جراح بینی تهران

بهترین جراح بینی تهران

جراح بینی تهران شما را در داشتن چهره ای زیبا کمک می کند. هدف بیشتر افراد از انجام این جراحی رسیدن به چهره ای زیبا و متفاوت با چهره قبلی است. جراحی بینی امروزه در ایران پیشرفت چشمگیری داشته است و سالانه تعداد متقاضیان آن رو به افزایش می باشد.

روشهای جراحی بینی

بطور کلی جراح بینی تهران به دو روش جراحی بینی را انجام می دهد. جراحی به دو روش باز و بسته انجام می شود که برای رسیدن به نتیجه عالی بهتر است قبل از رینوپلاستی اطلاعات کافی درباره این روش ها را کسب کنید.

جراح بینی تهران

جراحی بسته بینی

جراحی بسته بینی روشی است که اصلاحات و تغییر شکل‌ های بینی از داخل بینی توسط جراح بینی تهران انجام می‌ شود، تا دیگر نیازی به ایجاد برش در قاعده بینی نباشد. این تکنیک برای بیمارانی مناسب است که برای اولین بار جراحی بینی انجام می دهند.

یکی از تفاوت‌ های اصلی بین تکنیک ‌های باز و بسته این است که در تکنیک بسته نیازی به استفاده از برش معکوس در قاعده بینی نیست. بنابراین، در تکنیک بسته هیچ جای زخم و برشی در بیرون بینی به جا نمی ‌ماند.

مزایای انجام جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته که به دست جراح بینی انجام می شود، به خاطر بعضی مزایایی که دارد در برخی از عمل های جراحی زیبایی بینی انتخاب اول ببشتر جراحان می باشد. این مزیت ها عبارتنداز:

 • کاهش مدت زمان جراحی بینی
 • عدم ایجاد برش در ناحیه خارجی بینی
 • به دلیل تورم کم در نوک بینی ورم بینی در مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود.

متقاضی مناسب برای جراحی بسته بینی

بیماران مناسب برای جراحی بسته بینی معمولاً دارای بدشکلی‌های غیرپیچیده، تقارن نوک بینی و یک پل بینی متناسب و متقارن بوده و سابقه ضرب‌دیدگی شدید بینی ندارند. بینی‌های شدیداً کج یا نامتقارن گزینه‌های مناسبی برای این تکنیک نیستند.

جراح بینی تهران

جراحی بینی باز

در این روش علاوه بر ایجاد برش در داخل بینی، یک برش دیگر در پوست میان حفره های بینی نیز ایجاد می گردد و پوست به طور کامل از روی بینی بلند می شود و مسلما در این روش جراح بینی اشراف کاملی به ساختمان بینی دارد.

مزیت انجام جراحی بینی به روش باز

در جراحی باز دید بهترین جراح پلاستیک تهران بهتر است و راحت تر می تواند تغییرات لازم را انجام دهد، در صورتی که در جراحی بسته این امکان به راحتی وجود ندارد. در جراحی باز توانایی انجام عمل در بینی های مشکل، سهولت در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها بیشتر است.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته در چیست؟

 1. در جراحی بینی به روش باز ، تسلط جراح روی بینی بیشتراست و امکان اعمال تغییرات پیچیده روی بینی وجود دارد.
 2. انتخاب اول جراح برای رینوپلاستی ، در بیشتر موارد، جراحی بینی به روش باز است.
 3. در جراحی بینی بسته ، جراح دسترسی محدودی به بینی به ویژه به نوک بینی دارد.
 4. در جراحی بینی باز ، به دلیل بلند کردن کامل پوست بینی از اسکلت زیر آن ، میزان تورم و کبودی بیشتر است.
 5. جراحی بینی بسته ، برای بیمارانی که دارای ایرادات ناچیزی در بینی هستند مناسب است.
 6. جراحی بینی بسته ، نیازی به ایجاد برش در ناحیه کلوملای بینی وجود ندارد.
 7. در جراحی بینی بسته تنها به منظور کوچک نمودن بینی و ایجاد قرینگی در حفره های بینی ، برش هایی در پره های بینی ایجاد می شود.

جراح بینی تهران

مراقبت های بعد از جراحی باز و بسته

 • استفاده از کیسه یخ مخصوص چشم ها ، تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی توسط جراح بینی تهران به شما توصیه می شود.
 • ترشحات بینی با فشار ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به هیچ وجه نباید تخلیه شود.
 • طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شستشو دهید.
 • جراح بینی تهران به شما توصیه خواهد کرد که در هفته های اول پس از عمل از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
  تا حد ممکن تا چند هفته بعد از جراحی بهتراست از عینک، به خصوص عینک های آفتابی سنگین استفاده نشود.
 • جراح به شما خواهد گفت که دو الی سه هفته بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.
 • شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود بلامانع است.

جراحی بینی و بارداری

به گفته جراح بینی تهران انجام عمل بینی دو ماه بعد از زایمان بلامانع است و یک ماه بعد از جراحی زیبایی هم می توان اقدام به بارداری کرد ولی بهتر است این فاصله زمانی بیشتر شود تا عوارضی که به دلیل ضعف بدنی ایجاد می شود بروز نکند.

جراح بینی تهران

عمل انحراف بینی

جراحی بینی کاربرد هایی فراتر از زیبایی برای افراد دارد و برای بهبود عملکرد بینی هم به کار می رود. البته که وظیفه اصلی بینی، تنفس است و تعهدی راجع به زیبایی صورت بر عهده ندارد و جراح بینی هم این نکته را می داند. در بعضی مواقع بیماران مشکلی با ظاهر بینی خود ندارند و خواستار عمل انحراف بینی بدون عمل زیبایی هستند.

سپتوپلاستی یا عمل انحراف بینی ، بدون عمل زیبایی ، نوعی از جراحی بینی است که به طور ویژه جراح بینی تهران بر روی انحراف بینی کار کرده و تنفس فرد با این جراحی بهبود می یابد. اگرچه انحراف بینی امری رایج است اما برخی افراد از گرفتگی یک طرفه بینی خود رنج می برند و نمی توانند آنگونه که باید نفس بکشند.

جراح بینی تهران با انجام سپتوپلاستی می تواند تیغه منحرف شده بینی را صاف و راه جریان هوا را برای تنفس راحت تر باز کند. سپتوپلاستی تغییری را در ظاهر بینی ایجاد نمی کند و هدف آن فقط بهبود عملکرد بینی است.

انواع بیهوشی در جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی از آن ‌دسته جراحی هایی است که در مورد همه‌ بیماران دارای مراحل دقیقا یکسانی نیست. به این معنی که هر عمل زیبایی بینی در نوع خودش منحصر به ‌فرد می تواند باشد و براساس آناتومی و اهداف خاص همان بیمار تعیین می‌شود. پزشک معالج برای اینکه بتواند اصلاحات لازم را روی استخوان و غضروف بینی‌ اعمال کند، بسته به روش و پیچیدگی جراحی، فرد باید تحت بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار بگیرد.

جراح بینی تهران

عدم انتخاب جراح بینی خوب

اگر بیمار در انتخاب جراح زیبایی بینی به اندازه کافی دقت نکند ، ممکن است پس از جراحی بینی دچار مشکلاتی از قبیل کج شدن بینی ، قوس زیاد ، نامتقارنی سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی ، فرو رفتگی کناره های بینی ، بیش از حد سربالا شدن بینی و غیره شود.

در این صورت بیمار نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی پیدا می کند ؛ بنابراین بهتر است به هنگام انتخاب جراح زیبایی بینی بسیار دقت کنید. در این صورت دیگر دچارعوارض پس از جراحی بینی نخواهید شد.

در جراحی بینی ترمیمی آن مشکلاتی که در جراحی اول رفع نشده و مشکلاتی که پس از جراحی بینی اول به وجود آمده اصلاح می شود. این جراحی را می توان با هر دو روش باز و بسته انجام داد و ممکن است بین ۱ الی ۳ ساعت طول بکشد.

بیماران هنگامی می توانند اقدام به انجام جراحی بینی ترمیمی کنند که یک سال از جراحی اول آن ها گذشته باشد ؛ زیرا ورم بینی پس از گذشت یک سال به طور کامل از بین می رود و در این صورت تمامی مشکلات ظاهری بینی نمایان می شود.

البته در برخی موارد ممکن است پزشک تشخیص دهد که قبل از یک سال جراحی بینی ترمیمی انجام شود ؛ برای مثال وقتی که قوس بینی از بین نرفته در این صورت پزشک می تواند در مطب با سوهان کشی این مشکل را برطرف کند.

جراح بینی تهران

نتیجه انتخاب جراح بینی

می توان گفت نتیجه جراحی بینی کاملا به مهارت و تخصص جراح بینی بستگی دارد. البته عوامل دیگری هم در نتیجه جراح بینی از قبیل مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی و نوع ساختار بینی دخیل است ، اما مهارتی که جراح بینی به کار می برد در نتیجه جراحی بینی بسیار موثر خواهد بود.

اگرچه می توان با جراحی مجدد بینی ایرادات باقی مانده در جراحی بینی اولیه را اصلاح کرد اما ممکن است عوارض جبران ناپذیری ایجاد شده باشد.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل جراحی بینی با توجه به فاکتور هایی همچون میزان ایرادات موجود در بینی ، نوع بینی ، دستمزد جراح بینی و غیره بستگی دارد و پس از معاینه دقیق بینی بیمار تعیین خواهد شد.

بدیهی است که هزینه جراحی یک بینی استخوانی با قوز بسیار زیاد و شدید بیشتر از جراحی یک بینی استخوانی با قوز و میزان ایرادات کمتر، متفاوت است و بیشتر خواهد بود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات