جراحی پهلو ؛ یکی از عمل هایی است که جهت لاغری شکم و پهلو انجام می شود؛ امروزه ، روش های زیادی برای لاغری از جمله لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، جراحی شکم و غیره وجود دارد؛ در این روش ها، به وسیله ساکشن، چربی های انباشته شده در نواحی پهلو و پشت از بدن فرد خارج می شود.

جراحی پهلو

جراحی پهلو با لیپوساکشن

جراح زیبایی با انجام جراحی پهلو به روش لیپوساکشن، چربی های اضافی در ناحیه مورد نظر را از بدن فرد تخلیه می کند؛ همان گونه که می دانید چربی های انباشته شده و همچنین سفت شده در پهلوها برای آب شدن نیاز به رژیم های غذایی سخت و ورزش های سنگین دارند که در بسیاری از موارد هم به صورت کامل از بین نخواهند رفت.

لیپوساکشن و لیپوماتیک ، از روش هایی است که کمک می کند تا بافت چربی های این ناحیه ، شل و بیرون کشیده شود. در واقع لیپوساکشن و لیپوماتیک با ایجاد مکش ، چربی های اضافه ناحیه مورد نظر را خارج می کنند و برای لاغری موضعی کاربرد دارند.

جراحی پهلو

نحوه انجام جراحی پهلو با لیپوساکشن

در جراحی پهلو به وسیله لیپوساکشن ، پزشک از یک لوله نازک از جنس استیل به نام کانولا استفاده می کند؛ این لوله با ایجاد حرکات چرخشی به رفع چربی های بدن فرد می پردازد و بدین ترتیب، پزشک اقدام به تخلیه چربی ها خواهد کرد. بیمار در پایان جراحی زیبایی ، تنها یک سوراخ در بدن خود احساس می کند.

پهلوها یکی از نواحی است که شما می توانید به خوبی با انجام جراحی لیپوساکشن موجب لاغر شدن آن شوید؛ این لاغری به صورت دائمی در بدن بیشتر افراد باقی خواهد ماند. در حقیقت ، لیپوساکشن یک روش لاغری موضعی است که با برداشتن و تخلیه چربی از زیر پوست در قسمت های مختلف بدن ؛ از جمله شکم ، پهلو ، ران ، باسن و غبغب تناسب اندام را به بدن فرد باز می گرداند.

جراحی پهلو

به این نکات قبل از جراحی پهلو با این تکنیک توجه کنید :

قبل از جراحي پهلو ؛ برخی آزمایشات و معاینات لازم توسط پزشک انجام می شود و وضعیت جسمی شما توسط ایشان بررسی خواهد شد تا بیمار نتایج موفق تری را از این عمل به دست آورد. لیپوساکشن ، کمک می کند تا بافت اضافی چربی در پهلو و شکم ها کاهش یابند و از بین بروند.

افراد مناسب جراحی پهلو

در ذیل به مناسب ترین و بهترین کاندیدای جراحی پهلو اشاره شده است :

کسانی که می خواهند اقدام به انجام جراحی پهلو نمایند باید فاقد هر گونه بیماری تهدید‌ کننده و مختل کننده باشند.

افراد خواستار انجام جراحی پهلو نباید سیگاری باشند.

کسانی که می خواهند اقدام به انجام جراحی زیبایی پهلو نمایند؛ در ابتدا باید رژیم غذایی و ورزش را جهت کاهش وزن امتحان کرده و در صورت عدم دریافت نتایج مطلوب ، اقدام به انجام این جراحی زیبایی نمایند.

افرادی که اقدام به انجام عمل جراحي پهلو می کنند باید سن آن ها بیش از 18 سال باشد.

جراحی پهلو

جراحی پهلو با لیپوماتیک

جراح جهت انجام این روش از جراحی ، با ایجاد بی حسی موضعی ؛ سوراخ های کوچک نیم سانتی را در پهلوی افراد ایجاد کرده و سپس لوله کانولا را جهت حذف چربی اضافی از درون این سوراخ ها وارد بدن می کند.

کانولا ؛ متصل به دستگاه مکنده بوده و با ایجاد حرکات ارتعاشی و لرزشی ، بافت چربی مقاوم ، سفت و سخت ناحیه تحت درمان را سست و تخریب می کند بدین طریق چربی ها تکه ، تکه شده و مایه می شوند و سپس تخلیه می گردند و در آخر برآمدگی و حالت یک تکه پشت کمر از بین می رود.

جراحی پهلو با لیپولیز

در این روش از جراحی ، پزشک با استفاده از اشعه لیزر و با کمک لوله کانولا ، سوراخ هایی بر روی پوست ایجاد کرده و بدین ترتیب موجب تجزیه و ذوب سلول های چربی بدن افراد خواهد شد سپس چربی مایع شده از طریق مکش دستگاه از بدن تخلیه می شود و بخش دیگر آن توسط جذب طبیعی بدن از طریق کبد و کلیه ها دفع خواهد شد ؛ مدت زمان انجام این روش حدودا ۱ الی ۲ ساعت خواهد بود.

جراحی پهلو

جراحی پهلو با ابدومینوپلاستی

لاغری پهلو با این تکنیک، برای کسانی مناسب است که علاوه بر چربی مضاعف شکم ، دارای پوست شل و اضافی نیز می باشند.

مراقبت های بعد از جراحی پهلو

با رعایت مراقبت های لازم بعد از جراحی لاغری پهلو که از سوی پزشک معالج شما توصیه شده است ؛ شاهد بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمالی خواهیم بود ؛ لذا مراقبت های بعد از جراحی پهلو ، برای افراد بسیار مهم است ؛ برخی از این مراقبت ها عبارت اند از :

  1. تا یک الی دو ماه پس از جراحی لاغری ، از مصرف غذاهای شور و چرب خودداری نمایید.
  2. از استفاده از کمپرس سرد و گرم پس از جراحی اجتناب نمایید.
  3. تا دو روز بعد از جراحی از حمام رفتن خودداری کرده و پس از آن نیز مدت زمان حمام باید کوتاه باشد.
  4. تا دو هفته استخر و شنا کردن برای افراد ممنوع می باشد.
  5. ۳ الی ۴ روز پس از جراحی ، باید به  پزشک معالج خود مراجعه کنید تا جراحی شما مورد  بررسی قرار گیرد.
  6. در اخر باید ذکر کرد که می توان از طریق روش های مختلف ؛ نظیر آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز می توانید چربی ناحیه پهلو را در یک جلسه از بین ببرید.

جراحی پهلو

نوع بیهوشی جراحی پهلو

این جراحی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود اما در برخی از موارد خاص پزشک اجازه انجام جراحی تحت بی حسی نخاعی و همچنین داروهای آرام بخش را می دهد.

عوارض جراحی پهلو

جراحی شکم ، منجر به آسیب دیدگی بافت های دیگر نمی شود و فقط با کاهش سایز و وزن نواحی شکم و پهلو همراه خواهد بود ؛ در صورتی که توسط جراح متخصص انجام گیرد ؛ هیچ گونه عوارضی برای افراد در پی نخواهد داشت.

بانوانی که در اثر زایمان های متعدد دچار افتادگی و چین و چروک های زیادی بر روی پوست شکم شده اند ؛ مناسب ترین افراد برای انجام آبدومینوپلاستی هستند.

جراحی پهلو

آیا جراحی پهلو مانع باردار شدن می شود ؟

لازم به ذکر است این جراحی برای بارداری مشکلی ایجاد نمی کند و بیماران می توانند پس از انجام آن باردار شوند ؛ اما توصیه می شود بعد از بارداری ، آبدومینوپلاستی انجام گیرد؛ زیرا بارداری باعث تغییراتی در ظاهر شکم می شود که جراحی به خوبی می تواند تغییرات ایجاد را شده را از بین ببرد.