معرفی بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

دکتر عطاالله حیدری ، بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران دارای نمونه کارهای موفق بسیاری در کارنامه کاری خود می باشند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ، مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به صفحه اینستاگرام دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک ، مراجعه نمایید.( جراحی زیبایی بینی )

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، دوره آموزش و تحصیلات پزشکی جامعی را سپری می نماید. مسیر یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، شامل یک دوره تحصیلات پزشکی و جراحی بوده و حداقل 5 سال دوره آموزشی پس از فارغ التحصیلی تخصصی را شامل می شود.

یک فوق تخصص پلاستیک ، دانش جامعی درباره آناتومی و فیزیولوژی بدن دارد و عمدتاً بر روی مهارت های حل مشکلات بدن تاکید می نماید. وی دانش پایه پزشکی را با حس قوی خلاقیت و توانایی برای توسعه مهارت های حرکتی و فضایی ترکیب می نماید. فوق تخصص پلاستیک ، دارای تخصص برای انجام وظایف متعدد در سطح حرفه ای بوده و قادر به مدیریت تغییر و حس قوی تعهد به رابطه بین پزشک و بیمار و عشق و علاقه به چالش فنی برای یافتن راه حل های جراحی دشوار می باشد.

یک فوق تخصص پلاستیک آرایه ای از مشکلات مربوط به ناهنجاری های مادرزادی تا ترمیم عوارض ناشی از سرطان را درمان کرده و البته اقدامات مربوط به ارتقاء زیبایی را نیز انجام می دهد.

بیماران یک فوق تخصص پلاستیک در دامنه ای از نوزادان تا افراد بزرگسال قرار داشته و جراح اغلب در تماس مستقیم و دوستانه با بیمار می باشد. بر حسب نوع فوق تخصص در شاخه جراحی پلاستیک ، رابطه جراح با بیمار می تواند بصورت مشاوره ، دراز مدت یا چیزی در میان این دو باشد.

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

در میان رایج ترین تخصص گرایی ها ، موارد زیر ، از بیشترین عمومیت برخوردارند :

  • جراحی مشکلات مادرزادی – درمان مشکلاتی از قبیل لب و کام شکاف خورده ، بد شکلی های صورت و گوش و نواقص جمجمه و صورت و ناهنجاری های اندام های فوقانی.
  • جراحی سینه – ترمیم بعد از سرطان ، ناهنجاری های مادرزادی ، جراحی زیبایی سینه.
  • آسیب جسمی – ترمیم آسیب های صورت ، آسیب اندام های تحتانی مثل شکاف های باز و آسیب های ناشی از سوختگی
  • جراحی زیبایی – که در آن ، کار تغییر شکل ظاهری به صورت انتخابی انجام می شود و به درمان بیماری ارتباطی ندارد. اصول جراحی زیبایی ، کار ترمیمی که جراح پلاستیک انجام می شود را نیز شامل می شود و بنابراین ارتباط تنگاتنگی بین روندهای ترمیمی و زیبایی وجود دارد.

تکنیک های اصلی

هر چند جراحی های پلاستیک ، زمانی عمدتاً با پیوندهای پوستی سروکار داشته است ولی اکنون جراحی ترمیمی ، دامنه ای از تکنیک های قدرتمند از قبیل جابجایی بافت در نواحی مختلف بدن را به ارمغان آورده است .

میکروسرجری یک فرایند جراحی است که در آن ، سرخرگ های بسیار کوچک ، سیاهرگ ها و اعصاب برای بازیابی خون حیاتی یا عصب در بخشی از بافت زنده ، با استفاده از بزرگ نمایی و بخیه های بسیار کوچک ، بهم متصل می شوند. این تکنیک ، بزرگترین پیشرفت منحصر بفرد در جراحی پلاستیک در دهه های اخیر بوده است ؛ چون به جراح اجازه می دهد تا در زمان روبرو شدن با یک نقص در بدن ، بافت را از جایی از بدن به جای دیگر با هدف بازیابی حیات در بافت پیوند زده شده ، انتقال داده و پس از آن بهبود به سرعت آغاز شود. یک مثال در این زمینه ، ماستکتومی می باشد که در آن پوست طبیعی و بافت چربی را می توان از طریق یک روند میکرو جراحی به سینه انتقال داد.

جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی

جراحی مدرن تا جایی پیشرفت کرده است که پیکره دانش و مهارت های فنی مورد نیاز ، جراحان را به سمت کسب تخصص در زمینه های خاص معمولا زمینه آناتومی بدن یا گاه به سمت یک تکنیک خاص یا نوع بیمار هدایت کرده است.

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

مسئولیت بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران چیست ؟

جراح پلاستیک ، دو مولفه اصلی دارد. مولفه نخست ، جراحی پلاستیک ترمیمی است که کلا در خصوص بازیابی عملکرد و نمای بدن انسان بعد از بیماری یا تصادف بوده و مولفه دوم ، جراحی پلاستیک زیبایی می باشد که عمدتاً در حوزه تغییر شکل ظاهر بر اساس گزینه انتخاب شده ، عمل می کند. بر خلاف اکثر تخصص های جراحی که در یک زمینه آناتومیکی تعریف شده اند ، جراحی پلاستیک ، به واسطه تکنیک های جراحی انجام شده در این حوزه ، تعریف می شود.

روندهای ترمیمی ، نقطه اتکای کار تقریباً تمامی جراحان پلاستیک می باشد ، یعنی پوشش دادن تمامی جنبه های بهبود زخم و ترمیم بعد از بروز مشکلات مادرزادی ، اکتسابی و ناشی از آسیب که بخش کوچک ولی در عین حال مهمی از کار یک جراح در طول یک هفته را شامل می شود.

به علت گستردگی و کاربرد جراحی پلاستیک این جراحان با گستره بسیار وسیع تری از تیم های سایر تخصص ها ، در ارتباط نزدیک کاری می باشند. جراحی ترمیمی پس از انجام جراحی های اصلی ، مورد نیاز می باشد و این هنر جراح پلاستیک در استفاده از تکنیک های جراحی است که به کارگیری برخی زمینه های دیگر جراحی را نیز ممکن ساخته است.

زمینه دیگر مرتبط با تکنیک های جراحی پلاستیک ، جراحی زیبایی می باشد که در آن ، به جای درمان بیماری ، بهبود در نمای بدن ، صورت می پذیرد.