بهترین جراح ترمیم بینی در تهران تخصص و تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی بینی را دارد. بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باید بتواند برطبق مهارت و تجربه ای که در این زمینه دارد پوست و استخوان بندی فرد را بعد از جراحی اولیه مورد بررسی قرار دهد.

سپس بهترین روش  ترمیمی را برای جراحی انتخاب کند. به طور کلی  انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران با توجه به تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد بیشترین اثر را بر روی نتیجه جراحی بینی ترمیمی  فرد می گذارد.

بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

ایرادات قابل حل در عمل ترمیم بینی

اگر غضروف هایی که باعث به وجود آمدن قوز بینی شده است به اندازه کافی از بینی برداشته نشود و بینی همچنان دارای برآمدگی است. این نقص به جا مانده از جراحی اول را به راحتی می توان  از بین برد. مشکلاتی مانند کجی بینی و انحراف بینی اگر در عمل جراحی اول از بین نرفته باشد با جراحی بینی ترمیمی قابل حل شدن می باشد. هنگامی که بافت بینی بیش از اندازه برداشته شود و این امر موجب شود تا در قسمت پشت و یا دیواره بینی فرورفتگی ایجاد شود و یا بینی بیش از اندازه سربالا شده باشد.

رفع این مشکلات به مهارت و تخصص کافی بهترین جراح ترمیم بینی در تهران نیاز دارد و برای حل آن معمولا در ابتدا به محکم کردن اسکلت بینی می پردازند و غضروف ها و یا استخوان ها از بخش های دیگر همان شخص مانند غضروف درون بینی و یا لاله گوش برداشته می شود. این جراحی کمی سخت است و نمی توان نتیجه آن را به خوبی حدس زد. از مشکل ترین عمل های ترمیمی بینی هنگامی است که پوست در هنگام عمل اول و یا بعد از آن  آسیب زیادی را دیده باشد.

معیارهای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی درتهران

معیارهای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

ازمعیارهای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران این است که واقعیت را به بیمار بگوید مثلا اگر نتیجه جراحی بینی ثانویه برای فرد مشکلات ایجاد می کند و فرم بینی بیمار را بهم می ریزد، نباید با خواسته او موافقت کند و باید در طی جلسه ای مشاوره ای بیمار خود را قانع کنید. زیرا در برخی مواقع انجام جراحی ترمیم بینی باعث مشکلات تنفسی در فرد می گردد.

به طور کلی بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باید در حین جراحی به دو چیز در جراحی بینی توجه داشته باشد. جنبه زیبایی و جنبه سلامتی فرد است این دو مورد ذکر شده در جراحی بسیار مهم است زیرا در صورتی که هر یک از آن ها رعایت نشود بیمار پس از مدتی مجبور به انجام دوباره جراحی ترمیمی می شود. که انجام مکرر جراحی ترمیمی بینی خود می تواند عوارض و هزینه زیادی برای بیمار داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

  • بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باید وجدان کاری و صداقت داشته باشد اگر بیمار شرایط مناسبی برای انجام عمل بینی ندارد با بیمار صادق باشد. دانش و تجربه کافی داشته باشد تا پس از جراحی زیبایی بینی مشکل تنفسی یا مشکلات دیگر بعد از عمل ترمیم برای بیمار به وجود نیاید.
  • بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باید مهارت کافی و دانش در این زمینه را داشته باشد گذراندن دوره های تخصصی موجب افزایش مهارت می شود و مهارت بالا نیز منجربه عدم بروز عوارض و عدم نارضایتی از عمل بینی می شود.
  • صبور بودن بهترین جراح ترمیم بینی در تهران نیز در جراحی مهم است به این دلیل این که بهترین جراح ترمیمی بینی تهران باید تمام نکات مورد نیاز را دریاره جراح بینی به بیمار بگویید و پاسخ سوالات او را به خوبی بدهد.
  • آزمایش های مورد نیاز را دوباره برای بیمار تجویز کند نتایج آزمایش ها کمک می کند تا پزشک در مورد وضعیت بیمار خود اطلاعات کافی به دست آورد.

جراحی بینی ترمیمی را چه زمانی می توان انجام داد؟

برای انجام جراحی ترمیمی زمان دقیقی از طرف جراحان مشخص نشده است. بعضی از جراحان معتقدند حداقل یک سال پس از انجام اولین جراحی برای عمل ترمیمی مناسب است.

البته گاهی وقت ها می شود بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال نیز برطرف کرد. جراح شما با معاینه این تصمیم را می گیرد که زمان مناسب برای جراحی ثانویه چه زمانی است.

انجام ترمیم بینی زودتر از موعد باعث عوارضی برای فرد می شود که این عوارض گاهی حتی جبران ناپذیر خواهد بود به این خاطر که با دستکاری مجدد بینی در مدت کوتاه باعث مشکل خون رسانی در پوست می شود و به ترمیم بینی آسیب می رسد.

تقریبا می توان گفت که بعد از یک سال تورم بینی فروکش می کند و زخم و اسکارهای داخل بینی نیز تا حد زیادی بهبود می یابد با ترمیم زود هنگام بینی مشکلات دیگر بینی به دلیل تورم بینی قابل تشخیص نیست.

بهترین جراح ترمیم بینی در تهران رعایت این نکات را به شما تاکید خواهد کرد:

بهترین جراح ترمیم بینی در تهران به شما توصیه خواهد کرد که بعد از عمل ترمیم شما باید  استراحت کافی داشته باشید. معمولا بعد جراحی فرد نیاز به یک دوره نقاهت دو هفته ایی برای بهبودی خواهد داشت. در این دوره بینی ورم و کبودی دارد که بعد از گذشت هفت روز تورم و التهاب کاهش چشم گیری دارد.

عمل ترمیم بینی مانند جراحی اولیه تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می گرد و ممکن است بین یک تا سه ساعت زمان نیاز داشته باشد.

عمل ترمیم از حساسیت بالایی برخوردار است و باید زیر نظر بهترین جراح ترمیم بینی در تهران انجام بگیرد زیرا نوک بینی پره های بینی و ساختمان بینی باید اصلاح شود و چون یک جراحی اولیه برای شما انجام شده است به همین دلیل بهترین جراح محدودیت هایی در هنگام جراحی دارد و باید تجربه و مهارت لازم را در این زمینه داشته باشد. پس بهتر است از همان ابتدا برای انتخاب جراح بینی تحقیقات کافی را انجام دهید.

چه بینی هایی برای جراحی ترمیمی سخت هستند؟

سخت ترین بینی ها در عمل ترمیمی، آن هایی هستند که در جراحی اولیه به پوست بینی آسیب رسیده باشد. ترمیم این نوع بینی ها برای جراح بسیار مشکل و در مواردی حتی غیر ممکن است.

حتی ماهرترین جراحان نیز ممکن است در جراحی خود خطا و اشتباهاتی داشته باشند با این وجود سعی کنید در انتخاب جراح اول دقت لازم را داشته باشید زیرا یکی از روش های پیشگیری از این نوع مشکلات احتمالی انتخاب جراح بینی خوب خواهد بود.

جراح بینی

اگر بینی شما بعد از جراحی اول ایرادات کمی دارد برطرف کردن این نوع ایرادات را به جراح خودتان بسپارید ولی اگر ایرادات بینی شما زیاد است و از پزشک خود راضی نیستید حتما به بهترین جراح ترمیم بینی در تهران مراجعه کنید که دارای مهارت و تجربه لازم است زیرا پزشکی که جراحی ترمیمی را انجام می دهد باید بسیار باتجربه و ماهر باشد.

در آخر عمل ثانویه یک عمل بسیار حساس و ظریف است زیرا بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باید مشکلات بینی را رفع کند سپس  اصلاحات لازم را در قسمت های تخریب شده نیز انجام دهد.

اهمیت پوست بینی در جراحی از نظر بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

در جراحی اولیه به دلیل برش ها زخم هایی ایجاد شده بافت های جدیدی بعد از جراحی  تشکیل می شوند و جراح بینی دوباره باید برش ها را ایجاد کند که مقداری برای جراح محدودیت ایجاد می کند و به همین دلیل برش ها در پوست بینی باید به گونه ایی ایجاد شود که آسیبی به پوست فرد وارد نکند. در مواردی که پوست بینی در جراحی اولیه بینی آسیب شدیدی وارد شده باشد عمل ترمیمی بینی به سختی انجام می گردد و باید توسط یک متخصص متبحر انجام بگیرد.

آیا جراحی ترمیم بینی باید با بیهوشی عمومی انجام بگیرد؟

جراحی ترمیم بینی می تواند برای اهداف مختلفی انجام بگیرد. در صورتی که جراحی برای رفع مشکلات خفیف انجام می گیرد، می توان با نظر بیمار جراحی را با بی حسی موضعی انجام داد. اما در موارد شدیدتر متخصص بیهوشی باید بیهوشی را برای بیمار انجام دهد.

زیرا در زمان بیهوشی جراح راحت تر تغییرات لازم مانند برطرف کردن برجستگی های کوچک و یا جمع کردن پره های بینی و غیره را اعمال می کند و راحت تر می تواند جراحی را تحت کنترل داشته باشد.

بهترین جراح ترمیم بینی درتهران

جراحی ترمیم بینی چه مدت طول می کشد؟

این عمل به طور معمول، ۲ و نیم الی ۳ ساعت طول می‌کشد، اما ممکن است بسته به میزان نیاز و میزان کار مورد نیاز برای به دست آوردن بافت اهدایی، به زمان بیشتری نیاز باشد. اما اصولاً نباید بیشتر از ۴ ساعت طول بکشد.

زیرا تورم در بینی تا جایی اختلال ایجاد خواهد کرد که که جراح ترمیم بینی نمی‌تواند جنبه های ظریف جراحی را به خوبی برآورده سازد.

همچنین این عمل هر چه بیشتر طول بکشد، پوست بینی بیشتر کشیده شده و برای مدت زمان بسیار طولانی، مقداری تورم ممکن است در محل باقی بماند که بعداً با بافت اسکار جایگزین خواهد شد.