پروتز باسن

پروتز باسن چیست؟

پروتز باسن ،یکی دیگر از جراحی های زیبایی است. پروتز لب و یا سینه به صورت متداول مورد بررسی قرار گرفت  اما مدتی است که پروتزباسن دارای اهمیت و مورد مطالعه افراد قرار گرفته است.

پروتز باسن چیست؟

پروتز باسن موجب برجستگی و خوش فرم شدن باسن شده تا افراد خود راهمانند ستارگان هالیوودی بی نظیر ببینند،افرادی که علاقه به بزرگ کردن باسن خود دارند می توانند از بزرگ کردن باسن از طریق پروتز باسن و لیفت باسن استفاده کنند.انگیزه ی افراد برای انجام این عمل جراحی متفاوت بوده اما به دوراز تمام اهداف و انگیزه های شخصی افراد به بررسی پروتز باسن می پردازیم:

پروتز باسن از لایه ای سیلیکونی تشکیل شده و برخلاف جنس سخت پروتز کاملا انعطاف پذیر بوده و سعی شده که کاملا طبیعی وشبیه به باسن طبیعی طراحی و به کار گرفته شود.

پروتز های مختلفی درپروتز باسن وجود دارد که انتخاب آن بسته به نظر پزشک مربوطه دارد.

پروتز باسن چیست؟

عمل جراحی پروتز باسن همانند جراحی بینی رایج شده اما با این حال افراد باید درنظر داشته باشند که عمل پروتز باسن همانند بقیه عمل های زیبایی دارای ریسک بوده و خطرات ناشی از عمل،هزینه های عمل و سایر مواردی که وجود دارد و پزشک به آنها اشاره خواهد کرد و باید شخصی که علاقمند به انجام عمل زیبایی پروتز می باشد این مطلب را بداند که پروتز باسن نیز همانند سایر عمل های زیبایی غیر قابل بازگشت به حالت اولیه بوده است.

در حال حاضر در اخرين مقالات دنيا فقط توصيه ميشود چربي زير پوست زده شود و از زدن چربي در لايه هاي عمقي باسن بدليل احتمالي آمبولي اكيدا خوداري شود.

به همین منظور قبل از انجام عمل جراحی و خواندن این مقاله با جراح ماهر در زمینه پروتز مشاوره کرده تا راهنمایی های لازم را انجام دهند.

نامزدهای ایده آل برای انجام پروتز باسن

اهداف انجام عمل زیبایی پروتز  از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد، اما به رایج ترین دلایل انجام عمل زیبایی پروتز باسن می پردازیم:

  • برطرف شدن مشکلات ظاهری و بالا رفتن اعتماد به نفس
  • ایجاد باسنی جذاب تر برای فرد و بزرگ شدن باسن فرد
  • دستیابی به ظاهری متوازن و زیبا

تمامی عوامل و انجام این عمل به خود فرد ارتباط دارد پس با مشورت و راهنمایی گرفتن از پزشک مربوط و بیان اهدافتان از انجام پروتز باسن به پزشک به مطلوب خود دست یابید.

پروتز باسن به منظور بهبود یافتن شکل ظاهری باسن افرادی که به صورت مادرزادی دچار مشکل بوده اند و یا کسانی که ظاهری زیباتربا باسن خود ازنظر برجستگی و سایز خواهان هستند انجام می شود.

مراقبت های بعد از عمل جراحی

معمولا بعد از انجام عمل جراحی بافت ها شروع به ترمیم شدن می کنند اما تا ۶ ماه بعد کاملا بهبود یافته و از ظاهری زیبا برخوردار خواهید بود،بعد از انجام پروتز باسن از گارمنت یا پوشش فشرده کننده باسن استفاده شود تا تورم ناشی از عمل جراحی پروتز باسن را برطرف کند.

عوارض پروتز باسن

عوارض پروتز باسن

دلیل اصلی انجام چنین عمل هایی تغییرات ظاهری و زیبایی بیشتر است؛ در مجموع تمامی جراحی های  زیبایی با درصدی خطا همراه هستند؛ که نیاز است تا با رعایت تمامی نکات ایمنی از عوارض و خطرات احتمالی این جراحی جلوگیری شود.

جراحی پروتز باسن نیز همچون تمامی جراحی ها ریسک ها و خطرات  خاص خود را دارد. این خطرات شامل ایجاد عفونت و خونریزی و پارگی و دیگر موارد  می باشد. بیمار حتما باید پیش از انجام جراحی همانطور که از مزایای جراحی اطلاع پیدا می کند، از معایب آن نیز آگاهی داشته باشد .

عوارض احتمالی پروتز باسن که ممکن است برای بیمار رخ دهد:

– ایجاد عفونت از عوارض پروتز می باشد، که بر اساس شکاف های ایجاد شده و جای زخم جراحی بر روی باسن صورت میگیرد. پزشک باید ماهرو با تجربه باشد و بهترن نقاط را برای شکاف انتخاب کند .

– از دیگر مشکلاتی که ممکن است به وجود آید ، این است که امکان جابه جایی و حرکت پروتزها در آن وجود دارد و این امر موجب عدم تقارن باسن ها می شود.

– شکستن و پارگی پروتز ها از عوارض دیگر پروتز باسن می باشد.

– احساس درد که می توانید برای رفع آن از مسکن به تجویز پزشک استفاده نمایید. به هیچ وجه نباید تا دو هفته پس از جراحی از داروی آسپرین و ایبوپروفن استفاده نمایید.

– ایجاد کبودی که پس از دو الی سه هفته بهبود پیدا میکند و کبودی به صورت کامل رفع می شود.

–  احتمال دارد در مواردی نادر که تجمع خون یا هماتوم در فرد ایجاد شود که در این حالت باید خون اضافه به بیرون خروج پیدا کند.

–  در اطراف جای زخم  ممکن است حس لامسه ی  فرد ضعیف شود و ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد تا فرد حس لامسه اش را در آن ناحیه دوباره به دست آورد.

– ناحیه باسن پس از جراحی پروتز  در ابتدا سفت و متورم می شود. و ممکن است فرد این حالت را تا چند ماه پس از پروتز داشته باشد.

– خطر احتمال ایجاد بافت های زخم در اطراف پروتز کمتر از ۵ درصد می باشد. که این خود باعث می شود باسن سفت شود و احساس غیر طبیعی همراه با درد حقیقی در شخص ایجاد می کند.

– ممکن است مایع اضافی در اطراف پروتز جمع گردد که احتمال آن بسیار کم می باشد. در صورت بروز این حالت باید پروتز ها خارج شوند.

هزینه پروتز باسن

هزینه پروتز باسن جراحی پروتز جدا از بحث دستمزد جراح شامل موارد دیگری مثل نوع پروتز و قیمت آن و هزینه ی مورد نیاز برای کلینیک و بیمارستانی که در آن قرار است جراحی انجام شود . هزینه ها برای خرید پروتز تفاوت هایی دارد  اما معمولا بین ۳ تا ۴ میلیون محاسبه شده است .

همچنین   با توجه به تجهیزات و امکانات کلینیک هزینه ی آن بررسی می شود. هزینه ی  جراحی پروتز  حدود ۵ میلیون تومان خواهد بود. البته این قیمت تنها برای دستمزد جراح در نظر گرفته شده است . 

چه نکاتی باید قبل از عمل پروتز  باسن مورد توجه قرار گیرد؟

اسکار یا برش جراحی؛ شامل یک برش طولی بین چین دو باسن که در حالت ایستاده اصلا دیده نمیشود .

تزریق هر گونه آمپول داخل باسن ممنوع است برای تزریق عضلانی از عضله روی ران یا بازو استفاده شود .

۴۸    ساعت قبل از عمل از غذاهای ملین بیشتر استفاده کنید تا روز عمل روده ها نسبتا خالی باشند .

فتوگرافی تخصصی پزشکی در تمامی عمل‌های جراحی زیبایی الزامی است.

 

 

نحوه عمل پروتز باسن

محبوب‌ترین روش برای برجسته کردن باسن، جراحی و کاشت پروتز است که ممکن است در این روش از تزریق چربی باسن هم استفاده گردد. پروتز برای کسانی که باسن صاف یا بد شکل دارند، به‌ویژه برای کسانی که بافت چربی‌شان محدود است، مفید می‌باشد.

ولی برای کسانی که در اثر کاهش وزن میزان قابل توجهی  چربی خود را از دست‌ داده‌اند و باسنشان زیاد ضعیف شده است،روش مناسبی نمی باشد..

پروتز بلسن

 

در این روش پروتزی نرم و حجم دار از جنس سیلیکون، از طریق یک برش وارد باسن می‌شود. این برش در چین‌های طبیعی باسن یا مکان‌های جایگزین پنهان می‌شود. جراح پلاستیک در طول مشاوره به شما اطلاعات بیشتری در مورد مکان این برش‌ها ارائه خواهد کرد. 

مهم ترین نکات بعد از پروتز باسن

پس از عمل جراحی پروتز  ، بیمار باید انتظار مقداری درد و ناراحتی را داشته باشد. علاوه بر این ممکن است بیمار با مقداری کبودی نیز مواجه شود.

در این رابطه ممکن است دکتر داروهای مسکن برای بیمار جهت کاهش درد احتمالی تجویز کند. پس از عمل جراحی پروتز بیمار نمی تواند تا حدود دو هفته به پشت دراز بکشد.

علاوه بر این لازم است بیمار از یک کوسن نرم در زمان نشستن استفاده کند. 

مهم‌ترین اهداف افراد برای انجام جراحی زیبایی باسن عبارت‌اند از

-بالا رفتن اعتماد به نفس و شکل گرفتن باسن به دلخواه فرد

-برجسته کردن و بزرگ کرن باسن

-بهبود یافتن شکل و فرم باسن به دلخواه فرد.این روش  برای  افرادی که به صورت مادرزادی در این ناحیه مشکل دارند و باسن آنها هیچ فرمی ندارد بسیار مناسب است.

کاربرد جراحی زیبایی باسن

اهداف برای هر شخص از انجام این عمل می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی اهداف این جراحی به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

-فرم دهی مانند پر کردن یا گرد نمودن اندام باسن

-افزایش جذابیت فیزیکی بدن جهت بالا بردن اعتماد به نفس

-ایجاد بالانس اندامی در قسمت تحتانی بدن

-بهبود وضعیت افتادگی و باسن های تخت و ایجاد کلاژن های پوستی

 

انواع پروتز باسن

پروتزها در شکل‌ها و اندازه‌هاي بسيار متنوعی وجود دارند تا هر بيمار بر اساس فرم بدن خود و اهدافی که از انجام اين عمل در نظر دارد، بتواند نوع مناسب پروتز را انتخاب کند. اين پروتزها از جنس ماده نرمی به نام سيليکون ساخته شده‌اند که به آنها لطافت، شکل‌ پذيری و حس کاملاً طبيعی می دهد.

محل قرار گرفتن پروتز  باید  طوری باشد که به اعصاب و نواحی استخوان ناحیه باسن صدمه ای وارد نگردد و دور از آن ها قرار گیرد.

 

پروتز باسن

پروتز ها را در سه قسمت از ناحیه باسن می توان قرار داد.  زیر فاشیا و یا لابه لای عضلات باسن و یا زیر عضلات باسن. شکاف ها معمولا در ناحیه فرو رفتگی باسن ایجاد می گردند به همین دلیل جای شکاف ها معلوم نمی باشند.

با جای گیری مناسب پروتز، ناحیه باسن گرد و سفت تر می شود. معمولا مدت زمان جراحی پروتز باسن ۲ ساعت به طول می انجامد و تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد.

چه کسی کاندید مناسبی برای پروتز باسن است؟

آمار عمل پروتز باسن در حال افزایش است اما این بدان معنی نیست که برای همه مناسب است اگر شما :

-اخیراً وزن از دست داده و همچنین حجم طبیعی باسن خود را از دست داده اید.

-احساس می کنید که باسنتان صاف است و یا باسن مربعی شکل دارید.

-احساس می کنید با انجام جراحی بزرگ و خوش فرم کردن باسن به تناسب اندام می رسیدگزینه مناسبی برای این جراحی هستید.

پس از پروتز باسن چه مدت طول می کشد تا بهبود یابم ؟

معمولا دوره بهبود پس از عمل ایمپلنت باسن بسته به وضعیت هر فرد و شدت عمل بین ۴ تا ۶ هفته ممکن است به طول انجامد. به گونه ای که پس از این مدت فرد می تواند به راحتی و بدون ایجاد هیچ مشکلی به فعالیت های روزمره خود بازگردد. البته گفتنی است که ترمیم کامل به زمان ۶ تا ۸ ماهه نیازاست.

پروتزهای باسن از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

همان گونه که پیش از این ذکر شد، پروتز باسن از سیلیکون ساخته شده‌اند که بافت نرم و طبیعی دارند. علاوه بر این، در صورتی که به طریقی پروتز به علت تصادف یا آسیب پاره شود، بدن به طور ایمن سیلیکون را جذب می‌کند. پروتزها جامد هستند و نمی‌توانند نشت کنند، بنابراین اساسا دائمی هستند. پروتزهای باسن توانایی اضافه کردن حجم بیشتری نسبت به تزریق چربی را دارند. اندازه پروتز را می‌توان بر مبنای اندازه‌گیری‌های بیمار انتخاب کرد و ایمپلنت‌های بزرگتری را می‌توان برای بزرگ‌تر کردن استفاده کرد.

 

فرم دهی به باسن در چه مواردی ضروری است؟

باسن قسمت مهمی از اندام انسان است که در زیبایی وتناسب اندام نقش مهمی دارد. درایام جوانی باسن فرم دار و برجستگی خاص خود را دارد با افزایش سن و یا کاهش وزن زیبایی فرم باسن از بین می‌رود و عضله‌های باسن ضعیف می‌شود.

به عبارت دیگر،در این زمان چربی های باسن شل می‌شود و کلاژن های پوست حالت فنری خود را از دست می‌دهد، بنابراین افتادگی باسن شایع است. این اتفاق در خانم هایی که وزن کم می‌کنند و یا ورزش نمی‌کنند دیده می‌شود و حالت بدفرم ایجاد می‌کند، به طوری که پهلوها از باسن برجسته تر می‌شوند و باسن در قسمت زیر چین جمع می‌شود.

در این موارد باید فرم باسن را با استفاده از روشهای زیبایی بهتر کرد. در برخی از افراد بطور ارثی باسن تخت است و این عمل کمک بزرگی به زیبایی اندام در آنها می‌کنند همچنین پروتز در افرادی که بسیار لاغر هستند و چربی ندارند تا تزریق چربی برای آنها انجام شود ضرورت دارد.

دکتر زیبایی

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

7
سوال خود را بپرسید

avatar
3 نظرات
4 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
6 نویسندگان دیدگاه
نویسندهگلیگلیدکتر حیدریسعیده عموحسین آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
سعیده عموحسین
مهمان
سعیده عموحسین

سلام ،پروتز باسن هم انجام میدهید

سعیده عموحسین
مهمان
سعیده عموحسین

پروتز باسن هم انجام میدهید

دکتر حیدری
مدیر
دکتر حیدری

سلام بله بستگي داره كه با چه روشي براي شما بهتره لطفا عكس دقيق به اين شماره تلگرام كنيد
٠٩٢٠٣٣٠٩٣٠٧

گلی
مهمان
گلی

سلام خسته نباشیداگه باسن جای بخیه داشته باشه و قدیمی باشه با جراحی مجدد از بین می ره

موضوع پرسش
پیکرتراشی
گلی
مهمان
گلی

اگه پروتز باسن انجام بدیم تاچند روز احتیاج به بستری شدن دربیمارستان یا کلینیک داره

جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏