لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به منظور جوانسازی  و رفع افتادگی پوست انجام می گیرد کاندیدای انجام این جراحی بیشتر افراد میانسالی می باشند که از افتادگی پوست صورت خود رنج می بیرند ، جراحی لیفت صورت دارای نتایج بلند مدتی می باشد و می تواند چهره فرد را تا چنیدن سال جوان تر کند.

 

لیفت صورت

دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک در این زمینه تجربه بسیار بالایی دارند، در واقع یکی از مهم ترین فاکتورها برای دریافت بهترین نتیجه از این جراحی انتخاب یک جراح متخصص است که در این زمینه دوره های لازم را گذرانده باشد و دارای مهارات بالایی باشد .

 

نحوه انجام جراحی لیفت صورت

مرحله اول در جراحی لیفت  بی هوشی می باشد، پس از بی هوشی با توجه به میزان افتادگی پوست برش های لازم به منظور تغییر سطح جهت بهبود قوام و ماهیت پوست صورت می گیرد ، در جراحی لیفت  معمولا برش های مورد نیاز در خط رویش مو یا پشت خط رویش مو در شقیقه ها آغاز می شود و در قسمت تحتانی پوست جمجمه پس از چرخیدن در دور گوش خاتمه می یابد .

مینی لیفت صورت

در این تکنیک که برای افتادگی های خفیف مورد استفاده قرار می گیرد از برش های کوچکتری استفاده می شود . این روش در مقایسه با جراحی لیفت معمولی کمتر تهاجمی می باشد و دوران نقاهت کمتری دارد .

 

 لیفت با نخ

در این تکنیک به منظور وارد کردن نخ، استقرار و تثبیت آن ها در ابتدا برش های کوچکی در بالای گوش ایجاد می شود . به هیج عنوان نگران نخ ها نباشید زیرا از جنس پلی پروپیلن است و با بدن سازگاری دارد .

مراقبت بعد از جراحی لیفت صورت

بعد از گذشت چند روز از جراحی لیفت  بانداژهای صورت برداشته می شود در این حالت پوست صورت متورم و کبود است نگران نباشید زیرا بعد از گذشت مدتی پوست به حالت طبیعی باز می گردد و تورمات و کبودی ها از بین می رود استفاده از کمپرس یخ در این حالت توصیه می شود و می تواند کبودی و تورم را کاهش دهد .

بعد از جراحی لیفت صورت طی چنیدن هفته ممکن است در برخی از نواحی صورت احساس بی حسی داشته باشید که برطرف می شود.

در صورتی که از نخ های غیر قابل جذب استفاده شود، بعد از گذشت ۴ روز تا یک هفته بخیه ها برداشته می شود .

در روز های اولیه بعد از جراحی از خوردن مواد غذایی که نیاز به جویدن دارد و ممکن است بروی صورت شما فشار وارد کند خودداری نمایید .

نتیجه جراحی لیفت صورت

نتیجه جراحی لیفت  در هر فردی متفاوت می باشد و بستگی به میزان افتادگی و شل شدگی پوست صورت دارد . برای اینکه بتوانید نتایج نهایی جراحی را مشاهده نمایید بهتر است برای چند هفته صبر نمایید . با انجام این جراحی بطور کامل مشکل افتادگی و شلی پوست برطرف می شود و ظاهر زیبایی در پوست صورت ایجاد می شود.

 

بعد از جراحی لیفت  با دیدن چه مواردی باید به جراح خود مراجعه نمایید :

توصیه می شود بعد از جراحی لیفت  برای بررسی روند بهبودی بطور منظم با جراح خود در ارتباط باشید در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید حتما پزشک خود را مطلع سازید :

در صورتی که روند بهبودی به کندی پیش رود و تورم و کبودی به جای اینکه برطرف شود روز به روز افزایش یابد .

در صورتی که قرمزی محل برش های جراحی بعد از گذشت مدت طولانی برطرف نشده باشد.

در صورتی که نتوان با مصرف مسکن های تجویزی درد حاصل از جراحی را تسکین داد .

در صورت مشاهده ترشحات بد بو و بد رنگ از محل زخم

لیفت صورت

 

روش های غیر جراحی لیفت صورت

برای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک پوست صورت روش های دیگری غیر از جراحی لیفت  مطرح شده است که کم تهاجمی تر می باشد، تزریق ژل، تزریق چربی و تزریق بوتاکس از جمله این روش ها می باشد که باعث می شود چین و چروک صورت پر بشود و از بین بروند . این روش ها موقتی می باشند و بعد از گذشت چند ماه دوباره این روش ها را باید تکرار کرد .

هایفوتراپی یکی دیگر از روش های رفع افتادگی پوست صورت می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد ، این روش از جوانسازی پوست باید در چندین جلسه انجام گیرد تا بتوان نتایج مطلوبی را دریافت کرد.

 سوالات متداول در جراحی لیفت صورت

آیا همراه با جراحی لیفت  می توان اقداماتی دیگر انجام داد ؟

برای دریافت بهترین نتیجه از جراحی لیفت پوست صورت می توان همزمان با انجام این جراحی یا بعد از آن  از روش هایی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق چربی استفاده کرد . با استفاد ه از این روش ها می توان چین و چروک صورت را از بین برد و ظاهر زیبایی را در صورت ایجاد نمود.

آیا جراحی لیفت صورت عوارضی دارد ؟

در صورتی که جراحی لیفت پوست صورت توسط یک جراح با تجربه و با مهارات بالا صورت بگیرد عوارض جانبی آن به حداقل می رسد. از عوارض این جراحی می توان به باقی ماندن جای بخیه اشاره کرد که به مرور زمان برطرف می شود. البته در جراحی لیفت برش های جراحی در نواحی داده می شود که قابل دید نمی باشد پس به هیچ عنوان نگران باقی ماندن جای بخیه نباشید .

 

لیفت صورت

هزینه جراحی لیفت صورت چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی لیفت پوست صورت بستگی به نوع عمل و میزان آسیب دیدگی پوست دارد، در صورتی که میزان افتادگی خفیف باشد از تکنیک مینی لیفت استفاده می شود که در این حالت هزینه کمتر می باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی لیفت صورت و هزینه این جراحی می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را از دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک دریافت نمود.

بعد از گذشت چند روز از جراحی لیفت صورت می توان آرایش کرد؟

بعد از سپری شدن روند بهبودی و بسته شدن زخم ها می توانید صورت خود را آرایش کنید.

 

آیا با جراحی لیفت صورت می توان افتادگی ابروها را برطرف کرد؟

برخی از افرادی که اطلاعات جامعی در رابطه به جراحی لیفت ندارند بر این باورند که با جراحی لیفت  می توان مشکل افتادگی ابروهای خود را بطرف کنند در صورتی که این یک باور اشتباه می باشد و جراحی لیفت صورت جدا از جراحی لیفت ابرو می باشد .

لیفت صورت با جراحی

روش های زیادی برای جراحی لیفت  وجود دارد که هر کدام از این روشها با توجه به میزان و ناحیه برش و امکان نفوذ به لایه های گوناگون صورت با یکدیگر متفاوت هستند و میزان موفقیت هر یک از این روشها، منوط به سن بیمار و میزان پیری و شل شدگی بافت های صورت وی است.

معمولا برای لیفت ، برش هایی را در قسمت های جلو و پشت گوش انجام می دهند، که مقدار این برش ها بستگی به معاینه صورت بیمار و نظم پزشک جراح دارد.

تمام تلاش روش های امروزی بر این است که تا می توانند مقدار برش ها را کاهش دهند تا عوارض بعد از عمل، مثل خراب شدن ناحیه رویش مو، زخم و عوض شدن رنگ پوست، که بر اثر این برش ها ایجاد می شود نیز به حداقل برسد.

لیفت صورت با لیزر

در لیفت صورت با لیزر به واسطه ی نور مادون قرمز کلاژن پوست را تحریک می کنند و سبب سفت شدن عضله و جوانسازی پوست می شوند. این عمل بی ضرر است و بعد از اتمام عمل با لیزر بیمار نتیجه را روی پوستش مشاهده می کند. در لیف با لیزر چین و چروکهای ریز و افتادگی پوست از بین می رود. در این روش بخیه و جای زخمی باقی نمی ماند.

 

بعدازلیفت به چند روز استراحت نیاز دارید؟

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. توجه داشته باشید که فعالیت شدید، زور زدن، خم شدن به جلو و بلند کردن اجسام سنگین ممکن است ریسک خونریزی را افزایش دهد و تا یک ماه اکیدا ممنوع است. ویزیتهای مجدد یک هفته، دو هفته، یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام می شود.

 

 

جراحی لیفت صورت چقدر موثر است؟

تاثیر جراحی لیفت صورت بر ظاهر شما به مراقبت های پس ازعمل و انتظارات شما و اطرافیانتان بستگی دارد. از آنجا که فرایند ترمیم و فروکش کردن تورم پیشرفت کندی دارد شما باید ماهها جهت رسیدن به ظاهر جدید و جوان خود صبر کنید. پرهیز از عواملی که بر نتیجه نهایی عمل تاثیر منفی دارند نظیر مواجهه با نور خورشید و دود سیگار ضروری است.

 

 

مراقبتهای بعد از جراحی لیفت صورت

– ده روز  بعد از جراحی استراحت کنید. بعد از ده روز می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید. اگر شغل شما نیاز به فعالیت فیزیکی زیادی دارد می توانید سه هفته بعد از جراحی شروع کنید.

-تا دو هفته اول بعد از جراحی از بالش استفاده نکنید و به پشت بخوابید (طاق باز) در صورت نیاز می توانید از رول گردنی استفاده کنید.

-از خوردن غذا های شورو ترشی و سفت که جویدن زیادی لازم دارد اجتناب کنید.

-مصرف الکل و سیگار در دوهفته بعداز جراحی ممنوع می باشد.

-از کیسه یخ به عنوان کمپرس اطراف چشم به مدت ۱۵ دقیقه در هر ساعت تا سه روز اول بعد از جراحی استفاده کنید. درصورتی که همزمان با لیفت تزریق چربی هم داشته اید در نواحی  گونه و گردن نیز از کمپرس یخ استفاده کنید. استفاده از کمپرس در هنگام شب و استراحت نیاز نمی شود.

 

لیفت صورت

-می توانید از مسکن تجویز شده توسط جراح برای بهبود درد و نماد چشمی در هنگام خواب استفاده کنید.

-سه روز بعداز جراحی استحمام کنید و بعد از آن به طور روزانه موها و صورت خود را با شامپو بشویید. استحمام روزانه باعث پیشگیری از عفونت محل زخم می شود . مصرف نرم کننده موی سر بعد از شامپو توصیه می شود.

-بخیه های محل زخم طی ۱۰-۷ روز توسط پزشک خارج می شوند.

برش های جراحی لیفت صورت چگونه است ؟

برش هایی که در جراحی لیفت صورت ایجاد می شود بستگی به نوع عمل شما خواهد داشت در صورتی که جراحی لیفت صورت مینی برای فرد انجام  شود  برش ها کوچک تری برروی پوست شما زده می شود  و طول کمتری دارند.

 

اما در جراحی لیفت صورت کلاسیک که برای صورت های با پوست های افتاده که آسیب دیدگی زیادی دارند برش ها بزرگ تر هستند .زیرا هر چقدر که این برش ها بزرگ تر باشند  جراح به صورت مسلط بوده و دسترسی بیشتری خواهد داشت و می تواند تغییرات بیشتری را ایجاد کند .برش ها معمولا از کنار گوش آغاز می شود و تا پشت گوش ادامه پیدا می کند.

بادیدن این مشکلات په پزشک مراجعه کنید

بهتر است بعد از جراحی لیفت صورت به طور منظم با جراح خود درارتباط باشید اما در صورت بروز هریک از این مشکلات به پزشک مراجعه کنید.
-اگر به جای بهبود پیدا کردن ورم ها و کبودی ها این موارد در حال افزایش باشند.

-در صورتی که افزایش قرمزی برش های محل جراحی در حال افزایش باشد.

-در صورتی که دردهای شما به قدری زیاد باشد که نتوان آنها را با داروها کنترل کرد.

-اگر از زخم های شما ترشحات بد بو و بد رنگ خارج شود.

نتیجه جراحی لیفت صورت

به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد پوست هر شخص قاعدتا  نتیجه جراحی لیفت صورت برای همه افراد یکسان به دست نخواهد آمد و می بینیم که نتایج کاملا متفاوت هستند.
امکان دارد که نتیجه عمل لیفتینگ چشمگیر یا غیرواضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل شما و اهدافی که شما و جراح در نظر داشته‌اید، دارد.
برای اینکه شما بتوانید نتیجه جراحی خود را مشاهده کنید بهتر است برای چند هفته صبر کنید البته تغییرات جزئی دیگری در ماه‌های بعدی ایجاد می‌شود.

با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است پوست دوباره آسیب  ببیند وشاید نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌گردد و چین و چروک ها و افتادگی صورت حداقل باقی می ماند.

 

 

 

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

 

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏