قوز بینی

قوز بینی

قوز بینی به برآمدگی روی بینی که ظاهر بینی را به خصوص در نمای نیمرخ بد می کند ، گفته می شود .نوع قوزباید  توسط دکتر تشخیص داده شود زیرا اگر تشخیص درست انجام نشود درمان هم درست نخواهد بود . برآمدگی می تواند واقعی و شدید باشد ، پنهان باشد و یا کاذب باشد یعنی بر اثر افتادگی نوک بینی ،بینی قوزدار دیده شود .

قوز بینی

روش های رفع قوز بینی

 

جراحی بینی

زمانی که به تشخیص پزشک بینی شما قوز واقعی و شدید داشته باشد روش جراحی بینی را  برای شما پیشنهاد می دهد.

رینوپلاستی یا جراحی بینی  از روشهایی است که پزشکان برای رفع قوز دار بودن بینی از این روش استفاده می کنند و در هنگام جراحی بینی اگر شما تمایل داشته باشید جراح می تواند تغییراتی به جهت زیبایی بینی شما اعمال کند.

 به وسیله سوهان کشیدن یا رسپینگ

این روش  بدون بیهوشی و جراحی است روی پوست بینی و روی قوز خراشی ایجاد می شود و با یک سوهان فلزی دندانه دار آن قسمت از بینی را سوهان می کشند و در پایان با سرم آن ناحیه را شستشو می دهند. در این روش هر چند عوارض جراحی را نداریم ولی دست پزشک برای اعمال تغییرات زیبایی و سایز بسته است .

تزریق ژل با چربی به بینی

گاهی با صلاحدید پزشک ، از این روش برای رفع این مشکل استفاده می شود البته این روش یک روش موقتی است که دوامی نهایتا ۶ ماهه برای فرد به همراه دارد.در این روش از فیلرها و پرکننده هایی مانند ژل یا چربی به اطراف برآمدگی بینی تزریق می شود تا بینی صاف شود .

قوز بینی

 

روش جراحی بانخ

این روش موقعیت قرارگیری نوک بینی شما را اصلاح می کند . جراحی بینی با نخ از روش های موقت محسوب می شود .

 

آیا برآمدگی یا همان قوز از جنس استخوان است؟

 

باید در نظر داشته باشید که برای برداشتن قوز روی بینی در حقیقت استخوان بینی تراشیده می شود و در این کار هم، استخوان بدن شخص تحریک می شود.درست مانند حالتی که استخوان یک شخص شکسته می شود و جوش می خورد.

 

 

عمل قوز بینی

 

اگر چه روش هایی مانند تزریق ژل و چربی مشکل قوز را به طور موقت رفع می نمایند اما در طولانی مدت و برای رفع مشکلات تنفسی حاصل از قوز هیچ تاثیری نخواهد داشت. بنابراین تنها روش از بین بردن آو رفع مشکلات تنفسی حاصل از این قوز انجام جراحی می باشد که این جراحی یا به صورت باز و یا به صورت بسته برای فرد انجام می گیرد.

در جراحی بسته  جراح یک برش در زیر پره بینی ایجاد می کند و به استخوان قوز دسترسی پیدا خواهد کرد و آنها را تراش خواهد داد ، تراش قوز در هر بیماری با توجه به اندازه آن  صورت می گیرد و از این طریق کانال های تنفسی بینی نیز ترمیم می شوند سپس بینی آتل می گردد و پوست در جای خود ثابت می شود و از این طریق بینی فرم زیبا تری به خود  پیدا خواهد کرد و تنفس بیمار نیز عادی خواهد شد.

 

کاندیداهای جراحی رفع قوز بینی

در رفع این مشکل  جراح زیبایی بینی ساختار غضروفی بینی را تغییر می دهد تا تناسب بین بینی و صورت فرد ایجاد گردد و فرم بینی طبیعی شود ، بیمارانی که در کنار رفع آن خود قصد سربالا کردن بینی خود و ایجاد حالت ظریف و عروسکی را نیز دارند جراحی آنها مدت زمان بیشتری به طول خواهد انجامید و هزینه ها و دوره بهبود آنها بیشتر خواهد بود.

 

بینی های استخوانی

یکی از شایع ترین علل مراجعه افراد برای جراحی های زیبایی بینی وجود قوز استخوانی در بینی افراد می باشد و اندازه و بزرگی قوز در هر بیماری متفاوت است و به همین دلیل جراحی هر بیمار و برش غضروف بینی نیز متفاوت خواهد بود.

جراحی تنها راه رفع قوزروی  بینی های برجسته و استخوانی و عقابی می باشد و در این نوع از بینی ها مصرف دارو و تزریق ژل و چربی تاثیر چندانی نخواهد داشت، تزریق ژل و چربی در بینی فقط در مورد ناصافی های پشت بینی و پر کردن فرورفتگی های آن کاربرد دارد و به طورموقت در کسانی که از انجام جراحی های بینی هراس دارند مشکل قوز  را رفع خواهد کرد اما در رفع کلی آن برای بلند مدت هیچ تاثیری نخواهد داشت .

تشخیص قوز برای جراحی بینی

شما برای تشخیص  نوع قوز  برای انجام  عمل  بینی باید به یک جراح متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی پلاستیک بینی مراجعه کنید تا شما را درتشخیص نوع قوز کمک کند.

 

قوز  درافراد مختلف همان گونه که در بالا اشاره شد به سه دسته تقسیم می شود واقعی، کاذب و پنهان

 

جراح شما با تشخیص نوع قوز و برای رفع و برداشتن آن  با انجام این جراحی  این مشکل برطرف می شود به عنوان مثال در جراحی قوز کاذب جراحی  برای رفع قوزهای کاذب جراح در ابتدا برآمدگی نوک بینی شما را اصلاح  می کند بنابراین در این نوع قوز  نیازی به جراحی بینی و برش زدن برآمدگی بینی نیست .

در این عمل  پزشک باید نوک بینی استخونی را نیزبه همراه رفع قوز اصلاح کند و یا در صورتی که در بینی شما انحرافی وجود داشته باشد  کمی آن را می چرخاند تا به  شکل طبیعی خود باز گردد.

 

تشخیص قوز برروی بینی استخوانی ازغضروفی

 

برای تشخیص بینی استخوانی قوز دار از غضروفی باید گفت که یک سوم بالا پل بینی از استخوان و دو سوم پایین آن از غضروف تشکیل شده است. قوز برخی افراد در قسمت بالای بینی، یعنی روی استخوان پل بینی قرار دارد برای رفع قوز استخوان اضافه ی را با این عمل برطرف می کنند.

برآمدگیهای روی بینی برخی افراد به دلیل غضروف پل بینی است . بهترین کار برای رفع  آن در این است که غضروفی آن را باعمل  بتراشیم .

 

 

پس از جراحی بینی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

-شما یک روز پس از جراحی مرخص می‌شوید اما معمولا حدود دو هفته طول می‌‌کشد تا حال شما به طور کامل بهبود یابد.

-در روزهای اول پس از جراحی خونریزی از بینی کاملا شایع است.

-پس از جراحی بینی شما دچار درد و ناراحتی خواهید شد.

-در اکثر بیماران معمولا درد پس از جراحی مسئله حادی نیست.

-ممکن است بینی شما دردناک شود و شما دچار سردردهای مبهم شوید.

فرم دهی سینه با جراحی عمل سینه

یکی از عمل‌های زیبایی سینه فرم دهی به سینه‌ها است . بیشتر زنان با بالا رفتن سن یا شیردادن دچارعوارضی  مانند افتادگی سینه‌ها می‌شوند دراین مواقع فرد می تواند با انجام عمل زیبایی سینه فرم مناسبی به سینه های خود بدهد.

 

سوال خود را بپرسید

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
مشاوره تلفنی
EnglishIran