لیفت گردن

لیفت گردن

لیفت گردن که به عنوان پلاتیسماپلاستی نیز شناخته شده است در جوان سازی پوست گردن تاثیربه سزایی را زیادی دارد و خط فک جذاب تر و مشخص تری را برای شما به وجود خواهد آورد.

لیفت گردن

گردن از جمله قسمت هایی از عضو بدن است که با مرور زمان و افزایش سن حالت کشسانی و  جوانی خود را از دست می دهد و در نهایت چین و چروک عمودی و افقی در پوست گردن، غبغب و همچنین لایه های چربی در بخش گردن مشاهده می شود که موجب می شود ما پیرتر از آنچه که در واقع هستیم بنظر برسیم.

 

جوانسای پوست با لیفت گردن

لیفت گردن و لیفت صورت با برداشتن چربی و پوست اضافه و همچنین کشیدن عضلات زیر پوست و همچنین از بین بردن غبغب باعث جوان سازی پوست گردن می شود و نتایج طبیعی ناشی از افزایش سن و پیری را از بین خواهد برد.

کاندیدای  مناسب برای لیفت گردن

افرادی که گردن بوقلمونی شکل را دارا هستند، این امر باعث می شود فرد پیرتر از سنش به نظر برسد، از لیفت گردن برای برطرف کردن این موضوع می تواند استفاده کند.

کاندیدای  مناسب برای لیفت گردن

همچنین هنگامی که احساس کردید گردنتان بیش از حد چاق است و ناحیه گردن دارای پوست اضافه می باشد لیفت گردن گزینه خوبی برای از بین بردن این مشکلات است.

اگر خط گردن شما حالت جوانی خود را از دست  داده باشد و دچار چین و چروک و شل شدگی شده باشد با لیفت گردن می توانیم آن ناحیه را بازسازی کنیم و به حالت قبل برگردانیم.

مراحل لیفت گردن

جراح موفق در لیفت صورت  برای انجام لیفت گردن مراحلی به شرح ذیل انجام می دهد.

در جراحی لیفت گردن برشی در ابتدا در زیر گردن زده می شود و پوست اضافی برداشته می شود.

با این کار از حجم گردن کاسته می شود و بالطبع عضلات این قسمت تغییر پیدا می کند.

برای برداشتن چربی اضافه از روش لیپوساکشن استفاده می شود.

برای رفع کردن برجستگی های پوست گردن بوتاکس تزریق می شود.

روش های انجام لیفت گردن

روش قدیمی لیفت گردن

ابتدا در ناحیه زیر چانه یک برش ایجاد می شود و از طریق لیپوساکشن چربی اضافه خارج می شود و عضلات زیرین کشیده و تنگ می گردند و موجب از بین رفتن چروک و خطوط های عمودی و افقی بروی پوست گردن می شود. در اطراف و پشت گوش برش های برای از بین بردن پوست اضافی گردن زده می شود.

محل این برش ها بسته به شدت عمل و طول آن ها متفاوت است و سپس با استفاده از نخ ظریف بخیه زده می شوند. باید این را در نظر داشته باشیم که لیفت گردن، کیفت پوست گردن را بهبود نخواهد بخشید و بطور کامل صورت شما را جوان نخواهد کرد و علاوه بر لیفت می توانید از جراحی لیفت صورت برای جوانسازی پوست خود و کاهش علائم پیری استفاده نمایید.

روش هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی  با استفاده از امواج اولتراسوند و بدون نیاز به عمل جراحی بافت های زیرین پوست بدون نیاز به ایجاد برش در سطح پوست مورد هدف قرار می دهد وپوست شل شده و افتاده را کشیده وتنگ می کنند. در نتیجه بدون نیاز به بستری شدن و عمل جراحی پوست گردن شما به حالت قبل باز میگردد.

روش هایفوتراپی

مزایا لیفت و کشیدن پوست گردن

طبیعی بودن عمل لیفت گردن به صورتی که غیر از خودتان کسی این عمل را متوجه  نخواهد شد.

بهبودی سریع ۱ تا ۳ هفته پس از عمل

افزایش اعتماد بنفس  و  ایجاد ظاهری زیباتر و جوان تر

درمان مطمئن و خطرات احتمالی بسیار کم

لیفت گردن به وسیله لیپوساکشن

لیپوساکشن گردن در صورتی مناسب میباشد  که سن پایینی داشته باشید، پوست اضافه ی قابل توجهی نداشته باشید و نخواهید که جای زخم بر روی گردنتان باقی بماند گزینه ی بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

لیفت گردن به وسیله لیپوساکشنزمان بهبود لیپوساکشن

زمان ریکاوری و بهبود پس از این عمل کوتاه است و بعد از گذشت چند روز می توانید به فعالیت های عادی خود برگردید.

البته نیاز است که به مدت ۵ الی ۷ روز گردن بند طبی استفاده کنید تا فرآیند درمان زخم ها تسریع پیدا کند. عوارض این جراحی نیز خفیف است و به کبودی و تورم محدود می شود. نسبتا ریسک کمی برای عفونت وجود دارد که البته در صورت مصرف سیگار بیشتر می شود.

لیفت گردن موضعی

لیفت گردن با این رش با داروهای بیهوشی عمومی انجام خواهد شد و جراح یک برش پشت گوش ها در راستای خط مو به وجود می آورد. پوست زائد برداشته شده و ساختمان عضلانی گردن سفت می شود.

گاهی اوقات  نیز لازم است شکاف های کوچک تری نیز زیر چانه ایجاد شود تا تجمع چربی زیر چانه خارج شود.

جراحی لیفت گردن با این روش  برای افرادی مناسب است که از پوست های ناخواسته ی روی گردن خود رنج می برند. همانطور که از اسمش پیداست این یک جراحی موضعی میباشد که پوست اضافه توسط جراح پلاستیک برداشته میشود  و ماهیچه ی زیر آن را می کشد.

نتیجه ی نهایی فک و خط گردن مشخص تری است که اعضای  صورت را به خوبی متعادل می کند. شما بعد از جراحی به سرعت بهبود پیدا خواهید کرد ولی باید برای استفاده از گردن بند طبی به مدت چند روز آماده باشید.

لیفت گردن و لیپوساکشن گردن معمولا لازم است که همزمان انجام شوند.

مراقبت های بعد از لیفت گردن

از غذاهای نرم و سبک روز جراحی لیفت گردن  استفاده کنید . بعد از گذشت ۲۴ ساعت خوردن هر غذایی بلامانع می باشد.

از آب آناناس و کرفس برای بهبودی سریع بنوشید.

برای خارج کردن خون از پوست وسیله ای از جنس پلاستیک در کنار زخم قرار داده می شود روز پس از جراحی برای خارج کردن آن به مطب مراجعه کنید.

روز پس از لیفت گردن  رفتن به حمام بلامانع می باشد ولی زیاد در حمام نمانید.

پس از جراحی لیفت گردن برای کمک به بهبود زخم از گن یا باند کشی استفاده کنید.

در هفته اول بعد از لیفت گردن  از انجام فعالیت هایی که نیاز به خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین دارد خودداری کنید. در غیر اینصورت موجب تورم بیشتر در ناحیه گردن می شود.

تا یک هفته بعد جراحی از انجام ورزش سنگین و پیاده روی تند اجتناب کنید.

هزینه‌های عمل جراحی لیفت گردن

هیچ قیمت تعیین‌شده‌ای برای عمل لیفت گردن وجود ندارد زیرا شرایط هر بیماری متفاوت از دیگری است بنابراین روش درمان وی نیز متفاوت خواهد بود.

مراقبت های بعد از لیفت گردن

برای  تعیین هزینه لیفت گردن می‌توانید یک جلسه مشاوره با جراح پلاستیک رزرو کنید؛ در این جلسه شما می‌توانید در رابطه با انتظارات خود از عمل لیفت گردن با پزشک صحبت کنید تا ایشان نوع روش و هزینه لیفت گردن را مشخص کنند.

عوارض لیفت گردن چیست؟

لبف گردن نیز مانند دیگر روشهای جوانسازی برخب از عوارض را دارد می باشد. که بعد از گذشت چند روز از بین می رود. شما در چند روز اول تورم و خونریزی در روز های اول خواهید داشت همچنین احساس سوزش و کشیدگی و بی حسی نیز بعد از لیفت گردن برای برخی افراد ایجاد می شود .اینها در چند هفته اول جراحی طبیعی هستند و جای نگرانی برای فرد ندارد.
مانند هر عمل جراحی دیگری احتمال عفونت در این روش نیز  وجود داردبعد از لیفت مراقب دمای بدن خود باشید و در صورت داشتن تب با دکتر خود تماس بگیرید.در صورت چرک در محل برش حتما به پزشک اطلاع دهید.اگرچه این اتفاق به ندرت اتفاق می افتد. همچنین  ممکن است به داروی بیهوشی آلرژی داشته باشید حتما قبل از جراحی داروهایی را که به آن ها  آلرژی دارید به پزشک اطلاع دهید.

سوالات مهم که باید از جراح لیفت گردن بپرسید

در طی مراحل مشاوره  که در جلسه اول با پزشک خود داشتیدحتما از پزشک خود سوالات زیر را بپرسید:

-آیا شما  نامزد مناسبی برای انجام این روش هستید؟

-انتظارات خود را از لیفت گردن به پزشک اطلاع دهید؟

– کجا وچگونه این عمل انجام خواهد شود؟

-طول دوره بهبودی یرای شما چند روز؟

-خطرات وعوارض این عمل چه قدر است؟

لیفت گردن

جراحی لیفت پوست گردن چه چیزی را درمان نمی کند؟

جراحی لیفت گردن ، ظاهر کلی شما را تغییر نمی دهد. اما ظاهر پوست  گردن  شما  به شدت با این روش  جوان  خواهد شد. البته این را بدانید که این جراحی نمی تواند روند پیری رادر شما متوقف می کند.

جراحی لیفت گردن  ممکن است برای برخی افراد عوارض داشته باشد، اما به سرعت شما را به نتیجه دلخواه می رساند.

 

ضمن این که روش های غیر تهاجمی امروزه وجود دارد که  می توانند نتایج مشابه با جراحی داشته باشند اما برای نتیجه گیری ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. گاهی این روش های غیر تهاجمی برای به تاخیر انداختن جراحی ترمیمی پوست گردن توصیه می شود.

 

لیفت گردن

نتیجه برای چه مدت باقی خواهد ماند ؟
پس از  ۴ تا ۶ ماه بعد از جراحی شما می‌توانید نتایج حاصل از جراحی را ببینید و انتظار داشتن پوستی سفت‌تر، صاف‌تر و مستحکم‌تر را داشته باشید .  نتایج حاصل از این روش  چشمگیر است و می‌توانید انتظار داشته باشید نتایج آن برای بیشتر از یک سال باقی بمانند .

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏