جراحی شکم چاق

همه چیز درباره جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق ، یکی از عمل های تهاجمی بوده که از طریق خارج کردن پوست و چربی مضاعف و همچنین سفت کردن عضلات جدار شکم به شکمی صاف دست یافته و موجب تناسب اندام می شود. برخی از افراد ، دارای شکم بزرگ یا شکمی شل و افتاده می باشند که تناسب اندام آن ها را به هم ریخته و موجب ، از دست رفتن اعتماد به نفس شان شده است ؛ بدین ترتیب ، آن ها به منظور رفع این ایراد به انجام جراحی شکم روی می آورند.

جراحی شکم چاق

جراحی شکم در افراد با توجه به سن ، وزن ، قد و مشکلات آن ها تحت روش های متفاوت انجام می شود ؛ همچنین ، شرایط جسمی و روحی افراد نیز در انتخاب نوع روش جراحی شکم ، تاثیر گذار خواهد بود. پزشک بعد از جلسه مشاوره ، بهترین و موثرترین روش را با توجه به موارد ذکر شده به بیمار پیشنهاد می دهند.

دست یابی به شکم صاف ، تخت و زیبا پس از جراحی ، رضایت بیماران را به همراه خواهد داشت.

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق

همان گونه که می دانید ؛ لاغری و تناسب اندام از مواردی است که امروزه ، بیشتر افراد به دنبال آن هستند و در این راستا قبل از هر کاری ، روش های طبیعی را امتحان می کنند و در بیشتر مواقع به علت عدم دریافت نتایج مطلوب به جراحی شکم چربی ، روی می آورند.

تقریبا می توان گفت که داشتن اندام ایده آل و رهایی سریع از چربی های انباشته شده در شکم و پهلو ، برای افراد چاق یک رویا است ؛ البته شایان ذکر است ، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با وجود روش های جدید عمل شکم ؛ از جمله پیکرتراشی و ابدومینوپلاستی دست یابی به اندام ایده آل و این رویا امکان پذیر خواهد بود.

جراحی شکم چاق و پهلو

شکم و پهلو ، از نقاطی هستند که چربی در آن ها نسبت به سایر نواحی بیشتر انباشته می شود ؛ اغلب افراد تصور می کنند ، اگر شکم و پهلویشان عاری از چربی باشد ، به تناسب اندام خواهند رسید.

امروزه ، روش های تهاجمی و کم تهاجمی بسیاری به منظور لاغری شکم و پهلو وجود دارد که رایج ترین آن ها عبارت اند از : لیپوماتیک ،ابدومینوپلاستی و غیره.

جراحی شکم چاق

روش های جراحی شکم و پهلو

روش هایی ؛ مانند لیپوماتیک ، لیپولیز ، اولتراسونیک ، لیپوساکشن و غیره از روش هایی هستند که برای رفع چربی تمام بدن کاربرد فراوان دارند .

به عنوان مثال ؛ ابدومینوپلاستی ، تنها برای افرادی مناسب است که حجم چربی بسیار زیادی در شکم و پهلو دارند یا دچار چربی موضعی در زیر شکم هستند.

بهتر است ؛ شما برای انتخاب هر یک از روش های لاغری و پیکرتراشی و همچنین ، گرفتن نتیجه بهتر به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت کنید ؛ زیرا در برخی از مواقع ، به منظور نتیجه گیری بهتر دو تا از روش ها انجام می شود. در نهایت ، میزان چربی بدن مشخص می کند که کدام روش برای فرد مناسب است .

جراح پلاستیک و زیبایی ، با معاینه شما در جلسه مشاوره ، با توجه به درصد چربی بدن تان و روش هایی که در فوق ذکر شد ، بهترین روش را برای تخلیه چربی برای تان در نظر می گیرد.

آیا جراحی شکم چاق موثر است ؟

در مورد نتیجه جراحی شکم چاق ، باید گفت که بسیار موثر است و انجام جراحی شکم چاق ، به شما کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهید و همچنین ، از بسیاری از بیماری ها بهبود می یابد و بدین ترتیب ، می توان گفت که در بسیاری از موارد ، باعث بهبودی و از بین رفتن اکثر عوارض چاقی ؛ نظیر دیابت شده و در نهایت ، اعتماد به نفس افراد را بهبود می بخشد.

برای جراحی شکم چاقی به کجا باید مراجعه نمود ؟

به افراد متقاضی جراحی زیبایی ، توصیه می شود به منظور انجام عمل شکم به بهترین جراح پلاستیک مراجعه نمایند.

جراحی شکم چاق

تغذیه مناسب بعد از جراحی شکم چاق

تغذیه جراحی شکم چاق در افراد ، بر اساس نوع جراحی انجام شده ، متفاوت خواهد بود. اما اگر بخواهیم به طور کلی ذکر کنیم باید بگوییم که :

 • در دوران نقاهت عمل شکم ، باید مواد غذایی نرم و همچنین مایعات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • در هر وعده ، حجم کمی غذا مصرف کنید و در هنگام غذا خوردن آن را به خوبی بجوید.
 • هنگام غذا خوردن ، حتما بنشینید و در محیطی آرام غذای خود را صرف نمایید.
 • هرگز حین غذا خوردن ، آب ننوشید ؛ ولی مابین وعده های غذای خود ، حتما به میزان کافی از مایعات استفاده کنید.
 • به میزان کافی ، پروتئین هایی ؛ مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و غیره مصرف کنید.
 • از مصرف شیرینی جات ، سس ، نوشیدنی های گازدار و غذاهای چرب خودداری کنید. در ابتدا ممکن است با این روش غذایی ، دچار محدودیت هایی شوید ؛ اما بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

و در آخر ، باید گفت همواره رژیم غذایی خود را بعد از جراحی شکم حفظ کنید و در حد توان ، فعالیت بدنی داشته باشید ؛ بهتر است ، برخی از فعالیت های ورزشی را به طور مداوم انجام دهید.

این عمل چگونه انجام می شود و محل های برش کجا هستند ؟

نواحی ایجاد برش ها با توجه به نوع جراحی بیمار متفاوت است اما در حالت کلی یک برش عرضی در ناحیه فوقانی زیرین شکم ایجاد می شود و تا دو طرف استخوان لگن ادامه دارد ( اندازه برش ایجاد شده به اندازه شکم و میزان چربی آن بستگی دارد. ) ؛ در حین این عمل ، پزشک عضلات جدار شکم را به هم نزدیک می کند.

وضعیت اسکار جراحی شکم چگونه خواهد بود ؟

در حال حاضر ، با استفاده از روش های نوین و همچنین ، دقت در انتخاب جراح پلاستیک امکان باقی ماندن جای اسکار ناشی از این جراحی وجود نخواهد داشت.

 

جراحی شکم چاق

عوارض عمل جراحی شکم

 1. لخته شدن خون ، عوارض قلبی و ریوی و عفونت از عوارض خیلی نادر ولی جدی این جراحی هستند. البته لازم به ذکر است ، امکان درمان عفونت با انتی بیوتیک وجود دارد.
 2. بیش ترین عارضه ای که بیمار را نگران می کند ، باقی ماندن جای اسکار ناشی از جراحی می باشد که در صورت رعایت دستورات پزشک ، امکان باقی ماندن آن وجود نخواهد داشت.
 3. بی حسی.
 4. یکی از شایع ترین عوارض ، تورم است که مهم نبوده و بهبود می یابد.
 5. گاهی در زیر پوست مایع جمع می شود که اکثرا خود به خود بهبود می یابد ؛ در غیر این صورت ، نیاز است که با سرنگ تخلیه شود.

دوره بهبودی جراحی شکم چند وقت است ؟

جراحی شکم ، اگر چه ممکن است عوارض های زیادی نداشته باشد ؛ اما به دلیل از دست رفتن و ضعیف شدن انرژی پوست ، ممکن است نیاز به مراقبت طولانی تری بعد از عمل داشته باشد.

دوره بهبودی با توجه به نوع جراحی انجام شده ممکن است متفاوت باشد اما در حالت کلی ۱ الی ۴ هفته به طول می انجامد و بیماران در این زمان باید از فعالیت های سنگین خودداری نمایند.

جراحی شکم چاق

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات