نکات مهم در تزریق ژل

نکات مهم در تزریق ژل

نکات مهم در تزریق ژل :  چین و چروک صورت در انسان ها یکی از موارد شایع است که برای هر انسانی ممکن است اتفاق بیافتد  . وجود این چین و چروک ها به مرور می تواند باعث کم شدن زیبایی پوست شود و فرد را پیر و بی نشاط  نشان دهد . اما برای از بین بردن این مشکل تزریق ژل می تواند مشکل گشای این قضیه باشد .

نکات مهم در تزریق ژلتزریق ژل چگونه است ؟

مدل های بسیاری از ژل ها وجود دارد که به زیر پوست تزریق می شوند و باعث از بین رفتن چین و چروک می شوند .

ژل ها بین بافت های از دست رفته نفوذ کرده و فضاهای خالی را پر می کنند .

می شود انواع ژل ها را اینگونه دسته بندی کرد :

ژل های قابل جذب

این ژل از جنس سلول های خود بدن هستند که به راحتی جذب پوست می شوند .

ژل های دیر جذب

ژل رادیس و ژل کپتیکو که ژل های دیر جذبی می باشند که طی ۱ الی ۵ سال عمل می کنند و باعث تحریک بافت می شوند .

ژل های غیر قابل جذب

همانطور که از اسمش مشخص می باشد ژل هایی هستند که جذب پوست نمی شوند . آرتکل و آکوآمید جزو این دسته از ژل ها هستند و  این ژل ها را به پوست تزریق می کنند و طی ۳ تا ۵ سال اثر می کند .

 تزریق ژل برای چه اشخاصی می تواند لازم باشد ؟

۱) اگر چین و چروک روی صورت شما موجب شده است که سن شما پیر تر از حالت عادی نمایش داده شود کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل هستید.

 تزریق ژل برای چه اشخاصی می تواند لازم باشد ؟۲) اگر به زیبایی خود اهمیت می دهید و می خواهید جوان تر دیده شوید تزریق ژل گزینه مناسبی برای شما می باشد.

۳) اگر سن شما کم است ولی چین و چروک دارید می توانید با تزریق ژل مشکل خود را برطرف نمایید .

نکات مهم در تزریق ژل

برای کم کردن درد از بی حسی استفاده می شود که در صورت داشتن حساسیت  و یا بیماری خاص حتما به جراح خوب برای تزریق ژل  خود اطلاع دهید .

بعد از تزریق ژل ممکن است کمی تورم ایجاد شود که باید کمی صبر داشته باشید تا تورم از بین برود .

نکات مهم در تزریق ژل : هیچ وقت محلی که تزریق انجام شده را دستکاری نکنید .

۱- نکات مهم در تزریق ژل : تزریق ژل تنها حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان میبرد در مورد لب این جراحی بعد از تزریق بیحسی موضعی انجام میشود زیرا تزریق ژل در لب بدون بیحسی درد آور است. اگر به لیدوکایین حساسیت دارید حتماً به پزشکتان یاد آوری کنید.

۲- نتیجه تزریق ژلهای هیالورونیک بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است البته لبها معمولاً پس از تزریق تورم دارند و برای رسیدن به فرم ایدهآل یک تا دو هفته زمان نیاز است .

۳- نکات مهم در تزریق ژل : معمولاً پس از تزریق ژلهای هیالورونیک به استراحت نیازی نیست یعنی می توانید بلافاصله پس از تزریق به سرکار و زندگی روزانه خود برمیگردید. در مورد ژلهای هیالورونیک به ندرت کبودی به وجود می آید در صورت کبودی معمولا طی یک تا هفت روز مرتفع خواهد شد .

 نکات مهمی که شما قبل از استفاده از تزریق ژل باید بدانید۴- نکات مهم در تزریق ژل : بهتر است هفت روز پیش ازتزریق از مصرف فرآورده هایی که انعقاد خون را به تاخیر می اندازند ( یا به اصطلاح خون را رقیق می کنند ) مثل آسپیرین و داروهای مانند بروفن و ژلوفن بپرهیزید تا از احتمال خون مردگی یا خونریزی محل تزریق کاسته شود.در صورتی که وارفارین استفاده میکنید حتماً با پزشکتان درمیان بگذارید.

۵- نکات مهم در تزریق ژل : عدم تقارن لبها و وجود توده در لب پس از تزریق طبیعی بوده و طی یک یا دو هفته از بین خواهد رفت.بهتر است تا چند روز از لمس و دستکاری ناحیه تزریق خودداری کنید.

۶- نکات مهم در تزریق ژل : پس از تزریق ژل لب امکان دارد برخی واکنشهای موقتی مانند قرمزی ، درد ، یا تورم در محل دیده شود که معمولا به مدت یک هفته اول بعد از تزریق ، از بین می روند. برای بهبود این علایم میتوانید از کیسه یخ استفاده کنید.

۷- نکات مهم در تزریق ژل : با توجه به بازار آشفته این نوع محصولات در ایران و برای جلوگیری از مصرف ژل هایی که کیفیتی ندارند و به طور غیرقانونی وارد می شود ، باید از نوع ژلی که برای شما مصرف می شود اطمینان  حاصل کنید.ژلهای بی کیفیت ارزانتر هستندولی ممکن است بسیار گران برای شما عنوان شود.

نکات مهم در تزریق ژل : ژلهایی ب قیمت ارزان  ممکن است گلوله شود یا از جای خود حرکت کنند و منظره بدی را به وجود آورد.  از طرف دیگر بسیاری از این ژل ها به دلیل موادی که در ترکیب خود دارند موجب واکنش سیستم ایمنی فرد شده و درنهایت میتواند موجب ایجادگرانولوما گردد.درمان گرانولوما ماهها یا حتی سالها زمان میبرد.حتماً نام ژل تزریقی را از پزشکتان بپرسید و جعبه آنر ا در خانه نگهداری کنید.

۸- نکات مهم در تزریق ژل : ممکن است برای انجام تزریق ژل لب در دو یا چند مرحله  پزشکتان ژل را به شما بدهد تا در خانه نگهداری نمایید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسیدرا در یخچال (نه در فریزر) نگهداری شود .

 نکات مهمی که شما قبل از استفاده از تزریق ژل باید بدانید۹- نکات مهم در تزریق ژل : بعضی از افراد این نگرانی را دارند که پس از اینکه مدت دوام ژل به پایان برسد فرم لبها به هم بخورد. مطالعات نشان داده که ژلهای هیالورونیک اسید در ناحیه تزریق باعث تولید کلاژن نوع یک میشوند به همین علت بعد از جذب شدن خود ژل لبها یا به حالت قبلی برمیگردند یا فرم بهتری از حالت قبل از تزریق را به خود میگیرند .

۱۰- نکات مهم در تزریق ژل : جدای کیفیت ژلهای تزریقی مهارت پزشک تزریق کننده نیز حائز اهمیت میباشد. بهتر است تا وقتی که به مهارت پزشک و کیفیت موادی که مصرف می کند اطمینان پیدا نکردید ازانجام این کار خودداری کنید. بهترین راه اطمینان از مهارت پزشک ، دیدن نتیجه کار(عکسهای قبل و بعد) در افرادی میباشد که قبلا به وی مراجعه کرده اند.

۱۱- نکات مهم در تزریق ژل  :ژلهایی که از جنس هیدروکسی آپاتایت میباشند ( معروفترین آنها ردیس Radiesse است ) به هیچ وجه برای تزریق در لب گزینه مناسب نیستند.

۱۲- نکات مهم در تزریق ژل : درصورتی که تزریق به هر علتی مشکل داشته باشد، درصورتی که از هیالورونیک اسید استفاده شده باشد، درمان آن سخت نیست ولی اگر ژلهای دیگری به کار برده شود درمان بسیار مشکل است.

آیا تزریق ژل عوارضی هم دارد؟

عوارض ناشی از تزریق ژل كاملا بستگی به نوع ژلی  دارد که توسط پزشک استفاده می شود. تجربه نشان داده است بدن به ژل بسیار کم واکنش نشان می دهد مخصوصا اگر ژلی که استفاده می شود،استاندارد باشد.

تنها عوارضی که ممکن است بعد از تزریق دچار آن شوید،کبودی و کمی تورم در این ناحیه است که معمولا در چند روز برطرف می‌شود و در همه ی افراد اتفاق نمی افتد.

برای از بین بردن این کبودی‌ها می‌توانید از آناناس، قرص‌های ویتامین C، کمپرس سرد در اوایل و بعد کمپرس گرم استفاده کنید.

 

نکاتی در تزریق زل

البته نوع دیگری از عارضه هم وجود دارد كه ناشی از تزریق غلط و یا ابزاری است که درست ضدعفونی و استریل نشده است. اگر نکات بهداشتی در زمان تزریق رعایت نشود، موجب عفونی شدن محل تزریق می شود که می توان با درمان های ضد میکروبی این عارضه را درمان کرد.

نکات مهم  درتزریق ژل که اهمیت دارد

 

-شما می توانید محل تزریق لب را خودتان انتخاب کنید. لازم نیست ژل در تمام نقاط لب تزریق شود بلکه می توان آن را در نواحی دلخواه تزریق کرد. تزریق ژل لب می تواند فقط در لب پایین، لب بالا و یا هر دوآن انجام شود. برای این کار بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

 

-برای انجام عمل تزریق ژل لب به یک پزشک ماهر و باتجربه در این زمینه مراجعه کنید. تجربه پزشک تاثیر زیادی در موفقیت این عمل زیبایی دارد.

 

-توصیه می شود از ده روز قبل از تزریق از مصرف هر گونه داروی ضد درد، روغن ماهی و ویتامین E خودداری کنید. این داروها موجب کم شدن خون می شوند که کبودی و خونریزی در محل تزریق را تشدید میکنند.

 

-در صورت بروز خونریزی و کبودی در محل تزریق نگران نشوید زیرا این مسااله کاملا طبیعی بوده و پس از هفت روز بهبودی کاملا حاصل می شود. برای کاهش التهاب خون می توان از لیزردرمانی استفاده کرد.

 

-شما نمیتوانید پیش از تزریق لب تصور کاملی از لبهای خود پس از تزریق داشته باشید. می توانید چند عکس مورد نظر خود را به پزشک نشان دهید تا پزشک بهترین تزریق را برای شما انجام دهد اما برای مشاهده نتیجه باید کمی صبور باشید. شکل طبیعی لبها را چند روز پس از تزریق خواهید دید.

 

برای تزریق ژل حتما به متخصصان و پزشکان معتبر مراجعه کنید تا به نتیجه ی تاثیر کننده ای برسید.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏