جراحی پهلو

جراحی پهلو

جراحی پهلو یکی از جراحی های است که برای لاغری در ناحیه شکم وپهلواز آن استفاده می شود  امروزه  روشهای زیادی برای لاغری وجود دارد لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز از روش های پیکرتراشی برای جراحی پهلو می باشد  در این روش ، به وسیله ساکشن چربی ها ،انباشته ی شده درنواحی پهلو و پشت به کمک این دستگاهها از بدن فرد خارج می شود

جراحی پهلو

جراحی پهلو با  لیپوساکشن

جراح زیبایی با انجام جراحی پهلو با روش  لیپوساکشن چربی های اضافی درناحیه مورد نظر را از بدن فرد تخلیه می کند.همان گونه که می دانید چربی های انباشته شده و سفت شده در پهلوها برای آب شدن نیاز  به رژیم های غذایی سخت و ورزش های سنگین دارد و در بسیاری از موارد  هم این چربی ها به صورت کامل از بین  نخواهد رفت ، لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک از روشهایی است که کمک می کند تا بافت چربی های این ناحیه شل و بیرون کشیده شود. واقع لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک با ایجاد مکش وچربی ها ی اضافه ناحیه مورد نظر را خارج می کند و برای لاغری موضعی کاربرد دارد.

نحوه انجام جراحی پهلو با لیپوساکشن

در جراحی پهلو به وسیله لیپوساکشن پزشک از یک لوله نازک از جنس استیل به نام کانولا استفاده می کند این لوله  با ایجاد حرکات چرخشی درچربی های  بدن فرد می پردازد و از این مرحله پزشک اقدام به تخلیه چربی ها  خواهد کرد. بیمار در پایان جراحی زیبایی تنها یک سوراخ در بدن فرد احساس می کند.

پهلوها یکی از نواحی است که شما می توانید به خوبی با جراحی لیپوساکشن در این ناحیه  لاغر ایجاد کنید این لاغری به صورت دائمی دربدن بیشتر  فرد باقی خواهد ماند.در حقیقت لیپوساکشن یک روش لاغری موضعی است با  برداشتن و تخلیه چربی از زیر پوست در قسمت های مختلف بدن از جمله شکم ، پهلو ، ران ، باسن و غبغب تناسب اندام را به بدن فرد باز می گرداند.

به این نکات قبل از لیپوساکشن پهلوتوجه کنید

قبل از جراحی پهلو برخی   آزمایشات و معاینات لازم توسط پزشک انجام می شود و وضعیت جسمی شما  توسط پزشک بررسی خواهد شد تا بیمارنتایج موفقی تر  ازاین  عمل به دست آورد. لیپوساکشن کمک می کند تا بافت اضافی چربی در پهلو و شکم ها کاهش یابند و از بین بروند.

افراد مناسب جراحی پهلو با لیپوساکشن

مناسب‌ترین وبهترین کاندیدهای لیپوساکشن افرادی هستند که شرایط زیر را دارند

– افراد باید فاقد هر گونه بیماری تهدید‌کننده ویا مختل‌کننده باشند تا بتوانند لیپوساکشن را انجام دهد.

– افراد غیر سیگاری‌ برای این جراحی مفید هستند.

-افراد برای انجام این جراحی باید یک چشم‌اندازمثبت و اهداف خاص در ذهن خود داشته باشند.

-در اخرچربی‌های اضافی به رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشد.

جراحی پهلو با لیپوماتیک

از روش ها جراحی پهلوروش لیپوماتیک پهلوهاست جراح برای این کار با ایجاد بیحسی موضعی ؛ چند سوراخ کوچک نیم سانتی‌متری در پوست پهلو و پشت فرد ایجاد می کند، سپس لوله ی باریک کانولا از درون این سوراخ‌ها برای حذف چربی اضافی پهلوها وارد بدن  می کند ، که با ورود آن ، کانولای متصل به دستگاه مکنده ، ابتدا با حرکت ارتعاشی و لرزشی خود ، بافت چربی مقاوم ، سفت و سخت ناحیه را سست و تخریب می‌کند ، سپس به کمک دستگاه قطعات چربی شکسته شده و مایع شده از بدن مکیده شده و به بیرون از بدن تخلیه خواهند شد . با استفاده از لیپوماتیک کمر برآمدگی ها و حالت یک تکه پشت کمر از بین می رود.

جراحی پهلو با لیپولیز

در این روش  جراحی پهلو با لیپولیز جراح از اشعه ی لیزر به کمک  لوله ی کانولا از طریق سوراخ های روی پوست ،وارد بدن می کند و موجب تجزیه و ذوب سلول های چربی بدن فرد خواهد شد ، چربی مایع شده از طریق مکش دستگاه از بدن فرد  تخلیه  خواهد شد و بخش دیگر آن توسط جذب طبیعی بدن از طریق کبد و کلیه ها دفع خواهد شد ، این روش جراحی حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان نیاز خواهد داشت .

جراحی پهلو با آبدومینوپلاستی

روش لاغری پهلو با آبدومینوپلاستی بیشتربرای کسانی مناسب است که ضمن لاغری موضعی، لازم است پوست اضافه ی شکم نیز با این روش  برداشته شود اما در مواردی مانند لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا در محل مورد نظر جراحی صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن فرد تخلیه می گردند .

جراحی پهلو

مراقبت های لازم بعد از جراحی پهلو

با رعایت و مراقبت های لازم  که از سوی پزشک معالج شما  بعد از جراحی لاغری پهلو برای  بهبودی سریع تر و کاهش

عوارض احتمالی برای شما توصیه شده است می تواند دوره نقاهت شما را کوتاه تر کند  لذا مراقبت های بعد از جراحی لاغری پهلو برای فرد بسیار مهم است این مراقبت ها شامل:

-به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی لاغری پهلو ، غذاهای شور و چرب نخورید.

– محل  جراحی را دو الی سه روزبعد از جراحی  ماساژ دهید این کاربهتر است سه بار در روز انجام شود   تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اثر بیحسی آن با این کار از بین برود .

– از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم بعد از جراحی خودداری کنید .

-از حمام  رفتن تادو روز بعد از جراحی خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد .

-برای دو هفته استخر و شنا  کردن برای فرد ممنوع می باشد.

– ۳ الی ۴ روز پس از جراحی باید به  پزشک معالج خود مراجعه کنید تا جراحی شما مورد  بررسی قرار بگیرد.

 

جراحی پهلو

در اخر باید گفت که شما می توانید ازروش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز

می توانید چربی ناحیه ی پهلو را در یک جلسه با این روش از بین ببرید ، از بین بردن چربی پهلو همراه با از بین بردن چربی شکم نیز می باشد. البته شما بعد از جراحی پهلو و با رژیم غذایی مناسب و ورزش می توانید از داشتن تناسب در ناحیه شکم و پهلو لذت ببرید.

نوع بیهوشی جراحی پهلو

این عمل عمدتا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولی در موارد خاص و بر اساس نظر جراح با بی حسی نخاعی ودارو های آرام بخش نیز قابل انجام است.

 

کاندیدای جراحی پهلو

مناسب‌ ترین افراد برای انجام جراحی پهلو افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی است که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند.

این افراد بهتر است دارای وزن ثابت بوده و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد.

بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود. در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد.

جراحی پهلو

عوارض جراحی زیبایی شکم

جراحی شکم آسیبی به بافت های دیگر نمی زند و فقط باعث کاهش سایز و وزن نواحی شکم و پهلو شما خواهد شد.

اگر توسط یک جراح متخصص خوب این جراحی انجام شود هیچ گونه عوارضی برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

خانم هایی که بر اثر زایمان های متعدد دچار افتادگی و چین و چروک های زیادی در پوست شکم شده اند مناسب ترین افراد برای انجام آبدومینوپلاستی هستند.

ابدومینوپلاستی یا جراحی پهلوو شکم برای بارداری مشکلی ایجاد نمی کند و بیماران می توانند پس از انجام جراحی   باردار شوند .

توصیه می شود بعد از بارداری ، آبدومینوپلاستی را انجام دهند زیرا بارداری باعث تغییراتی در ظاهر شکم می شود که جراحی شکم به خوبی می تواند تغییرات ایجاد را شده را از بین ببرد.

آیاجراحی پهلو مانع باردارشدن می شود

در ابتدا و مهم‌تر از همه جراحی پهلو  تاثیری برتوانایی باردارشدن خانم‌ها ندارد. د وهیچ گونه خطری برای اندام‌های تولید مثلی یا اندام‌های دیگر فرد ایجاد نمی کند.با این حال اگر درآینده نزدیک قصد بچه دار شدن را دارید دکتر به شما توصیه می‌کند که برای انجام جراحی پهلو یا شکم منتظر بمانید. دربسیاری از موارد، اضافه وزن درطول بارداری بر اثرات طولانی مدت لیپوماتیک بی اثرخواهد بود.

 

 

جراحی پهلو

زیراعمل پهلو دائما سلول‌های چربی منطقه تحت درمان را از بین میبرد وغیرقابل برگشت است. به هرحال اگر بیماری درآینده اضافه وزن داشته باشد در مناطق دیگر بدن انباشته می‌شود. برای مثال لیپوماتیک درشکم، مانع از انباشته شدن چربی درباسن، بازوها یا ران‌ها درطول بارداری نمی‌شود. اگر می‌خواهید بعد از لیپوماتیک باردار شوید پزشک به شما توصیه می‌کند تا موقعی که بدنتان به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، منتظربمانید. روند بهبود هربیمار با بیمار دیگری متفاوت است اما پزشک حداقل شش ماه منتظر ماندن بعد از لیپوماتیک را جهت باردارشدن تجویز می‌نماید.

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ