تزریق ژل یکی از متدهای جوانسازی پوست است که برای افراد مختلف در هر سن و جنسیتی صورت می گیرد. این تزریق به افزایش حجم قسمت های مختلف کمک کرده و سبب افزایش زیبایی صورت می شود.اگر تصمیم به انجام تزریق ژل دارید این مقاله دکتر حیدری را از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید.

تزریق ژل

ژل هایی که در این روش استفاده می شوند انواع مختلفی داشته و تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را نیز دارند. هیالورونیک اسید یکی از محبوب ترین و رایج ترین ژل های مورد استفاده است که شکل دهی و فرم دهی بسیار عالی دارد. لازم به ذکر است این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان وجود داشته و به همین دلیل با تزریق آن رطوبت و کیفیت پوست افزایش می یابد.

بنابراین هیالورونیک اسید هیچ عوارضی برای بدن نداشته و به سرعت باعث افزایش زیبایی پوست و صورت خواهد شد. همچنین به از بین بردن عوارض پیری که می تواند بر اثر عوامل مختلف همچون بالا رفتن سن ، قرارگیری بیش از حد در معرض تابش مستقیم آفتاب ، وراثت و غیره پدید آمده اند کمک می کند.

کاربرد تزریق ژل

 • افزایش حجم قسمت های مختلف صورت و بدن
 • افزایش حجم لب ها
 • افزایش حجم چانه
 • افزایش حجم گونه
 • زاویه سازی فک
 • پر کردن خطوط عمیق اطراف لب ( خطوط خنده )
 • رفع گودی زیر چشم و برخی نقاط پوست
 • و از بین بردن دیگر خطوط اضافی صورت که با تزریق بوتاکس برطرف نمی شوند.

مزایای تزریق ژل

 1. نتایج بلافاصله پس از پایان تزریق مشخص خواهد شد.
 2. در این روش هیچ برشی ایجاد نمی شود و کاملا غیرتهاجمی است.
 3. دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد.
 4. درصد رضایت افراد از انجام این کار بسیار بالاست.
 5. نتایج حاصل از آن طبیعی است.
 6. نیازی به مصرف داروی آرامبخش و بیهوشی نیست.
 7. جلسه درمانی کوتاه است و حدود 20 الی 30 دقیقه به طول می انجامد.
 8. قابلیت برگشت داشته و چنانچه فرد از نتیجه آن احساس رضایت نداشت ، قابل ترمیم است.
 9. از تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برخوردار می باشد.

عوارض تزريق ژل

عوارض ناشی از این تزریق کاملا به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد. اما در صورت استفاده از ژل مرغوب و مراجعه به پزشک متبحر و مورد اطمینان ، با هیچ عوارضی مواجه نخواهد شد.

ماندگاری نتایج تزريق ژل چقدر است؟

دوام و ماندگاری نتیجه این کار ، به ژل مورد استفاده بستگی دارد. به طور کلی ژل ها از لحاظ ماندگاری به سه دسته موقت ، دائمی و نیمه دائمی دسته بندی شده اند. البته امروزه دیگر از ژل های دائمی استفاده نخواهد شد. لازم به ذکر است ژل هیالورونیک اسید از ژل های موقت هستند که حدود 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند. اما بعد از این مدت جذب بدن شده و فرد باید برای تزریق مجدد به بهترین جراح پلاستیک تهران خود مراجعه نماید.​