احتمالا برای شما نیز این سوال به وجود آمده است که چرا هر روزه به تعداد متقاضیان جراحی زیبایی بینی افزوده می شود، در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود؛ بینی ، به عنوان تنها عضو برجسته صورت که در مرکز آن قرار گرفته است؛ تاثیر به سزایی در تناسبات و همچنین جذابیت چهره ، دارد؛ به همین علت است که کوچکترین ایراد در آن ، زیبایی کل چهره را تحت تاثیر قرار می دهد؛ از این رو ، انجام جراحی بینی در میان مردم بسیار رایج شده و یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار محسوب می گردد.

جراحی زیبایی بینی

در ابتدای مقاله به افراد زیباجو متقاضی عمل زیبایی، توصیه می گردد؛ در انتخاب جراح بینی ، بسیار دقت کرده و یکی از بهترین ها را برگزینند؛ چرا که ، میان نتیجه دریافتی از عمل و جراح ، رابطه ای مستقیم وجود دارد و علاوه بر آن ، عملکرد صحیح بینی بسیار حائز اهمیت بوده و بروز کوچکترین مشکل در آن ، می تواند تنفس را با اختلال مواجه کند ؛ بنابراین ، باید ذکر کرد انتخاب جراح خوب ، مستلزم دقت بسیار است.

نحوه جراحی زیبایی بینی

در ذیل ؛ به طور مختصر در ارتباط با چگونگی انجام جراحی، توضیح داده ایم ؛ با ما همراه باشید. جهت انجام جراحی و اعمال اصلاحات ، نیاز به ایجاد برش می باشد ؛ لازم به ذکر است که برش های جراحی ، تحت دو تکنیک باز و بسته ایجاد می شوند.

  • جراحی به روش باز : در این تکنیک از جراحی ، برش های مورد نیاز در ناحیه میانی دو حفره بینی ، ایجاد شده ؛ سپس ، پوست از ساختمان بینی جدا می شود و بدین ترتیب ، جراح بینی تهران به ساختار بینی اشراف کامل پیدا می کند.
  • جراحی به روش بسته : در این تکنیک از عمل ، هیچ گونه برشی بر روی قسمت خارجی بینی ، ایجاد نمی شود ؛ بلکه ، تمامی برش ها درونی می باشند ؛ به همین علت ، دسترسی جراح در این روش به بینی محدودتر خواهد بود ؛ به همین علت از تکنیک بسته در مواقعی استفاده می شود که میزان ایرادات بینی کم باشد.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستید؟

جراحی زیبایی بینی یکی از محبوب ترین روند های جراحی زیبایی در سراسر دنیا است. جراحی زیبایی بینی با هدف خلق زیبایی و اصلاح بینی ، آن را تغییر شکل می دهد. صرف نظر از این که نقص موجود در بینی یک عامل  مادرزادی ، ناشی از آسیب دیدگی یا تغییرات مربوط به سن باشد ، جراحی بینی می تواند به ایجاد تعادل و تناسب بین بینی و صورت شما کمک کند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

قبل از انجام جراحی ، جراح شما فهرستی از دستورالعمل ها را در اختیارتان قرار می دهد. به طور کلی ، بعد از نیمه شب ، قبل از جراحی ، خوردن غذا و نوشیدن ممنوع می باشد.

اگر سیگاری هستید ، باید قبل از جراحی ، آن را ترک کنید. جراح می تواند راهکارهایی را برای کمک به شما در ترک سیگار ارائه دهد. استعمال سیگار علاوه بر سایر آثار منفی ، جریان خون به پوست را به شدت مختل می کند. این بدان معناست که اکسیژن کمتری برای بهبود زخم به محل درمان رسیده و نکروز (مرگ) پوست اتفاق می افتد. نوشیدن الکل در هفته قبل از جراحی بینی نیز ممنوع می باشد، زیرا الکل نیز می تواند روند بهبودی را مختل نماید.

همچنین جراح شما در خصوص قطع مصرف برخی داروها در روزها یا هفته های منتهی به جراحی ، دستورالعمل هایی را در اختیارتان قرار می دهد. به عنوان مثال ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. برخی داروهای گیاهی و ویتامین E ، اسیدهای چرب امگا 3 و چای سبز نیز می توانند خطر خونریزی را افزایش دهند.

ارزیابی توسط جراح ،  اولین قدم در تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی بینی می باشد. در جلسه مشاوره ، جراح منتخب از بینی شما در زوایای مختلف عکس می گیرد. او همچنین در مورد انتظارات تان به منظور اطمینان از واقع بینانه بودن آنها با شما صحبت می کند.

مشاهده عکس های بینی بیماران قبلی جراح برای گفتگو در مورد انتظارات مفید بوده و می تواند به جراح در طرح ایده بهتری نسبت به آنچه که از جراحی خود انتظار دارید ، کمک کند. بسیاری از جراحان تصویربرداری کامپیوتری سه بعدی و حتی 4 بعدی را برای نشان دادن ظاهر بینی بعد از عمل ، به کار می گیرند.

برخی از جراحان قبل از جراحی درمان های هومیوپاتی ، مانند آرنیکا برای به حداقل رساندن کبودی را توصیه می کنند.

خطرات جراحی زیبایی بینی

درک خطرات احتمالی عمل جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است. حتماً برای کسب بهترین نتایج ممکن ، جراحی خود را به دست یک متخصص مجرب و ماهر بسپارید.

خطرات عمل زیبایی بینی عبارتند از:

  • عفونت
  • خونریزی
  • مشکلات تنفسی (انسداد بینی)
  • نارضایتی از نتایج زیبایی
  • سوراخ شدن سپتوم
  • عوارض بیهوشی

انواع جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یک جراحی پلاستیک برای تغییر شکل دادن بینی می باشد. انواع مختلف جراحی دماغ شامل دو نوع جراحی اولیه (باز ​​و بسته) ، جراحی ثانویه ، رینوپلاستی با فیلر و رینوپلاستی قومی ( ethnic ) می باشد.

جراحی باز برای تغییر شکل عمده بینی ، با ایجاد برشی در ستونچه بینی انجام می شود. هدف از ایجاد این برش ، دستیابی به ساختارهای زیرین بینی و مشاهده آناتومی بینی است.

جراحی بسته با ایجاد برش هایی در داخل بینی ، استخوان و غضروف را  تغییر شکل داده ، شکل جدیدی را در بینی خلق می نماید.

جراحی ثانویه یا ترمیمی یک روند پیچیده برای اصلاح مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه می باشد. در این روند ، اغلب مشکلات عمده ای در بینی وجود داشته و همین امر باعث دشوارتر شدن آن می شود. جراحی زیبایی بینی ترمیمی را می توان به صورت باز یا بسته انجام داد.

رینوپلاستی با فیلر شامل استفاده از فیلرهای تزریقی برای پر کردن فرورفتگی ها ، صاف کردن زوایای تیز یا تغییر زاویه نوک بینی ، بازگرداندن تقارن و کوچک تر و جذاب تر نمودن بینی می باشد. به جای برداشتن برجستگی یا قوز ، جراح از فیلر تزریقی برای یکدست کردن پل بینی استفاده می کند. نتایج حاصل از این درمان ، دائمی نمی باشند..

جراحی زیبایی بینی قومی

جراحی قومی روندی است که در سال های اخیر رواج یافته است. این یک روش منحصر به فرد با ملاحظات خاص و برخی اقدامات احتیاطی برای خلق یک بینی کاملاً طبیعی می باشد.

هزینه جراحی زیبایی بینی

اطلاع از هزینه نهایی جراحی، تنها با مراجعه به پزشک و قرار گیری تحت معاینه امکان پذیر خواهد بود ؛ بنابراین ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک ، مراجعه نمایید.