جراحی افتادگی سینه

جراحی افتادگی سینه در تهران

جراحی افتادگی سینه ، فرایندی است که در آن سینه ها با برداشتن پوست اضافی و محکم کردن بافت های اطراف برای شکل دادن مجدد و پشتیبانی از برجسته سازی سینه جدید ، بالا کشیده می شوند ؛ گاهی اوقات ، هاله سینه با گذر زمان بزرگ می شود و جراحی افتادگی سینه ، باعث کاهش اندازه این هاله نیز می گردد. ( جراحی زیبایی سینه )

جراحی افتادگی سینه ، باعث می شود که اندام شما با سینه ای که شاداب تر و برجسته تر است ، جوان تر به نظر برسد ؛ سینه های زنان ، اغلب با گذر زمان تغییر شکل پیدا کرده و شکل جوانی و سفتی خود را از دست می دهند ؛ این تغییرات و از دست رفتن حالت ارتجاعی ، می تواند در اثر یکی از عوامل زیر ایجاد شود :

 • بارداری
 • شیردهی
 • تغییر وزن
 • پیری
 • گرانش
 • وراثت

 

جراحی افتادگی سینه

چگونه برای جراحی افتادگی سینه آماده شویم ؟

اولین مرحله ، مشاوره با یک جراح پلاستیک است ؛ اهداف تان را برای جراح خود بازگو کنید ؛ اگر می خواهید ایمپلنت سینه را نیز انجام دهید ، عکس هایی که نمایشگر اندازه و شکل سینه مورد نظرتان است را با خود همراه داشته باشید.

جراح ، وضعیت سلامت شما را بررسی کرده و درباره گزینه های مربوطه شرح می دهد ؛ وی همچنین ، روند جراحی را به تفصیل شرح داده و درباره خطرات و ریکاوری ، توضیحات لازم را ارائه می دهد.

مشکلات بعد از جراحی افتادگی سینه ، نادر هستند ؛ سه مشکل اصلی شامل خونریزی ، عفونت و جای بریدگی می باشد ؛ جراح دستورالعمل هایی را برای آماده شدن برای جراحی افتادگی سینه به شما ارائه می دهد که در کاهش احتمال بروز این مشکلات نیز مفید خواهند بود ؛ این دستورالعمل ها شامل موارد زیر می باشند :

 1. سیگار نکشید.
 2. داروهایی که باعث تشدید خونریزی ، می شوند را مصرف نکنید.
 3. در صورت لزوم ، آنتی بیوتیک مصرف کنید.
 4. شما همچنین ، باید برای دوره ریکاوری نیز برنامه ریزی کنید ؛ برای مثال ، باید از بلند کردن اشیاء سنگین ، حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی افتادگی سینه ، اجتناب کنید.

جراحی افتادگی سینه ، زمانی مورد نیاز است که یکی از موارد زیر را در خود مشاهده می کنید :

 • سینه هایتان آویزان شده ، اندازه و شکل خود را از دست داده ، تخت تر و دراز تر شده اند.
 • زمانی که سینه های شما تکیه گاهی ندارند ، نوک سینه هایتان پایین تر از خط تا خوردگی سینه هایتان قرار می گیرند.
 • نوک سینه ها و هاله ها ، افتادگی به سمت پایین دارند.
 • هاله ها با سینه ها تناسب ندارند.
 • یکی از سینه ها نسبت به دیگری ، افتاده تر است.

آنچه می توانید انتظار داشته باشید.

جراحی افتادگی سینه را می توان در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام داد ؛ گاهی اوقات ، این روند با داروی مسکن و بی حسی موضعی انجام می گیرد که در آن ، تنها قسمتی از بدن بی حس می شود ؛ در موارد دیگر ، بیهوشی عمومی توصیه می شود.

در طول روند

تکنیک های استفاده شده ، برای برداشتن پوست سینه و تغییر شکل بافت سینه متفاوت می باشند ؛ تکنیک ویژه ای که جراح پلاستیک شما انتخاب می کند ، مکان ایجاد بریدگی و در نتیجه ، جای زخم های حاصل از آن را مشخص خواهد کرد.

پزشک شما ، بریدگی ها را در یکی از مکان های زیر ایجاد می کند :

 1. اطراف هاله – منطقه تیره تر در اطراف نوک سینه
 2. در منطقه رو به پایین از هاله تا خط تای سینه
 3. به صورت افقی در طول خط تای سینه

جراح ، برای تغییر دادن شکل بافت سینه و در صورت نیاز برای کاهش دادن اندازه هاله ، بخیه های عمیقی را در سینه می زند ؛ وی پوست اضافی سینه را برداشته و نوک سینه ها را به طرف بالا می کشد ؛ سپس ، پوست دو قسمت را به طرف هم کشیده و دو قسمت بریدگی را با بخیه ، نوار چسب جراحی یا چسب مخصوص پوست به یکدیگر متصل می کند.

این روند ، اغلب دو تا سه ساعت به طول می انجامد و شما ، می توانید در همان روز به خانه بروید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات