جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو وشکم از جراحی زیبایی برای لاغری است  این جراحی امروزه طدفداران بسیاری پیدا کرده است . افرادی هستند که چربی اضافی شکم و پهلو دارند با رژیم گرفتن و یا ورزش کردن نمی توانند  به جراحی زیبایی شکم روی بیاورند تا در مدت زمان کوتاهتر به تناسب اندام خود برسند.

جراحی پهلو وشکم

امروزه علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود.

 

 

 

روش‌های کم‌تهاجمی جراحی پهلو وشکم چیست

 

-جراحی پهلو وشکم به روش لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از  روشهای کم تهاجم  جراحی پهلو وشکم است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن   می تواند در تناسی اندام فرد موثر باشدو باعث رضایت فرد ازتناسب اندام خود می‌شود. لیپوساکشن با جراحی شکم   به کمک یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانول انجام می‌شود.

 

این روش به کمک لوله کانولا انجام می شود .کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می‌شود. وباعث حذف چربی ها در ناحیه مورد نظر می شود. لیپوساکشن را می توان در هم برای مردان و هم برای زنان انجام داد.

 

 

 

قبل از جراحی لیپوساکشن به این نکات توجه کنید

قبل از انجام لیپوساکشن جراح برای ارزیابی آمادگی بیمار برای انجام جراحی پهلو وشکم  اقداماتی انجام می‌دهد که بیشترشامل:

– وضعیت سلامت عمومی فرد با تجویز برخی از آزمایشات

-در جلسه مشاوره آگاههایی لازم را به بیمار در مورد لیپوساکشن به فرد می دهد.

– در مورد نتایج احتمالی لیپوساکشن و خطرات یا عوارض بالقوه احتمالی

 

جراحی پهلو وشکم

پس ازجراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن به این موارد توجه کنید

در طول مدت بهبودی لیپوساکشن باید شکم و پهلو خود را با یک لباس فشرده مانند گن یا باند الاستیک ببندید  تا روند درمان زودتر طی شود.

 

بستن گن به شما در کنترل تورم و فشرده‌سازی پوست در محل خطوط جدید بدن کمک  خواهد کرد.

 

 

نحوه‌ی جراحی پهلو وشکم  با لیپوساکشن

 

به طور کلی روش جراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن  همراه با بیهوشی انجام می شود داروهایی برای راحتی فرد در طول لیپوساکشن تجویز می‌شودتا بیمار دردی را احساس نکند. انتخاب نوع داروی بی‌حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بی‌هوشی عمومی به شرایط جسمی فرد و حجم چربی‌ها و مدت زمان جراحی بستگی دارد که متخصص بیهوشی درباره‌ی آن تصمیم می‌گیرد.

 

 

بعد از بیهوشی جراح برشی را در ناحیه مورد نظر ایجتد می کند البته باید گفت که لیپوساکشن به وسیله  برش کوچک انجام می‌شود. ابتدا یک بی‌حسی موضعی رقیق برای کاهش خونریزی و تروما تزریق می‌شود. سپس یک لوله توخالی نازک، یا کانول از طریق برش‌ها برای نرم کردن چربی اضافی با استفاده از یک حرکت جلو و عقب کنترل شده وارد می‌شود. سپس چربی اضافی با یک مکنده یا سرنگ متصل به کانول ساکشن و آسپیره می‌شود.و بعد ار اتمام کار برش مورد نظر بسته می شودبرش‌های ایجاد شده با نخ بخیه بسته می‌شود و سپس پانسمان می‌گردد.

 

هزینه  جراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن

هزینه جراحی پهلو با توجه به  گستردگی ناحیه درمان متفاوت است متوسط هزینه مربوط به آن به بی‌هوشی، تجهیزات اتاق عمل و سایر هزینه‌های مرتبط مانند آزمایش‌های پزشکی، لباس عمل و بعد از عمل و نسخه دارویی مربوط می‌شود. هزینه‌ دستمزد جراحان با توجه به میزان تبحر و سابقه و همچنین مکان جغرافیایی مرکز درمانی می‌تواند متغیر باشد.

معمولاً هزینه‌‌ی لیپوساکشن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌ گیرد اما بهتر است قبل از پرداخت آن با مؤسسه بیمه خود مشورت کنید. باید در نظر داشت مهم‌ترین مسئله انتخاب جراح متبحر بدون در نظر گرفتن دستمزد سنگین احتمالی اوست، زیرا عوارض بی‌کفایتی و خطای انسانی جراح می‌توانند چندین برابر هزینه اضافی به وجود آورد و همچنین سلامت فرد را به خطر اندازد.

جراحی پهلو شکم به روش لیپولیز

در جراحی پهلو شکم به روش لپولیز جراح از لیزربرای حذف  چربی‌های ناخواسته و اضافی  کمک می گیرد و علاوه بر مکش چربی‌های با دستگاه مکنده این اجازه را به بدن می‌دهد تا چربی تجزیه شده را وارد سوخت و ساز بدن شود و از این طریق چربی های محل مورد نظر را حذف می شود.

 

هر چند این روش یک راه ‌کارکم تهاجمی برای حذف چربی پهلو شکم است ولی با این حال نیاز به یک برش کوچک در ناحیه شکم و پهلو تحت بی‌حسی موضعی دارد.  نتایج  جراحی پهلو لیپولیز باعث تناسب اندام و هماهنگی بین ذخایر چربی نواحی مختلف بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون عارضه‌ی کبودی و تورم سایر روش‌های تهاجمی‌تر کوچک کردن شکم و پهلو می‌شود.هزینه‌های مربوط به لیپولیز به وسعت بافت چربی اضافی بستگی دارد.

 

 

افراد مناسب جراحی پهلو و شکم با لیپولیز

-لیپولیز مناسب افراد خیلی چاقی نیست پس به افراد بسیار چاق این روش پیشنهاد نمی‌شود. در واقع این روش برای کاهش چربی و سفت کردن پوست در افرادی که دارای وزن طبیعی و نزدیک به ایده‌آل  است مناسب است

 

-در صورت ابتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی و همچنین این افراد نباید تحت جراحی پهلو وشکم با لیپولیز قرار بگیرند.

-بیماران کبدی و کلیوی و همچنین اختلالات انعقادی  نمی تواند از این روش جراحی پهلو استفاده کنند.

 

جراحی پهلو وشکم به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی دیگر از روشهای کم تهاجم برای لاغری پهلو و شکم است .در این  روش با  ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست با تکنیکی متفاوت از ساکشن‌های سنتی در کوتاه‌مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را برای فرد به همراه می آورد. ازمزایای  این روش درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

 

در این جراحی  در یک جلسه حجم بسیاری از چربی از بدن فرد خارج می شود . حتی چربی خارج شده در این روقابلیت تزریق در سایر نواحی بدن را در صورت لزوم دارد. نتایج حاصل از لیپوماتیک شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

 

کاندیدهای مناسب جراحی پهلووشکم

 

 

۱-مناسب‌ترین افراد برای انجام جراحی پهلو با  لیپوماتیک باید ابالای ۱۸ سال سن داشته باشندد البته این افراد نباید خیلی چاق باشند و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند

 

 

۲-بهتر است بیمار در هنگام  جراحی زیبایی پهلو وشکم جراحی پهلو وشکم وزن ثابت  داشته باشد و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند.

 

 

۳-پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب  جراحی پهلو وشکم نخواهد بود.

 

 

۴-در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام جراحی پهلو وشکم با لیپوماتیک وجود دارد.

 

دانستنی های جراحی پهلو وشکم

بیمارانی که سیگار می کشند حتما باید از یک ماه قبل از جراحی زیبایی شکم سیگار را ترک کنند. و چنانچه قصد حاملگی داشته باشند باید عمل جراحی زیبایی شکم را به بعد از حاملگی موکول کنند در این عمل معمولا ساکشن پهلوها نیز به طور همزمان انجام می شود. بهتر است بیماران حدود ۳ هفته قبل از عمل سیگار مصرف نکنند.
ساکشن ناحیه پهلوها نیز همزمان معمولا انجام می شود. محل اسکار جراحی روی خط سزارین است و به مرور کمرنگ می شود ولی بهتر است که سه ماه بعد از جراحی شکم محل اسکارلیزر نیز بشود تا اسکار به حداقل برسد.
در جراحی زیبایی شکم پوست اضافه و چربی های زاید شکم برداشته می شود و ناف نیز مجدا گذاشته می شود. با یک برش روی خط سزارین قبلی پوست و زیر جلد بریده می شود.
جراحی پهلو وشکم

عوارض جراحی زیبایی شکم وپهلو

از عوارض جراحی زیبایی شکم عدم تقارن شکم و محل نامناسب ناف می باشد که یکی دیگر از شایعترین عوارض عمل جراحی زیبایی شکم تنگی محل ناف جدید می باشد. به مرور زمان و به علت انقباض زخم ناف به مرور تنگ میشود. یکی از بهترین درمان ها گذاشتن گاز چرب در داخل ناف میباشد.

 

-بعضی ها پیشنهاد می کنند که از تیله های اسباب بازی از جنس شیشه داخل ناف گذاشته شود و هر روز این تیله شستشو و چرب شود. از عوارض دیگر جراحی زیبایی شکم که متاسفانه وخیم ترین عارضه نیز می باشد سیاه شدن پوست شکم مخصوصا در نزدیکی محل برش می باشد در این موارد باید پوست نکروزه برداشته شود و پانسمان خیس گذاشته شود تا به مرور زمان بعدا گرافت پوستی انجام شود، شایعترین علت سیگار کشیدن بیمار و کشش بیش ازحد پوست و دوختن توسط جراح می باشد.

 

 

جراحی پهلو وشکم

 

-از عوارض دیگر جراحی زیبایی شکم عدم تقارن شکم و بالا بودن محل برش شکمی و محل نامناسب ناف می باشد. از دیگر عوارض جراحی زیبایی شکم را میتوان تشکیل سروما نام برد که لازم است به طور مکرر با سوزن تخلیه شود.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ