عمل جراحی لاغری

عمل جراحی  لاغری

عمل جراحی لاغری  یکی دیگر از جراحی های است که برای زیبایی در اندمهای مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.امروزه  بسیاری ازعمل های جراحی لاغری برای برخی افراد بسیار ضروری می باشد. زیرا در صورت انجام ندادن ممکن است جان فرد به خطربیفتد چراکه وزن بالای آنها به  اعضای دیگر بدن مانند قلب آسیب خواهد رساند و این وزن اضافی با جراحی لاغری برداشته می شود. ولی انجام این عمل برای همه ی افرادی که اضافه وزن دارند مناسب نیست.

عمل جراحی لاغری

جدیدترین روشهای عمل جراحی لاغری

روشهای جراحی لاغری زیادی در سالهای اخیر توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد یکی ازاین روشهای لاغری با دستگاه ها کرایولیپولیزاست این دستگاه از پیشرفته ترین و جدیدترین روش های غیر تهاجمی در رسیدن به لاغری موضعی است که چربی و سلولهای چربی را در محل مورد نظر از بین می برد.

در این روش به صورت فریز کردن چربی ها برای فرد انجام می شود و می توان گفت که در مقایسه با همه نمونه عمل های پیکرتراشی یکی از کم عارضه و بهترین روشها است. به همین دلیل بسیاری از متخصصان براین باورند که این روش در مقایسه با لیپوساکشن می تواند روشی مطمئن ترباشد.

کرایو لیپولیز فن آوری نوینی است که به کمک یک خنک کننده دقیق، به آرامی و به طور موثر سلول های چربی زیر پوست را هدف قرار می دهد ، آنها را کریستالیزه یا یخ زده می کند سپس با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی چربی ها و این سلول های مرده را دفع کرده و مجددا ترمیم می شود.

عمل جراحی لاغری با کرایولیپولیزچه مزیتی دارد

-کرایولیپولیز عوارض خاصی برای افراد به دنبال ندارد ومی توان گفت تا حد زیادی بی خطر است.

– پس ازانجام لاغری با  کرایولیپولیز بیماراحساس  دردی  نخواهد داشت به گونه ای که نیازی به استفاده از مسکن  نخواهد داشت.

لاغری با کرایولیپولیز نیاز به  دوره نقاهت ندارد و از فردای روز کرایولیپولیز می توان به  کارهای روزانه پرداخت.

– کرایولیپولیزنیاز  به جراحی و ایجاد سوراخ در سطح پوست بدن، عفونتی در بدن ندارد.

-طی  جراحی لاغری با  کرایولیپولیز اسکار های جراحی (گوشت اضافه)‌ در سطح پوست تشکیل نمی گردد.

افراد مناسب  عمل جراحی لاغری

افراد  مناسب عمل جراحی لاغری  بیشتر کسانی هستند که  اضافه وزن زیادی دارند یعنی این افراد چربی های عمومی  زیادی در بدن خود دارند. این گونه افراد بعد از کم کردن وزن با هر روش مناسبی می توانند با رژیم غذایی و ورزش از روشهای مانند  کرایولیپولیز استفاده کنند. همینطور افرادی که مشکلات کبدی مثل کبد چرب دارند و یا آنزیم های کبدی بالا دارند نیز نمی توانند از روش کرایولیپولیز بهره ببرند.

عمل جراحی لاغری شکم

عمل جراحی لاغری  شکم  بیشتربه منظور  کوچک کردن شکم و برداشت پوست و چربی های اضافی بدن انجام می شود  و همچنین  این جراحی موجب سفت  شدن جدار عضلانی شکم به وسیله ی روشهای مختلف خواهد شد. در این عمل، چربی های ناحیه کمر، پهلوها و بالای شکم، لیپوساکشن می‌شوند و ناف با پایه‌ی طبیعی خود در جایگاه صحیح قرار می‌گیرد.

نتیجه‌ی حاصل از جراحی شکم  دربیشترافراد شکمی صاف و بدون پوست وچربی اضافی با یک خط برش در زیر شکم و برش دور ناف می‌باشد. برش پایین شکم به وسیله‌ی لباس زیر یا لباس شنا پوشیده می‌شود و قابل رویت نمی‌باشدهمچنین با مراقبت های صحیح ومنظم خطوط برش تا حد بسیار زیادی محو و بی‌رنگ می‌شوند.

روشهای  انجام عمل جراحی لاغری شکم

ژنتیک و محیط  از مواردی هستند که می تواند در چاقی افراد تاثیر گذارباشد و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب ازقبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به دنبال دارد.

امروزه  سه نوع عمل جراحی لاغری شکم  وجود دارد که شامل

-جراحی شکم ابدومینوپلاستی

-لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی)

-یا ترکیب این دو روش استفاده می شود که اگرچه عمل جراحی لاغری شکم به ظاهر موجبات عامل رضایت را هم برای پزشک و هم بیمار را فراهم کرده است.

عوارض عمل جراحی شکم

عمل جراحی شکم عوارضی را برای فرد دنبال دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، درد و تورم پاها از جمله عوارض جراحی زیبایی شکم  محسوب می شود البته بسیاری از افراد که تمایل به انجام این نوع عمل دارند از عواقب و عوارض این جراحی بی اطلاع می باشند .باید بدانید ورزش و فعالیت های ورزشی بهترین  روش برای کاهش وزن و رفع معضل چاقی است که باید بیش از روش های دیگر لاغری   مورد توجه قرار گیرد.

قیمت جراحی های  لاغری

با افزایش  چاقی های درمیان افراد  انجام جراحی لاغری نیز رو به افزایش است . جراحی لاغری  با  روشهای گوناگونی برای فرد انجام می شود روش های  بیشتر شامل اسلیو، بای پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن است.

که در این میان هزینه جراحی لاغری یکی از مهمترین دغدغه های افرادی است که قصد انجام این کار را دارند قیمت  جراحی لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

با توجه به روشهای گوناگون عمل جراحی لاغری این جراحی بیشتر با روشهایی مانند بای پس معده، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها  انجام می شود. قیمتهای متفاوتی برای انواع  جراحی  لاغری وجود دارد.

یکی از این عوامل دستمزد جراح لاغری است این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی بیمار ، تجربه های جراح متخصص زیبایی و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.

بیمارستان یا محل جراحی لاغری

هزینه ها می تواند تا حدودی به محل انجام جراحی و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان بستگی داشته باشد.هزینه های  مانند هزینه ی متخصصان بیهوشی،هزینه وسایل جراحی، هزینه دستیاران جراح، هزینه مشاور ،جلسات و ویزیت های پزشک پس از جراحی همه این موارد در محاسبه قیمت جراحی تاثیرگذار است.

عمل جراحی لاغری وهزینه های بعد جراحی

-هزینه ی ملاقات با متخصصان تغذیه جزو هزینه های پرداخت شده قبل از عمل نیست به همین دلیل بیمار باید به صورت جداگانه این هزینه ها را پرداخت کند.

-هزینه های ویزیت های پس از عمل جراحی لاغری معمولا به صورت رایگان نیست و یا توسط بیمه پرداخت نمی شود.

-عوارض جراحی لاغری  ممکن است برای فرد  کمی هزینه بر باشد. اگر جراحی تحت پوشش بیمه انجام شود، هزینه های درمان عوارض نیز توسط بیمه پرداخت خواهد شد. ولی  در صورت عفونی شدن زخم جراحی، هزینه درمان معمولا توسط بیمارستان پرداخت می شود.

 

قیمت جراحی های لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

با توجه به انواع جراحی لاغری شامل بای پس معده، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها (جاگذاری دستگاه های الکتریکی) قیمت هر یک نیز متغیر می باشد.

دستمزد جراح لاغری این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی، تجربه های پزشک و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.

بیمارستان یا محل عمل جراحی لاغری: هزینه ها می تواند تا حدودی به محل انجام عمل جراحی لاغری و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان بستگی داشته باشد.

 

برخی از عوارض جانبی عمل جراحی لاغری

-ابتلا به یبوست پس از این عمل امری طبیعی است. دکتر راهکارهایی را جهت مواجهه با این مشکل در اختیار شما قرار می دهد . از مصرف مواد فیبری  خودداری نمایید چراکه این مواد موجب گرفتگی و انسداد می‌شوند.

– باید از مصرف نوشابه و آب میوه اجتناب کنید. ورود مواد غذایی شیرین به معده می‌تواند موجب بروز حالت تهوع، استفراغ و ضعف شود.

 

عمل جراحی لاغری

-به وجود آمدن سنگ کیسه صفرا پس از کاهش وزن سریع امری طبیعی است. حدود ۵۰% از افراد پس از عمل بای پس معده دچار سنگ کیسه صفرا می‌شوند که البته این سنگ‌ها کاملاً بی ضرر هستند. سنگ کیسه صفرا گاهی اوقات موجب حالت تهوع، استفراغ و درد شکمی می‌شود. باید این سنگ‌ها را با استفاده از عمل جراحی از بدن خارج کرد.

امکان عفونت زخم‌ها تا ۳ هفته پس از جراحی وجود دارد. علائم عفونت زخم قرمزی، گرم شدن محل زخم‌ها، درد و خارج شدن خونابه‌ها غلیظ از زخم است. برای درمان عفونت زخم باید آنتی‌بیوتیک مصرف کنید، البته گاهی اوقات هم به جراحی نیاز است.

 پس از عمل جراحی لاغری به این نکات توجه کنید

با انجام این عمل به نتایجی چشمگیر دست پیدا می‌کنید پس باید با تغییر شیوه زندگی خود در حفظ نتایج سعی کنید. نکات زیر به شما کمک خواهند کرد

-کم بخورید و در عوض تعداد وعده‌های غذایی خود را بیشتر کنید. خوردن وعده‌های غذایی سنگین می‌تواند موجب بروز مشکل شود. اکثر افراد چاق اهل خوشگذارانی هستند و انواع غذاها را می‌خورند. خوردن وعده‌های غذایی مختصرتر می‌تواند یک چالش باشد.

-تغذیه خوب داشته باشید به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و یک برنامه غذایی مناسب از او بگیرید.

– ورزش کردن باعث می‌شود که دوباره اضافه وزن پیدا نکنید. مطمئن باشید که ورزش کردن پس از عمل لاغری برایتان بسیار آسان‌تر خواهد شد چون کاهش وزن به مفاصل شما کمک می‌کند.

تغذیه پس از عمل جراحی لاغری

پس عمل لاغری باید به تغذیه خود بسیار توجه کنید و مواد مغذی لازم را به بدن برسانید. بدن پس از این عمل سخت‌تر می‌تواند مواد مغذی زیر را جذب کند:

-آهن

-ویتامین B12

-اسید فولیک

-کلسیم

-ویتامین D

در صورتی که نیاز به مکمل داشته باشید دکتر برایتان تجویز خواهد کرد.

 

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏