جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش به منظور رفع مشکلات ظاهری گوش صورت می گیرد، تا ظاهر زیبایی در گوش ایجاد شود. هر روزه بسیاری از افراد با استفاده از جراحی های مختلف زيبايي اعتماد به نفس بيشتري پيدا كرده و از زندگي خود لذت خواهند برد.

اطلاعات مربوط به اصلاح مشکلات ظاهری لاله گوش بوسیله عمل جراحی پلاستیک که به آن اتوپلاستی گفته میشود فقط برای اینکه نسسبت به این جراحی آگاهی داشته باشید ارائه شده است. بديهي است جزئيات بيشتر و ميزان سودمندي جراحی زیبایی گوش‌ براي شما مواردي هستند كه ميتوانيد حضورا با پزشک مورد نظر خود در مان بگذارید.

جراحی زیبایی گوش

مزایای جراحی زیبایی گوش

جراحي زيبايي گوش مزایای بسیاری دارد با انجام این جراحی می توان بسیاری از نقص های گوش را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را در گوش ایجاد نمود، جراحی زیبایی گوش یک جراحی ایمن می باشد که خطری در این جراحی بیمار را تهدید نمی کند.

برخی از افراد که خواستار جراحی زیبایی گوش هستند نگران جای برش های ایجاد شده در این جراحی می باشند، برش های ایجاد شده در جراحی زیبایی گوش‌ خیلی عمیق نبوده و به وضوح دیده نمی شود، این برش ها در نواحی ایجاد می شود که زیاد قابل مشاهده نمی باشد پس نگرانی در این باره بی مورد می باشد.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی زیبایی گوش

گوش ‌ها یکی از اعضای بدن هستند که افراد نمی‌توانند آن‌ها را از دیگران پنهان کنند. برخی از خانم ها و آقایان با داشتن موی بلند میتوانند ظاهر گوش خود را بپوشانند، اما این موضوع نیز یک مسئله موقتی است. جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، می‌تواند توسط بسیاری از این افراد برای برطرف کردن مشکلات گوش استفاده شود.

بیمارانی که از ظاهر، اندازه  یا برآمدگی گوش ‌های خود ناراضی هستند، می‌توانند با استفاده از جراحی زیبایی گوش ، ظاهر گوش خود را تغییر دهند و به ظاهری که خودشان میخواهند تبدیل کنند.

بچه هایی که به‌ طور مداوم توسط همکلاسی ‌های خود مورد تمسخر قرار میگیرند، بزرگسالانی که با مشکلات عدم اعتماد به ‌نفس به علت گوش ‌های خود مواجه هستند، یا کسانی که از آسیب‌های وارد شده به گوش‌ های خود رنج می‌برند، مثال‌هایی اندک از افرادی هستند که می‌توانند از جراحی زیبایی گوش برای رفع این مشکل استفاده کنند.

جراحی زیبایی گوش

از سوی دیگر، برخی کودکان با نارسایی‌ های جدی در گوش خود به‌ صورت مادرزادی متولد می‌شوند و به همین علت می‌توانند مناسب‌ ترین افراد برای انجام عمل جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار گوش باشند. اگر شما تصور می‌ کنید گزینه خوبی برای انجام جراحی زیبایی گوش هستید، اطلاعات زیر می‌توانند به شما برای اتخاذ تصمیم مناسب در این رابطه کمک کنند.

سن مناسب جراحی زیبایی گوش

بهترین سن برای انجام این جراحی کودکی می باشد ، اما در افراد بزرگسال این جراحی قابل انجام است.

اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی گوش‌

دکتر مورد نظر قبل از انجام جراحی زیبایی گوش ، ابتدا همه ی راهنمایی‌ ها و دستورات مورد نیاز را به شما ارائه می‌کند، به هر پرسشی که احتمالاً در این رابطه دارید جواب می‌دهد، سوابق پزشکی شما را به‌ طور کامل بررسی می‌کند و یک معاینه کامل بر روی شما انجام خواهد داد تا صلاحیت شما برای جراحی زیبایی گوش مشخص شود.

همچنین ممکن است از شما بخواهد که پیش از انجام عمل، آزمایش خاصی را انجام دهید که حتماً باید این آزمایش را در فاصله زمانی که پزشک تعیی کرده قبل از نزدیک شدن به زمان جراحی انجام دهید.

خطرهای جراحی پلاستیک گوش چیست؟

تصمیم برای انجام جراحی پلاستیک گوش به شدت شخصی است و شما باید مزایای آن را به نسبت خطرهای آن بسنجید. تنها خودتان هستید که می توانید این تصمیم را برای خودتان بگیرید.

از شما خواسته می شود که برگه هایی را امضا کنید که نشان می دهد شما به طور کامل متوجه عملی که قرار است انجام دهید و خطرها و مشکلات احتمالی آن هستید.

خطرهای احتمالی جراحی پلاستیک گوش شامل موارد زیر هستند:

 • خونریزی
 • لخته شدن خون در محل جراحی
 • عدم تقارن
 • ترمیم ضعیف رگ ها
 • تغییر در میزان حساسیت پوست
 • رنگ غیر طبیعی پوست
 • ورم پوست
 • خطرات بیهوشی
 • حساسیت به چسب، بخیه و محصولات خونی
 • درد، که ممکن است طولانی مدت باشد
 • امکان نیاز به جراحی ثانویه

قبل از انجام جراحی زیبایی گوش ، از شما خواسته می‌شود:

 • ترک سیگار از حداقل ۶ هفته قبل از جراحی
 • از مصرف قرص‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و بعضی داروهای گیاهی که ممکن است موجب افزایش خونریزی در زمان عمل شود، دوری کنید
 • از پوست خود به‌خوبی مراقبت نمایید.

مراحل انجام جراحی زیبایی گوش

 • مرحله بیهوشی

جراحی زیبایی گوش‌ با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد، قبل از انجام جراحی در رابطه با بیهوشی با بیمار صحبت میشود.

 • مرحله برش جراحی

با توجه به کارهایی که قرار است روی گوش انجام شود برش های جراحی ایجاد خواهد شد.روش کار کاملا به روش جراح بستگی دارد  زیرا پیش از انجام جراحی تمامی فاکتور های جراحی بررسی شده است.

اما در جراحی زیبایی گوش‌ معمولا برش ها در ناحیه پشت گوش انجام می شود و یا اگر برش  در قسمت جلوی گوش نیاز باشد در چین های گوش به وجود آمده تا پس از جراحی پنهان خواهد شد.
پس از جدا شدن پوست از غضروف زیر، جراح به غضروف های گوش دسترسی پیدا خواهد کرد و می تواند اقدامات مورد نیاز روی گوش را انجام دهد.

حال اگر ناهنجاری های گوش در قسمتی در ضخامت غضروف ها باشد جراح به اندازه مورد نیاز از آنها برداشته تا گوش به حالت طبیعی اصلاح خواهد شد و در صورتی که نیازی به برداشتن غضروف و یا پوست اضافی نیست جراح با زدن بخیه هایی به صورت دائمی حالت غضروف را به حالت طبیعی تبدیل کرده وبرجستگی در نمای روبه رو را از بین خواهد برد.

 • بستن شکاف های جراحی زیبایی گوش‌

پس از اینکه جراح از متقارن بودن هر دو گوش مطمئن شد با بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب برش ها بسته شده و پانسمان به دور سر بسته خواهد شد.

جراحی زیبایی گوش

توصیه های پس از جراحی زیبایی گوش

بعد از جراحی زیبایی گوش بیمار پس از چند ساعت مرخص می شود، پانسمان روی گوش به مدت چند روز بروی گوش باقی می ماند، مراقبت از این پانسمان دارای اهمیت بالایی می باشد. پس از انجام جراحی زیبایی گوش‌ بهداشت محل زخم به منظور جلوگیری از بروز عفونت در اولویت می باشد.

شست و شوی مرتب زخم و استفاده از کرم های آنتی بیوتیک از اقدامات مهمی می باشد که باید بعد از جراحی زیبایی گوش‌ رعایت شود. استفاده از هدبند بعد از برداشتن پانسمان به مدت ۲ هفته توصیه می شود.

تورم و خونمردگی بعد از جراحی طبیعی است که پس از گذشت مدت کوتاهی برطرف می شود، در هنگام استراحت توصیه می شود به گونه ای سر را قرار دهید که فشاری بر گوش های وارد نشود.

مدت زمان ماندگاری نتایج جراحی زیبایی گوش‌

نتایج عمل جراحی زیبایی گوش‌ معمولاً تا پایان عمر ماندگار خواهد بود، مگر آنکه اتفاق خاصی برای آنها بیافتد که بر شکل یا وضعیت ظاهری گوش شما تأثیر بگذارد.

زمان جراحي زيبايي گوش :

عمل خواباندن لاله های گوش و جراحی زیبایی گوش‌  حدوداً دو ساعت زمان میبرد.

جراحی زیبایی گوش

اقدامات جراح پلاستیک گوش قبل از جراحی چیست

 • ارزشیابی سلامت عمومی شما و هر گونه مشکل یا ریسک فاکتوری که از قبل وجود داشته است.
 • فتوگرافی پزشکی برای سابقه ی پزشکی شما
 • صحبت درباره ی گزینه های شما و پیشنهاد روش درمانی
 • صحبت درباره ی نتایج محتمل جراحی پلاستیک گوش و هرگونه خطر یا پیچیدگی احتمالی
 • فهم تمام ابعاد جراحی پلاستیک گوش بسیار حائز اهمیت است. نگرانی برایجراحی پلاستیک گوش بسیار طبیعی است، این نگرانی ممکن است ناشی از هیجان برای ظاهر جدیدتان باشد یا ناشی از استرس جراحی پلاستیک گوش باشد. از در میان گذاشتن احساساتتان با جراح پلاستیک خود خجالت نکشید.

عمل جراحی پلاستیک گوش چه چیزهایی را می تواند درمان کند؟

 1. گوش های بیش از حد بزرگ، شرایطی که آن را “ماکروتیا” می نامند.
 2. گوش های برجسته در یک طرف یا در هر دو طرف با زوایای متفاوت.
 3. نارضایتی از عمل گوش پیشین.

نکاتی که بعد ار جراحی زیبایی گوش باید رعایت کنیم

بعد از عمل جراحی، پانسمان و بانداژ برای تمیز نگه داشتن نقطه ی جراحی شده و محافظت از آن و نگه داشتن آن در حالت جدید در دوره ی نقاهت و درمان انجام می شود.

جراحی زیبایی گوش

به شما دستورالعمل های مشخصی داده می شود که ممکن است شامل مراقبت از گوش بعد از جراحی، داروهای خوراکی یا موضعی و وقت دیدار بعدیتان با جراح پلاستیکتان باشد.

اگر مشکلی پیش آمد، جراح پلاستیک خود را در جریان بگذارید تا در صورت نیاز روشهای درمانی را به شما بگوید.

دنبال کردن دستورالعمل های پزشکتان کلید موفقیت در جراحی است. بسیار مهم است که در دوران نقاهت منطقه ی جراحی شده در معرض فشار، نور خورشید یا نور زرد چراغ، خاراندن یا حرکت نباشد. پزشک شما به طور خاص دستورالعمل هایی را برای مراقبت از خودتان به شما خواهد داد.

پیروی از دستورالعمل های جراح پلاستیکتان و مراجعه به ایشان در زمانهای تعیین شده حائز اهمیت می باشد.

پاسخ