جراحی شکم لاغری

جراحی شکم لاغری

جراحی شکم لاغری روشی سریع برای حذف چربی های اضافه است همانطور که از اسم جراحی شکم لاغری مشخص است.جراحی شکم یک روش کاملا تهاجمی برای لاغری است که شما را در کمترین زمان به بهترین نتایج می رساند.

جراحی شکم لاغری

برخی افراد هستند که تاکنون روش زیادی را برای لاغری و تناسب اندام انجام داده اند اما هیچ نتیجه ای از آن نگرفته اند.

به طور کلی می توان گفت که جراحی  از بهترین روشهایی است که به شما درلاغری کمک زیادی می کند.

روش های بسیاری برای لاغری وجود دارد که با استفاده از این روشها شما می توانید به تناسب اندام برسید.ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم لاغری از بهترین روش های جراحی حذف چربی های نواحی شکم و پهلو است ، افرادی که شکمی بزرگی دارند و از چربی های اضافی شکم خود ناراحت هستند که با رژیم غذایی و ورزش نمی توانند یه وزن وبه فرم ایده آل برسند بهترین کاندید برای انجام جراحی شکم لاغری هستند.

در اصل جراحی شکم با ابدومینوپلاستی به راحتی چربی های شکم را از بین می برد و فرمی ایده آل به شکم می دهد.البته با توجه به حجم چربی های بدن فرد روش های گوناگونی  برای جراحی وجود دارد که هر کدام مزیت های خاص خود را دارد.

شرایط مناسب برای جراحی شکم لاغری عبارت اند از

– افرادی که چربی اضافه در ناحیه پایین یا میانی شکم دارند.

-افرادی که چربی کل شکم آنها را در برمی گیرد

– افردی که چربی علاوه بر کل شکم را در بر گیرد و تا پشت ادامه یابد.

 

جراحی شکم برای چه افرادی مناسب است

شکم یکی از نقاط بدن است که در اکثر موارد شاهد چاقی آن هستید باید گفت که در این نقطه از بدن شما نمی توانید چربی هر را به راحتی حذف نماید به همین دلیل  بیشتر افراد در بسیاری از مواقع  مجبور می شوند برای حذف چربی های شکم از روش جراحی استفاده کنند.

به طور کلی باید گفت که جراحی برای افرادی مناسب است که به دلایل مختلف نمی توانند با استفاده از روش های طبیعی  لاغر شوند به همین دلیل این افراد به عنوان اخرین گزینه قصد دارند جراحی  را انجام دهند .به طور کلی افرادی که شکمشان یه هر دلیلی بیش از حد چاق شده است و با استفاده از روش های کم تهاجم نمی توانند شکم لاغری داشته باشند  بهترین گزینه برای جراحی  خواهند بود.

دلایل انجام جراحی شکم لاغری چیست

-یکی از دلایلی که افراد تمایل دارند جراحی  انجام دهند تجمع پوست اضافی در نواحی اطراف ناف است.

-یکی دیگر ازدلایل انجام جراحی عدم ایجاد تغییردر ظاهر شکم افراد با وجود انجام ورزش ها ورژیم های گوناگون است.

چه زمانی نیاز است برای جراحی  شکم لاغری به پزشک مراجعه نماییم

-افرادی که به دلیل  برآمدگی شکم اعتماد به نفستان کاهش یافته است می توانند جراحی شکم  را انجام دهند .

-افرادی که به دلیل تغییرات زیاد وزنی مانند کاهش بیش ازاندازه وزن یا زایمان دچار افتادگی شکم  شده اند می توانند جراحی شکم لاغری را  انجام دهند

البته در صورتی که شما افتادگی شدید شکم دارید که با انجام فعالیت های ورزشی و یا رعایت رژیم غذایی مناسب نمی توانید آن را از بین ببرید شما باید با جراحی شکم لاغری به درمان آن بپردازید.

الگوی برش های جراحی شکم لاغری چگونه است ؟

پزشک معمولا برش های جراحی را  متناسب با شرایط شکم فرد ایجاد می کند.در ابتدا جراح استحکام پوست شما را بررسی می کند ومقدرا قوی بودن عضلات شکم چقدر است و افتادگی شکم چه میزان است. سپس برشهای مورد نیاز را برای شما ایجاد می کند.

برشهای جراحی شکم لاغریبه طور کلی  برش ها برای جراحی شکم لاغری دودسته هستند :

در جراحی شکم  لاغری به منظور خارج کردن چربی های شکم به صورت کامل است برش های طولانی در بالای شرمگاه ایجاد شده که ممکن است طول برش در هر بیمار متفاوت باشد .

اما  در نوعی دیگر از جراحی شکم لاغری برش ها با طول کمتر در زیر شکم زده می شود و شاید نیازی به برش دوم نباشد و  نیازی به تغییرات در اطراف ناف نباشد.

هزینه جراحی شکم لاغری

هزینه جراحی یکی از موارد مهمی است که افراد قبل از  جراحی باید به آن توجه کنند .به طور کلی می توان گفت که هزینه جراحی به عوامل زیادی بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط جراح شما تشخیص داده نمی شود .اما این را بدانید که هزینه جراحی شکم برای هر فردی با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت است.

عوارض جراحی شکم لاغری

در مورد عوارض جراحی شکم برای لاغری باید گفت که این جراحی آسیبی به بافت های دیگر نمی زند و فقط باعث کاهش سایز و وزن نواحی شکم و پهلو می شود.اگر این جراحی توسط یک جراح متخصص خوب انجام شود هیچ گونه عارضه ای برای شما نخواهد داشت نخواهد داشت.

نکاتی در مورد جراحی شکم برای لاغری باید بدانیم

-بعد از جراحی  پوشیدن گن برای ایجاد فشار یکنواخت روی شکم لازم است تااز لخته شدن خون و خونریزی جلوگیری کند.

بهتر است در انتخاب گن دقت لازم را داشته باشید که متناسب با سایز بدن و طبق تجویز جراح پلاستیک باشد تا ناراحتی برای فرد به دنبال نداشته باشد.

-بعد از جراحی  در هفته اول انجام ویزیت جهت توسط جراح شما امری ضروری می باشد.

-تا دو هفته رژیم غذایی خود را رعایت کنید به عنوان مثال مصرف سدیم را به حداقل برسانید.

-از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی بعد از جراحی شکم  به مدت دو ماه پرهیز کنید.

جراحی شکم لاغری و بارداری

جراحی شکم برای لاغری برای  بارداری  شما مشکلی ایجاد نمی کند و بیماران می توانند پس از انجام جراحی نیز باردار شوند.خانم هایی که به دلیل زایمان های متعدد دچار افتادگی و چین و چروک های زیادی در پوست شکم شده اند افراد مناسبی  برای جراحی شکم هستند.اما به طور کلی توصیه می شود جراحی  بعد از بارداری ، انجام  شود زیرا بارداری باعث تغییراتی در ظاهر شکم می شود.

 

چه کسانی باید جراحی شکم را انجام دهند و زمان جراحی چقدر است

جراحی شکم لاغری ب ای بیشتر افراد چاق مناسب است ولی این جراحی معمولا در کسانی که دچار افزایش وزن و چاقی هستند و یا خانم هایی که دوران بارداری را پشت سر می گذ ارند روش مناسب تری است.

جراحی شکم با دامنه متغیر برای افر اد انجام می شود  و اغلب به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود. با توجه به میزان عمل جراحی، یک جراحی شکم کامل می تواند از ۱ تا ۵ ساعت طول بکشدو همچنین یک جراحی جزئی شکم می تواند بین ۱ تا ۲ ساعت به پایان برسد.
افراد برگزیده برای جراحی شکم، اشخاصی هستند که چندین بار زایمان و حاملگی داشته اند و عضلات شکمشان سست و شل شده است.

جراحی لاغری شکم

در مورد کسانی که قصد بارداری دارند و یا اینکه اقدام به رژیم غذایی و کاهش وزن خود کرده اند این عمل نباید انجام گیرد و  بلکه این جراحی ۶ ماه بعد از ثابت شدن وزن می بایست صورت گیرد. وجود خط ها و برش های موجود در خصوص عمل های مختلفی که قبلا صورت گرفته است، برای جراحی شکم نیز میتواند مخاطره آمیز باشد.پس بایستی که حتما قبل از جراحی شکم  نیز معاینه کاملی از شکم داشته و تمام این موارد بررسی شده باشند.

نحوه انجام جراحی شکم

جراحی شکم ب ای افراد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در پی آن پوست شکم آزاد شده و همچنین عضلات شکم با بخیه هایی تقویت می شوند و پوست اضافی نیز کشیده می شود.
در جراحی پوست شل دارای چربی، در ابتدا چربیها خارج شده وسپس عضلات شکم با تکنیک خاص بخیه زده می شود . بعد از اتمام عمل جراحی شکم بیمار، با توجه به هر مورد خاص، یک کمربند مخصوص با بند و باند تقویت می کند. زخم های اطراف ناحیه جراحی و پایین شکم با گذشت زمان بهبود می یابند و همچنین کرم های موجود در این زمینه نقش زیادی را در رفع این خط بخیه ها و زخم ها دارند.

دوره  بهبودی پس جراحی لاغری شکم

-بیمار هوشیاری خود راچند ساعت بعد از عمل به دست می آورد.

– در روز اول از حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و از بلند کردن اشیا سنگین تا حد ممکن باید خودداری شود.

– محل عمل در شکم باید بانداژ شده وبعد از برداشتن بانداژ بیماربه طور متوسط برای ۶ هفته کرست شکمی بپوشند.

– داروهای مسکن در محل عمل و برای درد مورد استفاده قرار می گیرند.این درد خفیف بعد در خلال ۳ تا ۴ روز از بین خواهد رفت.

 

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

 

پاسخ