بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران که همان جراح پلاستیک یا جراح زیبایی و بازسازی یا جراح زیبایی و پلاستیک در حقیقت یک جراح متخصص است.

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران پزشک دارای مجوزی است که در زمینه تکنیک‌های اصلی جراحی، درمان تروما و تعامل با بیمار و همچنین موارد تخصصی مانند انتقال بافت، تزریق چربی، پیکرتراشی و جراحی با لیزر آموزش دیده است. متخصص زیبایی وظیفه بازسازی عملکرد و فرم طبیعی را بر عهده دارد. جراحی پلاستیک و زیبایی تخصص‌های گوناگونی مانند کودکان و بزرگسالان  دارد و درمان طیف وسیعی از عارضه‌های بخش‌های مختلف بدن را دربرمی‌گیرد.

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران

 

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران شکل و فرم بخش‌هایی از بدن مانند گوش، صورت، شکم، دست و باسن را بهبود می‌دهد. همچنین دکتر زیبایی می‌تواند مشکلات مادرزادی از قبیل ناهنجاری‌های ساختاری استخوانی دست یا پا را اصلاح کند. بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران با هدف زیباسای بخش‌های طبیعی بدن را نیز مجدد شکل می‌دهد، حال آن که در جراحی ترمیمی بخش‌هایی از بدن ترمیم یا جایگزین می‌شود که به دلیل بیماری، بدشکلی مادرزادی یا در سوانح آسیب دیده ‌است.

 

جراحی پلاستیک  وجراحی زیبایی

مهمترین چیزی که باید بخاطر داشته باشید این است که اصطلاح جراحی پلاستیک و جراحی زیبایی را نمی‌توان به جای هم استفاده کرد. اشتباه گرفتن این اصطلاحات منجر به تصورات غلطی در بین عموم مردم در مورد این دو تخصص می‌شود. جراحی زیبایی، جراحی ظاهر است.

این عمل انتخابی است و بر زیبایی شناسی تمرکز دارد. جراحی زیبایی یک رشته منحصر به فرد پزشکی است که بر روی بهبود ظاهر از طریق تکنیک‌های جراحی و پزشکی متمرکز است. جراحی زیبایی را می‌توان برای تمام قسمت‌های سر، گردن و بدن انجام داد.

از آن جایی که نواحی درمان شده بطور مناسب عمل می‌کنند، اما فاقد جذابیت و زیبایی هستند، جراحی زیبایی عملی انتخابی است. در حالی که جراحی پلاستیک به عنوان یک تخصص جراحی تعریف می‌شود که به ترمیم نقص های صورت و بدن ناشی از اختلالات تولد، ضربه، سوختگی و بیماری اختصاص دارد. هدف از جراحی پلاستیک اصلاح نواحی ناکارآمد بدن است و ماهیت آن ترمیمی است.

 

 

جراحی پلاستیک چیست؟

 

جراحی پلاستیک نوع خاصی از جراحی است که می‌تواند ظاهر و توانایی عملکرد شخص را تغییر دهد.عمل‌های ترمیمی نقص‌های روی صورت یا بدن را اصلاح می‌کنند.

این نقص‌ها در بدن افراد بیشتر شامل  نقص های مادرزادی مانند شکاف لب‌ها و کام و ناهنجاری‌های گوش، آسیب‌های جراحتی مانند گاز سگ یا سوختگی یا بعد از درمان بیماری‌ها مانند بازسازی پستان زن بعد از جراحی سرطان سینه می‌باشند. که تمامی این نوع جراحی باید توسط بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران انجام شود.

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران

به طور کلی عمل‌های زیبایی بخشی از بدن فرد که از آن ناراضی نیست را تغییر می‌دهند. عمل‌های رایج زیبایی عبارتند از بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه ،تغییر شکل بینی (رینوپلاستی) و حذف چربی ها از نقاط خاصی از بدن.برخی از عمل‌های زیبایی آنگونه که افراد فکر می‌کنند بصورت جراحی یعنی برش و بخیه زدن نمی‌باشند. برای مثال، استفاده از لیزرهای مخصوص برای حذف موهای زائد و صاف کردن پوست برای بهبود جای زخم‌های شدید، دو نوع از این درمان‌ها هستند.

 

نکاتی برای انتخاب بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران

 

اگر تصمیم به عمل جراحی زیبایی دارید، باید یک جراح آموزش دیده، ماهر و با تجربه برای انجام این روش انتخاب کنید. برای مطمئن شدن از با تجربه بودن جراح پلاستیک  باید برخی اقدامات انجام دهید و سوالاتی را بپرسید که شامل موارد زیر هستند:

 

– بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران دارای اعتبارنامه‌های  است که باید ان را بررسی کنید.

-قبل از انتخاب بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران از کلینیک‌ها و بیمارستان‌های جراحی زیبایی بازدید کنید. تا آنجا که می‌توانید در مورد روش عمل و مکان‌هایی که این عمل‌ها را ارائه می‌دهند (کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها) و جراحانی که آن‌ها را انجام می‌دهند اطلاعات جمع کنید. به کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها مراجعه کنید و از سوال پرسیدن هراسی نداشته باشید. مراکز معتبر با روی خوش و با رضایت به سوالات شما جواب خواهند داد.

 

 

-یک جلسه مشاوره با بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران که این عمل را انجام می‌دهد یا بر آن نظارت می‌کند ترتیب دهد.در مورد روش عمل از جراح سوال کنید. بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران باید جزئیات دقیق آنچه که در عمل انجام می‌شود را توضیح دهد که شامل موارد زیر است:

-عمل چه مدت طول خواهد کشید.

-جراحی شما  چگونه انجام می‌شود.

-نوع بیهوشی که نیاز خواهید داشت.

-پس از عمل انتظار چه دردهایی را باید داشته باشید.

-مدت زمان دوره بهبودی چقدر است.

-خطرات بالقوه و عوارض خاص عمل

-میزان ماندگاری نتایج

 

هدف از جراحی زیبایی چیست؟

 

هدف جراحی زیبایی بهبود ظاهر فرد و در نتیجه اعتماد به نفس با تغییر ظاهر وی می‌باشد. جراحی زیبایی را می‌توان در هر بخشی از صورت و بدن انجام داد. برخی از انواع متداول جراحی زیبایی عبارتند از:

-حجم دادن یا بزرگ کردن سینه

-لیپوساکشن

-جراحی واژن

-عمل‌های بدن

-جراحی زیبایی صورت

جراحی بینی

پیوند مو

لایه برداری، تزریق ژل ،گرافت‌ها و درمان لیزر

هدف از جراحی پلاستیک چیست ؟

 

هدف از انجام جراحی پلاستیک اصلاح نقص‌های موجود درهنگام تولد یا ترمیم آسیب‌های پوست و بافت ناشی از بیماری، یا آسیب دیدگی ها است.

این جراحی همچنین می‌تواند اعتماد به نفس و کیفیت کلی زندگی بیماررا بهبود ببخشد. شرایط مختلفی وجود دارند که ممکن است به جراحی پلاستیک نیاز داشته باشند و انواع مختلفی از عمل‌های جراحی قابل استفاده هستند. جراحی پلاستیک می‌تواند برای اصلاح نقایص هنگام تولد (نقصهای مادرزادی مانند شکاف لب و کام) و نیز ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب دیده ناشی از مشکلاتی که بعداً در طول در زندگی رخ می‌دهند (مشکلات اکتسابی) مانند سرطان استفاده شود.

 

مدارک بهترین جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

بهترین جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران  دارای  مدارکی هستند که شامل ورود به دانشکده پزشکی، دستیاری و یا دوره تکمیلی تخصصی ترجیحاً در تخصص جراحی می‌باشد که به دنبال آن اخذ مدرک در آن تخصص و دوره‌ی بعد از دستیاری بخصوص در زمینه‌ی جراحی زیبایی خواهد بود. این دوره را می‌توان از طریق یک برنامه تکمیلی تخصصی جراحی زیبایی، و نیز کارگاه‌ها، سمینارها و کنفرانس‌ها انجام داد.

 

جراح پلاستیک تهران

 

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران مسیر مشابهی را مانند بسیاری از جراحان زیبایی دنبال می‌کنند. با این حال، بعد از اتمام تحصیل در مدرسه پزشکی، یک دوره‌ی دستیاری و یا دوره تکمیلی تخصصی در جراحی پلاستیک را طی می‌کنند، و پس از آن می‌توانند توسط انجمن جراحان زیبایی تایید و تصدیق شوند.

مراقبت های قبل از جراحی پلاستیک

جراح شما بایستی روند، ریسک‌ها، مزایا، جاگزین‌ها و ریکاوری را با شما توضیح دهد. اینکه بدانید انتظار چه چیزی را باید داشته باشید، شما را در وضعیت راحت‌تری قرار می‌دهد. شما بایستی بپرسید که جراح، چند نوع روند را انجام داده است و تعداد دفعات عمل او چه میزان بوده است. شما همچنین بایستی بدانید که چه نوع برنامه‌ی آماده‌ سازی را باید صورت دهید، روندها چقدر طول می‌کشند و هرگونه ریسک مرتبط را نیز بدانید. جراح شما بایستی به شما در مورد هر دارویی که باید قبل از جراحی، اجتناب کنید مشاوره دهد.

شما همچنین باید از تمام هزینه‌های مرتبط و انتخاب‌های پرداخت را قبل از انجام هرگونه عمل، مطلع شوید. بیمه معمولاً جراحی پلاستیک بازسازنده را پوشش خواهد داد اما این امر را با ارائه‌دهنده‌ی خود بررسی کنید. اگر شما هزینه عمل را پرداخت می‌کنید، دریابید که انتخاب‌های پرداخت چگونه می‌باشند و آیا هرگونه طرح پرداخت وجود دارد یا خیر.

مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک

1.از تمرین هوازی به مدت دو هفته اجتناب کنید

2.از وزنه‌ برداری و ورزش‌های تماسی به مدت یک ماه اجتناب کنید

3.با جراح خود در مورد دارو برای مدیریت درد و آماس صحبت کنید.

4.از آسپرین اجتناب کنید زیرا که ممکن است منجر به خونریزی و بدتر شدن کبودی بدن شود.

 

جراحی پلاستیک در بازسازی نواقص ناشی از سوانح

سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی. در این موارد باید موقعیت جراحت به دقت بررسی شود و خطر عفونت آن را به حداقل رساند. با توجه به عمق جراحت، تاندون ها، عروق و اعصاب آسیب دیده ترمیم انجام شود. جراحت باید با روشی که حداقل جوشگاه را بر جا بگذارد، بخیه زده شود. در سوانح، اولویت پزشک نجات جان بیمار است مثلا در مورد سوختگی، جبران مایعات از دست رفته بدن بیمار در اولویت قرار داد.

جراح پلاستیک تهران

معیار انتخاب کاندیدای مناسب جراحی زیبایی چیست؟

یک جراح پلاستیک حاذق حتما مشاوره دقیقی طی چند جلسه با بیمار انجام می دهد. باید به بیمار بها داد و از مقتضیات سنی، وضعیت روانی، شخصیتی، فرهنگی، خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد

اهمیت انتخاب جراح پلاستیک مناسب

انتخاب آگاهانه نوع جراحی زیبایی و پزشک متخصص عمل زیبایی  بسیار مهم می باشد. زیرا ظرافت و دقت مورد نیاز در هرگونه عمل زیبایی، می تواند نتیجه دلخواه شما را به دست ندهد و حتی صدمات جبران ناپذیری را وارد نماید.

از آنجا که هر پزشک مجاز می تواند به طور قانونی جراحی زیبایی را انجام دهد، بسیار مهم است که هنگام انتخاب جراح زیبایی، تحقیقات خود را انجام دهید. برای پیدا کردن دکتر واجد شرایط برای یک روش زیبایی خاص، شما باید آموزش، تجربه و مهارت پزشک را در نظر داشته باشید.