بهترین جراح پلاستیک تهران کیست ؟

یک جراح پلاستیک ، پزشکی است که در زمینه تعاملات بیمار ، مراقبت و درمان آسیب دیدگی ها و تکنیک های جراحی پایه و نیز زمینه های تخصصی از قبیل انتقال بافت ، کانتورینگ بدن و جراحی لیزر آموزش های لازم را دریافت نموده است.

جراحی پلاستیک و جراحی های ترمیمی ، با بازیابی فرم و عملکرد نرمال ، سر و کار دارد. این یک تخصص متنوع برای درمان بزرگسالان و کودکان بوده و دامنه وسیعی از مشکلات در بخش های مختلف بدن را در بر می گیرد.

جراحان پلاستیک ، نواحی مختلف بدن ، از قبیل گوش ها ، صورت ، بینی ، دست ها و دیگر اندام ها را شکل می دهند. آن ها همچنین مشکلات مادرزادی از قبیل ساختارهای استخوان بد شکل در دست ها یا پاها را نیز درمان می کنند. جراحی زیبایی ، بخش های نرمال بدن را با دلایل زیبایی ، دوباره شکل دهی می نماید ، در حالی که جراحی ترمیمی ، بخش های آسیب دیده بدن در اثر تصادف ، بیماری یا دارای نقص خلقتی را درمان می کند.

جراح پلاستیک

یک جراح پلاستيک چه می کند ؟

جراحی پلاستیک ، چیزی فراتر از جراحی زیبایی می باشد. هر چند جراحی زیبایی ، احتمالاً آشکارترین و شاید جذاب ترین جنبه جراحی پلاستیک است ، ولی تنها بخش نسبتاً کوچکی از این تخصص را به خود اختصاص می دهد.

جراحان پلاستیک ، بر بیماری های حوزه فعالیت مثلاً پزشکان سرطان ، تسلطی ندارند ؛ همچنین حوزه تخصص آن ها ، بخش هایی از بدن را که مثلاً جراحان قلب قادر به درمان آن هستند ، در بر نمی گیرد.

آن ها بر روی کل بدن و بر روی انواع مختلف بیماری ها کار کرده و مرتباً در همکاری با پزشکان دیگر ، در یک گروه چند نظامی ، فعالیت می نمایند. جراحان پلاستیک ، مهارت ها و دانش ویژه از قبیل چگونگی طراحی پیوند پوست یا خلق یک پیوند فلپ را کسب می نمایند. آن ها می آموزند که چگونه یک بافت را از یک بخش از بدن به بخش دیگری انتقال دهند ؛ زخم های پیچیده را مدیریت نمایند و از مواد قابل ایمپلنت از قبیل پلاستیک یا فلز ، استفاده کنند.

جراحان پلاستیک ، علاوه بر اجرای روندهای زیبایی از قبیل لیفت صورت ، قادر به درمان استخوان های صورت و جمجمه ؛ درمان پارگی های لب یا کام ؛ وصل کردن انگشتان قطع شده دست ، پا یا سایر اعضای قطع شده می باشند. آن ها همچنین می توانند مشکلات مادرزادی را نیز درمان کند. جراحی پلاستیک عروق ریز ، آنچنان حساس و ظریف است که به استفاده از میکروسکوپ و بخیه های ریز ، ظریف تر از موی انسان نیاز دارد.

بیماران دچار سوختگی شده نیز اغلب برای پوشش دادن نواحی که دچار آسیب دیدگی شده یا اسکار در آن ها شکل گرفته است ، به جراحی پلاستیک نیاز دارند. بیمارانی که دچار آسیب دیدگی های تروماتیک شده اند نیز باید تحت جراحی پلاستیک قرار بگیرند.

جراح پلاستیک

جراحی پلاستیک شامل پنج زمینه کلی می شود که عبارتند از :

  • تروما و سوختگی ها
  • سرطان ( پوست ، سر و گردن ، سینه و ساکروم )
  • بدشکلی های مادرزادی
  • مشکلات زوال آفرین بافت که نیاز به ترمیم دارند.
  • نرمال سازی و بهبود شکل ظاهری

محل کار جراحان پلاستيک

یک جراح پلاستیک ، می تواند از یک عملکرد شکوفا و رو به ترقی در مجموعه های آکادمیک و خصوصی بهره مند شود. مسئولیت های یک جراح پلاستيک در یک هفته کاری میانگین ، شامل درمان های سرپایی در کلینیک ، جراحی ، کار کشیک و سر و کار داشتن با انواع ارجاعات کشیک می باشد. جراحان پلاستیک ، با افرادی از دیگر تخصص ها از قبیل متخصصان حلق و گوش و بینی ، ارتوپد ، نوروسرجری ، درماتولوژی ، ژنیکولوژی ، جراحی فک و صورت ، جراحی پستان و نیز دیگر حرفه های سلامت ، همکاری می کنند. یک جراح پلاستيک می تواند فعالیت خود را به یکی از این زمینه ها محدود کرده ، یا در چشم انداز کامل جراحی پلاستیک ، فعالیت نماید.

یک جراح پلاستيک همچنین می تواند در زمینه تحقیقات در زمینه جراحی پلاستیک ، در موسسات در سطح کشور یا در سراسر دنیا فعال باشد.

چقدر زمان نیاز است تا بتوان یک جراح پلاستیک شد ؟

جراح پلاستیک شدن حداقل به سیزده سال تحصیل یا بیشتر ، پس از سپری کردن دوره دبیرستان ، نیاز دارد. مدرک لیسانس ، دوره پزشکی چهار ساله ، دوره چهار ساله رزیدنتی ، دوره پنج یا شش ساله فلوشیپ از جمله دوره های سپری شده برای یک جراح پلاستيک می باشد.