جراحی زیبایی ران چیست ؟

جراحی زیبایی ران یکی دیگر از عمل های زیبایی بدن است که طی آن چربی های اضافی این ناحیه برداشته شده و پوست باقی مانده و اضافی نیز حذف می شود. با این جراحی فرم ران ها بهبود یافته و ظاهر زیبا تری پیدا می کنند. ( بهترین جراح پلاستیک تهران )

معمولا افرادی که علی رغم ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی قادر به کاهش وزن و کوچک کردن ران های خود نیستند ، بهترین کاندید برای انجام این جراحی می باشند.

به طور کلی این جراحی به فرم دهی ، حذف پوست و چربی اضافی ران ها کمک کرده و لاغری ران ها با پوستی هموار را در پی خواهد داشت. در نتیجه افراد می توانند لباس های دلخواه خود را بپوشند و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

جراحی زیبایی رانآمادگی قبل از جراحی زیبایی ران

پیش از جراحی، پزشک حتما برای شما یک سری آزمایشات تجویز خواهد کرد. انجام این آزمایشات را جدی بگیرید و نتیجه آن را در اختیار جراح پلاستیک خود قرار دهید.

در صورتی که از بیماری خاصی رنج می برید و برای درمان آن داروی به خصوصی مصرف می کنید ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. چرا که ممکن است برخی از دارو ها با دارو های بیهوشی تداخل داشته باشند ؛ بنابراین ممکن است لازم باشد برای مدتی مصرف آن ها را قطع کنید.

استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل ، حداقل از دو هفته پیش از جراحی بینی ممنوع است.

استفاده از دارو های ضد التهاب همچون آسپرین ، وارفارین ، ایبوپروفن و غیره ممنوع می باشد. این دارو ها به کاهش غلظت خون کمک کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

مراحل انجام جراحی زیبایی ران

  • در مرحله اول ابتدا به بیمار دارو های بی حسی و آرام بخش تزریق می شود یا فرد به طور کامل بیهوش خواهد شد. جراح پلاستیک نوع بیهوشی ( بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل ) را تعیین می کند.
  • در مرحله بعد بسته به نوع جراحی و نیاز بیمار ، برش هایی به روی نواحی مورد نظر ایجاد می شوند. الگوی ایجاد برش در هر فرد متفاوت است اما معمولا برش از کشاله ران شروع شده و به سمت پایین و قسمت داخلی ران امتداد می یابد. سپس دور ناحیه داخلی ران ادامه داشته و به پشت ران می رسد.
  • شبکه ماتریکسی بافت ها که در زیر این ناحیه قرار دارند هم کشیده شده و مجددا فرم می گیرند. در این مرحله پوست اضافی نیز از بدن جدا خواهد شد.
  • در انتها لبه های پوست بهم دوخته شده و شکل ظاهری ران ها و پوست آن کاملا صاف شده و بهبود می یابند. بخیه ها در بافت عمقی پوست ایجاد می شوند تا بافت داخلی آن بالا کشیده شود.

نتایج جراحي زيبايي ران

نتایج حاصل از این جراحی حتی پس از به اتمام رسیدن آن نیز مشهود است اما در ابتدا این نتایج همراه با تورم و کبودی است که به تدریج برطرف می شوند.