جراحی شکم لاغری ، روشی سریع برای حذف چربی های اضافه است ؛ همانطور که از اسم آن مشخص است جراحی شکم روشی کاملا تهاجمی برای لاغری است که شما را در کمترین زمان به بهترین نتایج می رساند. برخی افراد هستند که تاکنون روش زیادی را برای لاغری و تناسب اندام انجام داده اند؛ اما هیچ نتیجه ای از آن نگرفته اند. به طور کلی می توان گفت که جراحی شکم لاغری یکی از بهترین روش هایی است که به شما در لاغری کمک زیادی می کند.

جراحی شکم لاغری

همانطور که می دانید، روش های بسیاری به منظور لاغری وجود دارند که تناسب اندام را برای شما فراهم می کنند. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از بهترین آن ها می باشد که به حذف چربی و پوست مضاعف نواحی شکم و پهلو می پردازد، افرادی که دارای شکم بزرگ بوده و از چربی های اضافی شکم خود ناراحت هستند و با رژیم غذایی و ورزش نمی توانند به تناسب اندام برسند ؛ بهترین کاندید جهت انجام جراحی شکم لاغری هستند.

با انجام این جراحی به راحتی می توان چربی های شکم را از بین برد؛ اما در هر فرد با توجه به حجم چربی های بدن او روش های گوناگونی جهت رفع چربی های شکم وجود دارد که هر یک از آن ها ، مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

جراحی شکم لاغری

کاندیدای جراحی شکم لاغری

 • کسانی که دارای چربی اضافی در نواحی پایینی یا میانی شکم می باشند.
 • افرادی که چربی، کل شکم آن ها را در بر می گیرد.
 • کسانی که چربی، علاوه بر شکم  تا پشت آن ها نیز ادامه دارد.

جراحی شکم لاغری برای چه افرادی مناسب است ؟

شکم یکی از نقاط بدن است که در اکثر موارد ، شاهد چاقی آن هستیم ؛ باید گفت که در این نقطه از بدن ، شما نمی توانید چربی ها را به راحتی حذف نماید ؛ به همین دلیل ، بیشتر افراد در بسیاری از مواقع ، مجبور می شوند برای حذف چربی های شکم ، از روش جراحی استفاده کنند.

به طور کلی باید گفت که این ، جراحی برای افرادی مناسب است که به دلایل مختلف نمی توانند با استفاده از روش های طبیعی ، لاغر شوند ؛ به همین دلیل این افراد به عنوان آخرین گزینه قصد دارند ، جراحی انجام دهند. افرادی که شکم شان به هر دلیلی بیش از حد ، چاق شده و با استفاده از روش های کم تهاجمی ، نمی توانند شکم لاغری داشته باشند ،  بهترین گزینه برای جراحی خواهند بود.

دلایل انجام جراحی شکم لاغری چیست ؟

 1. یکی از دلایلی که افراد تمایل دارند جراحی انجام دهند، تجمع پوست اضافی در نواحی اطراف ناف است.
 2. یکی دیگر از دلایل انجام جراحی، عدم ایجاد تغییر در ظاهر شکم افراد با وجود انجام ورزش ها و رژیم های گوناگون است.

چه زمانی نیاز است برای جراحی شکم لاغری به پزشک مراجعه نماییم ؟

افرادی که به علت برآمدگی شکم ، اعتماد به نفس شان کاهش یافته است، می توانند جراحی شکم انجام دهند. افرادی که به دلیل تغییرات زیاد وزنی؛ مانند کاهش بیش از اندازه وزن یا زایمان دچار افتادگی شکم شده اند، می توانند جراحی شکم لاغری انجام دهند. البته در صورتی که شما افتادگی شدید شکم دارید و با انجام فعالیت های ورزشی یا رعایت رژیم غذایی مناسب نمی توانید آن را از بین ببرید، می توانید جراحی شکم لاغری انجام دهید.

الگوی برش های جراحی شکم لاغری چگونه است ؟

بهترین جراح شکم در تهران ، معمولا برش های جراحی را متناسب با شرایط شکم فرد ایجاد می کند. در ابتدا؛ جراح استحکام پوست شما، قوی بودن عضلات شکم و افتادگی شکم را بررسی می کند و سپس برش های مورد نیاز را برای شما ایجاد می کند.

جراحی شکم لاغری

به طور کلی برش ها برای جراحی شکم لاغری دو دسته هستند :

در جراحی، به منظور خارج کردن چربی های شکم به صورت کامل، برش های طولانی در بالای شرمگاه ایجاد می شود؛ طول برش در هر بیمار متفاوت است. اما در نوع دیگر از جراحی، برش ها با طول کمتر در زیر شکم زده می شود و شاید نیازی به ایجاد برش دوم و اعمال تغییرات در اطراف ناف نباشد.

هزینه جراحی شکم لاغری

هزینه جراحی یکی از موارد مهمی است که افراد قبل از جراحی باید به آن توجه کنند. به طور کلی می توان گفت که هزینه جراحی به عوامل زیادی بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط جراح شما تشخیص داده نمی شود. اما این را بدانید که هزینه جراحی شکم در هر فرد با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت است.

عوارض جراحی شکم لاغری چیست ؟

در مورد عوارض جراحی شکم برای لاغری باید گفت که این جراحی ، آسیبی به بافت های دیگر نمی زند و فقط باعث کاهش سایز و وزن نواحی شکم و پهلو می شود. اگر این جراحی توسط یک جراح متخصص خوب ، انجام شود ؛ هیچ گونه عارضه ای برای شما نخواهد داشت.

نکاتی که در مورد جراحی شکم برای لاغری باید بدانیم :

 • پوشیدن گن پس از جراحی ، برای اعمال فشار یکنواخت بر روی شکم لازم است ؛ تا بدین ترتیب ، از لخته شدن خون و خونریزی جلوگیری شود.
 • در انتخاب گن بسیار دقت نمایید تا متناسب با سایز بدن و طبق تجویز جراح پلاستیک باشد ؛ بدین ترتیب ، ناراحتی برای تان به دنبال ندارد.
 • در هفته اول بعد از جراحی ، انجام ویزیت توسط جراح امری ضروری می باشد.
 • تا دو هفته رژیم غذایی خود را رعایت کنید ؛ به عنوان مثال مصرف سدیم را به حداقل برسانید.
 • از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی بعد از جراحی شکم ، به مدت دو ماه پرهیز کنید.

جراحی شکم لاغری و بارداری

جراحی مشکلی برای بارداری ایجاد نمی کند و بیماران می توانند پس از انجام جراحی نیز باردار شوند. خانم هایی که به دلیل زایمان های متعدد دچار افتادگی و چین و چروک های زیادی در پوست شکم شده اند، افراد مناسبی برای جراحی هستند. اما به طور کلی توصیه می شود جراحی بعد از بارداری، انجام  شود؛ زیرا بارداری باعث تغییراتی در ظاهر شکم می شود.

چه کسانی باید جراحی شکم لاغری را انجام دهند و زمان جراحی چقدر است ؟

این جراحی برای افراد چاق مناسب است ولی این جراحی معمولا در کسانی که دچار افزایش وزن و چاقی هستند یا خانم هایی که دوران بارداری را پشت سر می گذارند روش مناسب تری است. جراحی شکم با توجه به فاکتورهای متفاوت می تواند از 1 تا 5 ساعت طول بکشد.

جراحی لاغری شکم

نحوه انجام جراحی شکم لاغری

جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در پی انجام آن ، پوست شکم آزاد شده و همچنین ، عضلات شکم با بخیه تقویت شده و پوست اضافی نیز کشیده می شود. در حین جراحی ، در ابتدا چربی های شکم خارج شده و سپس عضلات شکم با تکنیک خاص ، بخیه زده می شود. زخم های اطراف ناحیه جراحی و پایین شکم ، با گذشت زمان بهبود می یابند و همچنین ، کرم های موجود در این زمینه ، نقش زیادی را در رفع این خط بخیه و زخم ها دارند.

دوره بهبودی پس جراحی لاغری شکم

 1. بیمار هوشیاری خود را چند ساعت بعد از عمل به دست می آورد.
 2. در روز اول ، از حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و از بلند کردن اشیا سنگین ، تا حد ممکن باید خودداری شود.
 3. محل عمل در شکم ، باید بانداژ شده و بعد از برداشتن بانداژ ، بیمار به طور متوسط برای 6 هفته کرست شکمی بپوشند.
 4. داروهای مسکن در محل عمل و برای درد ، مورد استفاده قرار می گیرند. این درد خفیف در طی 3 تا 4 روز از بین خواهد رفت.