همه چیز درباره تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یا نوع  A سم بوتولینوم ؛ با اثر گذاری بر روی عضلات و اعصاب ، مانع آزاد شدن استیل کولین شده و بدین ترتیب ، از انقباض عضلات جلوگیری کرده و موجب رفع چین و چروک های پوستی می شود. این روش یکی از روش های متعدد جوان سازی پوست است که توسط دکتر حیدری ، بهترین جراح پلاستیک تهران ارائه می شود.

تزریق بوتاکس

در مقاله پیش رو ،  به شرح بوتاکس پرداخته ایم ؛ در صورتی که تمایل به رفع چین و چروک های پوستی از طریق تزريق بوتاکس ، دارید ؛ با ما همراه باشید.

با انجام تزريق بوتاکس ، می توان چین و چروک هایی را که در اثر انقباض عضلات به وجود آمده و موجب پیرتر به نظر رسیدن افراد شده است را بر طرف کرد.

در برخی از موارد ، شاهد خواهیم بود که انقباض پذیری عضلات در نیمی از صورت ، بیش از قسمت دیگر آن است ؛ بدین ترتیب ، می توان با تزریق بوتاکس ، موجب تقارن نسبی صورت شد.

بنابراین ، باید ذکر کرد که تزريق بوتاکس ، یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست ، بوده که با رفع چین و چروک های پوستی ، شادابی و جوانی را به افراد هدیه می دهد ؛ لازم به ذکر است ، این روش از جوانسازی ، علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد ؛ در ذیل ، به طور مختصر در این باره ، توضیح داده ایم.

بوتاکس

روندهای زیبایی از نظر شهرت ، دارای نوساناتی می باشند. ولی بوتاکس سال هاست ، که شهرت خود را از دست نداده و دچار نوسان نشده است. چین و چروک ها و خطوط ریز ، که با روندهای درمانی دیگر چندان تحت تاثیر قرار نمی گیرند ، به تزریق های بوتاکس ، عموماً در زمان اجرا توسط متخصصان ماهر و باتجربه ، به خوبی واکنش نشان داده و درمان می شوند. از بوتاکس در موارد درمانی نیز می توان بهره جست. یکی از موارد کاربرد های درمانی بوتاکس ، درمان میگرن می باشد. در صورتی که در فردی انجام بوتاکس ، نتایج مثبتی در درمان میگرن از خود نشان دهد ، جراح می تواند بیمار را کاندید عمل لیفت آندوسکوپی پیشانی نماید. دکتر حیدری جراح پلاستیک و دارنده بورد تخصصی ، مفتخر به ارائه این درمان بی خطر و موثر ، به همه زیباجویان و خلق نتایج شگفت انگیز برای آن ها بوده است.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس یک محصول تزریقی زیبایی است ، که برای بهبود علائم پیری در صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان برای کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز ، که پیامد نرمال پیر شدن هستند ، به کار می رود. روند بوتاکس ، چهره ای جوان تر و پوستی نرم تر را ، برای شما خلق می نماید.

مزایای بوتاکس

اگر خواهان دستیابی به نتایج زیر هستید ، بوتاکس گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود :

  • کاهش موقتی چین و چروک ها و خطوط صورت
  • جوان تر بنظر رسیدن و صاحب پوست نرم و صاف تر شدن
  • خلاصی از شر چین و چروک های پیشانی و دیگر نواحی صورت

درمان بوتاکس اغلب برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد ، که از تغییرات مرتبط با سن در صورت خود ناراضی و ناخشنود هستند. این روند می تواند به شما کمک کند ، تا در حین سالم و جوان تر بنظر رسیدن ، از اعتماد به نفس بیشتری نیز برخوردار شوید.

بوتاکس در چه نواحی قابل استفاده است ؟

  1. خط لبخند
  2. خطوط اخم
  3. خطوط پیشانی
  4. خطوط پنجه کلاغی
  5. چال روی چانه
  6. خطوط دور لب

تزریق بوتاکس

مشاوره بوتاکس

در طول جلسه مشاوره ، دکتر حیدری تاریخچه پزشکی شما را بررسی کرده ، به سوالات شما پاسخ داده ، به دغدغه های شما گوش کرده و روند را برای شما شرح می دهد. این زمان فرصت مناسبی برای مطرح کردن ، سوالات و درک نحوه عملکرد بوتاکس ، برای رفع دغدغه ها و دستیابی به نتایج مورد نظرتان می باشد.

بوتاکس چگونه تزریق می شود ؟

در برخی مواقع بوتاکس بعد از بی حسی موضعی ، در ناحیه درمان تزریق می شود. این فرایند اغلب آن قدر بدون درد است که بیشتر بیماران ، استفاده از بی حسی را درخواست نمی کنند. دکتر حیدری از سوزن فوق نازک هیپودرمیک ، برای تزریق کردن بوتاکس به ماهیچه های صورت استفاده می کند. تعداد تزریق های مورد نیاز ، به تعداد چین و چروک های نیازمند به درمان و شدت آن ها وابسته است. در اکثر بیماران این درمان ، 3 تا 6 ماه ماندگار می باشد. بعد از این مدت درمان نگهداری انجام می شود.

چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم ؟

در صورت دریافت انواع دیگر تزریق ها ، در طول سه ماه قبل از موعد مقرر برای تزریق بوتاکس ، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید. از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین ، ایبوپروفن و سایر داروهای رقیق کننده خون ، به منظور اجتناب از خونریزی و کبودی در طول درمان ، خودداری کنید. همچنین در صورت داشتن آلرژی به داروها ، ریلکس کننده های ماهیچه یا داروهای خواب آور ، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

ریکاوری بوتاکس

بعد از تکمیل روند بوتاکس ، از مالش دادن شدید صورت خودداری کرده و از انجام فعالیت های سنگین ، اجتناب نمایید. می توانید لبخند بزنید یا اخم کنید. در نواحی درمان از کمپرس سرد استفاده کرده ، و برای تسکین درد از داروی مسکن استفاده کنید. از خوابیدن به روی شکم ، یا هر موقعیتی که صورت را تحت فشار طولانی مدت قرار دهد ، خودداری کنید.

آیا بوتاکس گزینه مناسبی برای من است ؟

اگر بوتاکس درمان ایده آلی برای شما شناخته شده باشد ، گزینه مناسبی برایتان محسوب می شود. اگر از چین و چروک ها یا خطوط ریز صورت خود و نحوه تاثیر آن ها بر روی چهره تان ناراضی هستید ، بوتاکس می تواند شما را در حل این دغدغه کمک کند.

کاهش دردهای میگرنی با بوتاکس

در حال حاضر ؛ می توان با تزريق بوتاکس به درمان یا کاهش سردردهای میگرنی افراد پرداخت ؛ نتایج به دست آمده ، نشان می دهد تزريق بوتاکس در تعداد زیادی از افراد ، موجب کاهش دردهای میگرنی یا کاهش تعداد دفعات بروز آن شده است.

 

 

هزینه تزريق بوتاکس چقدر است ؟

هزینه تزریق بوتاکس در افراد ، با توجه به پارامترهای متفاوت متغیر می باشد ؛ از این رو به افراد زیباجو توصیه می گردد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک ، مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. درمان های زیبایی از جمله بوتاکس ، از نظر پزشکی الزامی نبوده و در نتیجه تحت پوشش شرکت های بیمه واقع نمی شوند. همچنین با توجه به سفارشی بودن درمان برای هر بیمار و متغیر بودن تعداد نواحی درمان در هر فرد ، هزینه این روند زیبایی نیز متغیر می باشد.