورت چیست ؟

سوالات متداول در لیفت صورت را در این مقاله ، قرار داده ایم ؛ تا اشخاصی که قصد لیفت صورت را دارند ، بیشتر با این روش و سوالاتی که در رابطه با آن مطرح شده است ، آشنا شوند.

لیفت صورت ، که به آن rhytidectomy و cervicofacial rhytidectomy نیز گفته می شود ؛ یک عمل جراحی پلاستیک است که جهت جوانسازی بخش پایینی صورت و بالایی گردن و در نتیجه ارائه ظاهر جوان و چهره آسوده ، توسط جراح موفق در لیفت صورت ، طراحی شده است.

مهم این است که دقت داشته باشیم که جراحی بالا کشیدن پوست صورت به روش سنتی یا استاندارد ، تنها جوانسازی یک سوم پایینی چهره را به همراه دارد ؛ در حالی که ، لیفت کامل چهره ؛ شامل بالا بردن ابروها ، بلفاروپلاستی ، بالا بردن ناحیه میانی چهره علاوه بر لیفت قسمت پایینی صورت ، جوانسازی پیشانی ، پلک ها و ناحیه میانی و پایینی چهره  را به همراه دارد.

سوالات متداول در لیفت صورت

طبق گفته بهترین جراح پلاستیک تهران  : یکی از عوارض افزایش سن ، افتادگی پوست صورت است که از نشانه های پیری می باشد ؛ با بروز این مشکل ، فرد زیبایی و اعتماد به نفس خود را از دست می دهد. برای رفع این مشکل ، راه های بسیاری مطرح شده است که تاثیر گذار ترین آن ها ، جراحی لیفت صورت بوده که یک روش دائمی می باشد و مشکل افتادگی و آویزانی پوست صورت را به طور کامل برطرف می کند.

لازم به ذکر است ؛ با انجام این جراحی ، علاوه بر رفع افتادگی ، چین و چروک های پوستی نیز از بین می رود.

هایفوتراپی

امروزه برای از بین بردن افتادگی و چین و چروک های پوست صورت ، روش های کم تهاجمی تری ؛ مانند هایفوتراپی نیز مطرح شده است ؛ این روش ، به طور موقتی مشکل افتادگی پوست را بر طرف می کند ؛ اما برای افرادی که به دنبال یک روش مطمئن برای رفع افتادگی پوست صورت خود هستند ، جراحی لیفت صورت روش بسیار مناسبی می باشد.

سوالات بسیاری در زمینه لیفت صورت ، ذهن افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند و می خواهند با انجام این جراحی دیگر پوست افتاده و آویزانی نداشته باشند را درگیر کرده است که در این مقاله ، این سوالات مطرح می شود تا پاسخ آن را دریافت نمایید.

سوالات متداول در لیفت صورت

از جمله سوالات متداول در لیفت صورت :

 • انجام دادن لیفت صورت چقدر زمان می برد ؟

لیفت استاندارد یا ناحیه پایینی صورت حدودا ، چهار الی شش ساعت به طول خواهد انجامید.

 • بیهوشی مورد نظر برای این جراحی چه نوع بیهوشی می باشد ؟

بیماران می توانند استفاده از آرام بخش عمیق ( twilight anesthesia ) یا بی هوشی عمومی را برای جراحی زیبایی صورت انتخاب نمایند.

 • چند وقت بعد از لیفت صورت بخیه ها کشیده می شوند ؟

بخیه ها پس از ۵ تا ۶ روز پس از لیفت صورت ، برداشته خواهند شد .

 • آیا کرم هایی که برای بالا کشیدن پوست صورت تبلیغ می شوند ، موثر هستند ؟

خیر ؛ این کرم ها و محصولات ، صرفا برای تبلیغ بوده و هیچ گونه جنبه درمانی ندارند ؛ زیرا ، نفوذ این کرم ها در بخش هایی از پوست می باشد که در ریزش و افتادگی صورت تاثیر نخواهد داشت.

 • چه عواملی در افتادگی صورت موثر است ؟

عوامل متعددی در افتادگی صورت ، تاثیر گذار هستند ؛ مانند عوامل نژادی ، ارثی ؛ برخی از عوامل محیطی مانند جاذبه ، آفتاب و رطوبت هوا که باید همه این موارد تحت کنترل قرار بگیرد.

 • چه اشخاصی جهت لیفت صورت مناسب هستند ؟

تمامی اشخاصی که سن آن ها بالای 35 سال بوده و دچار افتادگی پوست شده اند ، جهت انجام لیفت صورت بسیار مناسب هستند ؛ کسانی که دچار افتادگی غبغب و گونه هستند نیز جهت لیفت صورت مناسب هستند.

سوالات متداول در لیفت صورت

ادامه مقاله سوالات متداول در لیفت صورت :

 • روش های لیفت صورت کدام اند ؟

معمولا جهت انجام جراحی لیفت صورت در ناحیه پوست و عضلات کاسه سر برش ایجاد شده و بدین ترتیب بخش اضافی پوست به سمت بالا کشیده می شود.

 • آیا نیاز به مراقبت های خاصی پیش از لیفت صورت می باشد ؟

پیش از لیفت صورت نیاز به مراقبت های ویژه ای نیست ؛ اما بعد از جراحی لیفت صورت ، اشخاص باید مراقبت های خاص خود را انجام دهند.

 • چند وقت بعد از عمل جراحی لیفت صورت می توانید ورزش کنید ؟

فعالیت های هوازی می تواند در ظرف ده تا چهارده روز پس از چهره سازی ، دوباره از سر گرفته شود ؛ در حالی که امکان فعالیت های شدید و تمرینات مقاومتی ، طی سه تا چهار هفته پس از آن وجود خواهد داشت.

 • آیا بعد از جراحی لیفت صورت اثر اسکار ناشی از آن باقی خواهد ماند ؟

برش های ایجاد شده برای لیفت صورت ، معمولا در داخل و اطراف منحنی های طبیعی گوش قرار می گیرند و در خط رویش مو در پشت گوش امتداد می یابند ؛ در بعضی از موارد ، یک برش کوتاه در یک مکان کاملا پنهان در زیر چانه ایجاد می شود پس از بهبودی ، برش های لیفت چهره به سختی قابل مشاهده می باشند.

 • آیا لیفت صورت روش دردناک و سختی است ؟

معمولا هر گونه درد یا ناراحتی که بیماران پس از بالا کشیدن پوست صورت تجربه می کنند ، قابل توجه نیست و به خوبی با داروهای تجویزی با دوز کم کنترل خواهد شد.

 • برای جراحی بالا کشیدن پوست صورت مناسب ترین سن چه زمانی می باشد ؟

افراد میانسالی که با مشکل افتادگی پوست صورت ، مواجه هستند و شرایط لازم را نیز جهت انجام این جراحی دارند ، کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستند ؛ در واقع ، تمامی افرادی که به دلیل افزایش سن یا ژنتیک ، پوست صورت آن ها حالت آویزان پیدا کرده است و چین و چروک هایی بر روی صورت آن ها پدید آمده است ، می توانند این جراحی را انجام دهند .

سوالات متداول در لیفت صورت

 • تکنیک های مورد استفاده در جراحی لیفت صورت چه تکنیکی هایی می باشد ؟

در صورتی که میزان افتادگی ، خفیف باشد ؛ جراحی مینی لیفت صورت ، انجام می گیرد ؛ در این جراحی ، برش های ایجاد شده ، کوچک می باشد ؛ اما در مواقعی که میزان افتادگی شدید باشد ، برش هایی در بخش پوست ، عضلات و کاسه سر ایجاد می شود.

 • چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت صورت نمی باشند ؟

برخی از افراد ، با مشکل افتادگی شدید در ناحیه ابرو و پلک مواجه هستند و برای رفع این مشکل ، خواهان انجام جراحی لیفت صورت هستند ؛ جراحی لیفت صورت ، در این افراد توصیه نمی شود ؛ برای از بین بردن این افتادگی ، جراحی بلفاروپلاستی گزینه مناسبی می باشد.