جراحی زیبای سینه وشکم

جراحی زیبای سینه وشکم

جراحی زیبای سینه وشکم از جراحی های زیبایی است که در چند سال اخیردر بین افراد بسیار رایج شده است . بیشتر افرادی که از اندازه و فرم سینه‌های خود رضایت ندارند، و یا اینکه شکم نازیبا و بزرگی دارند با انجام جراحی زیبای سینه وشکم می توانند به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنند.

جراحی زیبایی سینه وشکم

به عنوان مثال شما می توانید با انجام جراحی سینه ظاهرو فرم سینه‌های خود را با لیفت سینه و یا پروتز سینه زیباتر کنید و با انجام جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک سایز شکم خود را کوچک کنید .انجام هریک از این جراحی ها موجب می شود احساس خوبی بعد از عمل نسبت به بدن خود داشته باشید.

جراحی زیبای سینه وشکم در چند سال اخیر با روشهای متفاوتی هم برای زنان و هم مردان انجام می‌شود این جراحی ها تاثیرات خوبی بر ظاهرواعتماد به نفس افراد می گذارد.

انواع متفاوت جراحی زیبای سینه وشکم

جراحی سینه وشکم انواع مختلفی دارد که در اینجا به برخی ارزآنها اشاره شده است

-بزرگ کردن سایز سینه‌ با کاشت پروتز
-کوچک کردن حجم سینه‌ها
-لیفت سینه‌ یا ماستوپکسی
-تزریق ژل یا چربی به سینه‌ها
-جراحی کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی یا تامی تاک)
-لیپوماتیک
-لیپولیزر

جراحی زیبایی سینه در ایران

شما با انجام جراحی سینه می توانید سینه های شل خود را مجددا شکل بدهید و آنها را بالا بیاورید بدون اینکه درحجم سینه شما تغییری شود. در این نوع عمل پوست اضافه سینه برداشته می شود و بافت سینه به حالت فشرده درمی آید، سینه های شما کوچکتر دیده می شوند.

جراحی سینه وشکم

به عنوان مثال اگر سینه شما به هر دلیلی شل شده باشد وحجم آنها نیز کم شده باشد ولی شکل آن خوب و هاله و نوک سینه در جای مناسب قرار داشته باشد. شما با گذاشتن پروتز می توانید نتیجه بسیار خوبی از جراحی سینه بدست آورید.

همچنین اگر سینه شما شل شده باشد وحجم آن نیز یه هر دلیلی کم شده باشد و هاله و نوک سینه پایین تر از حد طبیعی قرار گرفته باشد ،و فرد از اندازه سینه خود راضی نباشد .در جراحی زیبایی سینه و شکم، پوست اضافه برداشته شده و از بافت قسمت زیر سینه جهت برجسته و پر کردن قسمت بالای سینه استفاده می شود.

جراحی شکم
جراحی شکم یک روش جراحی زیبایی و پیکرتراشی است که بیشتر برای حذف چربی اضافی ناحیه شکم و برای سفت کردن عضلات و دیواره ی شکم به کار برده می شود.

معمولاً جراحی شکم بیشتر برای بیمارانی که مبتلا به بافت شل یا دچار تضعیف شکم بعد از بارداری هستند مناسب است یا اینکه کاهش شدید وزن در این افراد باعث افتادگی و شلی پوست شکمانها می شود .ژنتیک نیز در داشتن شکم آویزان نقش بسیار زیادی ایفا می کند. بنابراین با انجام جراحی شکم می توانید این مشکلات را به راحتی رفع کنید.

جراحی شکم در ناحیه های متفاوت انجام شده و اغلب به چند دسته تقسیم می شوند. بسته به وسعت جراحی شکم ، یک جراحی شکم می‌تواند از ۱ الی ۵ ساعت به طول انجامد.

مدت زمان لازم برای انجام جراحی شکم
تقریبا می توان گفت که برای انجام جراحی شکم بین ۱ الی ۲ ساعت زمان لازم است .

هزینه انجام جراحی شکم

جراحی شکم بسته به محلی که قرار است جراحی انجام شود هزینه متفاوتی دارد این هزینه می تواند حتی در مناطق مختلف یک کشور نیز می تواند متغیر باشد. هزینه جراحی شکم به عواملی مثل سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد.
هزینه جراحی شکم علاوه برعواملی مانند مراقبت پیش و پس از عمل، به هزینه‌های تجهیزات، دستمزد جراح، بی‌هوشی و داروهای مصرفی نیز بستگی دارد.

انواع مختلف جراحی شکم

با انجام جراحی شکم شما می توانید شکمی صاف وتخت بعد از جراحی داشته باشید. برای زیباتر شدن و کوچک شدن شکم انواع مختلف جراحی شکم وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

برای داشتن شکمی صاف وازبین بردن چربی های اضافه شکم شما باید تعیین کنید از چه روشی باید استفاده شود، و اینکه تشخیص چه نوع جراحی شکم برای شما مناسب است بر عهده ی متخصص می باشد.

این نکته را در هر نوع جراحی شکم فراموش نکنید که انجام جراحی شکم با توجه به سن فرد و نیز میزان بزرگی شکم و پوست و افتادگی شکم و پهلو برای بیمار مشخص می شود.

روشهای جراحی شکم

جراحی آبدومینوپلاستی

این جراحی بیشتر برای بیمارانی که دچار افتادگی قابل توجه پوست و شلی عمده ی عضلانی در ناحیه شکم هستند پیشنهاد می شود در این روش جراحی شکم (آبدومینوپلاستی) پوست بیمار از ناف تا زیر شکم (محل تقریبی برش سزارین) به شکل کامل برداشته می شود دراین جراحی برش دور ناف هم انجام می شود.

درجراحی شکم (ابدومینوپلاستی) این جراحی همراه برش و بخیه انجام می شود و یک روش عمده برای از بین بردن چربی های اضافه ی شکم می باشد که شکم های شل و آویزان کاندیدای مناسب جراحی شکم می باشند.

جراحی شکم با روش لیپولیزر
روش دیگری که برای از بین بردن چربی ها مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته است روش لیپولیز است این جراحی یک روش جراحی کاملا کم تهاجم است که باعث تخریب سلول های چربی انباشته شده در نقاط مختلف بدن می شود.

جراحی شکم با انجام لیپوماتیک

در روش جراحی با لیپوماتیک نیاز به برش در شکم نیست در این روش به کمک یک میله فلزی چربی های اضافه از شکم خارج می شوند که معمولا در این روش می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن انتقال داد.

جراحی زیبایی سینه قیمت آن

با انجام جراحی زیبای سینه وشکم سینه های شما سفت تر، بالاتر و کشیده تر خواهد شد . وهمچنین بعد از جراحی شکم شما شکمی صاف و متناسب با اندام خود خواهید داشت اما قیمت جراحی زیبایی سینه وشکم بیشتر به نوع وروش جراحی فرد بستگی دارد، برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یکسال باید صبر کرد.

هزینه جراحی زیبایی سینه و شکم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.در برخی موارد شرایط جسمی بیمار طوری است که باید آزمایشهایی برای جراحی سینه و شکم برای اطمینان از سلامت جسمی فرد انجام شود.

جراحی زیبای سینه وشکم نیاز به تجهیزات اتاق عمل و مواد بیهوشی دارد و با توجه به بیمارستانی که جراحی سینه در آن انجام می شود هزینه جراحی سینه متفاوت می باشد.

 

جراحی سینه وشکم

طول دوره نقاهت جراحی زیبای سینه وشکم

در هر حال طول دوره نقاهت در افراد مختلف، متفاوت است. به‌طوری که در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است ۲ هفته بیشتر طول نکشد درحالی که در بعضی دیگر به ۳ تا ۴ هفته استراحت بعد از عمل نیاز باشد. ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می‌کند.

همچنین ورزش باعث برطرف شدن سریع تورم، جلوگیری از تشکیل لخته‌های خونی و کمک به برگشت توان عادی عضلات می‌شود، ولی از ورزش‌های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی باید اجتناب کرد. اسکار‌ها ممکن است طی ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل بسیار زشت باشند، ولی این طبیعی است و انتظار می‌رود اسکار‌ها طی ۹ ماه تا یک‌سال آینده صاف شوند، اگرچه ممکن است هیچ‌وقت کاملا محو نشوند.

عوارض و خطرات جراحی زیبایی سینه وشکم

سالانه هزاران جراحی زیبایی سینه موفق در سطح دنیا انجام می‌شود، خصوصا اگر این عمل توسط یک جراح ماهر و باتجربه در این زمینه انجام شود، نتیجه عمل عموما رضایت‌بخش است. با وجود این همیشه خطرات و عوارض خاصی ممکن است همراه با این جراحی دیده شود.

عوارض نادری مثل د، کبودی، سفتی و تشکیل لخته‌های خونی در ناحیه عمل و بی‌حسی موقت پوست انتهایی محل عمل برای چند هفته ممکن است به‌وجود بیاید.

جلوی عوارض را می‌توان با انجام درست و به‌موقع سفارش‌های جراح معالج قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن بعد از عمل جراحی (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد.

اقدامات لازم قبل از جراحی زیبای سینه وشکم

حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ جراحی زیبای سینه وشکم می بایست با مشاوره پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از انعقاد خون را دارند قطع نمود.

به حداقل رسانیدن مصرف نیکوتین و الکل ۴ هفته قبل از تاریخ جراحی زیبای سینه وشکم

در صورت وجود آلرژی و یا بیماری در حال معالجه حتما جراح خود را قبل از جراحی زیبای سینه وشکم مطلع کنید.

اگر به سرعت و بر اثر ضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.

اگر تصمیم به کم کردن وزن و یا باردارشدن دارید حتما جراح خود را  قبل از جراحی زیبای سینه وشکم مطلع کنید.

انجام دادن ماموگرافی و یا سونوگرافی جهت معاینه بافت سینه پیش از انجام جراحی زیبای سینه وشکم توصیه می شود.

 بهترین روش جراحی زیبای سینه وشکم

جراحی زیبای سینه وشکمدر صورتی بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت که ترکیبی از جراحی های زیبایی برای بیمار توسط جراح انجام گیرد جراحی هایی مانند آبدومینوپلاستی که شامل صاف کردن و کشیدن پوست شکم می باشد ، لیفت و اصلاح  شل شدگی پوست مجموعه ای از جراحی ها می باشند که در زیباسازی شکم وران روش بسیار کاربردی است

جراحی سینه وشکم

در کل بیمارانی که  به دلایلی از وضعیت شکم و سینه خود ناراضی باشند و در شکم خود جراحی های ساکشن و لاغری انجام داده اند بهترین کاندید برای جراحی زیبای سینه وشکم خواهند بود و در این جراحی ها آسیب های وارده به پوست در اثر ایجاد لاغری  مانند شل شدگی پوست و ایجاد ترک و چروک در پوست اصلاح و ترمیم می گردد و همچنین فرم سینه ها با جراحی کوچک و یا بزرگ خواهد شد تا با کل بدن هماهنگی متناسبی داشته باشد.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ